REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ PCK pomaga powodzianom
2011.08.08 14:50 | aktualizacja: 2011.08.11 11:12

Pierwsza forma pomocy dla powodzian

Do biłgorajskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża skierowano 16 profesjonalnych osuszaczy pomieszczeń. Mogą je nieodpłatnie wypożyczać rodziny, których domy zostały zalane. - Pożyczamy je na tyle, na ile potrzeba, nie ma ograniczeń czasowych. Na pewno zaspokoimy wszystkie potrzeby - zapewnia w rozmowie z bilgorajska.pl, Helena Trybalska, kierownik biłgorajskiego oddziału PCK.
Pierwsza forma pomocy dla powodzian

W tej chwili w użyciu jest już 8 osuszaczy pomieszczeń, zostały zawiezione do rodzin mieszkających na ul. Moniuszki. Kolejnych 8 może być wypożyczonych za pokwitowaniem z biura Zarządu Rejonowego PCK w Biłgoraju przy ul. 3-go Maja 79.

- Czekamy na chętnych, których dotknęła powódź i chcą osuszyć swój dom. 16 sztuk jest to ilość wystarczająca, każdy może wypożyczyć osuszacz na tyle, na ile potrzebuje. Jest to urządzenie proste w obsłudze, bezpieczne, trzeba mieć tylko własne pojemniki na wodę - mówi Helena Trybalska, kierownik punktu Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju.

Osuszacze przyjechały do Biłgoraja z Lublina. - Na bieżąco monitorujemy potrzeby rodzin, które ucierpiały w wyniku podtopień jakie dotknęły miasto i gminę Biłgoraj. W ramach naszych działań między innymi skierowaliśmy do Biłgoraja specjalistyczne
osuszacze pomieszczeń, które z pewnością pomogą w usuwaniu skutków podtopień - informuje Maciej Budka, Dyrektor Lubelskiego Zarządu Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie.

Na razie nie ma jeszcze wielkiego zainteresowania osuszaczami pomieszczeń. Być może nie do wszystkich poszkodowanych dotarła już informacja o takiej możliwości. - Wiemy, że wiele rodzin zastanawia się nad zrywaniem podłogi czy sidingu. Nie podjęli jeszcze decyzji, więc nie wiedzą co robić, ale ze swojej strony zapewniamy, że na pewno każda z rodzin, która się do nas zgłosi, będzie mogła skorzystać z urządzenia - wyjaśnia kierownik Trybalska.

Informacje dotyczące wypożyczenia osuszacza można uzyskać w Zarządzie Rejonowym PCK w Biłgoraju przy ul. 3-go Maja 79 (tel. 84 686-26-61).

Kat.
Kat. dodany 8 sierpnia 2011
 
Odsłon: 5627

Czytaj podobne

tagi: powódź, pck

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w poniedziałek, godzina 13:57 Józefów
Nastolatek utknął na skalnej ścianie. Wezwano strażaków
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w poniedziałek, godzina 20:40 Biłgoraj
Witajcie w "Jedynce"
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w poniedziałek, godzina 18:58 Biłgoraj
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza
Poszło o opłaty za korzystanie z Orlików. Radny, a zarazem kandydat na burmistrza Biłgoraja Marcin Mura zasugerował, że obecne władze planują właśnie takie kroki. Burmistrz Janusz Rosłan odpowiedział ostro. - Stop brudnej kampanii - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych. Szczegóły poniżej.
20 lutego 2024 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika