REKLAMA
Pełna wersja
BIŁORAJ Roztocze jako inspiracja dla młodych malarzy
2012.06.05 12:18

Młodzi artyści z wizytą na Roztoczu

W sobotę na wycieczkę krajoznawczą po roztoczu wybrała się młodzież przebywająca na VI Ogólnopolskim Plenerze Malarskim "Zamość Perła Renesansu" który odbywa się w dniach 28.05.2012-05.06.2012.
Młodzi artyści z wizytą na Roztoczu

Stawy Echo

Młodzi artyści z Bielska-Białej, Zakopanego, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Zduńskiej Woli, Nałęczowa, Lublina, Supraśli, Radomia, Koszalina, Leska, Krakowa, Łomży, Warszawy i Łodzi mogli zapoznać się z urokami naszych stron i podziwiać roztoczańskie krajobrazy. Na trasie zwiedzania znajdował się Zwierzyniec Górecko Kościelne, Krasnobród a dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Zwierzyniec młodzież wyruszyła na dwie piesze ścieżki turystyczno-krajoznawcze w okolicach Górecka Kościelnego i Krasnobrodu a także mogli zwiedzić budynek Nadleśnictwa i zapoznać się z pracą naszych leśników. Wycieczkę zakończyło ognisko integracyjne w Galerii Szur a także spotkanie z artystą malarzem Markiem Rzeźniakiem. Wycieczka mogła się odbyć dzięki uprzejmości dyrekcji Liceum Plastycznego im. Bernarda Morendo w Zamościu. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele z Liceum pan Marcin Ciecierski i panie Ewa Mróz, Anna Ważny, BernadetaWięcław-Lalak. Miejmy nadzieje że krajobrazy roztoczańskie i nasze okolice staną się w przyszłości inspiracjami dla młodych malarzy.

Czytelnik artykuł dodany przez czytelnika
Marcin
Marcin dodany 5 czerwca 2012
 
Odsłon: 10108

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

~ Gwiazda
Oceniano 4 razy  -4
Miło, że odwiedzają nasze tereny ludzie z różnych stron naszego kraju. Fajna jest ta młodzież z Plastyka, a jak zdolna...
~ Michal
Oceniano 7 razy  -3
Dzisiaj widziałem prace tej młodzieży w Zamościu w Synagodze. Powiem ze robi to wrażenie. Wystawa jest otwarta i darmowa na ulicy Pereca kolo rynku co tez milo mnie zaskoczyło
~ ja
Oceniano 6 razy  -2
Piękne jest i Roztocze i Ziemia Biłgorajska,szkoda tylko,że o tym nie pamiętamy .
~ aaa
Oceniano 5 razy  -3
No i co? Prawda,że śliczne jest
No i co? Prawda,że ładne jest Roztocze i ziemia biłgorajska?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
dzisiaj, 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w piątek, godzina 22:40 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
dzisiaj, 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
dzisiaj, 08:16 Dereźnia Solska
Remiza zamieniła się w salę teatralną
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 16:03 Biłgoraj
W muzeum można oglądać wystawę poświęconą słynnemu artyście z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
Są wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Kto i ile dostał?
Ministerstwo Edukacji Narodowej właśnie ogłosiło wyniki naboru wniosków w ramach programu "Inwestycje w oświacie". Dotacje zostaną udzielone na finansowanie lub dofinansowanie kosztów realizacji inwestycji związanych z: budową obiektu, dostosowaniem obiektu lub zakupem wyposażenia. Pieniądze trafią też do Biłgoraja.
we wtorek, godzina 11:58 Biłgoraj
Będą utrudnienia na ulicach Biłgoraja
w sobotę, godzina 17:20 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
Sanepid wydał komunikat dotyczący przydatności wody do spożycia pochodzącej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Okrągłe - Korczów (gmina Biłgoraj). Wykryto w niej bakterie z grupy coli.
w środę, godzina 07:54 Biłgoraj
1,3 mln zł na przebudowę zabytkowego mostu w Biłgoraju
we wtorek, godzina 08:08 Biłgoraj
Wiemy, kto będzie liczyć głosy
w piątek, godzina 14:29 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w niedzielę, godzina 10:23 Biłgoraj
W rezerwacie Obary powstanie punkt widokowy?
we wtorek, godzina 09:04 Biłgoraj
Uwaga mieszkańcy bloków! To próba oszustwa
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika