REKLAMA
Pełna wersja
GMINA BIŁGORAJ Być może już niedługo powstanie kolejny zbiornik wodny
2012.06.28 15:25 | aktualizacja: 2012.06.28 15:30

50 tys. zł na zbiornik w Brodziakach

Uchwała w sprawie przystąpienia do realizacji zadania "Budowa zbiornika małej retencji wodnej Brodziaki na rzece Czarna Łada była częścią czwartkowych obrad Rady Gminy w Biłgoraju. Radni zabezpieczyli na ten cel 50 tys. zł.
50 tys. zł na zbiornik w Brodziakach

- Jest to uchwała intencyjna, a zabezpieczone środki w wysokości 50 tys. zł to kwestia przyszłorocznego budżetu - mówi w rozmowie z bilgorajska.pl wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

Niestety przeznaczenie tych pieniędzy nie oznacza jeszcze rozpoczęcia prac przy wykonaniu zbiornika, na razie potrzebne są środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji. Samorząd województwa, a w ich imieniu Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych przygotowuje koncepcję pod dokumentację, także w kwestii oddziaływania nowej inwestycji na środowisko naturalne. Te działania wiążą się ze sporymi nakładami finansowymi, jednak w przyszłości mogą one dać wymierne korzyści i właśnie dlatego Gmina Biłgoraj postanowiła partycypować w kosztach.

Jakiś czas temu uchwałę intencyjną o udzieleniu pomocy finansowej wystosowały także władze Biłgoraja. - My dołączamy się do tych działań, jako drugi samorząd będący właścicielem terenów, na których będzie znajdował się zbiornik wodny. Jest to zadanie rządowe, ale nie chcemy się odcinać od starań, by powstał zalew w Brodziakach. Będzie to nie tylko doskonała promocja gminy, ale również jego istnienie będzie wiązało się z bezpieczeństwem, ochroną przed ewentualnymi powodziami - mówi wójt.

Na razie nie wiadomo jak długo potrwają prace przygotowujące dokumentację pod inwestycję, nie ma też żadnej gwarancji na to, że ona powstanie, jednak jak zaznacza wójt Różyński, obecnie czynione starania będą argumentem przemawiającym za realizacją przedsięwzięcia. - Nie będą to puste słowa na papierze a realne działania podjęte przez samorządy - podsumowuje.

red.
red. dodany 28 czerwca 2012
 
Odsłon: 8824

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

~ mac
Oceniano 3 razy  +3
Poseł Tokarska przed wyborami opowiadała jak to już są pieniadze, że lada chwila rusza budowa no i oczywiście jak to ONA to załatwiła. Opadł kurz po wyborach i nagle miraż sie skończył.
Jak ta pani teraz może chodzić i pokazaywać sie mieszkańcom których tak perfidnie oszukała?
~ ciekawski
Oceniano 2 razy  0
a czy w zbiorniku retencyjnym wolno się kąpać bo na Rapach był zakaz
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w piątek, godzina 10:11 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
w piątek, godzina 08:55 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety [AKTUALIZACJA]
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
w piątek, godzina 10:31 Powiat
Burze z gradem i porywisty wiatr
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w czwartek, godzina 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
w czwartek, godzina 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
w czwartek, godzina 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
w piątek, godzina 08:21 Tereszpol
Wojewoda lubelski odwiedził tereny dotknięte skutkami nawałnicy
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
28 kwietnia 2021 Kraj
Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje
W środowe przedpołudnie 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje o dalszych krokach podejmowanych przez rząd związanych z luzowaniem obostrzeń. Wraca handel, a dzieci znów będą chodzić do szkół. Co jeszcze się zmienia?
w piątek, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
w niedzielę, godzina 17:56 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody.
w czwartek, godzina 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj