REKLAMA
Pełna wersja
JÓZEFÓW Konferencja gmin na temat promocji
2012.11.02 09:16

Pomysły na promocję - zobacz film

Jak wypromować Roztocze? - o tym dyskutowali przedstawiciele czterech roztoczańskich gmin: Józefowa, Zwierzyńca, Krasnobrodu i Suśca.
Pomysły na promocję - zobacz film

30 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, odbyła się konferencja połączona z podsumowaniem jednego z projektów promocyjnych, zrealizowanych przez józefowski samorząd.

- Każda z gmin zaprezentowała swoje działania jakie podjęła w zakresie promocji regionu. Wszystkie te gminy, oprócz Suśca, należą do Lokalnej Grupy Działania. Mamy wspólne drogi dojazdowe, wytyczone szlaki, które przechodzą przez każdą z tych gmin. Zastanawialiśmy się co możemy zrobić, aby na dłużej zatrzymać u nas turystów - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Ireneusz Wilczyński, Doradca Burmistrza Józefowa. I dodaje - Zmieniamy profil gminy. Kiedyś dominowało rolnictwo i z niego ludzie się utrzymywali, teraz przechodzimy na turystykę. U nas powstaje baza noclegowa i karczmy. Dajemy mieszkańcom możliwość, aby zainwestowali tu swoje pieniądze.

O tym, co już udało się zrobić w Gminie Józefów opowiedział Rober Rabiega z józefowskiego Urzędu Miasta. W ramach realizowanego projektu w Józefowie zorganizowano "Weekend filmowy pod gwiazdami", który cieszył się ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród mieszkańców, ale również turystów, wypoczywających na Roztoczu. Oprócz debaty na temat wspólnych działań promocyjnych, wszyscy uczestnicy obrad obejrzeli film "Lilia", zrealizowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie dzięki wsparciu z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Teraz mogą go Państwo obejrzeć na portalu bilgorajska.pl. Film łączy walory przyrodnicze i turystyczne Roztocza z romantyczną opowieścią miłosną, uwzględniającą relacje polsko-żydowskie w okresie wojennym.

Red.
Red. dodany 2 listopada 2012
 
Odsłon: 7940

Wideo

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

~ Jan bez roli.
Oceniano 2 razy  -2
Moja ciotka babki siostra .Mieszkała na Błoniu koło Szczebrzeszyna.Pewnego lata poszła w pole.Nagle zobaczyła jak z ziemi wydobywa się niebieski,dym.Ziemia pękła w tym,miejscu.Miał to jej brat ze znajomym to miejsce,rozkopać.Ale do tego nie,doszło.Ponoś tak się wypala,złoto.Co jest zakopane w ziemi.W miejscowości Zabuże koło Szczebrzeszyna żyje Pan Edward co o zakopanych skarbach.By opowiadał cały,dzień.Opowiadał mi jak to w okolicach dawnego tartaku wieś Zakłodzie koło Radecznicy zakopano.Przetak złotych,monet.Wcześniej monety zostały skradzione.Jak gospodarz je,przesuszał.Przed I Wojną pewna rodzina z pod,Frampola.Wyjechała na roboty do Rosji okolice,Odessy.Zarobiła wiele i cały majątek przywiozła do,domu.Zakopała złote monety w beczułce koło szosy Biłgoraj Frampol.Gdy się spalili po II Wojnie postanowili złoto,sprzedać.Złoto przepadło.Nikt nie wie co się z nim,stało.Okolice Goraja zakopany skarb z czasów powstania,listopadowego.Zdarzyło się to wszystko na Roztoczu.Opowiadał mi o nim Pan co malował,kościoły.
~ w temacie.
Oceniano 2 razy  -2
Wiele lat temu z pewnym panem z Biłgoraj.Pojechaliśmy odwiedzić po linii kupno,sprzedaż.Pewnego Pana do Krzeszowa.On nie stąd ni z zowąd.Opowiedział nam historie jak to Armia Polska zakopała walną kasę.W lasach okolice Józefowa na Roztoczu w 1939r.A było to tak. Spotkałem go na Majdanku w Obozie.Podczas II Wojny.Szedł z całą grupa do,łażni.Poznał mnie i powiedział te,słowa.Byłem świadkiem zakopania walnej,kasy.Przez nasz oddział.Szukaj wyjścia z Obozu do końca życia nikt z twojej rodziny.Nie będzie pracować.Więcej go nie,zobaczyłem.Lasy okolice Józefowa.Igła w kopicy,siana.Druga historia.Pod koniec Wojny II do miejscowości Świniary koło Radecznicy nocą do,gospodarza.Weszli Ruscy żołnierze.Jak wychodzili z domu jeden pozostał na moment.I powiedział takie słowa.Tu nie opodal waszej wioski są doły lasek.Tu podczas I Wojny jak Carska Armia wycofywała się z Karpat.Zakopaliśmy Carską Kasę.Wielu kasę,szukało.Ale ? Roztocze kryje wiele,skarbów.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Biłgorajskie obchody Dnia Strażaka [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
We wtorek 30 maja, w Biłgorajskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Były Odznaczenia i życzenia satysfakcji ze służby.
dzisiaj, 10:32 Obsza
Grill z okazji Dnia Dziecka z promilami w tle
dzisiaj, 10:59 Biłgoraj
Piękni i Młodzi oraz Playboys kręcili teledysk na biłgorajskim autodromie
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 08:17 Biłgoraj
Plac zabaw w centrum miasta zmieni wygląd
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
39-latek aresztowany za groźby wobec sąsiadów
24 maja 2023 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
55 500 zł dla 12 grantobiorców
w czwartek, godzina 08:28 Goraj
Dyrektor powołana na kolejną kadencję
24 maja 2023 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
we wtorek, godzina 09:36 Szyszków
Pijany kierowca forda wjechał w budynek
w czwartek, godzina 07:10 Osuchy
Inwestycja za 13 mln zł ruszyła pełna parą
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
dzisiaj, 07:11 Zamch
Święto szkoły w Zamchu
w czwartek, godzina 15:28 Biłgoraj
Piąty Dzień Dziecka i Rodziny w Wiosce Dziecięcej SOS
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w czwartek, godzina 08:53 Biłgoraj
Powstał w '82 roku. W sobotę jubileusz 40-lecia istnienia
we wtorek, godzina 10:19 Aleksandrów
Pożar domu w Aleksandrowie
25 maja 2023 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w środę, godzina 09:56 Józefów
Wybrano wykonawcę przebudowy dróg
w środę, godzina 14:21 Biłgoraj
"Dzielnicowy Roku" po pierwszym etapie
we wtorek, godzina 11:47 Biłgoraj
Międzygminne porozumienie podpisane
Partnerstwo "Gminy Powiatu Biłgorajskiego dla Rozwoju Gospodarczego" to projekt, który ma pomóc w rozwoju gmin. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane podczas spotkania, które odbyło się we wtorkowe przedpołudnie 30 maja, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Zaprezentowano też projekt Strategii IIT.
w środę, godzina 14:43 Biłgoraj
Prezes KRUS w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:59 Biłgoraj
Ogromny sukces 8-latki
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika