REKLAMA
Pełna wersja
JÓZEFÓW Konferencja gmin na temat promocji
2012.11.02 09:16

Pomysły na promocję - zobacz film

Jak wypromować Roztocze? - o tym dyskutowali przedstawiciele czterech roztoczańskich gmin: Józefowa, Zwierzyńca, Krasnobrodu i Suśca.
Pomysły na promocję - zobacz film

30 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, odbyła się konferencja połączona z podsumowaniem jednego z projektów promocyjnych, zrealizowanych przez józefowski samorząd.

- Każda z gmin zaprezentowała swoje działania jakie podjęła w zakresie promocji regionu. Wszystkie te gminy, oprócz Suśca, należą do Lokalnej Grupy Działania. Mamy wspólne drogi dojazdowe, wytyczone szlaki, które przechodzą przez każdą z tych gmin. Zastanawialiśmy się co możemy zrobić, aby na dłużej zatrzymać u nas turystów - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Ireneusz Wilczyński, Doradca Burmistrza Józefowa. I dodaje - Zmieniamy profil gminy. Kiedyś dominowało rolnictwo i z niego ludzie się utrzymywali, teraz przechodzimy na turystykę. U nas powstaje baza noclegowa i karczmy. Dajemy mieszkańcom możliwość, aby zainwestowali tu swoje pieniądze.

O tym, co już udało się zrobić w Gminie Józefów opowiedział Rober Rabiega z józefowskiego Urzędu Miasta. W ramach realizowanego projektu w Józefowie zorganizowano "Weekend filmowy pod gwiazdami", który cieszył się ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród mieszkańców, ale również turystów, wypoczywających na Roztoczu. Oprócz debaty na temat wspólnych działań promocyjnych, wszyscy uczestnicy obrad obejrzeli film "Lilia", zrealizowany na zlecenie Urzędu Miejskiego w Józefowie dzięki wsparciu z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Teraz mogą go Państwo obejrzeć na portalu bilgorajska.pl. Film łączy walory przyrodnicze i turystyczne Roztocza z romantyczną opowieścią miłosną, uwzględniającą relacje polsko-żydowskie w okresie wojennym.

Red.
Red. dodany 2 listopada 2012
 
Odsłon: 8267

Wideo

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

~ Jan bez roli.
Oceniano 2 razy  -2
Moja ciotka babki siostra .Mieszkała na Błoniu koło Szczebrzeszyna.Pewnego lata poszła w pole.Nagle zobaczyła jak z ziemi wydobywa się niebieski,dym.Ziemia pękła w tym,miejscu.Miał to jej brat ze znajomym to miejsce,rozkopać.Ale do tego nie,doszło.Ponoś tak się wypala,złoto.Co jest zakopane w ziemi.W miejscowości Zabuże koło Szczebrzeszyna żyje Pan Edward co o zakopanych skarbach.By opowiadał cały,dzień.Opowiadał mi jak to w okolicach dawnego tartaku wieś Zakłodzie koło Radecznicy zakopano.Przetak złotych,monet.Wcześniej monety zostały skradzione.Jak gospodarz je,przesuszał.Przed I Wojną pewna rodzina z pod,Frampola.Wyjechała na roboty do Rosji okolice,Odessy.Zarobiła wiele i cały majątek przywiozła do,domu.Zakopała złote monety w beczułce koło szosy Biłgoraj Frampol.Gdy się spalili po II Wojnie postanowili złoto,sprzedać.Złoto przepadło.Nikt nie wie co się z nim,stało.Okolice Goraja zakopany skarb z czasów powstania,listopadowego.Zdarzyło się to wszystko na Roztoczu.Opowiadał mi o nim Pan co malował,kościoły.
~ w temacie.
Oceniano 2 razy  -2
Wiele lat temu z pewnym panem z Biłgoraj.Pojechaliśmy odwiedzić po linii kupno,sprzedaż.Pewnego Pana do Krzeszowa.On nie stąd ni z zowąd.Opowiedział nam historie jak to Armia Polska zakopała walną kasę.W lasach okolice Józefowa na Roztoczu w 1939r.A było to tak. Spotkałem go na Majdanku w Obozie.Podczas II Wojny.Szedł z całą grupa do,łażni.Poznał mnie i powiedział te,słowa.Byłem świadkiem zakopania walnej,kasy.Przez nasz oddział.Szukaj wyjścia z Obozu do końca życia nikt z twojej rodziny.Nie będzie pracować.Więcej go nie,zobaczyłem.Lasy okolice Józefowa.Igła w kopicy,siana.Druga historia.Pod koniec Wojny II do miejscowości Świniary koło Radecznicy nocą do,gospodarza.Weszli Ruscy żołnierze.Jak wychodzili z domu jeden pozostał na moment.I powiedział takie słowa.Tu nie opodal waszej wioski są doły lasek.Tu podczas I Wojny jak Carska Armia wycofywała się z Karpat.Zakopaliśmy Carską Kasę.Wielu kasę,szukało.Ale ? Roztocze kryje wiele,skarbów.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
dzisiaj, 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 10:05 Kraj
Ostatni dzwonek na rozliczenie składki zdrowotnej
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika