REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Inwestycje z oszczędności
2013.01.27 17:46 | aktualizacja: 2013.01.27 18:43

Skatepark i wiele innych inwestycji...

...powstanie w Biłgoraju z pieniędzy niewykorzystanych na budowę obwodnicy północnej. Pod koniec ubiegłego roku został rozstrzygnięty przetarg, kwota, za jaką firma wybuduje drogę jest znacznie niższa od zakładanej. Oszczędności poprzetargowe to ok. 1,7 mln zł.
Skatepark i wiele innych inwestycji...

Jak poinformował wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec niewykorzystana na budowę obwodnicy kwota to ok. 1 mln. 700 tys. zł. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą na realizację wielu zadań inwestycyjnych, które nie mogły być zaplanowane w budżecie ze względu na brak wystarczających środków.

Niektóre z nich zostaną jedynie rozpoczęte, inne będą ukończone jeszcze w tym roku. Decyzja o tym, które z zadań zostaną wykonane należała do radnych.

Władze pomyślały o młodzieży, która od dłuższego czasu walczyła o wykonanie skateparku, czyli specjalnego toru przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych.

- Obiekty tego typu powstają na terenie całej Polski , w miejscowościach mniejszych od Biłgoraja, najlepszym przykładem jest Zwierzyniec miasto mające nieco ponad trzy tysiące mieszkańców, Orlików w Biłgoraju jest multum, za cenę jednego Orlika można zrobić obiekt na skalę Polski. Skatepark jest dużą reklamą dla miast, budując ten obiekt można tworzyć imprezy, zawody, wielu pasjonatów mogłoby przyjechać i zobaczyć, że Biłgoraj da się lubić ! - pisali na oficjalnym profilu pomysłodawcy inicjatywy budowy obiektu.

Teraz są o krok bliżej realizacji inwestycji. W zmianach budżetowych uwzględniono wykonanie dokumentacji technicznej skateparku na terenie OSiR. Na ten cel radni przeznaczą 10 tys. zł

Wśród nowych inwestycji znalazła się także m.in. budowa parkingu i drogi wewnętrznej przy ul. Zamojskiej 20, będzie to kosztowało 100 tys. zł.

35 tys. zł przeznaczone będzie na dokumentację techniczną chodnika i ścieżki rowerowej przy ul. Krzeszowskiej. Ponadto zaplanowano budowę chodnika przy ul. Armii Kraków, po stronie wschodniej, wartość zadania to 30 tys. zł, jak również budowę parkingu przy ul. Przemysłowej (na wysokości siedziby spółki Junior), co będzie kosztowało budżet miasta 50 tys. zł.

Ze zmian w budżecie z pewnością ucieszą się mieszkańcy ul. Cegielnianej, w bieżącym roku władze miasta na II etap budowy tejże przeznaczą 400 tys. zł.

Nowe inwestycje to także:

- budowa parkingu przy ul. Kościuszki 154 - 100 tys. zł

- budowa ul. Rutkiewicz i ul. Walasiewiczówny - 100 tys. zł

- dostosowanie pomieszczeń Miejskiego Zespołu Szkół dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych - 20 tys. zł

- remont parkingu i drogi przebiegającej wzdłuż Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Biłgoraju - 25 tys. zł

- budowa obelisków (kirkut, synagoga, LO 3-go Maja) - 10 tys. zł

- dotacje celowe na realizację zadań w zakresie kultury fizycznej i sportu - dodatkowe 50 tys. zł (dotychczas przeznaczono już na ten cel 300 tys. zł)

Ze środków niewykorzystanych na budowę obwodnicy skorzysta także Urząd Miasta. Modernizacja budynku, w tym sali konferencyjnej sali obsługi interesanta i klatki schodowej pochłonie 250 tys. zł. Dodatkowo 373 tys. zł przeznaczone zostanie na modernizację Placu Wolności.

Część kwoty trafi także do powiatu biłgorajskiego, 10 tys. zł zostanie przekazane jako dotacja celowa na potrzeby Młodzieżowego Domu Kultury.

red.
red. dodany 27 stycznia 2013
 
Odsłon: 10513

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (17)

~ lh
Oceniano 1 raz  -1
emu beda sie cieszyc , bo bedzie gdzie sie żyletkami ciąc, gdzies tam pod rampą
~ nobody
  0
na stronie podanej przez Ciebie jest złośliwe oprogramowanie, antywirus odrzuca połączenie sieciowe .
~ no_name
Oceniano 1 raz  +1
10tyś zł będzie przeznaczone na samą dokumentację techniczną obiektu, za te pieniądze nie można by wiele zdziałać, może po za kilkoma rurkami do slajdów :) i wieszakiem na płaszcze :)
~ no_name
Oceniano 3 razy  +3
Szczerze projekt koncepcyjny nie jest powalający, widać, że został zrobiony przez osobę, która nie ma pojęcia o skate-parkach, ergonomii i dynamice całego obiektu , oczywiście jest to koncepcja, radziłbym uprzednio skonsultować temat z ludźmi, którzy tym żyją , sami budują sobie dropy i hopki , ponieważ oni sami wiedzą co dla nich będzie najlepsze, ponieważ będą odbiorcami projektu. Proszę nie dajcie plamy i jak już macie zrobić ten skate-park to zróbcie go dobrze, żeby również dobrze służył przez lata a nie był powodem zażenowania i wstydu.
Pozdrawiam
Rodowity Biłgorajanin
~ I POCO
Oceniano 3 razy  +1
i poco to budowac a nielepiej przeznaczyc te pieniadze na nagrody i podwyzki dla rady miasta, dyrektorow, kierownikow, samorzadowcow. itp. pomyslcie sami?????
~ SJP
Oceniano 4 razy  0
Przejrzałem opis zamieszczony na podanej przez Ciebie stronie. Moim zdaniem powinniście kupić sobie na początek Słownik Języka Polskiego. Tylu błędów dawno nie widziałem. Jak już posiądziecie wiedzę, którą powinien posiadać każdy człowiek kończący podstawówkę, jestem skłonny poprzeć postulat budowy skateparku.
~ kkk
Oceniano 4 razy  +4
AAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! macie rację, róbcie schody, pomniki...a ja nadal będę kajakiem po Narutowicza pływać.
Kocham Biłgoraj!!!
~ rowerzysta
Oceniano 3 razy  -1
nikt lepiej nie zaprojektuje i wybuduje tego skateparku jak "wielki budowniczy SSman
~ majdan stary
Oceniano 7 razy  -7
Biłgoraj pozazdrościł Majdanowi.
~ Tomek
Oceniano 3 razy  +1
Z tymi oszczędnościami na obwodnicy północnej okaże się tak jak z lotniskiem w Modlinie zew nie będzie się nadawała do użytku po roku i zaczną się remonty i łatanie przekonacie się tanie mięso hieny jedzą. Ciekawe ile z tego przetargu tak pod stołem wpłynęło do kieszeni naszych burmistrzów?
~ Skate park Dla Bilgoraja
Oceniano 6 razy  0
~ obywatel
Oceniano 3 razy  -1
haha ale o tym że chlopaki zebrali ponad 2000 tysiące podpisow pod skate park to nie napisali...
~ Damian
Oceniano 9 razy  +5
Mimo, że nie jezdze na rowerze, to cos mi tu nie pasuje. Chłopaki napracowali się zbierając podpisy na budowe skateparku i na tą inwestycję, którą poparło (pewnie) wiele tysięcy osob, zostanie przeznaczony tak mało kasy? O ile mi się wydaje to za 10 tyś tam duzo sie nie zrobi, chyba ze źle mi sie wydaje. Moze sie wypoeidziec ktos ogarniety w cenach tego typu rzeczy, co mozna zrobic za te 10 tys zl?
~ mat
Oceniano 7 razy  +5
Zeby tylko z tym skateparkiem nie zrobili głupoty i nie dali tego robić zwykłej firmie budowlanej która niema pojęcia o budowie skateparków.
~ antysemita
Oceniano 10 razy  +8
na h.. te obeliski?
~ cyrk
Oceniano 12 razy  +8
urzednikom się już całkiem we łbach poprzewracało
Cegielniana 400 tys
parking 100 tys
budowa obelisków (kirkut, synagoga, LO 3-go Maja) - 636 tys. zł !
A burmistrz likwiduje SP4 bo ma 8 tys miesięcznie utrzymania
to jakaś totalna paranoja
~ 765912
Oceniano 4 razy  +2
zamiast płacić dychu za dokumentację na skatepark, może warto było by skorzystać z wiedzy ogólnodostępnej i zrobić temat po niższych kosztach???? mapa tyle nie będzie kosztować a w urzędzie znalazł by się umyślny który by pomógł przygotować wymagane papiery (jest parę osób z pieczątką)???
http://www.skate-park.pl/Projekty-Skateparkow
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 16:38 Tarnogród
Uroczystości upamiętniające wydarzenia Tarnogrodzkiego Września
Każdego roku mieszkańcy Tarnogrodu spotykają się przy pomniku w Bramie Korchowskiej, by upamiętnić tragiczne wydarzenia, które miały miejsce we wrześniu 1939 roku. Nie inaczej było i tym razem. Uroczystości poświęcone 82. rocznicy wydarzeń wrześniowych zorganizowano w niedzielę 26 września.
w poniedziałek, godzina 10:49 Biłgoraj
3 szczeniaki szukają nowych domów, apel o pomoc w znalezieniu pozostałych psów
w poniedziałek, godzina 15:17 Biłgoraj
Biłgorajanka walczy o serce rolnika
w niedzielę, godzina 13:10 Józefów
Upamiętnili żołnierzy AK, WiN i DSZ
W niedzielne przedpołudnie 26 września, dzień przed 82. rocznica utworzenia Służby Zwycięstwa Polski (SZP) struktury, która dała początek Polskiemu Państwu Podziemnemu w gminie Józefów odbyła się uroczystość patriotyczno - religijna, podczas której upamiętniono żołnierzy Armii Krajowej, Delegatury Sił Zbrojnych oraz Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" walczących na Ziemi Józefowskiej.
w poniedziałek, godzina 17:08 Biłgoraj
Potrącenie 13-letniego rowerzysty
w niedzielę, godzina 18:21 Biłgoraj
20-lecie Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biłgoraju
w piątek, godzina 11:56 Biłgoraj
Biegowy EKO-PATROL. Namierzony sprawca zaśmiecania lasu
Biegają i przy okazji dbają o środowisko. Członkowie Biłgoraj Eko Challenge nie tylko organizują akcje sprzątania okolicznych lasów, ale też na co dzień reagują na nieprawidłowe zachowania mieszkańców. Jeden z nich już zobowiązał się do uprzątnięcia pozostawionych w niewłaściwym miejscu odpadów.
w sobotę, godzina 10:43 Kolonia Sokołówka
Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego. Dwie osoby poważnie ranne
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Maraton rowerowy po Ziemi Biłgorajskiej
15 września 2021 Turobin
Olga uczestniczką 10. edycji "Top Model"
Trwa 10. edycja "Top Model". W środowy wieczór na antenie TVN wyemitowano trzeci odcinek show. Na castingu pojawiła się pochodząca z Turobina Olga Król. Czy 19-latka spodobała się jurorom?
16 września 2021 Biłgoraj
Awans zawodowy nauczycieli
w czwartek, godzina 10:07 Turobin
Internet grzmi po metamorfozie Olgi w Top Model
16 września 2021 Biłgoraj
Zmiana wysokości opłat za parking przy ul. Pocztowej
Parking przy ul. Pocztowej powstał w 2018 roku. Na początku był bezpłatny, w 2019 roku ustalono wysokość opłat za jego użytkowanie. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja kwoty został zmienione. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za postój w tym miejscu?
w poniedziałek, godzina 21:45 Biłgoraj
MOJITO VIRGIN! Kacper Ruciński wystąpił w BCK
w poniedziałek, godzina 17:23 Osuchy
W rocznicę pochówku partyzantów
w środę, godzina 13:41 Biłgoraj
Akcja Sturmwind i bitwa pod Osuchami
Tych tematów dotyczyła konferencja naukowa zorganizowana w środowe przedpołudnie 22 września w auli I LO im. ONZ w Biłgoraju. Spotkanie zorganizowało Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Festyn dla Kuby
w poniedziałek, godzina 13:31 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby nowych zakażeń
18 września 2021 Biłgoraj
Sprzątanie Świata 2021
Właśnie trwa tegoroczny finał akcji Sprzątanie Świata 2021, któy zaplanowany został na weekend 17-19 września. W sobotnie popołudnie do inicjatywy przyłączyli się do także mieszkańcy Biłgoraja. Zebrali się w dwóch miejscach i uzbrojeni w worki na śmieci ruszyli w teren.
20 września 2021 Gromada
Ogromne straty po pożarze w Gromadzie
w niedzielę, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Ponad 100 przypadków więcej niż tydzień temu
w piątek, godzina 13:41 Kraj
Uwaga na fałszywe wiadomości o kwarantannie
Uwaga na nowy sposób działania oszustów! Użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują fałszywe SMS-y o nałożeniu kwarantanny. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ten temat. Może to być próba wyłudzenia danych lub zainstalowania złośliwego oprogramowania. Apelujemy o zachowanie czujności i nie klikanie w przesłany link!
w czwartek, godzina 13:06 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
17 września 2021 Biłgoraj
Skosił sygnalizator świetlny
19 września 2021 Biłgoraj
W "Piątce" powstała strefa relaksu
W piątek w Szkole Podstawowej nr 5 w Biłgoraju otwarto "strefę relaksu i kreatywności", czyli nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń na świeżym powietrzu, w której wszyscy uczniowie będą mogli wypocząć i przyjemnie spędzić czas na przerwach między zajęciami. Otwarcie strefy zostało połączone z Narodowym Czytaniem.
w czwartek, godzina 12:50 Biłgoraj
30-latek stracił 2 tys. zł, 18-latka 600 zł
21 września 2021 Biłgoraj
Kwarantanna w biłgorajskich szkołach
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj