REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.06.21 12:34 | aktualizacja: 2013.06.21 13:29

Dzień Olimpijczyka

W piątkowe przedpołudnie, 21 czerwca, starosta Marian Tokarski wręczył nagrody laureatom olimpiad i konkursów. Podczas Dnia Olimpijczyka, zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju uhonorowano także nauczycieli. - Chciałbym, żeby wyróżnieni uczniowie poczuli satysfakcję z osiągnięć i z jeszcze większym zapałem kontynuowali naukę - mówił podczas uroczystości starosta.
Dzień Olimpijczyka

Dzień Olimpijczyka zorganizowany został w piątek, 21 czerwca. Do Starostwa Powiatowego zaproszono zarówno uczniów, laureatów olimpiad i konkursów ze szkół prowadzonych przez tę jednostkę samorządu, jak również przygotowujących młodzież nauczycieli.

W uroczystości udział wzięli: starosta Marian Tokarski, wicestarosta Stanisław Schodziński, członek Zarządu Powiatu Józef Czarny, kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Jan Koman, jak również członkowie komisji oświaty Rady Powiatu Adam Olszta oraz Tadeusz Ferens.

- Rok szkolny dobiega końca, przez ostatnie dziesięć miesięcy w naszych szkołach kształciło się 4 259 uczniów, pracę dydaktyczno-wychowawczą prowadziło z nimi 431 nauczycieli. Na dzisiejsze spotkanie z tymi, którzy osiągnęli najwięcej, przybyło niespełna 100 uczniów i 50 nauczycieli - mówił do zgromadzonych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju starosta Marian Tokarski.

- Chciałbym, żeby wszyscy, którzy znajdują się na tej sali poczuli satysfakcję z tych wspaniałych osiągnięć. To spotkanie jest niepowtarzalną okazją do podziękowań, gratulacji, czy przekazania słów uznania za osiągnięcia zarówno w nauce, jak i w sporcie. Przynosicie chlubę swoim szkołom - zwrócił się do młodzieży starosta, zaznaczając, że ciężka praca w młodości z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Marian Tokarski nawiązał również do ogólnokrajowych rankingów szkół, każdego roku publikowanych przez Rzeczpospolitą i Perspektywy, w których biłgorajskie placówki ponadgimnazjalne często zajmują wysokie lokaty.

- W tym roku Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych, technikum hotelarskie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zajęło natomiast 152. Cieszy także zawsze wysoka pozycja Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W skali całego kraju to naprawdę wysokie lokaty,którymi możemy się szczycić, a to dzięki waszej postawie i wysokim poziomie pracy nauczycieli - podsumował starosta.

Podczas Dnia Olimpijczyka nie zabrakło występów artystycznych, zaprezentowały się podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

red.
red. dodany 21 czerwca 2013
 
Odsłon: 8202

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

Najwyżej oceniane komentarze
~ x
Oceniano 13 razy  +13
KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
Wszystkie komentarze
~ Absolwent
  0
Pani Krzesińska wciąż tak dobrze wygląda :) Jakby coraz młodsza
~ Kocudza
Oceniano 4 razy  +4
Nie odda bo jest Chroniony święcie przez Pseudo Patryiotę Schodzińskiego SS
~ b
Oceniano 2 razy  +2
Kiedy Jago odda krowy kocudzakom?
~ DzinGischan
Oceniano 6 razy  +6
Schodziński i Jego Pan Tokarski zawsze dla mieszkańców chcą dobrze, ale im to nie wychodzi. Międzyczasie biorą te 10 tyś /łącznie z dodatkami i premiami/ od lat kilkunastu i ludzi umoralniają, bije pianę. Jak uroczystość jest w kościele to po kazaniu Starosta musi wejść na Ambonę i pouczać co to było AK i wieli innych walczących o wpolną Polską/ Przecież przed chwilą Dziekan Parafii mówil to samo! Ale Schodziński musi pouczać i coś czyli to samo powiedziać od Siebie/ Za chwilkę idą pod pomnik i prześladowcy sprawiedliwych Jagusiewiczowi wręczają order zasługi, co ludziom dobytek i ostatnią krowę żywicielkę zabierał z posiadłości!!! Ale on nie wyjdzie i nie powie, że obywatele w końcu powinni się wkurzyć, że są okradani przez nakładane podatki od Rosłana - zwiększone o 40%
~ xx
Oceniano 3 razy  +3
Czy Tokarski i wszyscy wyżsi urzędnicy też garnitury traktują jako ubrania robocze i kupują za pieniądze podatników jak ci zdziercy z platformy?
~ mm
Oceniano 5 razy  +5
powinien uczniom dać co najmniej po 2000 tys na wakacje, sam sie bawi w knajpach jak na przykład na rozdrożu w Soli za pieniądze podatników a dla dzieci kasy nie ma?Czas zwolnić jednego starostę a jego wypłatę przeznaczyć dla dzieci
~ x
Oceniano 13 razy  +13
KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
~ wstyd
Oceniano 10 razy  +10
Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych a TOKARSKI zmienić chce dyrektora na Mazurka a PAN KRÓL to co zrobił super szkołe i ma dostać kopa?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 00:18 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
w piątek, godzina 09:47 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w środę, godzina 08:15 Goraj
Szkoła na sprzedaż
15 stycznia 2023 Biłgoraj
Uczniowie LO im. ONZ rozpoczęli odliczanie do matury [NOWE ZDJĘCIA]
To tradycja, że około 100 dni przed maturą, każda szkoła średnia organizuje bal. W sobotę 14 stycznia w Hotelu Janów w Borownicy na studniówce bawili się maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 18:06 Sól
Solskie Kolędowanie
w sobotę, godzina 08:31 Józefów
Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej
14 stycznia 2023 Biłgoraj
Bal maturalny uczniów ZSBiO
W sobotni wieczór 14 stycznia rozpoczął się tegoroczny maraton studniówkowy uczniów biłgorajskich szkół średnich. Na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.
w środę, godzina 10:33 Józefów
Wandal na cmentarzu. 23-latek już usłyszał zarzuty
17 stycznia 2023 Aleksandrów
Przyczepa ciężarówki uderzyła w mazdę [AKTUALIZACJA]
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany na Podkarpaciu
Jak potwierdza policja z Lubaczowa, do zatrzymania mieszkańca powiatu biłgorajskiego doszło w nocy z 16 na 17 stycznia, na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie lubaczowskim. Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w kierunku art. 197 par. 1 kk. Mężczyzna po przesłuchaniu został zwolniony bez postawienia zarzutów.
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje podinspektora
w sobotę, godzina 10:19 Lublin
Poznaliśmy laureatów XII Festiwalu Gaudium
15 stycznia 2023 Biłgoraj
"Leśnik" na studniówce
W niedzielny wieczór 15 stycznia na swoim balu studniówkowym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Wydarzenie zorganizowano w Rezydencji Sosnowej w Janowie Lubelskim.
w piątek, godzina 14:19 Biłgoraj
Biłgoraj pamięta o ofiarach holokaustu
w środę, godzina 14:54 Ciosmy
Głuszec nagrany w lesie pod Ciosmami
w czwartek, godzina 07:53 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w środę, godzina 09:03 Biłgoraj
Kto tym razem zdobędzie "Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości"?
w piątek, godzina 15:46 Biłgoraj
Chciał pomóc koledze, stracił pieniądze
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
22 stycznia 2023 Biłgoraj
"Piękno nie zna wieku" czyli metamorfozy na Dzień Babci
22 stycznia 2023 Biłgoraj
W hołdzie powstańcom styczniowym
19 stycznia 2023 Biłgoraj
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
w sobotę, godzina 09:35 Obsza
Węgiel dostępny prawie od ręki
we wtorek, godzina 10:09 Biłgoraj
Pijany kierowca wpadł, bo jechał za szybko
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika