REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.06.21 12:34 | aktualizacja: 2013.06.21 13:29

Dzień Olimpijczyka

W piątkowe przedpołudnie, 21 czerwca, starosta Marian Tokarski wręczył nagrody laureatom olimpiad i konkursów. Podczas Dnia Olimpijczyka, zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju uhonorowano także nauczycieli. - Chciałbym, żeby wyróżnieni uczniowie poczuli satysfakcję z osiągnięć i z jeszcze większym zapałem kontynuowali naukę - mówił podczas uroczystości starosta.
Dzień Olimpijczyka

Dzień Olimpijczyka zorganizowany został w piątek, 21 czerwca. Do Starostwa Powiatowego zaproszono zarówno uczniów, laureatów olimpiad i konkursów ze szkół prowadzonych przez tę jednostkę samorządu, jak również przygotowujących młodzież nauczycieli.

W uroczystości udział wzięli: starosta Marian Tokarski, wicestarosta Stanisław Schodziński, członek Zarządu Powiatu Józef Czarny, kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Jan Koman, jak również członkowie komisji oświaty Rady Powiatu Adam Olszta oraz Tadeusz Ferens.

- Rok szkolny dobiega końca, przez ostatnie dziesięć miesięcy w naszych szkołach kształciło się 4 259 uczniów, pracę dydaktyczno-wychowawczą prowadziło z nimi 431 nauczycieli. Na dzisiejsze spotkanie z tymi, którzy osiągnęli najwięcej, przybyło niespełna 100 uczniów i 50 nauczycieli - mówił do zgromadzonych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju starosta Marian Tokarski.

- Chciałbym, żeby wszyscy, którzy znajdują się na tej sali poczuli satysfakcję z tych wspaniałych osiągnięć. To spotkanie jest niepowtarzalną okazją do podziękowań, gratulacji, czy przekazania słów uznania za osiągnięcia zarówno w nauce, jak i w sporcie. Przynosicie chlubę swoim szkołom - zwrócił się do młodzieży starosta, zaznaczając, że ciężka praca w młodości z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Marian Tokarski nawiązał również do ogólnokrajowych rankingów szkół, każdego roku publikowanych przez Rzeczpospolitą i Perspektywy, w których biłgorajskie placówki ponadgimnazjalne często zajmują wysokie lokaty.

- W tym roku Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych, technikum hotelarskie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zajęło natomiast 152. Cieszy także zawsze wysoka pozycja Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W skali całego kraju to naprawdę wysokie lokaty,którymi możemy się szczycić, a to dzięki waszej postawie i wysokim poziomie pracy nauczycieli - podsumował starosta.

Podczas Dnia Olimpijczyka nie zabrakło występów artystycznych, zaprezentowały się podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

red.
red. dodany 21 czerwca 2013
 
Odsłon: 8110

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

Najwyżej oceniane komentarze
~ x
Oceniano 13 razy  +13
KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
Wszystkie komentarze
~ Absolwent
  0
Pani Krzesińska wciąż tak dobrze wygląda :) Jakby coraz młodsza
~ Kocudza
Oceniano 4 razy  +4
Nie odda bo jest Chroniony święcie przez Pseudo Patryiotę Schodzińskiego SS
~ b
Oceniano 2 razy  +2
Kiedy Jago odda krowy kocudzakom?
~ DzinGischan
Oceniano 6 razy  +6
Schodziński i Jego Pan Tokarski zawsze dla mieszkańców chcą dobrze, ale im to nie wychodzi. Międzyczasie biorą te 10 tyś /łącznie z dodatkami i premiami/ od lat kilkunastu i ludzi umoralniają, bije pianę. Jak uroczystość jest w kościele to po kazaniu Starosta musi wejść na Ambonę i pouczać co to było AK i wieli innych walczących o wpolną Polską/ Przecież przed chwilą Dziekan Parafii mówil to samo! Ale Schodziński musi pouczać i coś czyli to samo powiedziać od Siebie/ Za chwilkę idą pod pomnik i prześladowcy sprawiedliwych Jagusiewiczowi wręczają order zasługi, co ludziom dobytek i ostatnią krowę żywicielkę zabierał z posiadłości!!! Ale on nie wyjdzie i nie powie, że obywatele w końcu powinni się wkurzyć, że są okradani przez nakładane podatki od Rosłana - zwiększone o 40%
~ xx
Oceniano 3 razy  +3
Czy Tokarski i wszyscy wyżsi urzędnicy też garnitury traktują jako ubrania robocze i kupują za pieniądze podatników jak ci zdziercy z platformy?
~ mm
Oceniano 5 razy  +5
powinien uczniom dać co najmniej po 2000 tys na wakacje, sam sie bawi w knajpach jak na przykład na rozdrożu w Soli za pieniądze podatników a dla dzieci kasy nie ma?Czas zwolnić jednego starostę a jego wypłatę przeznaczyć dla dzieci
~ x
Oceniano 13 razy  +13
KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
~ wstyd
Oceniano 10 razy  +10
Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych a TOKARSKI zmienić chce dyrektora na Mazurka a PAN KRÓL to co zrobił super szkołe i ma dostać kopa?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
dzisiaj, 09:20 Biegi przełajowe
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
w czwartek, godzina 16:24 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
dzisiaj, 07:17 Karolówka
Droga gminna w Karolówce po remoncie
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w czwartek, godzina 10:25 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
we wtorek, godzina 07:53 Lubelszczyzna
Wojewoda o dystrybucji jodku potasu. "Preparaty znajdują się na poziomie magazynów gminnych"
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w piątek, godzina 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
w poniedziałek, godzina 08:53 Biłgoraj
Jubileusz 20-lecia biłgorajskiego UTW
w czwartek, godzina 14:54 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
we wtorek, godzina 07:19 Biszcza
Trasa do Pomnika Lotników otwarta
24 września 2022 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
w piątek, godzina 14:17 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
28 września 2022 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
28 września 2022 Biłgoraj
Drożej za przedszkole. Placówki darmowe dla dzieci z Ukrainy
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika