REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.06.21 12:34 | aktualizacja: 2013.06.21 13:29

Dzień Olimpijczyka

W piątkowe przedpołudnie, 21 czerwca, starosta Marian Tokarski wręczył nagrody laureatom olimpiad i konkursów. Podczas Dnia Olimpijczyka, zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju uhonorowano także nauczycieli. - Chciałbym, żeby wyróżnieni uczniowie poczuli satysfakcję z osiągnięć i z jeszcze większym zapałem kontynuowali naukę - mówił podczas uroczystości starosta.
Dzień Olimpijczyka

Dzień Olimpijczyka zorganizowany został w piątek, 21 czerwca. Do Starostwa Powiatowego zaproszono zarówno uczniów, laureatów olimpiad i konkursów ze szkół prowadzonych przez tę jednostkę samorządu, jak również przygotowujących młodzież nauczycieli.

W uroczystości udział wzięli: starosta Marian Tokarski, wicestarosta Stanisław Schodziński, członek Zarządu Powiatu Józef Czarny, kierownik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego Jan Koman, jak również członkowie komisji oświaty Rady Powiatu Adam Olszta oraz Tadeusz Ferens.

- Rok szkolny dobiega końca, przez ostatnie dziesięć miesięcy w naszych szkołach kształciło się 4 259 uczniów, pracę dydaktyczno-wychowawczą prowadziło z nimi 431 nauczycieli. Na dzisiejsze spotkanie z tymi, którzy osiągnęli najwięcej, przybyło niespełna 100 uczniów i 50 nauczycieli - mówił do zgromadzonych w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju starosta Marian Tokarski.

- Chciałbym, żeby wszyscy, którzy znajdują się na tej sali poczuli satysfakcję z tych wspaniałych osiągnięć. To spotkanie jest niepowtarzalną okazją do podziękowań, gratulacji, czy przekazania słów uznania za osiągnięcia zarówno w nauce, jak i w sporcie. Przynosicie chlubę swoim szkołom - zwrócił się do młodzieży starosta, zaznaczając, że ciężka praca w młodości z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu.

Marian Tokarski nawiązał również do ogólnokrajowych rankingów szkół, każdego roku publikowanych przez Rzeczpospolitą i Perspektywy, w których biłgorajskie placówki ponadgimnazjalne często zajmują wysokie lokaty.

- W tym roku Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych, technikum hotelarskie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących zajęło natomiast 152. Cieszy także zawsze wysoka pozycja Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W skali całego kraju to naprawdę wysokie lokaty,którymi możemy się szczycić, a to dzięki waszej postawie i wysokim poziomie pracy nauczycieli - podsumował starosta.

Podczas Dnia Olimpijczyka nie zabrakło występów artystycznych, zaprezentowały się podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

red.
red. dodany 21 czerwca 2013
 
Odsłon: 8731

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

Najwyżej oceniane komentarze
~ x
Oceniano 13 razy  +13
KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
Wszystkie komentarze
~ Absolwent
  0
Pani Krzesińska wciąż tak dobrze wygląda :) Jakby coraz młodsza
~ Kocudza
Oceniano 4 razy  +4
Nie odda bo jest Chroniony święcie przez Pseudo Patryiotę Schodzińskiego SS
~ b
Oceniano 2 razy  +2
Kiedy Jago odda krowy kocudzakom?
~ DzinGischan
Oceniano 6 razy  +6
Schodziński i Jego Pan Tokarski zawsze dla mieszkańców chcą dobrze, ale im to nie wychodzi. Międzyczasie biorą te 10 tyś /łącznie z dodatkami i premiami/ od lat kilkunastu i ludzi umoralniają, bije pianę. Jak uroczystość jest w kościele to po kazaniu Starosta musi wejść na Ambonę i pouczać co to było AK i wieli innych walczących o wpolną Polską/ Przecież przed chwilą Dziekan Parafii mówil to samo! Ale Schodziński musi pouczać i coś czyli to samo powiedziać od Siebie/ Za chwilkę idą pod pomnik i prześladowcy sprawiedliwych Jagusiewiczowi wręczają order zasługi, co ludziom dobytek i ostatnią krowę żywicielkę zabierał z posiadłości!!! Ale on nie wyjdzie i nie powie, że obywatele w końcu powinni się wkurzyć, że są okradani przez nakładane podatki od Rosłana - zwiększone o 40%
~ xx
Oceniano 3 razy  +3
Czy Tokarski i wszyscy wyżsi urzędnicy też garnitury traktują jako ubrania robocze i kupują za pieniądze podatników jak ci zdziercy z platformy?
~ mm
Oceniano 5 razy  +5
powinien uczniom dać co najmniej po 2000 tys na wakacje, sam sie bawi w knajpach jak na przykład na rozdrożu w Soli za pieniądze podatników a dla dzieci kasy nie ma?Czas zwolnić jednego starostę a jego wypłatę przeznaczyć dla dzieci
~ x
Oceniano 13 razy  +13
KIEDY W KOŃCU TOKARSKI PÓJDZIE DO PRACY ?
~ wstyd
Oceniano 10 razy  +10
Zespół Szkół Budowlanych zajął 64 na 250 techników kwalifikowanych a TOKARSKI zmienić chce dyrektora na Mazurka a PAN KRÓL to co zrobił super szkołe i ma dostać kopa?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 08:54 Nadrzecze
Zderzenie trzech pojazdów podczas wyprzedzania
24 lutego 2024 Obsza
Akcyza do zwrotu
dzisiaj, 10:26 Księżpol
Reprezentantka powiatu I wicemiss Lubelszczyzny
W niedzielę 3 marca odbył się finał Miss Polonia Województwa Lubelskiego. Wśród uczestniczek znalazły się przedstawicielki powiatu biłgorajskiego.
w niedzielę, godzina 13:19 Biłgoraj
Kilkaset osób stanęło na starcie Biegu Pamięci Żołnierzy Niezłomnych [NOWE ZDJĘCIA]
dzisiaj, 13:48 Biłgoraj
5 tys. zł na spełnianie marzeń dla uczniów i studentów z powiatu
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 08:57 Powiat
7 miejscowości bez prądu
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
"Medyk" zaprosił na Dzień Kobiet [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 16:56 Biłgoraj
Kampania już widoczna na ulicach miasta
Jutro, czyli 4 marca mija termin rejestracji list kandydatów na radnych do rad powiatu, gmin, czy miast. Wiele osób już ogłosiło swój start, uśmiechając się z plakatów, które zostały rozwieszone przy głównych ulicach. Kampania się rozkręca i nie trwa już wyłącznie w internecie.
w piątek, godzina 10:36 Harasiuki
Biłgorajanka zapłaci 2,5 tys. zł za zbyt szybką jazdę
24 lutego 2024 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
25 lutego 2024 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
w sobotę, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Finał Miss Polonia Województwa Lubelskiego już jutro. O koronę powalczą także mieszkanki powiatu
w piątek, godzina 08:33 Biłgoraj
Jarosław Lipiec zastępcą dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR
W czwartek 29 lutego, radny Rady Powiatu i dotychczasowy pracownik biłgorajskiego biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jarosław Lipiec odebrał powołanie na stanowisko zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału największej agencji płatniczej w Polsce.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
w piątek, godzina 13:42 Biłgoraj
Kierująca suzuki wymusiła pierwszeństwo, trafiła do szpitala
w piątek, godzina 15:25 Biłgoraj
Biłgoraj w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W piątek 1 marca, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, kombatantów, młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Biłgoraja, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
dzisiaj, 08:17 Majdan Stary
Muzyk z Majdanu chce wydać płytę patriotyczną. Trwa zbiórka
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika