REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.10.18 08:17 | aktualizacja: 2013.10.18 00:22

TBS oferuje nowe mieszkania

Wiosną przyszłego roku ruszy budowa budynku mieszkalnego, 40-rodzinnego przy ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju. Przez najbliższe tygodnie będą przyjmowane wnioski od mieszkańców miasta. By móc ubiegać się o mieszkanie należy spełnić kilka warunków. Jakich?
TBS oferuje nowe mieszkania

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w bieżącym roku zamierza rozpocząć realizację inwestycji pn. "Budowa budynku mieszkalnego, 40-rodzinnego przy ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju". Projekt obejmuje budowę 16 mieszkań 3-pokojowych i 24 mieszkań 2-pokojowych.

- Spółka planuje budowę mieszkań na wynajem z "montażem białym" i docelową własnością w formule 50 na 50, tj. 50% wkład przyszłych lokatorów i 50% kredyt zaciągnięty przez TBS na okres 30 lat, a spłacany przez najemców w czynszu mieszkaniowym - informuje w rozmowie z portale bilgorajska.pl Marek Łukasik, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Biłgoraju.

Takie propozycje kredytowe dla TBS-ów przedstawia oferta Banku Gospodarstwa Krajowego, która poza wymienioną wielkością kredytu i okresem spłaty, określa również możliwość wcześniejszej sprzedaży kredytowanych lokali po upływie co najmniej 5 lat od momentu uruchomienia środków kredytowych.

- Przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy budowy ogłoszony zostanie niezwłocznie po uaktualnieniu kosztorysów inwestorskich. Po wyborze wykonawcy, kiedy znany będzie ostateczny koszt budowy budynku mieszkalnego, przeprowadzony zostanie przetarg na wybór banku, który udzieli kredytu w wysokości 50% kosztów inwestycji - dodaje prezes Łukasik.

Mieszkania przydzielone zostaną przez 7-osobową komisję na podstawie kryteriów obowiązujących także przy poprzednich inwestycjach. Rodzina ubiegająca się o mieszkanie:

- musi być zameldowana w Biłgoraju lub pracować w Biłgoraju,

- nie może mieć własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w Biłgoraju,

- mieć dochód o odpowiedniej wysokości, uzależniony od ilości osób w rodzinie.

Rozpoczęcie budowy spółka planuje wczesną wiosną 2014r.

red.
red. dodany 18 października 2013
 
Odsłon: 10823

Czytaj podobne

tagi: tbs, blok, budowa

Waszym zdaniem (19)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Michał
Oceniano 12 razy  +12
Przeczytajcie poniżej artykuł o BCK. Żona Rosłana Maryla Olejko i żona Szmita Alicja Jachowicz specjalnie podały panieńskie nazwiska żeby ludzie nie połapali się kim są, właśnie dostały kolejne etaty w BCK. Szmit też wziął dla siebie etat. Teraz pracują na da etaty a ludzie pracy nie mają a oni po 10 tysięcy miesięcznie. Rosłan stworzył w BCK dwór nepotyzmu.
Wszystkie komentarze
~ megii
Oceniano 2 razy  0
a kto ma pieniadze teraz żeby 50% wpłacic przecierz KRYZYS
~ Michał
Oceniano 12 razy  +12
Przeczytajcie poniżej artykuł o BCK. Żona Rosłana Maryla Olejko i żona Szmita Alicja Jachowicz specjalnie podały panieńskie nazwiska żeby ludzie nie połapali się kim są, właśnie dostały kolejne etaty w BCK. Szmit też wziął dla siebie etat. Teraz pracują na da etaty a ludzie pracy nie mają a oni po 10 tysięcy miesięcznie. Rosłan stworzył w BCK dwór nepotyzmu.
~ Bob nie budowniczy
  0
Tak? Znasz tani koszt? To ile by kosztował 2 pokojowy domek? Zakładając że mam swoją działkę i opłacone plany, sam materiał mi chodzi i robocizne
~ j.w
Oceniano 1 raz  +1
Policja kierować będzie ruchem na skrzyżowaniu Jana Pawła II - Krzeszowska
Dodał: dnia 2013-10-19 08:29
Możecie juz dzis wstawić ten artykuł, po co czekać do jutra :)
Wreszcie, po 2 tygodnich ktoś wpadł na to co ja proponowałem około 4-5 października ::)
~ SOS z Wioski
Oceniano 4 razy  +4
To mieszkanie to od Wioski SOS dostał Rosłan a Rosłan dał Radnemu bijącemu ludzi za głosowanie na sesji aby ludziom podnosić podatki
~ AK
Oceniano 2 razy  -2
-a ja znam rewelacyjny system budowy domku jednorodzinnego wskaźnikowo no niech tam 800 PLN za m2 .O tanim systemie C.O . nie wspomnę a najtańsze to jest żeby ktoś zrobił za darmo i mnie zapłacić a potem po sądach ciągać i wrabiać Krowiarka z BRW potrafi z cudami SR M.K-P włącznie !!!
Poważnie znam bardzo tani superowy system pasywnie ogrzewany.
Choć są już systemy aktywnego ogrzewania.
~ bvc
Oceniano 1 raz  +1
ktoś kto ma zasiłek dla bezrobotnych się załapie czy może tylko na namiot liczyć?
~ Dj
Oceniano 2 razy  +2
Wydaje mi się, że minimalny koszt budowy 1m2 mieszkania to jakieś 2,5-3k zł. Mieszkanie 2 pokojowe to powiedzmy 40m2, a 3 pokojowe to powiedzmy 50m2.
Połowa ceny to wg mnie widełki:
50-60k dla 2 pokojowego i 65-75k dla 3 pokojowego.
~ Jan
Oceniano 8 razy  +8
Miasto opuszczają młodzi a burmistrz z Sosnowskim i Jamińskim dorabiają się na lewo przy inwestycjach. Dzisiaj w deszcz leją asfalt a za dwa lata się rozsypie ale po co patrzeć na ręce firmie jak się od niech bierze
~ Komisja
Oceniano 8 razy  +8
Powołajcie komisje i zbadajcie jak Rosłan dał za darmo mieszkanie ponad 100 metrów synowi Kuszewskiego tego radnego co pobił młodzież. Mieszkanie było miasta na ulicy Polnej.
~ 1985
Oceniano 2 razy  +2
50% wartości mieszkania to o jakiej kwocie mówimy?
~ Monika
Oceniano 7 razy  +5
A kogo będzie stać wyłożyć 50 % ceny mieszkania? Znowu machloja dla swoich panie burmistrzu Rosłan.
~ Marek
Oceniano 8 razy  +8
W Biłgoraju bieda na całego Rosłan pogonił Chmiela i zniszczył sklepy wpuszczając markety.
~ 1906
Oceniano 5 razy  -3
No nie do końca się zgodzę, biłgorajski TBS jest spółka Urzędu Miasta, ale doskonale zdaje sobie sprawę ze Rosłan łap do tego nie pcha.
~ Henio
Oceniano 6 razy  +4
jakbyś interesowała się budownictwem TBS to byś wiedziała, że Rosłan nic nie ma do tego. O wszystkim decyduje Bank Gospodarstwa Krajowego czy danemu towarzystwu budownictwa społecznego przyznać kredyt na preferencyjnych warunkach czy nie. Dyletantka.
~ Dj
Oceniano 10 razy  +8
I co z tego jak pracy nie ma i młodzi wyjeżdżają.
Wg danych meldunkowych Biłgoraj ma ok 27 tysięcy mieszkańców, ale realnie jest to tylko około 20-21.
Większośc młodych po studiach już tu nie wraca, a duża częśc po zawodówkach/technikach wyjeżdża na zachód.
Zobaczcie sobie w biurach nieruchomości ile w Biłgoraju domów i mieszkań jest na sprzedaż, a z każdym rokiem będzie coraz więcej i wg mnie za 10-15 lat Biłgoraj realnie może mieć około 15 tysięcy mieszkańców.
~ 1906
Oceniano 6 razy  +6
No i ? Każdy w tym mieście robi przekręty żeby się wzbogacić. Chociaż tego nie uznaje nawet za przekręt bo raczej te szychy mieszkać tam nie będą. Także tak czy inaczej zamieszkają tam, ludzie biedniejsi od tych tzw "szych". Nie każdego stać na wkład 50%, więc mogę smiało powiedzieć że to nawet dobry pomysł.
~ inferno
Oceniano 11 razy  +5
wow super! znowu najbardziej potrzebujace bilgorajskie "szychy" beda mogly wziac te mieszkania zeby po uplywie karencji moc je sprzedac 3 razy drozej! jak milo- interes bedzie sie krecic
~ Andzi
Oceniano 13 razy  +5
To w końcu budują jakieś mieszkania/ Bo jakoś za Rosłana nie widziałem aby były budowane bloki/ Czy to kampania czy presja społeczeństwa Panie Rosłan/ Przecież nic Pan nie robi abyśmy my młodzi mieli jakieś perspektywy w Biłgoraju///
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Wyjątkowo mało pieniędzy wydano na inwestycje w mieście. Radni podjęli decyzję dot. absolutorium
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko nad udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe. - Kwota przeznaczona na inwestycje w 2021r. nie była przeogromna w porównaniu do lat ubiegłych - mówił burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj