REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.11.12 16:11 | aktualizacja: 2013.11.14 12:07

Ciemna strona przebudowy ulic

Czytelnicy portalu bilgorajska.pl poinformowali o niedziałającym oświetleniu przy przebudowywanej ulicy Kościuszki. Jak wyjaśnia, kierownik Referatu Planowania i Realizowania Inwestycji UM w Biłgoraju, Jerzy Sosnowski, sytuacja ta spowodowana była usterką. Problem został już rozwiązany, dziś lampy znów będą włączone.
Ciemna strona przebudowy ulic

Przez kilka ostatnich dni lampy, ustawione wzdłuż ul. Kościuszki były wyłączone. Uwagę na ten fakt zwrócili czytelnicy portalu bilgorajska.pl. - Dlaczego lampy nie świecą po zmroku? Jest tak ciemno, że ciężko bezpiecznie się poruszać - pisali do naszej redakcji.

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy kierownika Referatu Planowania i Realizowania Inwestycji UM w Biłgoraju. - Niestety ktoś, podczas prowadzonych prac, uszkodził kabel, konieczne więc było wyłączenie bezpieczników. Usterka już została zlokalizowana - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Jerzy Sosnowski, zaznaczając, że już dziś wieczorem lampy będą włączone.

Przez kilka najbliższych dni będzie trwało sprawdzanie oświetlenia ulicznego. - Obecnie robimy testy przepięcia, więc konieczne jest włączenie lamp także, gdy jest jasno, to jest normalna procedura - wyjaśnia kierownik Sosnowski.

Wątpliwości pojawiły się także w odniesieniu do jakości oświetlenia. Zamontowane lampy typu LED wg części mieszkańców miasta nie dają wystarczająco jasnego światła. - To jest oświetlenie, które się samoczynnie reguluje, ma regulację mocy, a zależne jest to od pory dnia. Zamontowane lampy spełniają wszelkie normy i z pewnościa nie dają zbyt słabego światła. Ponadto, by widoczność po zmroku była wystraczająco dobra, na rondach zamontowane zostaną dodatkowe lampy - podsumował Jerzy Sosnowski.

red.
red. dodany 12 listopada 2013
 
Odsłon: 5888

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (44)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Adaśko
Oceniano 56 razy  +48
Lepiej zobaczcie jak fachowo zrobiony asfalt, że już kałuże stoją.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=108719756&postcount=917
~ Inżynier
Oceniano 35 razy  +27
Macie racje nawierzchnia jest źle wyprofilowane stąd te kałuże. Krawężniki za wysokie, stwarzają zagrożenie, chodniki fatalnie położone. Bubel goni bubel, światła za słabe. Powinna być solidna kontrola NIK całej inwestycji.
~ Urzędnik
Oceniano 27 razy  +23
Sosnowski w godzinach pracy robi mapki i sprzedaje urzędowi. Zróbcie radni kontrole bo facet kilka domów postawił i dzieli się z Rosłanem.
Wszystkie komentarze
~ j.w
Oceniano 1 raz  +1
Pewnie takie jak na Zamojskiej:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=108913494&postcount=951
Wyglądają bardzo ładnie.
~ zeco
Oceniano 1 raz  +1
Mieszkam na Nowakowskiego i mam nadzieję, że nie masz racji i nie będę się musiał męczyć jeszcze kilka lat. Trochę wyrównali i jest lepiej, ale na wiosnę na pewno znowu będą doły. A Takich dróg w Biłgoraju jest dużo i dla mieszkańców to bardzo
uciążliwe.
~ mgr inż.
Oceniano 4 razy  +2
Może wojsko wezwać i siły szybkiego reagowania NATO!!! Panie fachowiec od pietruszki.
~ Big Mac
Oceniano 8 razy  0
Następny fachowiec. A umiesz zmierzyć natężenie oświetlenia? znasz normy? Wiesz że wykonawca do ostatecznego odbioru będzie musiał przedstawić protokoły z takich pomiarów? Nie Bo tobie jest ciemno. Może czas już do okulisty się wybrać. Starość nie radość. Zajmij się tym w czym jesteś dobra a nie bijesz pianę.
~ aaa
Oceniano 6 razy  +4
przystanki beda stare czy nowe????? jest to uwzglednione w projekcie?
~ marek
Oceniano 2 razy  0
Wyjaśnij, więc proszę znaczenie wyrazu na "q" który wpisałeś. Moja skromna inteligencja tego nie ogarnia.
~ inteligencie marek
Oceniano 2 razy  -2
czy fonetycznie wychwytujesz różnicę pomiędzy wyrazem "STÓŁ" a wyrazem "STUŁ" fenomenie
~ marek
Oceniano 2 razy  -2
Fonetycznie też wychwytujesz tą subtelną różnicę ?
~ inteligencie marek wulgaryzm nie pisze się przez "q"
Oceniano 2 razy  -2
ale każdy czyta jak chce
~ marek
Oceniano 4 razy  0
Nie życzę sobie wulgaryzmów.
~ Hrabiatrzepiekoński
Oceniano 3 razy  -1
jaka podpucha mądry nie zwróci uwagi ŁUPI CHOCIAŻ DA MINUSA
~ Urzędnik
Oceniano 27 razy  +23
Sosnowski w godzinach pracy robi mapki i sprzedaje urzędowi. Zróbcie radni kontrole bo facet kilka domów postawił i dzieli się z Rosłanem.
~ xxx
Oceniano 15 razy  +13
powinny być rzadziej a po dwóch stronach a nie tylko po jednej
~ ewa to wszystko
Oceniano 12 razy  -10
obliczy tylko najpierw .....qrwa musi się nauczyć liczyć !!!
~ yesman
Oceniano 21 razy  -15
Dlaczego sami pesymiści? Dajcie dokończyć. Nie wszystko jest może super perfekt, ale jak wszystko będzie zrobione, trawka będzie ładnie zielona i wszystko czyste to zobaczycie różnicę. A jak nie, to przejdziecie się Kościuszki na GSV, a gwarantuje - różnica będzie ogromna. Pozdrawiam i więcej pozytywów życzę.
~ Hrabiatrzepiekoński
Oceniano 22 razy  -18
sami inszyniery i mag. (magister nie pomyl z magazynier ) się wypowiadają a jaka elokwencja i znajomość tematu przecież głupek tego nie wymyśli
~ marek
Oceniano 19 razy  +17
Do Pana Sosnowskiego. Świetnie, że regulują się samoczynnie, ale jeśli jest możliwość ustawienia wyjściowej mocy, to uprzejmie proszę o jej zwiększenie, a potem niech się regulują samoczynnie. Naprawdę jest za ciemno. Wchodzący na przejście pieszy nie jest zauważalny tak dobrze, jak przy poprzednim oświetleniu. Poza tym po co mają się regulować. Noc jest zawsze ciemna. Okres zmierzchu jest krótki, a na doświetlenie światłem księżyca w pełni w bezchmurną noc, chyba nie będziemy liczyć.
~ Ewa
Oceniano 17 razy  +13
Takie lampy to na obwodnice a nie w mieście. Fatalnie jest ciemno i są za wysokie i za słaba moc.
~ Inżynier
Oceniano 35 razy  +27
Macie racje nawierzchnia jest źle wyprofilowane stąd te kałuże. Krawężniki za wysokie, stwarzają zagrożenie, chodniki fatalnie położone. Bubel goni bubel, światła za słabe. Powinna być solidna kontrola NIK całej inwestycji.
~ obiektywnie
Oceniano 16 razy  +14
inwestycja bardzo dziwna, od początku brakowało zabezpieczeń na drogach, teraz robią wszystko na szybko, jak będzie z jakością i trwałością? moim zdaniem lepsze byłyby niskie lampy przy chodnikach, te są za wysokie i światło jest słabe, jest ciemniej niż przed remontem, chodniki jak się układa każdy widzi, zwężenie drogi w puszczy, wysepki i wysokość krawężników, wszyscy widzimy, chodniki mają nieprzyjemny kolor, i ogólnie miasto zrobiło się takie smutne i szare
~ marek
Oceniano 4 razy  +4
Świetnie, że są drzewa. I grzeczniej proszę.
~ Adaśko
Oceniano 2 razy  0
Na razie to jest "plac budowy" więc mają jeszcze szansę poprawić wszystkie błędy do ostatecznego odbioru inwestycji przez inwestora (UM).
~ Big Mac
Oceniano 5 razy  -1
Nie. Ale niech każdy zajmuje się tym na czym się zna... Zaraz ktoś dorzuci że dla niego asfalt jest za szary , a jezdnia za szeroka. Masz jakieś uwagi to je zgłoś do odpowiednich służb. A nie próbujesz udawać znawcę.
~ sdfs
Oceniano 19 razy  +13
Mój znajomy zwrócił mi uwagę na inny problem związany z remontem Kościuszki. Miasto nie tylko wydało wszystkie pieniądze, które miało na drogi, ale także zadłużyło się i jeszcze kilka lat będzie spłacać kredyt i w tym czasie nie będzie pieniędzy na drogi, które mimo że ludzie przy nich mieszkają ciągłe nie maja asfaltu.
~ Adaśko
Oceniano 5 razy  +1
Czyli rozumiem, że jakośc nie ważna, aby do przodu.
najważniejsze, że plan zrealizowany, premie przyznane.
ps. wg Ciebie to jest o.k, że tworzą się takie kałuże?
Może od razu podasz swoje stanowisko w UM, albo PRD Janów?
~ Big Mac
Oceniano 4 razy  -2
Tak, jak pisałem wcześniej Każdy Polaczek to fachowiec w każdej dziedzinie, więc czego oczekujesz? Poklasku?? pewnie go otrzymasz. I dlatego polska stoi i stać będzie w miejscu.
~ pieszy
Oceniano 8 razy  +4
dla pieszych te wysepki to pierwsza klasa, wreszcie bezpieczniej można przejść przez jezdnię, super!!
a mieszkaniec 1133 - to wieczna maruda, nic w życiu nie zrobił,ale nakrytykował się
~ jk
Oceniano 8 razy  +6
do Adaśko
1. Artykuł o tym, że ciemno więc chociaż Ty nie ściemniaj,
2. Jest to nowoczesny system nawadniania trawki wzdłuż ulicy
~ f16
Oceniano 1 raz  +1
:)
~ Adaśko
Oceniano 3 razy  -1
Może są jacyś fachowcy po budownictwie na tym forum i ocenią.
~ j.w
Oceniano 7 razy  +5
Ciężarówke na Kościuszki raczej nie powinno byc , bo od Lubelskiej do Wiejskiej jest zakaz wjazdu pojazdów pow. 2,5T, a nawet jak się jacyś znajdą (zaopatrzenie) to powinni dać sobie radę, bo przecuiętna ciężarówka, ma szerokoąśc max 2,5m, a szerokośc jezdni przy wysepce to 3,5m.
Co do przystanku przy SDH to w tej chwili jest tam przystanek już "nieoficjany", a za 1-2 tygodnie autobusy/busy już tam się tam nie będą zatrzymywać, bo ten przystanek został przeniesiony w okolice Urzędu Skrabowego (naprzeciwko PKO BP).
~ Big Mac
Oceniano 5 razy  -1
" [...] ale niech fachowcy to ocenią. " - To po co to Twoje gadanie?
~ mieszkaniec1133
Oceniano 5 razy  +1
Jak dla mnie to cała ta inwestycja nie została chyba do końca przemyślana. Wysepki jedna na drugiej, krawężniki tak wysokie i ostre że dały o sobie znać niedawno kiedy to kilku kierowców uszkodziło swoje auta. jest tak mało przy nich miejsca że jak autobus koło SDH staje na przystanku to powoduje korek bo samochody się nie mieszczą...Ciekawi mnie jeszcze jedno kiedy spadnie śnieg zobaczymy jak kierowcy ciężarówek będą sobie radzić na takich ciasnych rondach...
~ grg
Oceniano 17 razy  -13
Zamiast tych wiesniackich drzew niech zrobią parkingi pajace
~ Adaśko
Oceniano 4 razy  0
Ja tam jestem prosty człowiek, a nie inżynier, rozumiem, że spadek ma byc do krawężników, ale ta woda to powinna chyba stać równnomiernie przy krawężnikach, a nie w jednym miejscu kałuża głębokości 2-3 cm, a meter dalej przy krawężniku sucho, więc na mój chłopski rozum to w tym miejscu co jest kałuża jest za mało asfaltu, ale niech fachowcy to ocenią.
~ Big Mac
Oceniano 5 razy  -1
A co mają latać? Przecież to normalne że nawierzchnia jest kładziona ze spadkiem od osi do boku żeby woda była odprowadzana. Gdyby kałuże stały na środku to wtedy bym sie z tobą zgodził. Ale co tam ile Polaków tyle fachowców w każdej dziedzinie. Pozdrawiam Pana inzyniera.
~ g3
Oceniano 3 razy  +1
Jakie premie i nagrody sobie dadzą na koniec roku za pracę i pieniądze innych?
~ Adaśko
Oceniano 56 razy  +48
Lepiej zobaczcie jak fachowo zrobiony asfalt, że już kałuże stoją.
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=108719756&postcount=917
~ krzysztof605
Oceniano 5 razy  +1
tez jestem za sciezkami teraz nie sposob ominac rowerzyste miedzy wysepkami dla pieszych pozdro.....
~ Big Mac
Oceniano 7 razy  +5
ALE TE SŁUPY TO KRZYWO SA POSTAWIONE... ZE SZOK.
~ bilgo
Oceniano 7 razy  +7
dlatego oni poza granice miasta nawet nie wyruszają... :))))
~ bezimienny
Oceniano 14 razy  +8
Polak to jak sobie nie pomarudzi to nie będzie sobą. Nie budują wam - źle, budują - też źle. Nie wiem czy jest taki drugi naród, któremu nigdy nic nie pasuje. Jakie ku!@$ słabe oświetlenie? Czy wy jesteście ślepi? Zobaczcie jak wygląda Zamojska oświetlona ledami. Jasno jak w dzień. Stare lampy nie mają nawet porównania. Wszystkim tym gdakającym marudom życzę żeby nigdy nie musieli pracować za kierownicą. Toż to byłby dla nich koniec świata jakby trzeba było w nocy gdzieś jechać i na trasie polegać tylko na światłach, które się ma w aucie.
~ Jacek
Oceniano 10 razy  +6
Akurat taki pas zieleni wbrew pozorom jest potrzebny. Największym plusem jest to, że Biłgoraj dzięki niemu wygląda lepiej
~ Ogrodnik
Oceniano 3 razy  +1
Najfajniejsze jest robienie zielonych pasów przy jezdni - gruz, zastygły cement i piach - i jakieś 5-10 cm miejsca na wierzchu na maskowania ziemią. Jestem pewien, że rośliny i drzewa będą wspaniale rosnąć w tym czymś, bo przecież to co im potrzeba to kilka cm ziemi na wierzchu .....
Zastanawiam się dlaczego są te "pasy zieleni" zamiast ścieżki rowerowej. Te co było do tej pory, czyli jakieś hmmmm ... kilkadziesiąt lat to łaty trawy i ziemi służące za kuwety dla psów. W Biłgoraju strach na taki "pas zieleni" wejść żeby w odchody nie wleźć - jest to na pewno lepsze od ścieżki rowerowej
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie
31 maja 2024 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
dzisiaj, 11:46 Łukowa
Akcja pomocy dla 4-letniego Pawełka
w środę, godzina 08:06 Powiat
9 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
dzisiaj, 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
we wtorek, godzina 14:25 Biłgoraj
W biłgorajskim muzeum można zwiedzać nową wystawę
w środę, godzina 07:53 Aleksandrów
Nowi sołtysi zainaugurowali kadencję
dzisiaj, 14:56 Lubelszczyzna
W regionie powstanie prawie 220 km dróg ekspresowych
Sieć tras ekspresowych w woj. lubelskim stale się zwiększa i liczy już ok. 230 km. GDDKiA realizuje kolejnych 13 odcinków dróg o łącznej długości niespełna 220 km.
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 12:17 Kraj
Oni zasiądą w Parlamencie Europejskim
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
6 czerwca 2024 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
we wtorek, godzina 09:32 Huta Turobińska
Samochód w rowie. Gdzie jest kierowca?
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 11:09 Biłgoraj
Tak wyglądała czerwcowa garażówka [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:34 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Cegielnianej w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika