REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.12.24 09:15 | aktualizacja: 2013.12.22 22:49

Radni powiatowi popracują nad...

Podczas grudniowych obrad Rady Powiatu radni przyjęli plan pracy na rok 2014. Został on podzielony na IV kwartały.
Radni powiatowi popracują nad...

Plan pracy przyjęty przez radnych zawiera propozycje tematów o których będą dyskutować radni w układzie kwartalnym:

W I kwartale 2014 roku radni zajmą się przyjęciem planów pracy stałych komisji Rady Powiatu; sprawozdaniem z rocznej działalności stałych komisji Rady Powiatu za rok poprzedni. Zapoznają się także z informacją o mieniu powiatu; informacją o funkcjonowaniu Muzeum Ziemi Biłgorajskiej oraz informacją o sytuacji na biłgorajskim rynku pracy.

W miesiącach kwiecień - maj - czerwiec 2013 roku radni przyjmą sprawozdanie Zarządu Powiatu z wykonania budżetu za rok 2013; sprawozdanie z działalności PCPR, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Radni będą także głosować nad uchwałą w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Zapoznają się z informacją o działalności Arion ZOZ oraz funkcjonowania DPS w Teodorówce i DPS dla kombatantów w Biłgoraju.

III kwartał 2014 roku to czas na sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze 2014 roku. Radni zapoznają się z informacją Komendanta Powiatowego PSP o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz zagrożeniach pożarowych powiatu. Przyjmą także sprawozdanie Komendanta Policji z rocznej działalności oraz informacje o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu.

Na ostatnie trzy miesiące roku 2014 zaplanowano sprawozdanie Zarządu Dróg Powiatowych na temat przebiegu remontów dróg powiatowych oraz aktualnego ich stanu; informację o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2013/2014, w tym wyników egzaminów gimnazjalnych, maturalnych i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Rok zamknie się uchwaleniem budżetu na rok 2015 oraz przyjęciem planu pracy Rady Powiatu na rok 2015.

Red.
Red. dodany 24 grudnia 2013
 
Odsłon: 3314

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (6)

~ Nie dobrze
  0
niw wierzę, że ten plan da coś pożytecznego. To zwykła biurokratyczna metoda. W Biłgoraju nie ma miejsca na racjonalne rządzenie bo panuje dyferentyzm kościelny. To nie wróży dobrze
~ XMAN
Oceniano 3 razy  +3
ZRÓBCIE DROGĘ NA PODLESIU BO LUDZIE TEŻ TAM MIESZKAJĄ I PŁACĄ PODATKI NIKOGO TO TO NIE OBCHODZI ŻE W ZIMIE NIE MOŻNA TAM DOJECHAĆ NAWET TRAKTOREM A W RAZIE POŻARU CZY NAGLE KTOŚ ZACHORUJE TO KARETKA NIE DOJEDZIE ANI STRAŻ-PROPONUJĘ SIĘ TYM ZAJĄĆ DOŚĆ TEGO ZŁODZIEJSTWA, JEŚLI NIC W TEJ SPRAWIE SIĘ NIE RUSZY TO TRZEBA BĘDZIE ZGŁOSIĆ DO MEDIÓW I BĘDZIE ZBITA NA CAŁY BIŁGORAJ
~ AK
Oceniano 3 razy  +1
i wtedy 10 000 PLN od Krowiarki a dziś już się zrobiło 20 000 PLN .Ciekawe od kogo rościć te kwotę co mnie obie okradły ?
~ AK
Oceniano 3 razy  +1
Jak by sędzina MKP nie sfałszowała protokołu zeznań to już moje 50 000 PLN dawno bym miał !!! a kto wie może i z przeprosinami włącznie.
~ AK
Oceniano 3 razy  +1
uuu! tak chłopie już cię lubię .Te szubrawcy z Krzeszowskiej mają się dobrze.Sądy i Prokuratorzy na ich kopyto nie tylko łgają ale i fałszerstw się dopuszczają, to wcale bym się nie zdziwił jak i klechy by po tyłku całowali helikopternika.
--------------------------------------------------------
Ale w temacie
Jak tak wyczytają w temacie po książce na głowę to ciekawe co dalej za jaką uprawiają twórczość ?A co będzie jak w lipcu spadnie śnieg ?? Albo lekarze zechcą strajkować a pielęgniarki nie dadzą się dalej dymać przez NFZ ??
~ cm
Oceniano 3 razy  +3
Kiedy radni zrobią apel do przedsiębiorców żeby lepiej niewolnikom płacili?Za księżmi się ujęli że są prześladowani,a za niewolnikami kiedy?W BRW nie było podwyżek od 15 lat, w tym modelu pol-skone też płacą żeby nie zdechnąć i nie przytyć,jak można rodzinę za 1200 założyć albo ją utrzymać?Jak ktoś za to morze kupić dom czy mieszkanie?500lat musi odkładać?Czemu nie zrobicie apelu do biedaka z helikoptera podobno taki święty?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
w środę, godzina 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:28 Józefów
Kolizja z udziałem oznakowanego radiowozu
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w środę, godzina 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
w czwartek, godzina 11:20 Powiat
Złodzieje katalizatorów znów aktywni
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w środę, godzina 10:38 Biłgoraj
Zmiany w kierownictwie KP PSP
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
29 września 2022 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
29 września 2022 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w czwartek, godzina 11:31 Kraj
2. stopień alarmowy BRAVO
29 września 2022 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
30 września 2022 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
w czwartek, godzina 09:07 Biłgoraj
Dorzuć się do rockującej muzyki
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika