REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.08.06 18:14 | aktualizacja: 2014.08.06 23:52

Rosłan, Łęcki... kto jeszcze powalczy o fotel burmistrza?

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, o tym kto będzie rządził Biłgorajem przez najbliższe cztery lata mieszkańcy zdecydują 16 listopada. Już wiadomo, że o fotel burmistrza powalczą: Andrzej Łęcki oraz Janusz Rosłan. Kto jeszcze deklaruje swój start w wyborach, a kto się wciąż waha?
Rosłan, Łęcki... kto jeszcze powalczy o fotel burmistrza?

Wczoraj poznaliśmy pierwszego kandydata na burmistrza Biłgoraja. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości wystartuje Andrzej Łęcki. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Andrzej Łęcki kandydatem PiS na burmistrza.

Dziś znamy więcej szczegółów. Swój start w zbliżających się wyborach samorządowych zapowiedział obecny burmistrz Janusz Rosłan. - Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany powalczyć o kolejną, czwartą już kadencję. Wystartuję z własnego komitetu wyborczego - mówi burmistrz Rosłan i dodaje: - Rozmawiam z wieloma osobami, które widzą, jak wiele zmieniło się w Biłgoraju w ciągu ostatnich lat, zachęcają mnie do ubiegania się o stanowisko burmistrza, dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu.

Pozostali przedstawiciele partii i lokalnych organizacji nie deklarują jednoznacznie chęci walki o najwyższy urząd w mieście.

Z pewnością swojego przedstawiciela podczas najbliższych wyborów samorządowych wystawi Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej. Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem będzie radny obecnej kadencji Rady Miasta i nauczyciel informatyki i przyrody Mirosław Lipiński.

- Stowarzyszenie działa w oparciu o zasady demokratyczne i wspólnie podejmiemy decyzję o tym, kto będzie kandydatem na burmistrza podczas najbliższych wyborów samorządowych. Jeśli będzie taka wola pozostałych członków Stowarzyszenia podejmę to wyzwanie - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Lipiński i zaznacza, że decyzja powinna zostać podjęta do końca sierpnia.

Niewiele o swoich planach mówi natomiast wicestarosta powiatu biłgorajskiego Stanisław Schodziński. W rozmowie z naszym portalem wyjaśnił, że zastanawia się nad startem w wyborach na burmistrza Biłgoraja, jednak nie chce zdradzać żadnych szczegółów. - Decyzja nie została jeszcze podjęta do końca, jeśli będę startował to z nowego komitetu, nie własnego, ale reprezentując szersze ugrupowanie - mówi lakonicznie starosta Schodziński. Na pytanie o termin podjęcia decyzji odpowiada krótko: - Zdążymy.

Innym ugrupowaniem, które może wystawić swojego kandydata na burmistrza jest Polska Razem Jarosława Gowina, której lokalne struktury od lutego br. tworzy przewodniczący Rady Powiatu Mirosław Późniak. - Polska Razem może wystawić wspólnego kandydata z innymi ugrupowaniami, z którymi zamierzamy startować wspólnie, żeby zwiększyć swoje szanse. Mogę powiedzieć, że są to osoby z szeroko pojętej prawicy. PiS ma bardzo wysokie sondaże, jednak mam wrażenie, że ta partia się zamyka. Jeżeli nie dojdzie do sfinalizowania rozmów pod skrzydłami tej najsilniejszej partii prawicowej i zbliżenia podczas prowadzonych rozmów to bez wątpienia wystawimy swojego kandydata - wyjaśnił Późniak.

Swojego przedstawiciela w wyborach na burmistrza Biłgoraja nie będzie miała za to Platforma Obywatelska. Jak zaznacza w rozmowie z naszym portalem Zofia Woźnica, przewodnicząca powiatowych struktur partii, PO zdecydowała, że poprze jednego z kandydatów wystawionych przez inne komitety wyborcze.

Nieoficjalnie wiadomo, że gospodarzem Biłgoraja chce także zostać poseł Piotr Szeliga. Poseł nie znalazł jednak czasu na skomentowanie tych doniesień, o decyzji dotyczącej startu w wyborach poinformujemy w późniejszym czasie.

Na zwycięstwo w nadchodzących wyborach liczy także Fundacja Biłgoraj XXI. Z tego komitetu wyborczego najprawdopodobniej wystartuje radny, pracownik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju Jacek Piskorski. - Z pewnością w najbliższych wyborach wystawimy swojego kandydata. Moja kandydatura cały czas jest brana pod uwagę, nie zostały jednak podjęte żadne ostateczne decyzje. Jeśli okaże się, że to ja będę miał reprezentować komitet na pewno nie odmówię - stwierdził Piskorski.

O tym, kto będzie burmistrzem Biłgoraja dowiemy się 16 listopada, jeśli będzie konieczne przeprowadzenie II tury zwycięzcę poznamy 30 listopada. Winiki ostatnich wyborów na burmistrza Biłgoraja znajdą państwo pod adresem - Biłgorajanie zdecydowali: Rosłan po raz trzeci burmistrzem.

red.
red. dodany 6 sierpnia 2014
 
Odsłon: 10360

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (62)

Najwyżej oceniane komentarze
~ K.
Oceniano 83 razy  +57
Schodziński ty obłudniku chcesz na burmistrza. To skandal. Mało ci koryta. Ludzie ten oszust od lat tylko babki oszukuje a dla ludzi nic nie robi.
~ ile jeszcze krzywd Burmistrza Rosłana
Oceniano 87 razy  +45
Przez ostatnie cztery lata zdazyło sie w mieście wiele złego a to wszystko za rzadów obecnego Burmistrza Janusza Rosłana.
-Powódź w Biłgoraju. Brak sensownej pomocy mieszkańcom
-Ile razy w zimie nie było warunków do jazdy jak zima atakowała. Słuzby mu podległe nic nie robiły.
-Budowa Hali z usterkami
-Budowa BCK. Wykonawca dwa razy aneksowal umowe czemu Burmistrz nie brał kar umownych. Dach przecieka. Pytam kto to robił???. Czemu Burmistrz nie reagował.
- Remont Zalewu Bojary . Dziesięć ciężarówek z piaskiem zamówiono i żadna nie dojechała a pieniądze poszły.
-Próby zamknięcia szkół które były nieuzasadnione. Aby ludziom dokopać
- Otworzył Przedszkole Junior. Okazało się ze nie zgodna z prawem. Sąd tak orzekł
- Obecny Burmistrz Dostał wyrok sądowy w wysokości 2 tys złotych i nie płacił aż sąd komornika wysłał. Prawo i nakazy sadu ma w tyłku.
-Zatrudnił zonę w BCK na dwa etaty i zarabia ona 10 tys na rękę a wam kobietom 800zł. daje i gdzie sprawiedliwość???
-Ikea chciała dać prace 600 osobom i ich pogonił bo on czasu nie ma. Łącznie z pod wykonawcami prace by miało może 800 osób
-Eksmitował Starsza kobietę schorowana bezprawnie jej wnuk tą sprawa się zajął i telewizje ściągnie do Bilgoraja.
-Teraz zrobił inwestycje w mieście gdzie wykryto 250 usterek.
- Klasy Integracyjne w SP3 z chorymi dziećmi tez kąsa i nauczycielki wyrzuca. Są tam dzieci z autyzmem i nie rozumie że zmiana nauczyciela może to co udało się wypracować z dzieckiem pójść na marne. On nie rozumie bo nie ma dzieci.
- PCK. Męczy kobiety biedne co ciężko pracują przy chorych, Kobiety myją ich dbają a on za to im tak dziękuje i pensje chce obciąć i umowy niewolnicze wcisnąć.
- Podczas remontu ulicy kierujący koparką uszkodził rurę z gazem i mało brakowało
był by wybuch gazu i mógł ktoś zginąć.
- Spadła większa ilość deszczu a wszystkie ulice zamieniły się w rzekę. Ludziom zalało domy
Zobaczcie jaki ten Burmistrz to nieudacznik Jak obejmował urząd Butmistrza mówił gospodarnie. Jest tak gospodarnie że zaczynał od 12 milionów długu miasta a mamy teraz ok 40 milionów zadłużenia
~ exe
Oceniano 98 razy  +40
Każdy wie będzie druga tura Rosłan i Szeliga. Reszta to tło.
Wszystkie komentarze
~ oburzona
Oceniano 1 raz  +1
wiesz, że za takie pomówienia grozi odpowiedzialność karna!
~ Stan
Oceniano 1 raz  -1
http://www.bck.lbl.pl/btk.php 45 min kandydaci na burmistrzów mówią
~ ONA
Oceniano 3 razy  -1
NIE BĘDZIE DRUGIEJ TURY WYBORÓW BO W PIERWSZEJ TURZE WYBORÓW WYGRA PAN JANUSZ ROSŁAN NIC NIE ZMIENICIE NAWET NAJBARDZIEJ WULGARNYMI I PONIŻĄJĄCYMI OPINIAMI O NIM. TEN CZŁOWIEK WYGRA JESTEM JUŻ TEGO PEWNA. A PO WYBORACH POWIEM WSZYSTKIM PUBLICZNIE DLACZEGO WYGRAŁ.JUŻ ZACZNĘ OD PIERWSZEGO ZDANIA TEN CZŁOWIEK JEST TYLKO GODNY ZOSTAĆ BURMISTRZEM PONOWNIE A RESZTĘ WYJAŚNIĘ PO WYBORACH.
~ londynczyk
Oceniano 1 raz  -1
Znudzony ty sie lepiej zajmij swoja bo ja to zrobie
~ Stan
  0
Kandydatem jest prezes oddziału Biłgorajskiego Stanisław Bąk
~ hr
Oceniano 6 razy  0
Te same gęby od 20 lat.
foto: http://www.bilgoraj.pl/page/96/sklad-osobowy-rady-miasta-iii-kadencja-1998.html
Zadajmy sobie pytanie co oni zrobili przez te 20 lat? Czy Biłgoraj się zmienił? A jeśli tak to czy na dobre czy na złe? Jeżeli na dobre czy to dzięki nim czy ciężkiej pracy mieszkańców? Czy oni wydają publiczne pieniądze zgodnie z wolą mieszkańców, czy według ich widzimisię albo innych priorytetów.
Odpowiedzmy sobie i pamiętajmy o tym przy urnach wyborczych.
~ ccc
Oceniano 3 razy  -3
dziecko,to nie sa wybory do burdelu,jak nie rozrozniasz burdelu od urzedu miasta to nie wypowiadaj sie na forum.
~ nikos
Oceniano 4 razy  +2
prosta w obsludze ewelino,na miescie szykuja wlasnie jaja aby takiego kandydata obrzucic nimi,przestan sie blaznic bo WSTYD!!!
~ franciszek
Oceniano 6 razy  +2
taka z ciebie natalia jak ze mnie franciszek,przestan o tym lewusie pisac bo na wymioty zbiera,jego miejsce w domu uciech a nie na powanej posadzie.
~ antyfer
Oceniano 4 razy  +4
nikt tego typa nie chce!!!!!!!!!!!przestan bazgrolic o tym typie z hotelikowych doopczen
~ tfu
Oceniano 6 razy  +4
każdy mówi że wszyscy mają szanse oprócz szeligi i przestan wisiec ciagle na forach bo niedobrze sie robi od tego szeligowania!!on jest ostatnią osobą na ktorą ktokolwiek odda glos i nie badz smieszny!
~ mecenas44
Oceniano 7 razy  +3
od jak dawna chory umyslowo jestes???od zawsze?
~ gienio
Oceniano 27 razy  +3
a aj za szeliga,dziwki bedą bezpłatne, a reszte mam gdzies
~ znudzony
Oceniano 25 razy  +5
Fanem obecnego burmistrza nie jestem, ale jeszcze bardziej irytuje mnie to co wypisuje pewien gościu który znany jest z tego, że zamiast zająć się żoną, latał po hotelach z panienkami. Chcesz facet zostać nowym burmistrzem to graj fair a nie anonimowo wypisujesz bzdury i oczerniasz innych. To, że piszesz przez zagraniczne strony zmieniając IP widzi nawet dziecko.
Dlatego panie burmistrzu, można wbrew pozorom szybko dojechać tego człowieka który zza monitora obraża innych. On myśli, że jest nie do ruszenia bo korzysta z portali zmieniających IP. Polecam skorzystanie z usług kancelarii- Chałas i Wspólnicy Kancelaria Prawna. Zajmowali się już takimi sprawami i szybko załatwiali sprawę . Szybko zmięknie mu rura jak będzie musiał opublikować wszędzie przeprosiny i wypłacić np. 150 tysięcy złotych na cele charytatywne :) i pamiętaj panie P. kozak w necie, p.a w świecie
~ LIpinski??
Oceniano 21 razy  +13
P.Lipinski to kolejny świetny kandydat, zero jakiej kolwiek odpowiedzialności zero jakiego kolwiek myślenia.
~ ŁOBUZ
Oceniano 20 razy  +10
JA TO WIDZĘ TAK, ŻEBY BYĆ BURMISTRZEM W BIŁORAJU TO TRZEBA MIEĆ JAJA. PAN POSEŁ MA JAJA, ALE CHWALI SIĘ NIMI PO NOCACH I MOŻE NIE STANĄĆ NA WYSOKOŚCI ZADANIA ;-). A ROSŁAN JAK TO ROSŁAN WIE CZEGO CHCE SLD I PO MA W KIESZENI. W PIS BĘDĄ SOBIE SKAKAĆ DO GARDŁA I SIĘ WYKRWAWIĄ. A BURMISTRZEM ZOSTANIE KTO? ROSŁAN PROSZĘ PAŃSTWA !!!!! RESZTA BANDY NA FOTEL BURMISTRZA TO LESZCZE:-))))
~ adam
Oceniano 18 razy  +18
Schodziński jest super kandydatem zna się na wszystkim ciągle by tylko budował [nowe starostwa] za jego rządami szpital staną na nogii i jest pięknie.Dzięki temu ze ma udziały w firmie drogowej z Tomaszowa mamy super drogii bardzo trwałe ,dziury w drogach znamy tylko z opowieści, i nie interesują go wysokie dochody liczy się tylko człowiek to jest zasada naczelna. Przepraszam żartowałem
~ Wielki Uczony
Oceniano 11 razy  +5
A gdzie przedstawiciel Kongresu Nowej Prawicy ja się pytam? Po co ten oddział w Biłgoraju skoro kandydata nawet im się nie chce wystawić? Macie 7,5% poparcia w naszym mieście a nawet was nikt na oczy nie widział. Chyba najwyższy czas zacząć pracować na wzrost poparcia a nie tylko kopiujecie posty na facebooku z profilu głównego. Użyjcie mediów społecznościowych do wypowiedzi na temat problemów lokalnych, współpracujcie z lokalnymi mediami i zacznijcie coś w końcu k**** robić. Zbiórka podpisów raz na 2 lata nie wystarczy.
~ a21
Oceniano 9 razy  +3
Który z kandydatów ma jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu miastem? Czy jest jeden, który ma stosowne wykształcenie? Czy chociaż jeden z nich ma jakiekolwiek pojęcie o urbanistyce? Jestem w stanie się założyć, że są wśród kandydatów osoby, które nie potrafią powiedzieć czym urbanistyka jest. Jestem pewny, że żaden z nich nie wymieni przykładu miasta, które rozwinęło się w ostatnich latach i poda przyczyny tego rozwoju. Chcecie wybrać następnego nauczyciela na burmistrza. Zgoda. Wybierzecie go bo pomaga rodzinom? Broni likwidacji szkoły? Broni PCK? Zgoda tylko co to wszystko ma wspólnego z zarządzaniem miasta, które widocznie marnieje. Nie potrzeba kolejnego gospodarza, który nie ma pojęcia o kierowaniu miastem.
~ cassandra
Oceniano 5 razy  +1
jak tak dalej pójdzie to zamiast wyborów na burmistrza,będą wybory na нача́льникa..dalej jak nasz rząd będzie się wpiep..ał w Ukrainu i CCCP....
~ Pzedsiębiorca
Oceniano 13 razy  +5
Janusz Rosłan zadłużył miasto na ponad 50 milionów. Jeśli miasto zbankrutuje będą wam zabierać budynki. anim miasto zbankrutuje Rosłan podniesie tak podatki ze wyciśnie z Państwa ostatni grosz i oszczędności. Później jak miasto z bankrutuje to zostaniecie bez domu i pieniędzy.
~ ,,
Oceniano 7 razy  -1
Co jeden to lepszy, aż nie wiadomo na kogo zagłosować.
~ za
Oceniano 15 razy  -3
Andrzej nie przejmuj sie komentarzami jestes najlepszym kandytatem, od dawna wiadomo ze Roslan ma kompleks Łeckiego, okazuje sie ze i Szeliga, powodzenia
~ Jasio.
Oceniano 9 razy  -5
Doczekaliśmy ciekawych, czasów. Tak naprawdę nie ma odpowiedniego kandydata na, burmistrza. Ktoś zapyta dlaczego. Bo takie jest, zapotrzebowanie.
~ znafca
Oceniano 8 razy  0
ojojoj ale negatywne oceny..........rozumiem,Biłgorajanie nie chcą drożnych studzienek,dróg dla rowerów i tego wszystkiego co jest wałkowane na okrągło w komentarzach,chcą Szeligę na burmistrza,to zrozumiałe.......że kampania wyborcza trwa :)
Niech wygra najlepszy i zrobi coś dla miasta,całego!
~ ak
Oceniano 4 razy  -2
SIERGIEJ na burmistrza !!!! dawaj Siergiej od internautów będziesz miał wsparcie. Publikę zorganizujem ,program i pogonisz te rasę co im stołki do d u p poprzyrastały.
~ ....
Oceniano 6 razy  +2
Pora kolego lub koleżanko by ktoś napisał ci nowy tekst, bo ten wpisujesz już od paru miesięcy. Nie potrafisz czegoś sam wymyślić?
~ Stanisław
Oceniano 41 razy  +11
Długo dyskutowaliśmy wczoraj ze znajomymi. Doszliśmy do wniosku to nie może być Rosłan. Już za dużo tego. Nie ma pomysłu i wypalił się. Każdy mówi tylko Szeliga wygra. I ja też tak uważam. To że piszą na niego te komentarze świadczy boją się konkurenci. Będzie druga tura z Rosłanem i Szeliga wygra. Inni są bez szans.
~ wyborca
Oceniano 37 razy  -5
Ja też za Szeligą. Ma znajomości konkretne to może i parę fajnych "dziewczynek" z agencji w końcu będzie nowych w Biłgoraju .Bo nie ma wyboru na razie .Panie Piotrze ja gustuje w blondynkach jakby co ....A i jeszcze prosiłbym się jasno określić czy zostanie Pan w tej partii z której Pan wygra wybory bo trochę nieładnie wyszło z tym PiS em Pozdrawiam
~ znafca
Oceniano 31 razy  -7
Trzeba będzie oddać głos,tylko na kogo..........jak by zamiast darmowych prostytutek ktoś zaoferował drożne studzienki,spadki w stronę studzienek nie w stronę lodziarni i drogę dla rowerów zamiast pięknych wysepek............marzenia.
~ gh
Oceniano 5 razy  +1
w biszczy też jest nie wesoło powinnni sprawdzić wode mój synek także złapał wirusa po niedzielnej kąpieli
~ forza
Oceniano 10 razy  +2
Neron zrobił konia senatorem...
~ HSS
Oceniano 18 razy  +10
A Singier? Tez kandyduje?
~ abc
Oceniano 19 razy  +13
Ludzie dajcie już spokój, po co te przepychanki w komentarzach, do wyborów jeszcze ponad 3 miesiące.
Poza tym to akurat samo stanowisko burmistrza nie ma decydującego znaczenia o sposobie rządzenia miastem.
Ważniejsza jest rada miejska, dlatego dobrze wybierzcie na swoich osiedlach, ludzi, którzy mają jakieś pomysły, a nie stary beton, który siedzi w radzie od wielu kadencji i jedyne co robi to bierze co miesiąc dietę (większość obecnej rady, praktycznie ze wszystkich partii).
~ Michal
Oceniano 39 razy  +15
Pamietajcie Roslan jest za aborcja i nienawidzi dzieci. Mowil ze dzieci z MZS 3 powinny byc w domach a nie w szkole.
~ xxx
Oceniano 19 razy  +5
nauczyciele źle nie mają, a szkoła powinna być zlikwidowana mam na uwadze sp4. to żaden argument na minus Rosłana. Chcę w Naszym Mieście normalnego burmistrza nie nauczyciela który będzie wiedział jak ciężko się żyje i będzie znał nasze problemy, problemy zwykłych obywateli. kase z państwowych posad brać ławto, a prowadzić własną działalność dużo trudniej! niech się zgłosi jakiś biznesmen to oddam swój głos bo póki co nie widzę kandydata...
~ Majka
Oceniano 34 razy  +14
Każdy tylko nie Łęcki. Nam nauczycielom chciał zabierać pieniądze. Obrażał kolegów i koleżanki.
~ marcin
Oceniano 17 razy  -11
ja krwua bede kandydował..w kosciol bede pchal, kto za mna???na dziwki nie bede jedzil tylko na maszynkkach bede gral i mam cala rzesze rodziny bezrobotnych, normalne,uwielbiam nor den walking i do koryta nie zagladam..... prosze o lajki
~ xxx
Oceniano 18 razy  -6
a co myślicie o tym aby kandydował Furlepa, ostatnio często buja z Szeligą to mnie bardzo zaciekawiło jaki mają plan. Często poseł udaje się na rozdawanie nagród na osir czy zalew. Czyżby budował kapitał polityczny Furlepie czy samemu sobie?
~ C zy to diabeł???. Z nim Schodziński powinien walczyć a nie z Harrym Poterem
Oceniano 29 razy  +19
Mirosław Lipiński ma dwie piwnice. Jedną z daleka od drogi za domem. Stamtąd dochodzą jęki i krzyki. Sąsiedzi mówią o czarnych mszach. Na podwórku jest dużo aut z obcymi rejestracjami.
~ ile jeszcze krzywd Burmistrza Rosłana
Oceniano 87 razy  +45
Przez ostatnie cztery lata zdazyło sie w mieście wiele złego a to wszystko za rzadów obecnego Burmistrza Janusza Rosłana.
-Powódź w Biłgoraju. Brak sensownej pomocy mieszkańcom
-Ile razy w zimie nie było warunków do jazdy jak zima atakowała. Słuzby mu podległe nic nie robiły.
-Budowa Hali z usterkami
-Budowa BCK. Wykonawca dwa razy aneksowal umowe czemu Burmistrz nie brał kar umownych. Dach przecieka. Pytam kto to robił???. Czemu Burmistrz nie reagował.
- Remont Zalewu Bojary . Dziesięć ciężarówek z piaskiem zamówiono i żadna nie dojechała a pieniądze poszły.
-Próby zamknięcia szkół które były nieuzasadnione. Aby ludziom dokopać
- Otworzył Przedszkole Junior. Okazało się ze nie zgodna z prawem. Sąd tak orzekł
- Obecny Burmistrz Dostał wyrok sądowy w wysokości 2 tys złotych i nie płacił aż sąd komornika wysłał. Prawo i nakazy sadu ma w tyłku.
-Zatrudnił zonę w BCK na dwa etaty i zarabia ona 10 tys na rękę a wam kobietom 800zł. daje i gdzie sprawiedliwość???
-Ikea chciała dać prace 600 osobom i ich pogonił bo on czasu nie ma. Łącznie z pod wykonawcami prace by miało może 800 osób
-Eksmitował Starsza kobietę schorowana bezprawnie jej wnuk tą sprawa się zajął i telewizje ściągnie do Bilgoraja.
-Teraz zrobił inwestycje w mieście gdzie wykryto 250 usterek.
- Klasy Integracyjne w SP3 z chorymi dziećmi tez kąsa i nauczycielki wyrzuca. Są tam dzieci z autyzmem i nie rozumie że zmiana nauczyciela może to co udało się wypracować z dzieckiem pójść na marne. On nie rozumie bo nie ma dzieci.
- PCK. Męczy kobiety biedne co ciężko pracują przy chorych, Kobiety myją ich dbają a on za to im tak dziękuje i pensje chce obciąć i umowy niewolnicze wcisnąć.
- Podczas remontu ulicy kierujący koparką uszkodził rurę z gazem i mało brakowało
był by wybuch gazu i mógł ktoś zginąć.
- Spadła większa ilość deszczu a wszystkie ulice zamieniły się w rzekę. Ludziom zalało domy
Zobaczcie jaki ten Burmistrz to nieudacznik Jak obejmował urząd Butmistrza mówił gospodarnie. Jest tak gospodarnie że zaczynał od 12 milionów długu miasta a mamy teraz ok 40 milionów zadłużenia
~ ...
Oceniano 39 razy  -1
Poczytajcie sobie wypowiedzi/obietnice Szeligi.
W każdej jest: dać, dam, podwyższę, zapewnię, etc. Jeszcze nie widziałem, żadnej, w której by powiedział skąd wziąć.
Polityka to nie tylko dawanie, bo, żeby dać trzeba najpierw zdobyć (zabrać).
Rosłan jest przynajmiej szczery i mówi, że trzeba robić cięcia, oszczędności. taka jest prawda. Nie da się rządzić tylko obiecując i dając.
~ Natalia
Oceniano 47 razy  -1
Oby poseł Szeliga chciał startować. Ma pewną wygraną. Na pewno będzie pomagał ludziom. Ma mój i mojej rodziny głos.
~ Puszcza
Oceniano 42 razy  -2
Szeliga był bezradnym radnym, niczego nam nie załatwił, jak dzięki wsparciu Zbyszka Kity został posłem to już odbiło ku na całego.
~ Adam
Oceniano 43 razy  -13
Jestem za Łęckim. Miastu potrzebny jest nowy burmistrz ze świeżymi pomysłami, który jet poza układami. Miał swoje zdanie więc usuneli go z PO. Myślę że niesłusznie przylgnęła do niego łatka showmena, jednak to on zawsze był aktywnym radnym i zawsze miał solidne argumenty w sporach z Rosłanem.
~ Ewelina
Oceniano 52 razy  +8
Zauważam jedno. Szeliga nigdzie nie mówił że chce być burmistrzem. Jednak jest atakowany. Widać silny kandydat. Ma moje poparcie. Na mieście wszyscy mówią tylko Szeliga pokona Rosłana.
~ Lokaj
Oceniano 37 razy  -3
Nigdy nie zagłosuję na kandydata który nie płaci za swoje usugi. Myśli że jak jest wyżej to się naeży za darmo, a wszyscy muszą płacić. To tak jak podwykonawcy autostrad którzy nie dostają wynagrodzenia za swoja ciężką prace i materiały. Nie zagłosuję na takich.
~ vhghnghn
Oceniano 44 razy  -20
Szeliga ma już mój głos i wielu moich znajomych , przynajmniej będzie burdel legalny , a Szeliga ma znajomości w tym temacie
~ Biłgoraj
Oceniano 45 razy  +31
Biłgoraj potrzebuje nowego burmistrza. Potrzeba rozwoju miasta i nowych firm. Rosłan nie nadaje sie.
~ Yeti
Oceniano 47 razy  +31
Schodziński daj sobie siana. Znowu rozbijasz prawicę. Mało ci świnio koryta. Tfu.
~ Tadeusz
Oceniano 36 razy  +24
Rosłan to członek SLD i popierany przez PO i Woźnicową. Porażka pewna.
~ Robert
Oceniano 50 razy  +24
Każdy aby nie Rosłan. Ten człowiek musi odejść.
~ ciekawe
Oceniano 25 razy  -11
Gdzieś ktoś pisał w komentarzach, że podobno Furlepa z OSiR jest przeciw burmistrzowi Rosłanowi, ale to raczej niemożliwe, przecież Rosłan go ceni i dlatego obsadził na dyrektorskim stanowisku, na które się nadaje z racji sportowego wykształcenia i doświaczenia, no i aktywny jest w swojej pracy. Czego to ludzie nie wymyślą, chyba po to, żeby ich skłócić. Ludzka podłość nie zna granic.
~ K.
Oceniano 83 razy  +57
Schodziński ty obłudniku chcesz na burmistrza. To skandal. Mało ci koryta. Ludzie ten oszust od lat tylko babki oszukuje a dla ludzi nic nie robi.
~ cfgdr
Oceniano 22 razy  +16
Ja myślałem ,że Schodzinski zostanie biskupem w nowym kościele.A co do kandydata Pisu to powinni zrobić rozeznanie czy go ludzie poprą a nie pchać byle kogo żeby był.Bo bez przesady jakiś Łęcki z nim nie wygra,chodzi nie o zmianę osoby tylko o zmianę rządzenia
~ mac
Oceniano 36 razy  +28
Schodziński burmistrzem Biłgoraja??
A co znudziło sie siedzenie w starostwie i teraz pan chce pić kawe w magistracie?
Co pan zrobił przez te wszystkie lata???
Oprócz walki z Hary Poterem i udawaniem świetszego od świetego to ....NIC
~ ...
Oceniano 26 razy  -14
Której partii?
PiSu czy Ziobry?
Raczej do wybrorów Szeliga nie zdąży się załapać do żadnej partii i będzie startować jako niezależny.
~ ...
Oceniano 35 razy  +25
Schodziński ;)
No nie rozśmieszajcie mnie.
.
Platforma raczej Rosłana poprze.
.
W sumie tak patrząc to dla Rosłana sytuacja jest idealna.
Poparacie w mieście ma dość spore.
Platforma nikogo nie wystawi, SLD pewnie też nie.
A na prawicy każda partia wystawi i kilku podzieli się głosami prawicowego elektoratu.
~ ,,
Oceniano 27 razy  +19
Niech burmistrzem będzie ktokolwiek,ktoś, komu leży dobro Biłgoraja i jego mieszkańców na sercu.
~ exe
Oceniano 98 razy  +40
Każdy wie będzie druga tura Rosłan i Szeliga. Reszta to tło.
~ ssssssssssss
Oceniano 28 razy  +16
musi byc pozadna debata kandydat kandydatowi niech zadaje pytania !!!!!!!!!!!!!
~ panienka z LUXoru
Oceniano 28 razy  -14
powinna startować na burmistrza miała by poparcie partii i moje
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Wyjątkowo mało pieniędzy wydano na inwestycje w mieście. Radni podjęli decyzję dot. absolutorium
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko nad udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe. - Kwota przeznaczona na inwestycje w 2021r. nie była przeogromna w porównaniu do lat ubiegłych - mówił burmistrz Janusz Rosłan.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj