REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.03.18 10:38

Co się dzieje w szpitalu?

Podczas marcowych obrad Rady Powiatu radni zapoznali się ze sprawozdaniem z działalności spółki Arion Szpitale, dzierżawcy biłgorajskiego szpitala. - Co drugi mieszkaniec powiatu w 2015 roku korzystał z usług naszego szpitala - mówił dyrektor placówki, Zbigniew Kowal. Pytania o funkcjonowanie szpitala mieli opozycyjni radni.
Co się dzieje w szpitalu?

- Sytuacja szpitala biłgorajskiego nie odbiega specjalnie od sytuacji każdego innego szpitala powiatowego o podstawowych profilach. Jesteśmy wręcz bogatsi o niektóre profile jak oddział rehabilitacji, pulmonologi, chorób zakaźnych, czy kardiologii - takie oddziały w niewielu szpitalach powiatowych funkcjonują.Przez wszystkie placówki Arion ZOZ Biłgoraj przewinęło się ponad 53 tysiące pacjentów, co oznacza, że w obliczu liczby mieszkańcy powiatu znaczy ze co drugi mieszkaniec był pacjentem Arion ZOZ. W tym okresie zanotowaliśmy 21 skarg, zarówno dotyczących obsługi, jakości świadczeń czy braku możliwości dostania się do lekarza w wymaganym terminie - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, Zbigniew Kowal.

W 2015 roku liczba hospitalizacji wyniosła 12 tysięcy 614. Najwięcej pacjentów leczyło się w Oddziale Chorób Wewnętrznych, Oddziale Chirurgicznym z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym oraz w Oddziale Neurologicznym.
W ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej udzielono 13 578 porad, z czego w tarnogrodzkim ambulatorium 534 porady.
W 2015 roku wykonano ogółem 2458 zabiegów operacyjnych. W tym czasie w szpitalu leczono 11 915 chorych dorosłych i 699 dzieci. Urodziło się 619 noworodków. Średni okres pobytu chorego w placówce oscyluje w granicach średniego czasu hospitalizacji w Polsce i wynosił 7,9 dnia.
W ciągu ubiegłego roku w szpitalu zmarło 488 osób, co daje wskaźnik śmiertelności na poziomie 3,9 %. Najwięcej zgonów odnotowano w Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz Oddziale Chirurgicznym z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym.

Pytania do dyrektora, dotyczace funkcjonowania placówki, mieli opozycyjni radni. Radny Leszek Przytuła pytał, czy wznowił już funkcjonowanie oddział kardiologiczny. - Oddział został zamknięty z powodu czasowego niespełniania warunków wymaganych przez Narodowy Fundusz Zdrowia do realizacji świadczeń zdrowotnych w zakresie kardiologii. Było to spowodowane niespodziewaną czasową absencja jednego z lekarzy. Obecnie świadczenia zdrowotne w zakresie oddziału kardiologicznego są realizowane. Zabezpieczenie w personel lekarski jest odpowiednie i nie przewiduje zawieszenia tego oddziału z powodu absencji któregoś z lekarzy - komentował dyrektor Kowal. Beata Strzałka dopytywała, czy czasowe wstrzymanie funkcjonowania oddziału nie wynikało z nadwykonań na tym oddziale.Jak zapewniał dyrektor Kowal ograniczenia przyjęć nie wynikały z przekroczenia limitu, gdyż za takie w zakresie oddziału. Radna Strzałka, zwróciła także uwagę na warunki panujące na oddziałach, szczególnie neurologicznym - Należałoby tam zajrzeć do łazienek. Kiedy ja miałam okazje być na oddziale kabiny prysznicowe leciały na pacjentów - mówił radna Strzałka.
- Rzeczywiście łazienki, nie tylko oddziału kardiologicznego wymagają ciągłych napraw i remontów. Staramy się w miarę możliwości je robić. Nie chcemy wprowadzać prac remontowych, które będą wprowadzały ograniczenia w dostępności. Stale to monitorujemy i poprawiamy infrastrukturę - przekonywał dyrektor Zbigniew Kowal.

Red.
Red. dodany 18 marca 2016
 
Odsłon: 7405

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (8)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Odwiedzający
Oceniano 15 razy  +13
Jakie piękne szpitale Arion buduje w naszym pięknym kraju;)) I to praktycznie w każdym mieście Wojewódzkim, a skąd na to pieniądze? Pieniądze pochodzą z garbów pielęgniarek i biednych pacjentów! Neurologia faktycznie jak ktoś to wcześniej zauważył to jest ewenement w tym szpitalu, brak ilościowo odpowiedniej obsady pielęgniarskiej, dziewczyny robią co mogą i na ile im starcza sił w tym młynie, jakaś oddziałowa (dla mnie z poprzedniej epoki) biega i sieje zamęt zamiast zabrać się do roboty, no chyba że stanowisko i wykształcenie nie pozwala jej na dotknięcie się do pacjenta! I to się dzieje w szpitalu;)
Wszystkie komentarze
~ icman
Oceniano 4 razy  +4
tragedia - za dużo papierów, za dużo biurokracji, za mało kontaktu z pacjentem, za mało personelu, za dużo oszczędności
~ Odwiedzający
Oceniano 15 razy  +13
Jakie piękne szpitale Arion buduje w naszym pięknym kraju;)) I to praktycznie w każdym mieście Wojewódzkim, a skąd na to pieniądze? Pieniądze pochodzą z garbów pielęgniarek i biednych pacjentów! Neurologia faktycznie jak ktoś to wcześniej zauważył to jest ewenement w tym szpitalu, brak ilościowo odpowiedniej obsady pielęgniarskiej, dziewczyny robią co mogą i na ile im starcza sił w tym młynie, jakaś oddziałowa (dla mnie z poprzedniej epoki) biega i sieje zamęt zamiast zabrać się do roboty, no chyba że stanowisko i wykształcenie nie pozwala jej na dotknięcie się do pacjenta! I to się dzieje w szpitalu;)
~ biłgorajski szpital to wyprowadzalnia pieniedzy
Oceniano 3 razy  +3
tak jak BRW najwięcej zarabiają co najmniej umieją. Jakie to piękna dostać w gratisie urządzenia i wystarczy niewyszkolony personel a kasa płynie i płynie dla prezesów
~ s
Oceniano 4 razy  +4
Co się dzieje w szpitalu? Nic się nie dzieje, pieniążki wpadają i tak ma być.
~ tubylec
Oceniano 10 razy  +10
Co tu się zajmować ,,jakimś" szpitalem trzeba się ,,cieszyć" że nie odwołali nam Pana starosty niech nam rządzi jeszcze chociaż dwie kadencje a problem szpitala rozwiąże się sam po prostu zamkną go
Pozdrawiam
~ ZSZOKOWANY
Oceniano 14 razy  +8
A ILU ZMARŁO DZIEŃ LUB DWA PO WYPISIE Z TEGO SZPITALA,STATYSTYKI TEGO NIE OBEJMUJĄ.MIAŁEM OKAZJĘ NA DNIACH BYĆ NA NEUROLOGI TO ISTNY KOSZMAR LUDZIE LEŻĄ NA KORYTARZACH BEZ SZAFEK NA RZECZY OSOBISTE,DUCHOTA I TEN ODÓR JAK BY NIK NIE SPRZĄTAŁ.ZERO KONTAKTU Z LEKARZEM PROWADZĄCYM ALBO JEST NA PRZYCHODNI ALBO GDZIEŚ WYSZEDŁ ALBO NA IZBIE PRZYJĘĆ I TE SIOSTRY JAK BY DO PRACY PRZYCHODZIŁY Z PRZYMUSU MRUKLIWE OPRYSKLIWE A SWOJE OBOWIĄZKI TRAKTUJĄ JAK DOPUST BOŻY.
~ Zak P.
Oceniano 11 razy  -7
Pracuję w ZOZ i zarabiam miesięcznie 1500pln ale dodatkowo zarabiam 1500PLN dziennie na typach sportowych: http://www.typbet.com Sport to wielkie pieniądze
~ bystrzak
Oceniano 9 razy  +7
każdy Kowal wie że żelazo trzeba kuć puki gorące i wciskać kit ile się da !
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
w środę, godzina 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:28 Józefów
Kolizja z udziałem oznakowanego radiowozu
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w środę, godzina 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
w czwartek, godzina 11:20 Powiat
Złodzieje katalizatorów znów aktywni
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w środę, godzina 10:38 Biłgoraj
Zmiany w kierownictwie KP PSP
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
29 września 2022 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
29 września 2022 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w czwartek, godzina 11:31 Kraj
2. stopień alarmowy BRAVO
29 września 2022 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
30 września 2022 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
w czwartek, godzina 09:07 Biłgoraj
Dorzuć się do rockującej muzyki
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika