REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2018.01.13 09:17 | aktualizacja: 2018.01.16 10:03

Pensje z opóźnieniem

Był już wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Arion Szpitale i powołanie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Teraz do pracowników szpitala dotarły kolejne niepokojące informacje - dotyczące braku możliwości terminowego zrealizowania wszystkich zobowiązań z tytułu umów o pracę. Ostateczny termin wypłaty wyznaczono na 15 stycznia.
Pensje z opóźnieniem

Wraz z początkiem grudnia ub. r. dowiedzieliśmy się o złożonym wniosku o ogłoszenie upadłości spółki Arion Szpitale - podmiotu prowadzącego szpital w Biłgoraju. Autorem wniosku był jeden ze wspólników Piotr Ruciński. Informowaliśmy o tym fakcie w artykule pt. Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale. Pozostali wspólnicy oświadczyli, że motywem takiego działania była chęć odwetu. Panowie są bowiem w konflikcie, a Piotr Ruciński został usunięty z zarządu, jednak zmiany w KRS nastąpiły dopiero po wpłynięciu do sądu wniosku o ogłoszenie upadłości.

Pod koniec grudnia Rada Powiatu postanowiła o powołaniu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Uchwała była efektem zawirowań prawnych i możliwości ogłoszenie upadłości prowadzącej placówkę spółki Arion Szpitale.Więcej przeczytają Państwo w artykule pt. SP ZOZ - na wszelki wypadek.

Niestety to nie koniec problemów. 10 stycznia pracownicy szpitala otrzymali pismo, w którym zostali poinformowani o braku możliwości terminowego zrealizowania wszystkich zobowiązań z tytułu umów o pracę.

- W dotychczasowej historii funkcjonowania szpitala w Biłgoraju pod zarządem spółki dokładaliśmy starań, aby opierała się ona na wzajemnym szacunku i poszanowaniu wzajemnych zobowiązań. Dokładaliśmy wszelkich wysiłków, aby zobowiązania pracodawcy realizowane były terminowo. Ta filozofia towarzyszyła i nadal towarzyszy naszej wizji zarządzania. Niestety w związku z krokami poczynionymi przez odwołanego członka zarządu w chwili obecnej zaistniała sytuacja okresowej destabilizacji przepływów finansowych. Ma ona wpływ na terminową realizację zobowiązań z tytułu umów o pracę. Efektem jest brak możliwości terminowego zrealizowania wszystkich zobowiązań - napisali do pracowników dyrektor Tomasz Kwiatkowski i prezes zarządu Rafał Radwański.

Podkreślili również, że wiedzą, iż ta sytuacja uderza w szczególności w pracowników najsłabszych, dla których każdy dzień zwłoki stanowi problem. Dlatego zapewnili o podjęciu czynności w celu uzyskania możliwości zrealizowania wypłat w możliwie najkrótszym czasie. Ostateczny termin ustalono na 15 stycznia.

red.
red. dodany 13 stycznia 2018
 
Odsłon: 6958

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (20)

Najwyżej oceniane komentarze
~ vhh
Oceniano 21 razy  +21
A to nie błogosławiony Schodzinski co dekalog na starostwie wieszał oddał szpital łachmaniarzom?
~ ba93x
Oceniano 20 razy  +20
jak można oddać państwowy szpital w dzierżawe prywatnym osobom??!! to tak jakby oddać komende policji prywatnym osobm które będą robić co im sie zechce zadłużac i za to nie odpowiadac itp
~ ela
Oceniano 20 razy  +20
Brawo! Oddaliście szpital w ręce nieudaczników. Cierpią przez nich pacjenci i cały personel.
Wszystkie komentarze
~ jak
  0
no i były te pensje,coś cicho
~ Może dwa miliony Euro Biłgorajskie są wWarsawie
Oceniano 1 raz  +1
EvaClinic z Warszawy jest pierwszym szpitalem w Europie, który od kilku tygodni przeprowadza termiczne leczenie mięśniaków. Urządzeniem Alpinion Alpius 900, o wartości około dwóch milionów euro, dysponuje nowy właściciel kliniki firma „Arion Szpitale”.
~ No na pensje dla pracowników Biłgoraja nie ma ale na warszawke to mają
Oceniano 1 raz  +1
EvaClinic z Warszawy jest pierwszym szpitalem w Europie, który od kilku tygodni przeprowadza termiczne leczenie mięśniaków. Urządzeniem Alpinion Alpius 900, o wartości około dwóch milionów euro, dysponuje nowy właściciel kliniki firma „Arion Szpitale”.
http://www.evaclinic.pl/index.php/HIFU_-_najnowsza_metoda_leczenia_...
~ pacjent
Oceniano 2 razy  +2
osobiście dziwię się, że za taka pracę noce, święta bez rodziny pielęgniarki zarabiają takie grosze, ale po co im dać lepiej prezesów opłacić na stołkach.
~ pracownik
Oceniano 2 razy  +2
jak żyć za najniższą krajową. wszystkie dodatki wrzucone do podstawy!
~ pracownik
Oceniano 2 razy  +2
oddajcie nam to co nasz. za co mamy żyć??????
~ Mac
Oceniano 5 razy  +1
I dobrze ze oddali szpital który był zarzadzany przez znajomych polityków a nie fachowców. Zapomnieliście jak szpital przynosił 5-6 mln strat rocznie, jak nic się nie robiło w powiecie? Chcecie aby to wróciło?
Arion to nie ideał ale wole ich niż "specjalistów" ze starostwa
~ tak
Oceniano 9 razy  +9
i schodziński też brylował w oddaniu szpitala wilkom i dlatego przegrał sromotnie wybory,
~ oburzony
Oceniano 7 razy  +7
Czy wypłat będzie z odsetkami karnymi, bo ci ludzie mają rachunki i im naliczane są odsetki karne.
~ Wyborca
Oceniano 11 razy  +9
PIS-owskie szmaciarze i łajdaki głosowali za oddaniem szpitala w dzierżawę prywatnej, szemranej spółce. Teraz będą go znowu oddłużać, kombinować kto i jaki PIS-ior będzie dyrektorem itd. A przecież działali razem ze sztandarowym hersztem ZSL-PSL-owskiej mafii. Ale do odpowiedzialności się nie poczuwają. To zakłamani i fałszywi hochsztaplerzy. Złapią PIS-owca jak bierze łapówkę albo coś zwędzi to zaraz ogłaszają, że on już nie jest w PIS bo go właśnie wyrzucili. To tak jak złodzieja złapią jak kradnie ale on mówi, że to nie jego ręka.
~ Jon
Oceniano 7 razy  +5
A gdzie są związki na czele z Panią Wojdą !??
~ as
Oceniano 6 razy  0
~ as
Oceniano 8 razy  +2
Ograniczenie biurokracji,likwidacja urzędów pracy,rozwiązanie konkordatu,zmniejszenie ilości posłów itp,itd czy sprawna służba zdrowia?
~ 0[
Oceniano 12 razy  +12
Kiedy starostwo zostanie oddane spółce Arion?
~ vhh
Oceniano 21 razy  +21
A to nie błogosławiony Schodzinski co dekalog na starostwie wieszał oddał szpital łachmaniarzom?
~ taka prawda
Oceniano 15 razy  +15
to oddał Nie żyjący Inyskiewicz pod dyktando zasłużonego dla biłgoraja tokarskiego,tym się właśnie zasłużył niczym więcej,no i giena ,, mojewoda,, mocno w tym pomagała ,żeby mężuś mógł bezstresowo być póżniej starostą .I to się udało ,tyle ,że sytość została wsród Tokarskich.A ponad 100 tysiecy ludzi i obecnie pracownicy ,, uwidieli,,
~ J56
Oceniano 16 razy  -2
No pielęgniarki, wsiadać z posłem Zawiślakiem do samochodu i jazda do biura Duda-pomoc. Raz Wam pomogli to i tym razem nie odmówią a szczególnie gdy na nich znów będziecie głosowały.
~ ba93x
Oceniano 20 razy  +20
jak można oddać państwowy szpital w dzierżawe prywatnym osobom??!! to tak jakby oddać komende policji prywatnym osobm które będą robić co im sie zechce zadłużac i za to nie odpowiadac itp
~ klk
Oceniano 18 razy  +8
A KTO ODDAŁ JAK NIE PIŚORY !!!
~ ela
Oceniano 20 razy  +20
Brawo! Oddaliście szpital w ręce nieudaczników. Cierpią przez nich pacjenci i cały personel.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
w środę, godzina 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:28 Józefów
Kolizja z udziałem oznakowanego radiowozu
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
w środę, godzina 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
w czwartek, godzina 11:20 Powiat
Złodzieje katalizatorów znów aktywni
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w środę, godzina 10:38 Biłgoraj
Zmiany w kierownictwie KP PSP
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
29 września 2022 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
29 września 2022 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w czwartek, godzina 11:31 Kraj
2. stopień alarmowy BRAVO
29 września 2022 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
30 września 2022 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
w czwartek, godzina 09:07 Biłgoraj
Dorzuć się do rockującej muzyki
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika