REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.08 16:39 | aktualizacja: 2017.12.08 16:54

Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale

Na początku grudnia do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. Żadna oficjalna informacja w tej sprawie nie dotarła ani do starosty, ani do dyrektora szpitala.
Wniosek o upadłość spółki Arion Szpitale

Spółka Arion Szpitale rozpoczęła swoje funkcjonowanie w Biłgoraju w 2010 roku. Wówczas od powiatu biłgorajskiego wydzierżawiła budynek szpitala, okres dzierżawy ustalono na 25 lat, o czym informowaliśmy w artykule pt. SP ZOZ w "rękach" spółki Arion.

Zimą tego roku pojawiały się informacje, jakoby zarząd powiatu miał w planach wypowiedzenie umowy dzierżawy. Związane to było m.in. z nieterminowym płaceniem czynszu. Na odstąpienie od kontraktu nie zgadzali się przedstawiciele spółki. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykułach Co dalej ze szpitalem? oraz Arion nie odstąpi kontraktu.

W październiku br. biłgorajski szpital dołączył do tzw. sieci szpitali. O tym fakcie rozmawialiśmy z dyrektorem placówki Tomaszem Kwiatkowski. Wywiad znajdą Państwo pod adresem Biłgorajska placówka w sieci szpitali.

Na początku grudnia wpłynął jednak wniosek do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych o ogłoszenie upadłości Arion Szpitale Sp. z o.o. - spółki, która prowadzi biłgorajski szpital.

- Działając w imieniu własnym, jako członka zarządu spółki prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie wnoszę o ogłoszenie upadłości tejże spółki, zaś na podstawie art. 40 PU wnoszę o zabezpieczenie majątku dłużnika poprzez ustanowienie zarządcy przymusowego lub ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego - napisał w piśmie skierowanym do do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydziału dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wnioskodawca Piotr Ruciński.

Powodem wniosku o ogłoszenie upadłości jest niewypłacalność spółki. Wg wnioskodawcy wartość zobowiązań pieniężnych Arion Szpitale (z wyłączenie rezerw na zobowiązania i zobowiązań wobec jednostek powiązanych) przekracza wartość aktywów, a stan taki utrzymuje się ponad 24 miesiące.

Ani dyrekcja szpitala, ani zarząd, ani też starosta powiatu nie otrzymali w tej sprawie żadnej oficjalnej informacji. - W rozmowie telefonicznej, kilka dni temu, jeden z wiceprezesów Aronu poinformował mnie, że złożony został wniosek o upadłość, dziś rozmawiałem z drugim prezesem, który temu zaprzeczył. Dlatego wystosowaliśmy pismo do sądu w Świdniku z prośbą o ujawnienie informacji publicznej i wyjaśnienie czy taki wniosek faktycznie wpłynął, bo wiem, że trwają konflikty personalne. Jeśli otrzymamy oficjalne potwierdzenie, że taki wniosek wpłynął będziemy podejmować dalsze kroki - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl starosta Kazimierz Paterak.

Dodajmy, że wnioskodawca, czyli Piotr Ruciński, miesiąc temu został usunięty z zarządu spółki Arion. - Zarząd spółki wskazuje, że pan Piotr Ruciński został odwołany z zarządu 7 listopada i nie był obecny na żadnym kolejnym zgromadzeniu wspólników. Nikt nie powołał pana Piotra Rucińskiego do zarządu, gdyż my jako wspólnicy większościowi stanowczo się temu przeciwstawiamy. Wnioski w tym zakresie zostały złożone do Krajowego Rejestru Sądowego - napisali w oficjalnym stanowisku prezes zarządu Karol Stpiczyński i wiceprezes zarządu Rafał Radwański.

red.
red. dodany 8 grudnia 2017
 
Odsłon: 18755

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (47)

Najwyżej oceniane komentarze
~ podatnik
Oceniano 57 razy  +53
He He, stary pierdziel Tokarski wiedział kiedy prysnąć
~ niech spłacą
Oceniano 47 razy  +47
Niech spłacą długi, ci, którzy tak zarządzali szpitalem. Z ich majątku osobistego powinno się to pokryć, zarabiali na szpitalu krocie.
~ jan
Oceniano 52 razy  +40
Taki jest wynik rządów Partii Szubrawców Ludowych i ich pomagierów PIS-lamistów Schodzińskiego, Kurzyny i Późniaka. Pozbyli się szpitala ale Schodek forsę jako Starosta brał i z nudów w czwartek po targu spacery urządzał. Teraz też PIS-lamiści go wystawią na liście wyborczej. Teraz będzie obiecywał, że szpital uzdrowi. A Januszek Burczymuch Rosłan też jest zasłużony w sprawie szpitala. Niedawno wręczał wieśniakowi z Biszczy tytuł Honorowego Obywatela. Zapewne to za oddanie szpitala bandzie finansowych rzezimieszków z Lublina.
Wszystkie komentarze
~ yeti
Oceniano 1 raz  +1
najpierw zapoznaj się ze słowem pomówienie bo bredzisz
~ prawda
Oceniano 3 razy  +3
tak,Onyszkiewicz oddał Arionowi szpital
~ ???????????????????????????????????????
Oceniano 3 razy  +3
Dlaczego nikt z miejscowych władz samorządowych nie interweniuje w tej sprawie ???
~ skandal na skrzyżowaniu
Oceniano 4 razy  +2
Zarząd Dróg Wojewódzkich podobno odpowiada za światła na skrzyżowaniu ul. Krzeszowska z JP II. To skandal, żeby przez tak wiele dni te światła nie działały ,a statystyka kolizji rośnie. Ta wojewódzka instytucja po raz kolejny lekceważy biłgorajskie problemy drogowe. Warto przypomnieć jak przeciągali temat zakazu jazdy tirami centralnymi ulicami miasta. Ile trzeba było interwencji władz, i wreszcie mieszkańcy grozili masowym protestem z blokadami. Po długim czasie oczekiwań na te zmiany, łaskawie wojewódzki zarząd dróg, zgodził się. Czas na zmiany kadrowe w tej firmie, skoro zapominają, że są od służenia ludziom, ich potrzebom i bezpieczeństwu na drogach.
~ utopia?
Oceniano 4 razy  0
Co nauczyciele , lekarze, i cała budżetówka wiedzą o gospodarce, o zarządzaniu? Sama umiejętność czytania to trochę za mało.Ja przed następnymi wyborami będę namawiał tych którzy nie chcą startować a którzy maja pojęcie.Niech każdy tak spróbuje , może udałoby się bez szyldów partyjnych mądrych radnych wybrać.
~ ak®
Oceniano 3 razy  +1
Moje gratulacje za algorytm mnie blokujący . Będę używał TOR-a
~ formaldehyd
Oceniano 4 razy  +4
Biłgorajacy mogą co najwyżej wybrać kilku przedstawicieli rady powiatu a jak wybierają to od paru lat już widać. A potem nawet świateł zniszczonych na skrzyżowaniu nie ma komu naprawić w jeden dzień. Oczyma wyobraźni widzę te pisma z jednego urzędu do drugiego i teksty w stylu' dana ulica jest ulicą wojewódzką,powiatową,gminną, miejską itp.itd'. Ze szpitalem pewnie jest podobnie.
~ Michael
Oceniano 10 razy  +8
Fuurlepa ładnie załatwił Borowców tym opisywaniem,
Słodka zemsta
~ eee, PSL aż tyleee???
Oceniano 5 razy  -1
A skąd PSL tylko tyle głosów??Przecież sam wierny elektorat zatrudniony w starostwie i jednostkach podległych przez te parę kadencji, wraz z rodzinami to już z 15%.
~ hmmm...
Oceniano 6 razy  +6
większość radnych powiatowych ,od początku kiedy tylko powiaty powstały , w rubryce zawód mogłaby śmiało wpisać:zawodowy urzędnik.W rubryce umiejętności - wydawanie pieniędzy publicznych .W rubryce sukcesy zawodowe-obsadzenie kolesiów i członków rodzin na stołkach w starostwie. Po tokarskich mamy z połowę starostwa, po poprzednikach ze 25% , teraz po obecnych już ze 25%. Czytacie w gazetach , że ten brata, ten żonę, siostrę, kolegę, kolesia który pomógł wygrać wybory...A gdyby tak utarł sie zwyczaj że o kim napiszą prawdę, że faktycznie nepotyzm , to w następnych wyborach wypad i jego i tego zatrudnionego???
~ biłgorajska placówka w sieci...tylko jakiej?
Oceniano 8 razy  +8
Ludzie, o czym wy głos zabieracie???Sami wybieracie ludzi którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu a później krzyczycie że to palanty.Przejrzyjcie sobie czym ludzie którzy pełnili obowiązki radnych w kolejnych kadencjach i znajdźcie kogoś z doświadczeniem w zarządzaniu, prawników ,menadżerów czy nawet przedsiębiorców którzy przez kilkadziesiąt lat prowadza działalność i mają doświadczenie życiowe.Ilu tam takich znajdziecie??? Jeżeli nawet ktoś był jedną kadencję, popatrzył z bliska na to bagno , na tych kolesiów załatwiających tylko własne interesy, wydających tylko pieniądze podatników,na te targi stołkami, na ich poziom wiedzy, to czym prędzej stamtąd uciekał.Niestety, u nas głosuje się nie na ludzi sukcesu(czytaj przedsiębiorcy)tylko przez zazdrość wybiera się miernotę , taką która głośno krzyczy.Inna sprawa że namówić przedsiębiorcę który widzi to bagienko na start w wyborach jest niezwykle trudno , bo i zaraz kontr kandydaci i partyjniaccy kacykowie będą szukać haków w oświadczeniach majątkowych, zaraz po kolesiowskiej linii kontrole im naślą. No i mamy skutki. LARUM GRAJĄ !!!
Ludzie, obudźcie się! Jeśli wybieracie ludzi którzy potrafią tylko na państwowych posadach zasiadać, tzw. budżetówkę to oni nic innego nie będą potrafić bo tam się zawsze wszystko z góry należało , należy i należeć będzie! Jaki elektorat, taka władza!Dalej wam obietnicę wystarczą ,niech złote góry byle obiecali!A gdzie rozum??? Gdzie prawdziwa wartość człowieka??? To się przestało już dawno liczyć, i chyba już tak zostanie.
~ Kto oddał w dzierżawę SP ZOZ
Oceniano 9 razy  +9
O zmianie terminu likwidacji SP ZOZ, który wcześniej przewidziany był na 5 października, zadecydowali radni Rady Powiatu, podczas ostatniej sesji, która odbyła się 29 września br. Nie obyło się wówczas bez wątpliwości. - Chciałbym zapytać, czy zmiana uchwały w sprawie terminu likwidacji nie wiąże się bezpośrednio z umową dzierżawy oraz jaki to będzie miało wpływ na bilans ewentualnie do wyceny tego majątku - pytał radny Aleksander Bełżek.
skład Rady Powiatu III kadencji
Bełżek Aleksander
Borowiec Józef
Borowiec Łukasz
Czarny Józef
Doliński Krzysztof
Flor Paweł
Iskra Antoni
Jabłoński Ryszard
Kucharczuk Marian
Kurzyna Marian
Lachowicz Marian
Niespodziewański Stanisław
Nieścior Wiesław
Onyszkiewicz Marek
Papierz Ryszard
Piskorski Jarosław
Pluskwa Józef
Popik Zbigniew
Różański Janusz
Schodziński Stanisław
Tokarski Marian
Wolanin Dariusz
Woźnica Zofia
~ Erka
Oceniano 14 razy  +14
Warto przypomnieć tych co głosowali za oddaniem szpitala prywatnej
spółce. Może tak alfabetycznie żeby nikt się nie obraził że go
pominięto?Zasługi powinny być docenione.Prawda?
~ Biłgorajak
Oceniano 16 razy  +12
Możecie teraz merdać ogonkami i przekrzykiwać się kto oddał szpital spółeczce, kto winny, kto niewinny. Każdemu mieszkańcowi to wisi. My was juz niedługo rozliczymy przy wyborach i większość z was wróci do siebie na wichurę krowy pasać. Bo chłopki roztropki nie mają na tyle odwagi, żeby zrobić porządek w szpitalu i z arionem. Nie ta liga, więc niedługo przy urnachh to zmienimy.
Piękny, duży szpital, wystarczy doposażyć, podnieść pensję niektórym grupom zawodowym, pożegnać osoby, którym się 'już nie chce", porządnie nadzorować i nie będzie trzeba jeździć do innych miast leczyć się. Już wkrótce :)
~ nano
Oceniano 17 razy  +11
a starostą był wówczas sp Marek Onyszkiewicz chyba z PiSu był.Nie pamiętacie tego
~ yaga
Oceniano 7 razy  +3
Głupoty wypisujesz,NIKT nie chcial spółki ze 100% udzialem powiatu,nigdy takiego głosowania w powiecie nie było chyba że luźne rozmowy na bazarze w czwartek tak samo jak pomysł o spółce pracowniczej SPZOZ !Aby cokolwiek pisac trzeba miec wiedzę,ja tą wiedzę mam,ty musisz wiele poszperac aby ją posiąść i cokolwiek tu pisać.
~ do elektoratu
Oceniano 10 razy  +6
Głosował nie tylko burmistrz czy starosta,głosowali RADNI.Radni miasta ,radni okolicznych WSZYSTKICH gmin a przede wszystkim powiatu!!! Proszę sobie wyszukać w latach 2010 sesje powiatu na stronkach bilgorajska.pl lub bilgoraj.com i sobie przypomnieć kto łapy podnosił za prywatyzacją szpitala.PR prywatyzacji był F.Piętak z Z. Wożnicową i każdy pracownik szpitala o tym pamięta! Onyszkiewicz rozpoczął prywatyzację SPZOZ jeszcze za rządzenia dyr.Jarzębowskiego w 2010r. Stpiczyński wycierał ścieżki do Onyszkiewicza jeszcze za żywota SPZOZ a swoją drogą starostwo wykiwało Arion bo zamiast długi z socjalnego pracowników wpisać w długi do oddłużenia przez państwo to zostawili ten dług Arionowi... słabo znający się na zarządzaniu przejęli szpital bo skoro im dług wielo milionowy ZFŚS nie przeszkadzał....no to teraz mają gluta do przełknięcia
~ robi
Oceniano 12 razy  +2
Pamięć już chyba nie ta u Ciebie. Dzierżawa zadłużonego szpitala w "obce ręce" a utworzenie spółki ze 100% udziałem powiatu to duuużżżaa różnica. Szpital i powiat miał długi i jeżeli powiat miał wyjść z nich- mógł skorzystać z planu naprawczego i pożyczki od państwa w ramach programu rządowego. Powiat na czele ze Starostą śp. Onyszkiewiczem wybrał najgorszą możliwą opcję.Radni opozycji -wtedy m.in.PO, SLD i inni nie zgadzali się na to.Chcieli przekształcenia szpitala w spółkę ze 100% udziałem powiatu, tak aby dalej powiat miał wpływ na to co się dzieje w szpitalu, ale też ponosił odpowiedzialność za swoja spółkę.Na wzór dobrze prosperujących szpitali, choćby szpitala w Zamościu, który został oddłużony (a i ludzie godziwie zaczęli w nim zarabiać), tamta rządząca koalicja się na to nie zgadzała. Załoga szpitala też nie popierała takiego rozwiązania.Jak to się skończyło-widać..... I tyle...tak dla przypomnienia
~ no i widzisz chłopie
Oceniano 6 razy  -2
pewnie więcej daje Twoja teściowa rydzykowi jak Ty konowałowi musisz się postarać może ....kredycikkk
~ ob
Oceniano 18 razy  +6
Mówią o naszym szpitalu UMIERALNIA .totalna bzdura,moja teściowa leży już tydzień i ma się świetnie.Do roboty konowały.
~ ***
Oceniano 9 razy  +9
Janie !
Barcie "bliźniaku polityczny" Piotra i Łukasza
Ten pierwszy nigdy nie będzie Burmistrzem ale ma szanse na Dyrektora dzielnicy "czerwonych latarni".
Drugi w niedługim czasie otrzyma wyrok i pójdzie siedzieć na ul. Wczasowej
Natomiast wszystkich was czeka badanie u lekarzy specjalistów
~ dr. Jekill
Oceniano 5 razy  +1
To wszystko konfabulacje i chora wyobraźnia psycholu ???
~ KA
Oceniano 10 razy  -6
OLSZÓWKA WSZYSTKO ZAŁATWI !!!
~ Prezes niezalażny
Oceniano 16 razy  +14
To jest tragedia społeczna i to po wielokroć się rozgrywająca. ZARZĄD PSL W Startostwie działa i działał na przetrwanie aby utrzymać się na stołkach. Szpital oddali na pożarcie ...
WRACAJĄC DO TEMATU SZPITALA - BIZNES PLAN (szpital biłgoraj) ARION Szpitale popełniono w roku 2017 szereg błedów medycznych. Umarło kila dobrych i znanych ludzi tylko przez to, że lekarze podawali niewłaściwie leki po błednych diagnozach i wypisywali do domów lub przetrzymywali pacjęta do łóżka na ŚMIERĆ!!! To naprawdę żenada, że lekarze sami z własnej woli funkcjonują w zupełnie feudalnych układach na szpitalnych oddziałach. To zupełna żenada, że dają sobą powodować jakimś niedouczonym urzędnikom, którzy razem z lobbystami zatwierdzają procedury medyczne. To totalna żenada, że tkwiąc w tym cyrku nawet za grosz nie czują się odpowiedzialni za szkody jakie wyrządzają swoim zaniedbaniem, niefrasobliwością czy brakiem dobrej woli,...o złej już nawet nie wspominam. Zwykły człowiek nawet jak zle zaparkuje samochód to ponosi odpowiedzialność, a medyczne święte krowy decydują o życiu i śmierci zupelnie bez odpowiedzialności i nawet mają to gdzieś. W ostatnich kilku latach niestety z racji chorób i wypadków w rodzinie odwiedziłem kilka oddziałów szpitalnych i ....tylko na trzech wszystko działało jak powinno i personel pracował bez zarzutu, odpowiedzialnie i z zaangażowaniem. Na innych było wiele niedociągnięć....i problemów a także dużo złej woli. Kłamstwa w żywe oczy wytknięte lekarzom nawet nie spowodowały u nich mrugnięcia oka o innych reakcjach nie wspominam. A spotkałam się, z przekazem do innego szpitala gdzie nie było żadnego miejsca w dodatku zacewnikowanego i bez leków......aby czasami nie umarł na oddziale, bo statystyki psuje. Przesuwanie badań, bo prywatni pacjenci są na pierwszym miejscu jest na porządku dziennym, Obcesowe odnoszenie się, lekceważenie czy nawet szykany to też norma. Niestety w Polsce, w tych feudalnych zależnościach po prostu jaki pan taki kram, a że do wysokiej pozycji dochodzą z reguły ludzie bezwzględni choć niekoniecznie lepsi zawodowo od innych to takie mamy szpitale. W dodatku administracja broni lekarzy przed odpowiedzialnością, bo to szpital dostaje po kasie za ubezpieczenie i samorząd lekarski też broni bez sensu lekarzy popełniających błędy a tych usiłujących pomóc naprawdę pacjentom po prostu szykanuje, bo jest tylko narzędziem lobbystów. Po prostu żenada.
Uwaga na : Książka i Pruźniaka - już tupią nóżkami
~ ###
Oceniano 10 razy  +8
Zastanówmy się kto rozbijał prawicę i atakował działaczy z prawicy, żeby przejąć władzę w Zarządzie powiatowym PiS i pozbyć się ich z list wyborczych PiS?. Kto wybierał zmanipulował poprzednim Zarządem Powiatowym PiS nie będąc członkiem PiS? Kto przed wyborami 2014 atakował Szarlipa, Kozinę, Strzałkę bo nie chcieli się identyfikować z oszustem i chochsztaplerem z Aleksandrowa !? Kto dzisiaj atakuje Posłów Olszówkę i Zawiślaka ? Kto dzisiaj atakuje w internecie i pisze kłamstwa by nadal rozbijać prawicę i wesprzeć biłgorajską lewicę? Kto w przeszłości atakował lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego ? Wszyscy w PiS i cała biłgorajska prawica wiedzą kim jesteś chamie i prostaku! Spadaj na drzewo twój czas już się kończy, twoje miejsce w kryminale !
~ Klops
Oceniano 4 razy  +4
Kurde a na listopad 2019 babcia jest umówiona do lekarza..
~ j23
Oceniano 3 razy  +1
piotruś luxor,to ty?
~ j23
Oceniano 9 razy  +3
raczej nie,szpital ma długi i jak doliczyć długi z wyroku sądowego za zaległy socjalny jeszcze z czasów SPZOZ to ogłoszenie upadłości jest uzasadnione.
~ yaga
Oceniano 10 razy  +6
Decyzja o sprywatyzowaniu szpitala była decyzją polityczno kolesiowską.Starosta Onyszkiewicz był odpowiedzialny za podjęcie działań prywatyzacyjnych a inicjatywę lansowała Zofia Woźnica i F.Piętak.Można sobie wyszukać w internecie kto z radnych powiatowych głosował podczas sesji dotyczącej likwidacji SPZOZ i oddania szpitala w prywatne ręce.
~ ciekawyforum
Oceniano 9 razy  +5
To wszystko bzdura:) Nikt nie uśmierca kury znoszącej złote jaja:)
~ PiS zrobi z dziadami porzadek
Oceniano 13 razy  -1
zlodzieje uciekac za granice sprzedawczyki sprzedali wiekksze pol polski a teraz PKB rosnie dosc klamstwa wszystko wychodzi i zlotówka rosnie
~ dr.byly
Oceniano 11 razy  +5
po co ciagnac pieniadze z NFZ TU KAZDY lekarz ma wszystko w ***** dzieci uciekajcie ztąd , weterynarz wiecej psu pomorze jak tutaj
~ Ł.B. od JaN
Oceniano 24 razy  +22
Puźniak Schdziński i spółka - tak się rządziło i prawicę oszukiwało
Poseł ZAWIŚLAK zapomniał jak oszukaliście PIS???
http://bilgoraj.com.pl/nowa-stara-koalicja-w-radzie-powiatu,5,9588,n.html
Pamięta PAN swoje przemówienie:::
Tak sobie oglądam wystąpienie Puźniaka w sprawie rozłamie w PiS.Jak to on mąż stanu stoi na straży obrony i jednoczenia prawicy w Powiecie. Przytoczę słowa Pana Puźniaka "...Tylko ludzie mali skupiają uwagę na sobie, Tylko ludzie mali nie widzą interes grupy, Tylko ludzie mali widzą interes własny..." I co Panie Puźniak łyso co nie. Jak takie sobie przemówienie skonstruowałeś. Teraz przelejmy to na stan rzeczywisty. Po nie długim czasie PiS cofa rekomendacje dla Rady. W wielu publikacjach Radni z byłego PiS twierdzą, że nie widzą problemu i zakładają nowy klub radnych, tłumacząc się że nie widzą problemu dalej trwać w tej koalicji. Teraz należy podkreślić te wyżej wymienione słowa... JESTEŚ MAŁY PANIE PÓŹNIAK, jak sam podkreśliłeś, JAK BYŚ BYŁ CZŁOWIEKIEM PRAWICY to byś nadal był byś w PiS i by koalicja się rozpadła. Ale należy podkreślić, że LICZĄ SIĘ STOŁKI I KASA którą bierzecie. A gdzie odzwierciedlenie mają te słowa "...Nie ma sukcesu bez jedności, nie ma sukcesu bez gry zespołowej..." Wszyscy z PiS, którzy weszli do Rady powinni zwrócić mandat jak by byli honorowi. Ale gdzie nam szukać u NICH.
~ fdgr
Oceniano 23 razy  +19
Biłgoraj miasto komuchów i wieśniaków,tak to jest jak się chodzi do kościoła na pokaz a tak naprawdę ma się ludzi w d...Każdy komuch i wieśniak a jedną ideologię ... Koryto i nie ważne czy kto mądry czy głupi rodzina musi być na swoim
~ JaN
Oceniano 20 razy  +16
Panie Puzniak>>> Nie tłumacz się Pan. Zapytaj się Pan co o panu mówią w Arion Szpitale! Co pan zrobił jak pan był przewodniczącym rady miasta! Najgorszym przewodniczącym Rady powiatu bo sprzeniewiezyl sie pan Prawicy.
~ do Jan i MP
Oceniano 24 razy  +20
Masz kolejne pomówiecie od Jan i słuszne!!!. Schodziński Puzniak i Kurzyna zgodzili się na rządy z PSL i oddanie Szpitala w ręce karierowiczów
~ Hanka
Oceniano 12 razy  +12
Może i lepiej, czasem zmiany wychodzą na lepsze, a to co ostatni działo się w tym szpitalu to ciężko określić nie używając niecenzuralnych słów.
~ X-men
Oceniano 24 razy  +4
Dość władzy lewaków w mieście Biłgoraj! Finito! Czas na porządki.
~ MP
Oceniano 38 razy  -30
Umowa na dzierżę szpitala została podpisana w III kadencji Rady Powiatu tj. w latach 2008-2010.Rada Powiatu 2010-2014 zastała określoną sytuację i wynikającymi z zawarcia tej umowy skutkami prawnymi. Pomawianie na forum osób wymienianych z nazwiskajako odpowiedzialne za skutki zawarcia wcześniejszej umowy pomiędzy Zarządem Powiatu i spółką Arion jest naruszeniem dóbr osobistych i będą miały konsekwencje prawne dla autora tego pomówienia.
~ jan
Oceniano 52 razy  +40
Taki jest wynik rządów Partii Szubrawców Ludowych i ich pomagierów PIS-lamistów Schodzińskiego, Kurzyny i Późniaka. Pozbyli się szpitala ale Schodek forsę jako Starosta brał i z nudów w czwartek po targu spacery urządzał. Teraz też PIS-lamiści go wystawią na liście wyborczej. Teraz będzie obiecywał, że szpital uzdrowi. A Januszek Burczymuch Rosłan też jest zasłużony w sprawie szpitala. Niedawno wręczał wieśniakowi z Biszczy tytuł Honorowego Obywatela. Zapewne to za oddanie szpitala bandzie finansowych rzezimieszków z Lublina.
~ Jasio
Oceniano 10 razy  +8
Szpitale i Apteki powinny należeć do Skarbu Państwa ! Na kim tu zarabiać ! Bogaty i tak będzie się leczyć prywatnie !
~ mieszkaniec
Oceniano 12 razy  +6
a to nie za poprzedniego PIS-u sprywatyzowano szpital ?
~ Sondaż IRBIS na zlecenie forum.lbl
Oceniano 45 razy  +23
Gdyby wybory samorządowe odbyły się już teraz w Biłgoraju:
- PiS - 30,4 proc.
- KWW Biłgoraj XXI - 24,3 proc.
- KWW J. Roslana - 20,6 proc.
- KUKIZ - 9,1 proc.
- PO i Nowoczesna - 5,3 proc.
- KWW Jedność Ziemi Biłgorajskiej - 2,8 proc.
- PSL - 2,2 proc.
- nie wiem na kogo zagłosuję 5,3 proc.
wynik z sondażu IBRiS na zlecenie forum.lbl przeprowadzony w dniu 07.12.17r. na Targowisku przy ul. Dąbrowskiego w godzinach: 8'30 - 10. tel. 505298512
INFORMACJA: Spółka Arion Szpitale rozpoczęła swoje funkcjonowanie w Biłgoraju w 2010 roku za Rządów PSL - i sprzedawczyków: Puźniaka i Schodzińskiego, Kurzyny.
KTO PONIESIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA STRATY FINANSOWE W STAROSTWIE???
~ Andrzej
Oceniano 36 razy  +24
No to masz. ROSŁAN dał lewakom honorowy i zasłużony a komuch PSL Tokarski jak i śitwa PSL wiedziała, że tak będzie. IM TYLKO ORDERY ZA ZASUGI. Sprzeniewierzyli się mieszkańcom Powiatu jak i Miasta i teraz mamy ... PSLlowsko ROSŁANOWSKIE rządzenie.
Na dodatek sprzedał się przy podpisywaniu umów z Arion Szpitale - Wać Pan Schodziński za srebrniki dla PSL - Puźniak i Kurzyna.
Wam już dziękujemy. SPRZEDALIŚCIE SIĘ ZA STOŁKI al teraz domagacie się miejsc na liście w PIS.
~ niech spłacą
Oceniano 47 razy  +47
Niech spłacą długi, ci, którzy tak zarządzali szpitalem. Z ich majątku osobistego powinno się to pokryć, zarabiali na szpitalu krocie.
~ blondyna
Oceniano 10 razy  +10
ciekawe o co się pomiędzy sobą kłócą ci wspólnicy ?
~ podatnik
Oceniano 57 razy  +53
He He, stary pierdziel Tokarski wiedział kiedy prysnąć
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
dzisiaj, 07:40 Biłgoraj
Plener malarski w Nadrzeczu
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 07:49 Babice
OSP Babice ma nowy wóz
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
dzisiaj, 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
- Musimy pójść w kierunku systemu holenderskiego. Tam rolnik ma udział w produkcji, przetwórstwie i handlu, ale najtrudniej zmienić mentalność - powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus podczas spotkania z rolnikami w Tarnogrodzie w województwie lubelskim.
w niedzielę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
w poniedziałek, godzina 08:20 Goraj
23 pary świętowały Złote Gody
dzisiaj, 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
Pod koniec września w Hali Sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbył się II Open Traditional Karate - Do World Cup. Wzięli w nim udział karatecy z Biłgoraja.
dzisiaj, 08:11 Markowicze
Inwestycja w bezpieczeństwo pieszych
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika