REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.12 12:52 | aktualizacja: 2017.12.12 12:56

Oświadczenie zarządu spółki Arion

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy naszych czytelników o złożonym wniosku o upadłość spółki Arion Szpitale. Sytuację postanowili skomentować większościowi wspólnicy. - Złożony przez Piotra Rucińskiego wniosek jest bezpodstawny, a motywacją były działania odwetowe. Przepraszamy wszystkich klientów, kooperantów oraz personel za utrudnienia wynikłe z zaistniałej sytuacji - napisali Rafał Radwański i Karol Stpiczyński.
Oświadczenie zarządu spółki Arion

Zarząd Arion Szpitale oświadcza, że:

1. Złożony przez wspólnika spółki Piotra Rucińskiego wniosek o ogłoszenie upadłości spółki jest w sposób oczywisty bezpodstawny, a motywacją do jego zgłoszenia były wynikające z niskich pobudek działania odwetowe z powodu dokonanego 7 listopada 2017r. odwołania przez pozostałych wspólników Piotra Rucińskiego z zarządu spółki.

2 Piotr Ruciński został odwołany z zarządu z uwagi na ujawnione nieprawidłowości, w tym przede wszystkim ukrywanie wobec innych członków zarządu dokumentów finansowych dotyczących zobowiązań spółki, posługiwanie się w działalności gospodarczej metodami nieetycznymi, a także rażącą nielojalnością wobec spółki.

3. Od dnia odwołania Piotra Rucińskiego z zarządu, spółka i poszczególni wspólnicy złożyli stosowane zawiadomienia do prokuratury, co dotyczy m.in. ukrywania lub niszczenia dokumentów, przywłaszczania mienia spółki i uniemożliwienia pracy zarządowi. W sprawach tych toczą się obecnie trzy wielowątkowe postępowania prokuratorskie.

4. W związku z zaistniałą sytuacją wszelką korespondencję do spółki prosimy kierować na nowy adres: ul. Związkowa 4" 20-148 Lublin, ponieważ przesyłki przesyłane na dotychczasowy adres są przejmowane przez osoby nieuprawnione.

5. Zarząd spółki oświadcza, że żadna z przedstawionych przez Piotra Rucińskiego okoliczności dotyczących złej kondycji finansowej spółki nie jest prawdziwa, a zarząd i wspólnicy większościowi mając świadomość odpowiedzialności oświadczają, że wszelka wroga działalność Piotra Rucińskiego wobec spółki obliczona jest na zniszczenie jej dobrego imienia. Mając to na uwadze spółka i jej większościowi wspólnicy oświadczają kategorycznie, że niezwłocznie podejmą dodatkowe kroki prawne celem ochrony dobrego imienia spółki i naprawienia przez Piotra Rucińskiego wyrządzonych szkód.

Jednocześnie większościowi wspólnicy podmiotu Arion Szpitale przepraszają wszystkich klientów, kooperantów oraz personel za utrudnienia wynikłe z zaistniałej sytuacji. Podejmujemy wszelkie starania, aby główna misja naszej spółki - działanie na rzecz zdrowia i życia naszych pacjentów - nie ucierpiała z powodu nieodpowiedzialnych poczynań osób obecnie już postronnych dla naszej działalności.

Prezes Rafał Radwański

Wiceprezes Karol Stpiczyński

red.
red. dodany 12 grudnia 2017
 
Odsłon: 9197

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (22)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Wiola
Oceniano 27 razy  +25
A co mnie obchodzi oświadczenie tej spółeczki ? Bardziej mnie interesuje czy z chorym ojcem mam jechać do janowa, leżajska, czy można bezpiecznie do biłgoraja ? Kiedy ktoś zrobi porządek w tym szpitalu, a przy okazji w starostwie ?
~ Marian
Oceniano 24 razy  +20
Co na to Olszówka i działacze PSL>>>???
Prosimy o stanowiska
Wszystkie komentarze
~ olek
Oceniano 2 razy  +2
Korespondencja Arionu jest przejmowana bo Arion uciekł ze swojej siedziby nie płacąc czynszu za wynajem biura. Właściciel zamknął mu lokal a Arion wtargnął siłą Pan Prezes rozwiercał zamki osobiście w asyście policji bo zgodnie z prawem właściciel nie miał jeszcze prawomocnego wyroku żeby zająć sprzęt za długi sekretareczki czekały na korytarzu . Niech się rada powiatu Biłgorajskiego i Łęczyńskiego szybko oriętuje w sytuacji bo po szpitalach zostaną zgliszcza.
~ I co z tego
Oceniano 3 razy  +3
Jedno pytanie, czy to prawda, że spełnione są ustawowe przesłanki do złożenia wniosku o upadłość w przypadku tej spółki? Bo jeśli tak, to każdy wierzyciel (np. starostwo, któremu ponoć nie płacą czynszu, pracownicy z tytułu świadczeń socjalnych ....)może złożyć wniosek o upadłość a członkowie zarządu nawet mają obowiązek uczynienia tego, jeżeli chcą się uwolnić od odpowiedzialności za zpbowiązania spółki (299 ksh)
~ starostwo
Oceniano 10 razy  +10
Dlaczego nikt w starostwie nie ma odwagi pozbyć się tych kolesi ze szpitala ? Ja chcę mieć w moim mieście normalny szpital, a nie fabrykę pieniędzy dla karolka i reszty.
~ yyy
Oceniano 4 razy  +4
yyy... Mariana P.? A nie Jarosława? Aaaa.. może i jednego i drugiego ...juz się gubię w skali tego nepotyzmu.
~ niektórym tylko stanowiska w głowie
Oceniano 2 razy  +2
...prosimy o stanowiska?? To co, do roboty się chcesz załapać??
~ george
Oceniano 1 raz  +1
oswiadczam ze nie oswiadczam
~ weqw
Oceniano 5 razy  +5
Mam pytanie kiedy zaczną się opłatki w urzędach i partiach?A Mikołaj był u nich?
~ abc
Oceniano 5 razy  +5
proszę punkt po punkcie co zrobiła w tej kadencji dla Biłgoraja i powiatu posłanka Tokarska
~ george
Oceniano 5 razy  +5
to ja juz nie jestem pacjentem,tylko klientem,petentem,dostarczycielem pieniedzy.Zarzad sie wyalienowal ze spoleczenstwa i w oczach ma tylko monety.trzeba cos zrobic z takim szpitalem
~ ~ głosujmy na Biłgoraj - "Wiem, czym oddycham" to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i mieszkańców,którzy chcą monitorować jakość powietrza
Oceniano 4 razy  +4
~ www.terazgostynin.pl
Oceniano 8 razy  +8
Innego zdania jest jednak Sąd Okręgowy w Lublinie. Zgodnie z treścią postanowienia IX Wydziału Gospodarczego z dnia 2​0 listopada, ważność uchwały wspólników w zakresie zmian w zarządzie została bowiem wstrzymana. W efekcie zawieszono również postępowanie przed VI Wydziałem Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Rejonowego Lublin-Wschód.

Sąd uzasadnia, że zgodnie z umową spółki Arion ​Med sporządzonej w formie aktu notarialnego, zgromadzenie jest zdolne do podjęcia uchwał, jeżeli reprezentowane jest na nim co najmniej 2/3 kapitału zakładowego. Jak wynika zaś z protokołu zgromadzenia wspólników z dnia 7 listopada, na zgromadzeniu obecni byli dwaj wspólnicy (Stypiczyński i Radwański) reprezentujący łącznie 62% udziałów, a więc mniej niż 2/3. Sąd uznał również, że powód - P. Ruciński nie został poinformowany o planowanym zgromadzeniu wspólników w sposób zgodny z umową, czyli listownie, nie później niż 2 tygodnie przed zgromadzeniem.
To nie wszystkie wątpliwości, jakie Piotr Ruciński ma w stosunku do działań zarządu.
- Bezpośrednio po odbyciu zgromadzenia, pozostali wspólnicy - członkowie zarządu, dokonali przelewu 174 tys. zł ze spółki na prywatne konto jednego z członków, w sytuacji, gdy stan finansów spółki nie zezwala na wybiórcze zaspokojenie jednych wierzycieli kosztem drugich - twierdzi Ruciński.
W zaistniałej sytuacji wydaje się, że wniosek o ogłoszenie upadłości spółki zostanie jednak rozpatrzony. A jak potoczy się konflikt między wspólnikami? I jaki będzie miał wpływ na przyszłość szpitala w Gorzewie? O sprawie będziemy informować na bieżąco.
~ www.terazgostynin.pl
Oceniano 3 razy  +3
~ podatnik
Oceniano 3 razy  +3
Czyżby Marian T.? Znowu chcesz stanowiska?
~ Wiola
Oceniano 27 razy  +25
A co mnie obchodzi oświadczenie tej spółeczki ? Bardziej mnie interesuje czy z chorym ojcem mam jechać do janowa, leżajska, czy można bezpiecznie do biłgoraja ? Kiedy ktoś zrobi porządek w tym szpitalu, a przy okazji w starostwie ?
~ Grześ
Oceniano 8 razy  +8
I tak kto ma wiedzę omija ten szpital szerokim łukien.Słabi lekarze , błędy w diagnostyce i leczeniu. Lekarze okradający NFZ sprawy w prokuraturze. Załatwianie papierów do ZUS w porozumieniu z orzecznikami. Wiadomo że tam nie leczą. Kto ma możliwość leczy się poza biłgorajem. Dali do sieci szpitali placówkę kturs od 10 lat nie wykorzystała przyznanych limitów.Pozamykali większość oddziałów i nikt się tym nie przejoł.
~ podatnik
Oceniano 12 razy  +8
Kto jeszcze głosuje na PSL? Przecież oni nie robią nic od 89, przylepiają się tylko do każdego nowego rządu za stanowiska. Oszukują rolników i twierdzą, ze to partia chłopska- bua ha ha ha- to są zwykli pozerzy i karierowicze, którzy dla złotówki sprzedali by matkę. Przykład np. Mariana P. i jego żonki. Niestety w naszym p powiecie PiS niewiele lepszy, cichutkie, pokorniutkie maszynki do głosowania
~ NOwa Biłgoraj -Cytat
Oceniano 7 razy  +7
Sprawa jednak nie jest taka prosta. Jak dowiadujemy się, sąd wstrzymał skuteczność uchwały wspólników w zakresie zmian w zarządzie, a postępowanie to jest zawieszone. Natomiast 5 grudnia 2017 roku nastąpiła aktualizacja danych w KRS, zmieniono m.in. adres spółki, ale nie zmieniono składu zarządu.
~ lipa
Oceniano 6 razy  +6
oni w każdej chwili mogą wystąpić o ogłoszenie upadłości,ale wcześniej wyprowadzą majątek do innej spółki i leży cieplutko cały zarząd i powiat biłgorajski na łopatach, a mieszkańcy co wtedy zrobią ,panie paterak jesteś nad przepaścią tak tokarski tokarska i inni dopomogli.Modlić się i prosić niech tylko tak nie zrobią,
~ Andrzej
Oceniano 5 razy  +5
Prawda to co mówią w mieście, że Olszówka dogaduje się z PSLem o stanowiska w następnych wyborach samorządowych>?
Andrzej Sadowy - brat cioteczny działacza z PSL
~ blondyna
Oceniano 4 razy  +4
ciekawe o co się kłócą między sobą !?
~ s/p/o/r/t/b/i/z/n/e/s.c/o/m.p/l
Oceniano 12 razy  +10
Placówka w sieci szpitali
~ Marian
Oceniano 24 razy  +20
Co na to Olszówka i działacze PSL>>>???
Prosimy o stanowiska
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 10:20 Biłgoraj
Mikołajkowy turniej dla Kuby. Zebrano ponad 10 tys. zł
dzisiaj, 07:46 Potok Górny
Złote Gody w Potoku Górnym
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 09:04 Biłgoraj
Kilkumetrowe kukły, ogień, pirotechnika i szczudła
we wtorek, godzina 17:06 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie dla powiatu. Co tym razem?
dzisiaj, 08:01 Lubelszczyzna
Nowy rozkład jazdy pociągów, więcej możliwości podróżowania dla mieszkańców regionu
Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają dodatkowe połączenia kolejowe. W ramach zmiany rozkładu jazdy pociągów wprowadzono m.in. całoroczne połączenie z Zamościa do Bełżca, dodatkowe pociągi z Zamościa do Lublina oraz dodatkowe pociągi z Terespola, Chełma, Parczewa czy Łukowa. To nie koniec dobrych informacji, bo na wybranych odcinkach Operator (POLREGIO S.A.) wprowadzi atrakcyjne promocje cenowe. Część połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od 10 grudnia br., a pozostałe będą dostępne od stycznia 2024 roku.
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w środę, godzina 17:33 Biłgoraj
Ważna inwestycja ukończona przed czasem
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika