REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.08.12 15:26 | aktualizacja: 2016.08.12 15:46

Siłownia pod chmurką oficjalnie otwarta

Z inicjatywy Grupy Nieformalnej "Sitarska", przy współpracy wolontariuszy, fundatorów i partnerów, w Biłgoraju powstała pierwsza siłownia na świeżym powietrzu. Dziś, 12 sierpnia, podsumowano inwestycję oraz oficjalnie otwarto obiekt.
Siłownia pod chmurką oficjalnie otwarta

O pomyśle wykonania w Biłgoraju siłowni na świeżym powietrzu informowaliśmy na początku maja w artykule pt. Siłownia pod chmurką. By możliwa była jego realizacja konieczne były środki finansowe. Grupa Nieformalna "Sitarska", której osobowości prawnej użyczyła Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, do swojego pomysłu przekonała władze miasta (użyczono terenu oraz przekazano 10 tys. zł) i prywatnych sponsorów. Ponadto pozyskano grant z projektu "Lubelskie lokalnie Mikrodotacje FIO" oraz grant z programu "Działaj lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Na inwestycję udało się także zdobyć pieniądze z programu "Decydujesz, pomagamy", organizowanego przez Tesco. Mieszkańcy głosując za pomocą żetonów wybrali projekt, który został wsparty kwotą 5 tys. zł. Biłgorajska siłownia okazała się bezkonkurencyjna, oficjalnie czek przekazano w połowie czerwca, o czym pisaliśmy w artykule pt. 5 tys.zł dla siłowni pod chmurką.

Prace zostały już zakończone. Siłownia pod chmurką znajduje się na skwerze pomiędzy ulicami: Harcerską, Myśliwską i Poniatowskiego. Dziś, 12 sierpnia, przy udziale przedstawicieli władz miasta, sponsorów oraz mieszkańców Biłgoraja, uroczyście otwarto obiekt.

- Mam nadzieję, że projekt sprawi mieszkańcom wiele przyjemności, takie miejsce będzie doskonałym uzupełnieniem aktywności fizycznej dla osób uprawiających np. bieganie, czy jeżdżących na rowerze. Siłownia będzie też świetną alternatywą dla wszystkich aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu - mówiła prezes Fundacji FLZB Irena Gadaj i dodała: - Podstawowym atutem siłowni pod chmurką jest to, że jest ona zupełnie bezpłatna i dostępna dla wszystkich.

Burmistrz Janusz Rosłan zaznaczył, że cieszą go wszystkie inwestycje powstające na terenie miasta, i te małe i te duże, a ta jest o tyle wyjątkowa, że powstała z inicjatywy mieszkańców. - Z pewnością była to potrzebna inwestycja. Przyczyni się do propagowania aktywnego trybu życia mieszkańców miasta - podkreślił włodarz.

Na terenie siłowni zamontowano takie urządzenia jak: surfer, orbitrek, wioślarz, twister, czy biegacz. Jest też ławeczka do wyciskania na siedząco i wyciąg górny. Na montaż czeka stojak na rowery.

- Zachęcamy do korzystania z siłowni wszystkie osoby, bez względu na wiek. A już we wrześniu zapraszamy na zajęcia warsztatowo - instruktażowe, które będą organizowane na terenie siłowni pod hasłem "Dbaj o zdrowie". Zajęcia zostaną sfinansowane z programu "Działaj lokalnie" - podsumowała Halina Maciocha z Grupy Nieformalnej "Sitarska".

red.
red. dodany 12 sierpnia 2016
 
Odsłon: 9583

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

~ .
Oceniano 2 razy  +2
GŁOS CEBULI! SIEDZĘ W DOMU NIC NIE ROBIĘ KONSTRUKTYWNEGO Z SWOIM ŻYCIEM I WŚCIEKLE KRYTYKUJĘ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI U LUDZI.
nie pozdrawiam
~ tki
  0
Z jednej strony ciekawe przedsięwzięcie na wzór janowskiej, ale lepszą lokalizacją byłby moim zdaniem Zalew Bojary zamiast osiedla. A to że większość zagłosowała w Tesco na siłownię, mówi samo za siebie. Ale skoro już powstała, to teraz potrzebny jest silny marketing, żeby przyrządy nie stały się tylko metalowymi elementami zespawanymi ze sobą i zabetonowanymi w podłożu.
~ Jan
Oceniano 5 razy  -3
Tam zrobili siłownię !!! Normalnie ręce opadają. Trzeba było-Januszu- zrobić tę inwestycję na Lubelskiej obok zabytkowej chałupy z XIX wieku pana Łaby. Eternit mu zdjęła firma za dofinansowanie z funduszu szwajcarskiego ale blachy na nowy dach nikt nie dał. Obok tej chałupy jest ładny placyk, obok rzeczka płynie. Każdy kto by tam poćwiczył to zaraz mógłby podnieść swój poziom kultury siadając na przyzbie przy tym zabytku. Dlaczego nie pomoże pan w odbudowie tego zabytku? Przecież właściciel to protoplasta polityczny burmistrza. We wtorek zadzwonię do Zamościa, do konserwatora zabytków, żeby sprawdził czy nie dokonano zniszczenia tej chałupy z XIX i czy prokurator tym nie powinien się zająć. Wtedy dopiero będzie gimnastyka- z Kodeksem Karnym.
~ Albert
  0
A mnie opętał taki projekt:
Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza-Piaskowa pierdzielnąć rondo z fontanną w kształcie Statuy Wolności.
Temat jest jak najbardziej realny, trzeba by tylko wyburzyć ten garaż na rogu co zasłania widoczność.
Jakby zabrakło funduszy na rondo albo fontannę to chociaż ten garaż zburzcie...
~ hmm
Oceniano 4 razy  +4
do krytyki wielu mądrych ale nikt nie wpadł na to ze od godziny17:00 codziennie obwodnicą biegnie, chodzi z kijami czy jeździ mnóstwo ludzi. a może to inicjatywa pod tych co naprawdę chcą się poruszać! a nie lansować nad zalewem...
~ pp
Oceniano 5 razy  +5
a jak zmienia? jakieś konkrety!
~ GŁOS
Oceniano 5 razy  -1
GŁOS PRAWDY! PRZECIEŻ TAKIE SIŁOWNIE SĄ W POWIECIE ALE I TAK Z NICH NIE KORZYSTA!!!!I NIE BEDZIE KORZYSTAŁ !!!PRZECIEŻ LUDZIE NIE BEDA CWICZYC JAK PAJACE POD OKNAMI OBSERWATORÓW
~ AGA
Oceniano 11 razy  -9
Mam pytanie dlaczego tego nie zrobili w jakimś parku czy nawet przy zalewie????????????? Dlaczego u nas takie nie przemyślane? Żałuje ,że Szeliga nie został sie burmistrzem -zobaczcie jak zmienia pks
~ fgf
Oceniano 9 razy  +5
Niech Rosłan się nie przykleja do każdej inicjatywy a szczególnie do sportu bo ma go w d.. nigdy dla sportu nic nie zrobił nawet biegacze muszą płacić za start w biegu sitarskim i tak jest ze wszystkim w czym nie ma żydów albo poetów z BCK
~ jak zwykle coś spaprają ...
Oceniano 14 razy  +6
jedna z najgorszych lokalizacji jaką można było wybrać postawili przy przepompowni ścieków gdzie śmierdzi jak nieszczęście nikt nie będzie w stanie korzystać a radni będą mówić ze oni zrobili a społeczeństwo i tak nie korzysta ... w każdym normalnym mieście lokalizuje się w pobliżu szkół czy w parkach u nas na za du piu przy szambie idźcie się radni doszkolić społecznie bo ręce opadają widząc owoce waszej pracy żenada ... jak się na was patrze to widzę ze społeczeństwo was nie wybrało to mit a prawda jest taka ze sami się na stołkach obsadzacie
~ Aa
Oceniano 5 razy  +3
Musi odejśc ? To po co na niego głosujecie ?
~ pp
Oceniano 7 razy  +7
Super inicjatywa lecz umiejscowienie trochę kiepskie. Za siłownią w odległości zaledwie kilku metrów zlokalizowany jest biały mały budyneczek, w którym sądząc po zapachu znajduje się przepompownia ścieków:(
~ Jan
Oceniano 15 razy  -1
Rosłan musi odejść. Potrzeba nam rozwoju miasta i nowych miejsc pracy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
w czwartek, godzina 15:19 Biłgoraj
"Das festiwal of the songs" po raz 19. [NOWE ZDJĘCIA]
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w piątek, godzina 08:07 Biłgoraj
Wybory kandydatów do Biłgorajskiej Rady Seniorów
12 maja 2022 Frampol
Nowy dyrektor SZS we Frampolu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj