REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.08.25 13:37 | aktualizacja: 2017.08.25 13:42

Siłownia w ramach budżetu obywatelskiego zagrożona?

Na początku sierpnia ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania wybranego do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, a polegającego na budowie siłowni zewnętrznej, na terenie osiedla Nadstawna. Wpłynęła tylko jedna oferta, a zaproponowana kwota znacznie przewyższa tę przeznaczoną na inwestycję. Teraz decyzja o dalszych jej losach zależeć będzie od radnych.
Siłownia w ramach budżetu obywatelskiego zagrożona?

Przetarg na wyłonienie wykonawcy siłowni ogłoszony został po raz trzeci. Kolejny raz wpłynęła tylko jedna oferta, znacznie przewyższająca kwotę przeznaczoną na ten cel w budżecie miasta.

- Burmistrz doceniając zaangażowanie mieszkańców w tworzenie budżetu obywatelskiego będzie wnioskował do Rady Miasta o zwiększenie środków do kwoty 200 tys. zł i wykonanie tej inwestycji przy ulicy Nadstawnej - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

Decyzja będzie więc należała do radnych, podejmą ją na najbliższej sesji, która zaplanowana jest na środę 30 sierpnia. Chodzi o niebagatelną kwotę, bo o 80 tys. zł.

- Jeśli radni podejmą decyzję o zwiększeniu środków niezwłocznie podpiszemy umowę z wykonawcą - dodaje burmistrz Dec.

Przedmiotem inwestycji jest zagospodarowanie boiska wraz terenami przyległymi przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju na działce nr ewidencyjny 21/6 ark. 40 poprzez budowę siłowni zewnętrznej, placu zabaw dla dzieci, dorosłych i seniorów. Inwestycja ma na celu stworzenie bezpiecznej siłowni zewnętrznej, która zapewnia warunki do rozwoju sprawności fizycznej osób w każdym wieku. Urządzenia siłowni i placu zabaw będą całkowicie bezpieczne, odporne na warunki atmosferyczne i próby zniszczenia. W ramach zadania przewiduje się m.in.: roboty ziemne, prace rozbiórkowe nawierzchni i elementów placu, schodów, ogrodzenia, balustrady, demontaż słupów oświetlenia, betonowych, wykonanie obrzeży z ławami betonowymi, wykonanie chodnika i części placu z kostki betonowej, wykonanie schodów terenowych, wykonanie nawierzchni bezpiecznej dla placu zabaw, modernizację ogrodzenia poprzez wykonanie furtki w miejscu istniejącego przęsła wraz z jego połączeniem.

Zadanie ma być gotowe do końca listopada br.

Trwa za to realizacja drugiej inwestycji, wykonywanej w ramach budżetu obywatelskiego. Umowa na wykonanie stojaków rowerowych w różnych częściach miasta została podpisana. Do przetargu przystąpiło kilka firm, wybrano najkorzystniejszą ofertę.

Wyniki głosowania na zadania zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego znajdą Państwo w artykule pt. Budżet obywatelski - pełne wyniki głosowania.

red.
red. dodany 25 sierpnia 2017
 
Odsłon: 4770

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (18)

Najwyżej oceniane komentarze
~ ss
Oceniano 17 razy  +13
Dajcie spokój z tymi siłowniami jak patrze na kępach jak to wygląda to lepiej zróbcie dla dzieciaków fajny plac zabaw
~ Od poczatku to jedna wielka lipa
Oceniano 16 razy  +12
Lokalizacja tej siłowni i wiaty z grilem i całego tego pomysłu jest chybiona. Kierowanie dodatkowych o takiej wysokości środków finansowych całkowicie bezzasadne. Wycofanie się z realizacji tej inwestycji zdroworozsądkowe !
Wszystkie komentarze
~ obiektywnie
Oceniano 1 raz  +1
Znowu wklejony wpis jakiejś ofiary losu.Blef zapewne. Tak czy owak nie może być współczucia dla każdej, która rozbija małżeństwo, złodziejki cudzych mężów ( i vice versa), zasługują na wszystko co najgorsze. Dzieci zawsze żal, szczególnie pierworodnych.
~ trek
  0
Dokładnie. To będzie miejsce dla patologi. Mieszkam na tym osiedlu ale nie wyobrażam sobie np robić grilla w tym miejscu. Na grilla jedzie się za miasto na działkę lub do znajomych aby w kameralnym gronie pobiesiadować, a nie na środku osiedla. To miejsce będzie oblegane przez lokalną "młodzież", która do tej pory "bawiła" nad rzeką paląc nielegalnie ogniska, będzie syf, szkła po butelkach, a wokół będzie się rozchodziła przejmująca woń moczu, bo oczywiście o toaletach pomysłodawca zapomniał.
~ w...
Oceniano 2 razy  +2
A nie wydaje Ci się , że to celowa zagrywka. Startuje do tego przetargu tylko jeden, winduje ceny. Miasto podnosi dotacje i realizuje projekt. ( swidomi lub nie).Do innego startuje też tylko jeden, i to samo. Zmowa wykonawców. (Czyżby)?...
~ Trk
Oceniano 9 razy  +7
Najważniejsze, że będą stojaki rowerowe dla całego miasta. To był najlepszy pomysł.
~ Biłgorajak
Oceniano 2 razy  +2
Weźcie się ludzie sami do roboty.Na Zachodzie modny jest wolontariat.Wiele rzeczy można zrobić nie wydając przy tym nawet złotówki.Trochę ruchu machając łopatą każdemu się przyda.Na wsiach budowano w ten sposób szkoły,remizy i drogi.I nikt na nikogo się nie oglądał.Teraz ludzie na wszystko tylko narzekają,że tego nie ma czy tamtego. Życzę powodzenia.
~ lolek
Oceniano 2 razy  +2
czyli co ? specjalnie dali taką cenę żeby tego nie zrealizować?
~ nie krytykuj bez sensu
Oceniano 6 razy  -2
A jak przebiegało zbieranie głosów??? Sam zbierałem głosy i wiem jak to robiłem. Na każdej liście był oryginalny podpis osoby, która go składała! Nie mamy sobie nic do zarzucenia! Nałaziłem się z dwójką znajomych góry na dół po 4 piętrach 11 bloków. Coś nie tak? Każdemu trzeba było wytłumaczyć, co i jak. Powtarzać czasem, co już zostało powiedziane przed chwilą. Nie zarzucaj mi, że było to przekombinowane. A usytuowanie wśród bloków, jak to mówisz NA DOŁKU jest bardzo dobre. Nie ma tam ruchu ulicznego, spalin, hałasu. Teraz odbywają się tam nocne hulanki, bo teren jest totalnie zapuszczony i niewykorzystany. W chwili gdy powstanie siłownia, sytuacja ulegnie zmianie. Poza tym MY TAM MIESZKAMY i nie pozwolimy, by ten teren był dewastowany, gdy powstanie siłownia. A skoro mieszkasz przy Lubelskiej, to nic ci się ie stanie, jak się przejdziesz na Nadstawną, żeby poćwiczyć. Nawet lepiej, bo się trochę rozruszasz przed treningiem. Tyle w temacie.
~ nie krytykuj bez sensu
Oceniano 7 razy  -5
Podpisy mogliście zbierać także poza terenem swojego zamieszkania. Uważasz, że na siłownię głosowali wyłącznie mieszkańcy Nadstawnej? W regulaminie głosowania była informacja, że głosy można zbierać w całym mieście. Choć rzeczywiście zainteresowanie wśród mieszkańców Nadstawnej było ogromne. Tak więc, trzeba było się lepiej postarać z Waszej strony. Jak siłownia powstanie, też możecie przecież tutaj przychodzić. Nikt nikomu nie broni.
~ drozd
Oceniano 6 razy  +6
Robi się cienko, brakuje pieniędzy. Wiodąca firma biłgorajska ma się tak słabo, że likwiduje ochronę fizyczną. A pracuje tam dużo ludzi z Biłgoraja i okolic.
~ zxc
Oceniano 13 razy  +5
On pisze na temat. Budżet obywatelski został określony jakąś kwotą pieniędzy. Zwycięski projekt przekracza znacząco ten budżet. W skutek czego mamy siłownie, na którą nie ma pieniędzy i teraz albo dopłacimy żeby ją zbudować, albo jej nie zbudujemy "podcinając" skrzydła lokalnym inicjatywom, które włożyły myślę nie mało energii zgłaszając swoje pomysły.
Cała sytuacja nie powstałaby gdyby władze miasta (w tym wymieniony burmistrz), uważniej dobierały i akceptowały wnioski, które można zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego.
~ Tak uważam.
Oceniano 7 razy  +7
Jak przebiegało zbieranie głosów i liczenie przez Komisję kserowanych kart, pozostawiam bez komentarza. Usytuowanie tego obiektu w pierwotnej wersji przy ulicy Lubelskiej było zdecydowanie lepsze z uwagi na to , że był dla mieszkańców osiedla i miasta bardziej widoczny oraz "zachęcający" do korzystania. Obecny obiekt jest w praktyce ukryty w "dołku" za blokowiskiem i jestem przekonany, że będzie obiektem służącym dla późnowieczornych spotkań różnych grup nie tylko w celach sportowo-rekreacyjnych. I wówczas mieszkańcy podziękują za "aktywność społeczno-polityczną" i lokalizację.
~ bilgorajanka
Oceniano 9 razy  +3
ja również uważam, że ta siłownia jest zbędna. - nie krytykuj bez sensu - , mówisz, że wiele osób zagłosowało ale patrząc np na ilość mieszkańców nadstawnej a bagiennej (jednej z opcji) to wiadome któro ma przewage. raczej ludzie głosują na swoją dzielnice.
~ Nie krytykuj bez sensu
Oceniano 8 razy  -2
Pewnie jesteś typem kanapowca, który z lubością gapi się w TV i żre boczek, schabowego i frytki. Gdybyś był odrobinę aktywnym gościem, to nigdy do głowy by ci nie przyszło, żeby krytykować plan powstania siłowni zarówno dla młodych jak i starszych mieszkańców miasta. Skoro mieszkańcy wygrali spośród wielu różnych opcji właśnie Siłownię przy Nadstawnej, to ona powstanie. Bardzo dobrze, że ludzie optują za zwiększeniem aktywności fizycznej w dobie komputerów, laptopów, smartfonów i innych udogodnień współczesnej techniki, które przykuwają ludzi do urządzeń, zatrzymują w domach, zamiast zwiększać integrację mieszkańców z rówieśnikami, sąsiadami. Cierpi na tym nasze zdrowie i kuleją stosunki międzyludzkie, codzienne zwykłe kontakty z innymi. Nie masz absolutnie racji i przestań bredzić.
~ Obiektywny
Oceniano 16 razy  -10
A ty trollu się zamknij i gadaj na temat, zamiast się ślinić jadem. Żmijo jedna opętana nienawiścią.
~ Od poczatku to jedna wielka lipa
Oceniano 16 razy  +12
Lokalizacja tej siłowni i wiaty z grilem i całego tego pomysłu jest chybiona. Kierowanie dodatkowych o takiej wysokości środków finansowych całkowicie bezzasadne. Wycofanie się z realizacji tej inwestycji zdroworozsądkowe !
~ my
Oceniano 9 razy  -5
A ty się lepiej zamknij nierobo!
~ ss
Oceniano 17 razy  +13
Dajcie spokój z tymi siłowniami jak patrze na kępach jak to wygląda to lepiej zróbcie dla dzieciaków fajny plac zabaw
~ Biłgoraj
Oceniano 16 razy  +6
Zmienić Rosłana i Deca. Miasto potrzebuje rozwoju.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
w czwartek, godzina 15:19 Biłgoraj
"Das festiwal of the songs" po raz 19. [NOWE ZDJĘCIA]
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w piątek, godzina 08:07 Biłgoraj
Wybory kandydatów do Biłgorajskiej Rady Seniorów
12 maja 2022 Frampol
Nowy dyrektor SZS we Frampolu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj