REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.07.29 10:30 | aktualizacja: 2016.07.29 10:54

Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną

Podczas budowy obwodnicy północnej w Biłgoraju, zarówno mieszkańcy, jak i radni Rady Miasta, podnosili kwestię braku połączenia nowej trasy z ulicą Bagienną. Taki łącznik powstanie niebawem. Już został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania.
Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną

Budowa obwodnicy północnej w Biłgoraju to jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Kosztowała prawie 35 mln zł. Przygotowania do budowy drogi trwały od 2012 roku. Pod koniec 2014 roku inwestycja została uroczyście podsumowana, o czym bilgorajska.pl pisała w artykule pt. Obwodnica północna gotowa - inwestycja uroczyście podsumowana.

Podczas realizacji zadania pojawiły się jednak problemy. Radni poprzednich kadencji wnioskowali o wykonanie łącznika pomiędzy trasą a ul. Bagienną, część mieszkańców nie poparła jednak tego pomysłu. Burmistrz Janusz Rosłan tłumaczył wówczas, że pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną. Jednak nie będzie to dostęp bezpośredni. Planowano wprowadzić tę inwestycję do ubiegłorocznego budżetu. O tym informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Tak blisko, a tak daleko.

Dzięki oszczędnościom poprzetargowym udało się zabezpieczyć 200 tys. zł na ten cel w tegorocznym budżecie. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie zadania.

Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi serwisowej stanowiącej połączenie ul. Bagiennej z obwodnica północną w Biłgoraju. Zaprojektowana droga miejska klasy D będzie służyć mieszkańcom, stanowiąc dojazd do działek oraz zakładom usługowym zlokalizowanym w sąsiedztwie obwodnicy. Łączna długość projektowanego odcinka drogi wynosi 143,34 m.

Obecnie w miejscu projektowanego odcinka znajdują się nieużytki, pas drogowy obwodnicy oraz część działki zagospodarowanej przez warsztat samochodowy. W bliskim sąsiedztwie projektowanej drogi znajdują się zabudowania oraz obwodnica obsługująca ruch tranzytowy. Zaprojektowana została droga klasy D, czyli jednojezdniowa, dwupasmowa.

Trasę drogi serwisowej zaprojektowano jako złożenie odcinków prostych oraz łuków poziomych o promieniach: 160m, 12m. Pochylenie poprzeczne na odcinkach prostych i na łukach zaprojektowano jednostronne 2%. Szerokość jezdni będzie wynosić 6,0m.

Głównym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena. Firmy mogą składać swoje oferty do 18 sierpnia br.

red.
red. dodany 29 lipca 2016
 
Odsłon: 5170

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

~ Mieszkaniec
Oceniano 5 razy  +1
Ponad rok temu był temat łącznika na spotkaniu mieszkańców Bagienna z burmistrzem i jakoś nikt się nie sprzeciwiał. Każdy mógł przyjść na spotkanie i powiedzieć swoje zdanie ale jak się komuś nie chce to teraz wypisuje głupoty na forum że nikt nie pytał.
~ formaldehyd
Oceniano 1 raz  +1
Zauważcie na zdjęciu,że tam zjazd w lewo jest i to całkiem spory ale na łąkę...więc może tamtędy.. Ale drugiego mostu na samochody z OSiR-u to raczej nie zrobią..Dziwne to..
~ frank szwajcarski
Oceniano 1 raz  +1
A jak ktoś nakradł ale nie przekroczył 200
~ Ja
Oceniano 8 razy  +2
Zapewne ten oponiarz dał ,, w łapę" jakiemuś decydentowi. Wiadomo, że w Biłgoraju to tylko ryby w zalewie ,,nie biorą" Samorządowcy tak, jak najbardziej. Jeden nie chce być gorszy od drugiego. W starostwie -w wydziale komunikacji- w łapę brał i wydawał pijakom prawa jazdy. W budownictwie też sami spoufaleni ZSL-PSL-owcy a ci jak nie ,,wezmą w łapkę " to w depresję wpadają. Wystarczy przyjrzeć sie budynkowi pana G na rogu ul. Zamojskiej i Przemysłowej. Przecież ten budynek powinien nosić nazwę ,,Wielka Łapówa" Jeszcze teraz facetowi na sąsiedniej działce każą zamurować okna !!! A z podatnikami nikt się nie liczy, traktują ich jak się traktuje baranów w rzeźni. Najpierw Rosłan ***** jaką on tu OBWODNICĘ nam wybuduje a teraz robi do tej obwodnicy zjazdy, łączniki. Niedługo to zrobi jeszcze przejście dla kaczek i kóz co 150 metrów. Przecież jak któryś z mieszkańców ul. Bagiennej zechce wyruszyć na Lublin czy Zamość to ma tylko kilkaset metrów do ul. Lubelskiej i dalej może sobie szarżować do obwodnicy. Większość mieszkańców jedzie w kierunku miasta i jedzie do ul. Lubelskiej. Powiem krótko- sprawowanie urzędu burmistrza przez jedną kadencję degeneruje człowiek o 20% sprawowanie zas tej funkcji przez trzy kadencję degeneruje w 100%. Taki człowiek nie liczy się z mieszkańcami a szczególnie z forsą zagrabioną podatnikom i szasta nią na lewo i prawo. Jak to jest, że obwodnica zrobiona rok temu i wszystko było uzgadniane i zgodne z przepisami a teraz dodatkowo topi się pieniądze w wykonywanie jakiś łączników i zjazdów? Czy ten klient co mu zależy na tym zjeździe spóźnił się z łapówką ? Czy pierw dawał za mało a teraz zwiększył pulę? Czy wykonywaniem tego łącznika nie powinna zainteresować się prokuratura? Kto występował o ten łącznik, kto się jeszcze podpisywał? Oraz czy zaniechanie wykonania tego łącznika w trakcie głównej inwestycji nie spowodowało strat w budżecie miasta w wysokości kosztu wykonania tego łącznika obecnie? Organy śledcze mają pole do POPIS-u. Zapewne znajdą czas jak rozpracują kobiecinę co chciała sprzedać przez internet używany szal z przyszytą metką ,,znanej światowej firmy" czym spowodowała straty na 2 tyś zł. Zapewne biłgorajski sąd skarze ją na 10 lat ciężkich robót w łagrze, bo być może była ona w lokalnej mafii która podrobiła ten niepodrabialny, używany szal.
~ znafca
Oceniano 8 razy  +2
Mieszkańcy byli przeciwni więc nie zrobiono łącznika.
A teraz się ich po prostu nie zapytano czy już nie są przeciwni?
Ktoś z władnych ludzi "lubi w gumie" że gumiarzowi tak dobrze robi?
~ Rebai
Oceniano 6 razy  0
I zaraz krzykacze z Bagiennej będą krzyczeć że mają duży ruch pod oknami bo zwiększy się i to bardzo.
~ XXI
Oceniano 10 razy  +8
Ten łącznik, no może i trochę potrzebny, ale dużo ważniejszy i bardziej potrzebny jest łącznik obwodnicy z terenami OSiRu. OSiR jest tuż przy obwodnicy, a nie można z niej do niego dojechać. Trzeba pchać się przez Lubelska i Targową.
Rozumiem, że może sprawa dojazdu dla aut jest dość ciężka w realizacji, za sprawą ogródków działkowych, no ale połączenie chodnika i ścieżki rowerowej z OSiRem powinno już dawno być zrobione, zaraz po wybudowaniu obwodnicy, a może i nawet w ramach jej budowy.
To jakaś paranoja, żeby tuż obok kompleksu sportowego biegła ścieżka rowerowa i chodnik, a nie można było się z nich dostać na tereny sportowe.
~ formaldehyd
Oceniano 8 razy  +6
Przepraszam,że off topic ale nie mogę się powstrzymać z radości.Robią wiaty przystankowe na Kościuszki w Puszczy.A tyle było gadania,że nie da się,że jak,że przepisy i tym podobny jazgot uzasadniający błąd w sztuce. Widok ludzi w słońcu, w deszczu i na śniegu i mrozie w środku miasta był skandalem w 21 wieku.Przepisy mają być dla człowieka a nie odwrotnie.
~ abc
Oceniano 8 razy  +2
Nie przesadzajcie, nie będzie tam jakiegoś zwiększonego ruchu.
Kto niby będzie korzystał z tego łącznika? Praktycznie tylko mieszkańcy osiedla Bagienna chcący jechać w stronę Zamościa/Gromady oraz klienci wulkanizacji (ale oni nie będą jeździć Bagienną, bo zakład jest na końcu przy samej obwodnicy).
Kto inny by się tam pchał i zjeżdżał z obwodnicy? Jak ktoś jedzie do centrum to od strony Zamościa wygodniej zjechać Moniuszki, a od strony Lublina wygodniej jechać do ronda na Lubelskiej.
Poza tym po otwarciu łącznika zmniejszy się ruch na Bagiennej o większość aut jadących do wulkanizacji, bo wielu osobom wygodniej będzie pojechać obwodnicą niż Bagienną.
~ Z Polnej
Oceniano 7 razy  +5
Współczuje mieszkańcom, nie ma nic gorszego niż mieszkać przy przelotowej ulicy.
~ Kazik
Oceniano 5 razy  +1
Patrzcie jak budowali obwodnice to zamiast odrazu zrobić łącznik i dostać dotacje unijną byłoby taniej to nagle po latach budują łącznik i chwala sie tym bezczelnie. Sam nabierałem sie a teraz mowię jasno trzeba zmienić burmistrza na nowego lepszego gospodarza.
~ bnm
Oceniano 9 razy  +5
No pewnie temu co ma wulkanizacje na rękę, na tamtym osiedlu nie ma chodników i jak ludzie maja chodzić ?Po plotach jak będzie więcej samochodów?niech się ktoś stuknie w w łepetynę i zastanowi się nad tym co robi, bo jak dojdzie do wypadków to będzie miał ofiary na sumieniu jak je ma .A kiedy łącznik osir i obwodnica?Chyba to by lepsze było
~ c
Oceniano 9 razy  -1
ile to"kapci"trzeba było zrobić żeby sprawę załatwić!?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika