REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.07.29 10:30 | aktualizacja: 2016.07.29 10:54

Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną

Podczas budowy obwodnicy północnej w Biłgoraju, zarówno mieszkańcy, jak i radni Rady Miasta, podnosili kwestię braku połączenia nowej trasy z ulicą Bagienną. Taki łącznik powstanie niebawem. Już został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania.
Będzie łącznik ul. Bagiennej z obwodnicą północną

Budowa obwodnicy północnej w Biłgoraju to jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Kosztowała prawie 35 mln zł. Przygotowania do budowy drogi trwały od 2012 roku. Pod koniec 2014 roku inwestycja została uroczyście podsumowana, o czym bilgorajska.pl pisała w artykule pt. Obwodnica północna gotowa - inwestycja uroczyście podsumowana.

Podczas realizacji zadania pojawiły się jednak problemy. Radni poprzednich kadencji wnioskowali o wykonanie łącznika pomiędzy trasą a ul. Bagienną, część mieszkańców nie poparła jednak tego pomysłu. Burmistrz Janusz Rosłan tłumaczył wówczas, że pracownicy Urzędu Miasta projektują we własnym zakresie drogę serwisową, która będzie biegła równolegle do obwodnicy północnej i będzie połączona z ul. Bagienną. Jednak nie będzie to dostęp bezpośredni. Planowano wprowadzić tę inwestycję do ubiegłorocznego budżetu. O tym informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Tak blisko, a tak daleko.

Dzięki oszczędnościom poprzetargowym udało się zabezpieczyć 200 tys. zł na ten cel w tegorocznym budżecie. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonanie zadania.

Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi serwisowej stanowiącej połączenie ul. Bagiennej z obwodnica północną w Biłgoraju. Zaprojektowana droga miejska klasy D będzie służyć mieszkańcom, stanowiąc dojazd do działek oraz zakładom usługowym zlokalizowanym w sąsiedztwie obwodnicy. Łączna długość projektowanego odcinka drogi wynosi 143,34 m.

Obecnie w miejscu projektowanego odcinka znajdują się nieużytki, pas drogowy obwodnicy oraz część działki zagospodarowanej przez warsztat samochodowy. W bliskim sąsiedztwie projektowanej drogi znajdują się zabudowania oraz obwodnica obsługująca ruch tranzytowy. Zaprojektowana została droga klasy D, czyli jednojezdniowa, dwupasmowa.

Trasę drogi serwisowej zaprojektowano jako złożenie odcinków prostych oraz łuków poziomych o promieniach: 160m, 12m. Pochylenie poprzeczne na odcinkach prostych i na łukach zaprojektowano jednostronne 2%. Szerokość jezdni będzie wynosić 6,0m.

Głównym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena. Firmy mogą składać swoje oferty do 18 sierpnia br.

red.
red. dodany 29 lipca 2016
 
Odsłon: 5380

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

~ Mieszkaniec
Oceniano 5 razy  +1
Ponad rok temu był temat łącznika na spotkaniu mieszkańców Bagienna z burmistrzem i jakoś nikt się nie sprzeciwiał. Każdy mógł przyjść na spotkanie i powiedzieć swoje zdanie ale jak się komuś nie chce to teraz wypisuje głupoty na forum że nikt nie pytał.
~ formaldehyd
Oceniano 1 raz  +1
Zauważcie na zdjęciu,że tam zjazd w lewo jest i to całkiem spory ale na łąkę...więc może tamtędy.. Ale drugiego mostu na samochody z OSiR-u to raczej nie zrobią..Dziwne to..
~ frank szwajcarski
Oceniano 1 raz  +1
A jak ktoś nakradł ale nie przekroczył 200
~ Ja
Oceniano 8 razy  +2
Zapewne ten oponiarz dał ,, w łapę" jakiemuś decydentowi. Wiadomo, że w Biłgoraju to tylko ryby w zalewie ,,nie biorą" Samorządowcy tak, jak najbardziej. Jeden nie chce być gorszy od drugiego. W starostwie -w wydziale komunikacji- w łapę brał i wydawał pijakom prawa jazdy. W budownictwie też sami spoufaleni ZSL-PSL-owcy a ci jak nie ,,wezmą w łapkę " to w depresję wpadają. Wystarczy przyjrzeć sie budynkowi pana G na rogu ul. Zamojskiej i Przemysłowej. Przecież ten budynek powinien nosić nazwę ,,Wielka Łapówa" Jeszcze teraz facetowi na sąsiedniej działce każą zamurować okna !!! A z podatnikami nikt się nie liczy, traktują ich jak się traktuje baranów w rzeźni. Najpierw Rosłan ***** jaką on tu OBWODNICĘ nam wybuduje a teraz robi do tej obwodnicy zjazdy, łączniki. Niedługo to zrobi jeszcze przejście dla kaczek i kóz co 150 metrów. Przecież jak któryś z mieszkańców ul. Bagiennej zechce wyruszyć na Lublin czy Zamość to ma tylko kilkaset metrów do ul. Lubelskiej i dalej może sobie szarżować do obwodnicy. Większość mieszkańców jedzie w kierunku miasta i jedzie do ul. Lubelskiej. Powiem krótko- sprawowanie urzędu burmistrza przez jedną kadencję degeneruje człowiek o 20% sprawowanie zas tej funkcji przez trzy kadencję degeneruje w 100%. Taki człowiek nie liczy się z mieszkańcami a szczególnie z forsą zagrabioną podatnikom i szasta nią na lewo i prawo. Jak to jest, że obwodnica zrobiona rok temu i wszystko było uzgadniane i zgodne z przepisami a teraz dodatkowo topi się pieniądze w wykonywanie jakiś łączników i zjazdów? Czy ten klient co mu zależy na tym zjeździe spóźnił się z łapówką ? Czy pierw dawał za mało a teraz zwiększył pulę? Czy wykonywaniem tego łącznika nie powinna zainteresować się prokuratura? Kto występował o ten łącznik, kto się jeszcze podpisywał? Oraz czy zaniechanie wykonania tego łącznika w trakcie głównej inwestycji nie spowodowało strat w budżecie miasta w wysokości kosztu wykonania tego łącznika obecnie? Organy śledcze mają pole do POPIS-u. Zapewne znajdą czas jak rozpracują kobiecinę co chciała sprzedać przez internet używany szal z przyszytą metką ,,znanej światowej firmy" czym spowodowała straty na 2 tyś zł. Zapewne biłgorajski sąd skarze ją na 10 lat ciężkich robót w łagrze, bo być może była ona w lokalnej mafii która podrobiła ten niepodrabialny, używany szal.
~ znafca
Oceniano 8 razy  +2
Mieszkańcy byli przeciwni więc nie zrobiono łącznika.
A teraz się ich po prostu nie zapytano czy już nie są przeciwni?
Ktoś z władnych ludzi "lubi w gumie" że gumiarzowi tak dobrze robi?
~ Rebai
Oceniano 6 razy  0
I zaraz krzykacze z Bagiennej będą krzyczeć że mają duży ruch pod oknami bo zwiększy się i to bardzo.
~ XXI
Oceniano 10 razy  +8
Ten łącznik, no może i trochę potrzebny, ale dużo ważniejszy i bardziej potrzebny jest łącznik obwodnicy z terenami OSiRu. OSiR jest tuż przy obwodnicy, a nie można z niej do niego dojechać. Trzeba pchać się przez Lubelska i Targową.
Rozumiem, że może sprawa dojazdu dla aut jest dość ciężka w realizacji, za sprawą ogródków działkowych, no ale połączenie chodnika i ścieżki rowerowej z OSiRem powinno już dawno być zrobione, zaraz po wybudowaniu obwodnicy, a może i nawet w ramach jej budowy.
To jakaś paranoja, żeby tuż obok kompleksu sportowego biegła ścieżka rowerowa i chodnik, a nie można było się z nich dostać na tereny sportowe.
~ formaldehyd
Oceniano 8 razy  +6
Przepraszam,że off topic ale nie mogę się powstrzymać z radości.Robią wiaty przystankowe na Kościuszki w Puszczy.A tyle było gadania,że nie da się,że jak,że przepisy i tym podobny jazgot uzasadniający błąd w sztuce. Widok ludzi w słońcu, w deszczu i na śniegu i mrozie w środku miasta był skandalem w 21 wieku.Przepisy mają być dla człowieka a nie odwrotnie.
~ abc
Oceniano 8 razy  +2
Nie przesadzajcie, nie będzie tam jakiegoś zwiększonego ruchu.
Kto niby będzie korzystał z tego łącznika? Praktycznie tylko mieszkańcy osiedla Bagienna chcący jechać w stronę Zamościa/Gromady oraz klienci wulkanizacji (ale oni nie będą jeździć Bagienną, bo zakład jest na końcu przy samej obwodnicy).
Kto inny by się tam pchał i zjeżdżał z obwodnicy? Jak ktoś jedzie do centrum to od strony Zamościa wygodniej zjechać Moniuszki, a od strony Lublina wygodniej jechać do ronda na Lubelskiej.
Poza tym po otwarciu łącznika zmniejszy się ruch na Bagiennej o większość aut jadących do wulkanizacji, bo wielu osobom wygodniej będzie pojechać obwodnicą niż Bagienną.
~ Z Polnej
Oceniano 7 razy  +5
Współczuje mieszkańcom, nie ma nic gorszego niż mieszkać przy przelotowej ulicy.
~ Kazik
Oceniano 5 razy  +1
Patrzcie jak budowali obwodnice to zamiast odrazu zrobić łącznik i dostać dotacje unijną byłoby taniej to nagle po latach budują łącznik i chwala sie tym bezczelnie. Sam nabierałem sie a teraz mowię jasno trzeba zmienić burmistrza na nowego lepszego gospodarza.
~ bnm
Oceniano 9 razy  +5
No pewnie temu co ma wulkanizacje na rękę, na tamtym osiedlu nie ma chodników i jak ludzie maja chodzić ?Po plotach jak będzie więcej samochodów?niech się ktoś stuknie w w łepetynę i zastanowi się nad tym co robi, bo jak dojdzie do wypadków to będzie miał ofiary na sumieniu jak je ma .A kiedy łącznik osir i obwodnica?Chyba to by lepsze było
~ c
Oceniano 9 razy  -1
ile to"kapci"trzeba było zrobić żeby sprawę załatwić!?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
29 czerwca 2024 Kolarstwo
Tour de Pologne Women na drogach powiatu
W dniach 28-30 czerwca na terenie województwa lubelskiego odbywa się druga edycja Tour de Pologne Women. W sobotę 29 czerwca uczestniczki wyścigu przejechały przez powiat biłgorajski.
dzisiaj, 11:04 Biłgoraj
Zderzenie trzech pojazdów na ulicy Sikorskiego [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 11:36 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
3 lipca 2024 Biłgoraj
Rodzinna tragedia w Biłgoraju. Nie żyje kobieta
W środowe popołudnie w Biłgoraju doszło do rodzinnej tragedii. W jednym z domów ujawniono zwłoki kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
28 czerwca 2024 Józefów
Nowa stawka za wywóz ścieków
dzisiaj, 12:20 Huta Turobińska
Łoś nie przeżył zderzenia z autem
3 lipca 2024 Zagumnie
W gminie Biłgoraj doszło do zabójstwa?
Biłgorajscy policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do którego miało dojść na terenie gminy Biłgoraj. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju, a na miejscu trwają działania śledcze.
28 czerwca 2024 Obsza
Największy piknik wojskowy w regionie już w tę sobotę
dzisiaj, 09:11 Biłgoraj
Przetarg na nowe miejsce rekreacji
5 lipca 2024 Biłgoraj
Śledczy podali szczegóły tragicznych wydarzeń w Biłgoraju
W środę 3 lipca w jednym z domów przy ulicy Kościuszki w Biłgoraju ujawniono zwłoki 57-letniej mieszkanki miasta. Prokuratura podała szczegóły tragedii.
w czwartek, godzina 08:01 Biłgoraj
Tak wygląda postęp prac przy budowie największego toru wyścigowego w regionie
we wtorek, godzina 09:41 Biszcza
Wielkie święto miodu i pieroga nad zalewem
we wtorek, godzina 10:33 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w poniedziałek, godzina 12:02 Potok Górny
KGW z powiatu na podium
we wtorek, godzina 09:47 Jędrzejówka
Młody kierowca z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala
dzisiaj, 17:27 Biłgoraj
Poseł Romanowski stracił immunitet
W piątek 12 lipca Sejm zdecydował o uchyleniu immunitetu posła Marcina Romanowskiego. Posłowie zgodzili się również by polityk trafił do tymczasowego aresztu.
w środę, godzina 12:59 Powiat
Szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty. Która szkoła wypadła najlepiej?
we wtorek, godzina 16:54 Biłgoraj
Sensacyjne odkrycie archeologiczne. Skarb wkrótce wróci do muzeum
w poniedziałek, godzina 08:19 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 15:47 Jędrzejówka
Osobówka uderzyła w drzewo
w czwartek, godzina 07:42 Powiat
Ostrzeżenie 3. stopnia dla powiatu
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika