REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2017.01.31 08:18 | aktualizacja: 2017.01.31 14:55

Rewolucja na stanowiskach wójtów i burmistrzów?

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o planach rządzących wprowadzenia zasady dwukandecyjności dla prezydentów, burmistrzów i wójtów. Jeśli taka ustawa wejdzie w życie w tym roku, w powiecie biłgorajskim dojdzie do prawdziwej rewolucji na stanowiskach gospodarzy gmin. Jedynie dwóch wójtów będzie mogło ubiegać się o kolejną kadencję, pozostali pożegnają się z dotychczasowymi funkcjami.
Rewolucja na stanowiskach wójtów i burmistrzów?

Jesienią przyszłego roku odbędą się kolejne wybory samorządowe. Znów wybierzemy radnych, ale przede wszystkim prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin, czyli osoby, które wskazują kierunek rozwoju samorządu. Jest spora szansa, że przyszłoroczne wybory przeprowadzone zostaną wg nowych zasad. Chodzi o pomysł wprowadzenia dwukandencyjności, czyli ograniczenia możliwości sprawowania funkcji gospodarza gminy, czy miasta do dwóch kadencji, co oznacza maksymalnie 8 lat na stanowisku.

Jeśli zmiany wejdą w życie powiat biłgorajski czeka prawdziwa rewolucja, bo jedynie 2 wójtów (w powiecie jest 14 gmin) będzie mogło ubiegać się o kolejną kadencję. Pozostali będą musieli ustąpić miejsca swoim następcom.

Najdłużej funkcję gospodarza gminy, bo od 1990r., pełni wójt Aleksandrowa Józef Biały. Jedynie nieco krótszy staż mają wójtowie gmin Łukowa i Potok Górny. Stanisław Kozyra i Edward Hacia rządzą samorządami od 1998r.

Jednym z najdłużej urzędujących gospodarzy jest także burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan. Pierwszy raz na to stanowisko został wybrany w 2002r. Teraz twa jego 4 kadencja. Wszyscy pozostali burmistrzowie, czyli Tadeusz Niedźwiecki z Frampola, Roman Dziura z Józefowa i Eugeniusz Stróż z Tarnogrodu także rządzą dłużej niż dwie kadencje. Każdy z panów jest gospodarzem swojej gminy po raz trzeci.

Podobny staż mają wójtowie gmin: Biłgoraj - Wiesław Różyński, Biszcza - Zbigniew Pyczko, Księżpol - Lech Rębacz. Za rok drugą kadencję zakończą za to gospodarze gmin Turobin Eugeniusz Krukowski i Obsza Andrzej Placek.

Kto zatem będzie mógł ubiegać o reelekcję? Swoją pierwszą kadencję sprawują obecnie wójt gminy Goraj Antoni Łukasik oraz wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk.

Przypomnijmy: Zmiany w ordynacji wyborczej PiS postulowało już podczas kampanii. Wg szefa tej partii Jarosława Kaczyńskiego takie rozwiązanie rozbiłoby lokalne układy. Przeciwnicy mówią o niekonstytucyjności pomysłu. Poza wprowadzeniem zasady kadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów (nie dotyczy ona starostów i marszałków województw) planowane jest także wprowadzenie przezroczystych urn oraz transmisji z liczenia głosów.

A co Państwo myślą o dwukadencyjności? Prosimy o zagłosowanie w naszej sondzie.

red.
red. dodany 31 stycznia 2017
 
Odsłon: 13289

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (51)

Najwyżej oceniane komentarze
~ JANUSZ
Oceniano 22 razy  +16
NIE PISZ GŁUPOT POŚLE OLSZ. TYLKO WYTŁUMACZ SIE Z WYŁUDZONEGO KREDYTU
~ abc
Oceniano 58 razy  +14
Taki Kaczyński 1 kadencja senatora i 7 kadencji posła i wszystko o.k, ale już wójt burmistrz wiecej niż 2 kadencje to dla nich źle
Bądźmy szczerzy wiadomo o co chodzi. PiS ma świadomość, że w samrządach nie mają szans w sprawiedliwej walce, więc w ten sposób chca wykosić najmocniejszych kontrkandydatów i wtedy będą mieli szanse wepchać swoje partyjne miernoty do samorządowego koryta.
Jeśli już chcą tej zmiany to mogę być w sumie na tak, ale pod jednym najważniejszym warunkiem. Każdy poseł i senator, który ma na koncie co najmniej 2 kadencje ma zakaz startu w wyborach parlamentarnych.
~ j23
Oceniano 17 razy  +13
Bezrobotny, 1500 zł oszczędności i kredyt 388 000. Gdzie jest taki bank, sam wezmę jak spłata miesięczna to 233 zł
Wszystkie komentarze
~ czytelnik
Oceniano 3 razy  +3
Komentator "Jan" ma tyle z Bogiem wspólnego co prostytutka z cnotą.Jak on śmie, ten wulgarny pieniacz, używać słowa Bóg.
~ obiektywnie
Oceniano 7 razy  +5
No cóż, skoro tylko podwie kadencje, to w parlamencie też należy po dwie, tam to dopiero kliki i sitwy zagrażające naszej Ojczyźnie. Bez umiaru program telewizyjny przesycony wojnami, polityczną propagandą, co za dużo to niestety - efekt będzie odwrotny, obrzydzą ludziom temat historii, zwłaszcza, że zamiast obiektywizmu,często pokazuje się jednostronnie interpretowane zdarzenia,ile razy można oglądać krwawe jatki fatalnym finałem. Żadne to bohaterstwo pchać się bez szans na śmierć. Skandaliczne podgrzewanie emocji, wzbudzanie nienawiści -zamiast dążyć, żeby społeczeństwo uczyło się kulturalnego sposobu bycia i życzliwości. Niestety w obecnych czasach wielu ludzie zapomniało np. słowa "dziękuję" i jak coś od kogoś dostaną z dobrego serca, wielu nie potrafi podziękować, ani przeprosić jeśli popełniają nietakt. Tacy, którzy nie potrafią powiedzieć "dziękuję", nie warci nawet kropli wody, gdyby od tego zależało ich życie. Ze złem, głupotą, prymitywizmem nie należy się godzić. Społeczeństwu na siłę nie wolno zabraniać wyboru kadencyjnością. Wójtowie czy burmistrzowie, to nie strażnicy żyrandola ale ludzie pracujący dla dobra gminy, czy miasta wielu czyni to bardzo efektywnie, więc na takich warto stawiać, a nie zamieniać na oszołomów.
~ Jan
Oceniano 9 razy  -3
No to komunistyczne łobuzy, kumple śpicla i konfidenta Bolka Wałęsy pójdą pod wyborczy topór. Tak nam dopomóż Bóg.
~ BR
Oceniano 7 razy  +3
Trochę mnie pomysł PiS-u przeraził, że ograniczono do 2 kadencji możliwość pełnienia urzędu burmistrza, czy wójta. Niektórym, tak, jak naszemu burmistrzowi, nie można niczego zarzucić. Być może dzieje się źle w dużych miastach, a nie w małych miejscowościach.
~ Ciekawi mnie jedno
Oceniano 10 razy  +6
czy jak wprowadzi rząd tę zasadę to jak ludzie nie będą mogli oddać głosu na swojego zaufanego gospodarza czy w ogóle pójdą do urn
i wtedy wiadomo że zostanie ktoś burmistrzem czy wójtem ale przy frekwencji 15-20%
źle mi się kojarzą te zmiany, plan każdy musi mieć żeby coś osiągnąć
Hitler też tak postępował a jak zdobył pełną władzę to wszyscy wiemy jak to się skończyło
~ mieszkaniec
Oceniano 9 razy  +5
Pomysł ograniczający kadencje do dwóch,jest kontrowersyjny, dobrych włodarzy głupotą jest się pozbywać. Pozbyć to się należy towarzystwo niszczące demokrację, trójpodział władzy powinien być zasadą a nie autorytaryzm.
~ iza
Oceniano 2 razy  0
olszowka pochodzi z soli i jest tam zameldowany
~ Edek
Oceniano 4 razy  +2
Pasożyty z ZUSu, Sa epidu reszta zatruwaczy ormalnego życia. Na stronie poniżej można zgłaszać najgorszych pasożytów. Lista będzie podana w mediach. Teraz czas zacząć telepać portkami pasożyty(urzędnicy) Biłgorajskie. http://www.niepokonani2012.pl/?page_id=53
~ Jasio.
Oceniano 7 razy  -3
Co to oznacza ? Wielu Panów ze zgryzoty ! Że utraciło takie stołki może się, rozchorować ! Oby nie śmiertelnie !
~ Bielski
Oceniano 8 razy  +6
Dawaj jeszcze wszystkie wypowiedzi Pani Poseł Tokarskiej i Posła Szeligi - porównamy wszystkich - może być ciekawie !!!!
~ Edek
Oceniano 9 razy  +1
Największym wrogiem polskiej gospodarki jest ZUS i Sanepid. My młodzi musimy te terrorystyczne twory zutylizować jak śmieci, oj przepraszam to obraza dla śmieci, bo nawet ze śmieci da się coś pożytecznego zrobić. Jak PiS i Morawiecmi nie potrafią tego zutylizować to trzeba lokalnie nasyłać na urzędasów patrole policji. Niech im się odechce pasożytowania i gnębienia zwykłych ludzi. Odciąć ogrzewanie niech sobie farelki przynoszą do pracy.
~ llogan
Oceniano 14 razy  +2
nie dziw sie nasz prezydent doslownie nic nie moze,bez wiedzy wszechcesarza
~ w...
Oceniano 9 razy  +7
I co z tego. Żaden z Nich nie trafi do " zasilkowni". Miejscówka będzie odpowiednia przygotowana wcześniej. Będzie jak na filmie ,Poszukiwany/ Poszukiwana. Cyt. " MÓJ MĄŻ Z ZAWODU JEST DYYREKTTOREMMM".
~ do-~ logan
Oceniano 8 razy  0
I tu się mylisz , przecież jak tak go ludzie kochają to po przerwie 4 letniej znowu może zostać władcą jakiegoś ***** .Największą paranoją jest to ,że wójt czy burmistrz może zwolnić z płacenia podatku a prezydent Polski nie może
~ logan
Oceniano 16 razy  +2
W tej chwili rozsadny burmistrz lub wojt dba o interesy gminy,bo od tego zalezy nastepny jego wybor na stanowisko.Po tej pseudo rewolucji,dbal bedzie tylko w pierwszej kadencji a w drugiej bedzie mial wszystko w xxxxx,bo i tak wiecej nie bedzie rzadzil
~ 2p
Oceniano 20 razy  +12
Kadencyjność , super pomysł.Powinno to również dotyczyć posłów senatorów itd, ta samo ludzie powinni wybierać prezesa sądu czy komendy policji , czy nawet dyrektorów szkół , radny też powinien być max dwie kadencje
~ abc
Oceniano 58 razy  +14
Taki Kaczyński 1 kadencja senatora i 7 kadencji posła i wszystko o.k, ale już wójt burmistrz wiecej niż 2 kadencje to dla nich źle
Bądźmy szczerzy wiadomo o co chodzi. PiS ma świadomość, że w samrządach nie mają szans w sprawiedliwej walce, więc w ten sposób chca wykosić najmocniejszych kontrkandydatów i wtedy będą mieli szanse wepchać swoje partyjne miernoty do samorządowego koryta.
Jeśli już chcą tej zmiany to mogę być w sumie na tak, ale pod jednym najważniejszym warunkiem. Każdy poseł i senator, który ma na koncie co najmniej 2 kadencje ma zakaz startu w wyborach parlamentarnych.
~ dd
Oceniano 7 razy  +7
jak wyłudził kredyt i oświadcza że ma kredyt to przecież totalnym idiotą trzeba być
~ PPP
Oceniano 12 razy  +10
WYŁUDZIŁ KREDYT NA SFAŁSZOWANE ZAŚWIADCZENIE
~ j23
Oceniano 17 razy  +13
Bezrobotny, 1500 zł oszczędności i kredyt 388 000. Gdzie jest taki bank, sam wezmę jak spłata miesięczna to 233 zł
~ do j23
Oceniano 10 razy  +10
ten kredyt hipoteczny podobno wyłudzony na fałszywe zaświadczenie
~ j23
Oceniano 8 razy  +8
Oświadczenie majątkowe z początku kadencji:
http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/D2022943276ECAD3C1257EF8004285C7/%24File/OSW8P_281.pdf
Oświadczenie z 27.04.2016
http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/D3AEA25C0FAEC273C1257FA2003B942A/%24File/OSW81_281.pdf
Z oświadczeń wynika że przez 5 miesięcy spłacił 1192 zł kredytu hipotecznego na budowę domu. Bidulka.
~ as
Oceniano 30 razy  +6
1.Jakie pojecie o tym kto jak rzadzi w takich pierdziszewach jak Biłgoraj może mieć pomysłodawca tej ustawy.
2.Jak pokazuje rzeczywistość biłgorajska ludzie głosuja nie na partię a na człowieka.
3. Burmistrz jest już czwartą kadencję.Sam sie nie wybrał.Przez ten czas zdobył wiedzę oraz doświadczenie.Wie z kim i jak rozmawiać oraz które drzwi należy otwierać.
4.Chcecie nowego burmistrza?Ile lat zajmie mu obeznanie sie z obowiązkami,przepisami,ustawami,a jeśli nie odnajdzie sie na nowym stanowisku i bedzie źle zarzadzał miastem?Może zamiast przygladać sie burmistrzowi nalezałoby zwrócić uwage na osoby które z nim współpracują lub czyje interesy reprezentują.
5."Wg szefa tej partii Jarosława Kaczyńskiego takie rozwiązanie rozbiłoby lokalne układy. Przeciwnicy mówią o niekonstytucyjności pomysłu. Poza wprowadzeniem zasady kadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów (nie dotyczy ona starostów i marszałków województw)"
Znaczy sie że starostwie,marszałkowie i posłowie nie mają lokalnych układów i są krystalicznie czyści.Poszedłbym o krok dalej i ustanowił iż żaden urzędnik państwowy nie może należeć do żadnej partii politycznej nawet do koła gospodyń wiejskich.
~ j23
Oceniano 6 razy  +2
~ Bogdan
Oceniano 47 razy  +5
Kto popiera aby Rosłan i inni nie kandydowali - wystarczy im tyle lat, niech wreszcie pożyją jak zwykły mieszkaniec i zobaczą życie za 2 tysiące a nie za 12 tysięcy na miesiąc. Kto popiera zmianę niech kliknie oceń ZA. Kto przeciw niech kliknie oceń PRZECIW.
~ j23
Oceniano 13 razy  -3
Wypowiedź 5
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 24 w dniu 05-09-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
15. punkt porządku dziennego:
Informacja bieżąca.
Poseł Piotr Olszówka:
Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Naprawdę ta późna pora daje się we znaki. Panie ministrze, bardzo krótkie pytanie do pana. Jeżeli chodzi o rynek zbóż, chciałbym zapytać o tę niestabilność, która trwa już kilka lat. Czy to jest też wynikiem tego, że w tej chwili więcej zbóż importujemy, niż eksportujemy? Czy to ma z tym związek? W jaki ewentualnie sposób można pomóc rolnikom w tym, aby ta cena zbóż była wyższa?
Drugie pytanie dotyczy producentów pomidorów. W tej chwili jesteśmy po zbiorach pomidorów, jest sprzedane tylko 30% całej produkcji, więc pytanie moje jest następujące: Co zrobić z resztą i jak pomóc tym rolnikom? Dziękuję bardzo. (Oklaski)
~ JANUSZ
Oceniano 22 razy  +16
NIE PISZ GŁUPOT POŚLE OLSZ. TYLKO WYTŁUMACZ SIE Z WYŁUDZONEGO KREDYTU
~ j23
Oceniano 9 razy  -5
Wypowiedź 4
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 21 w dniu 22-06-2016 (2. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
13. punkt porządku dziennego:
Pytania w sprawach bieżących.
Poseł Piotr Olszówka:
Dziękuję, pani marszałek.
Wysoka Izbo! Panie Ministrze! Wprawdzie na część moich wątpliwości pan minister już odpowiedział, niemniej jednak chciałbym zapytać o spotkanie z panem komisarzem Hoganem, które miało miejsce w marcu w naszym parlamencie, i rolę rolników w umocnieniu łańcucha żywnościowego. Mamy tu taką sytuację, że rolnicy mają bardzo niskie ceny, a sprzedaż detaliczna wygląda tak, jak wygląda, czyli na półkach sklepowych tak naprawdę nic się nie zmienia. Pan komisarz złożył deklarację, że zostanie powołana grupa zadaniowa, która będzie tę kwestię rozwiązywała, i będą na to środki unijne. Tak że bardzo bym prosił pana ministra, aby powiedział, jak to wygląda, czy w ogóle (Dzwonek) coś w tym temacie się dzieje, czy te deklaracje są realizowane, czy nie. Tak naprawdę mamy jeszcze w komisji rolnictwa Unii Europejskiej swoich przedstawicieli. Czy coś w tym temacie jest w Unii Europejskiej robione? Bardzo dziękuję.
~ j23
Oceniano 9 razy  -3
Wypowiedź 3
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 30 w dniu 15-11-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
8. punkt porządku dziennego:
Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druki nr 897 i 986).
Poseł Piotr Olszówka:
Bardzo dziękuję, panie marszałku.
Bardzo dziękuję za ten dzisiejszy głos, za tę debatę. Myślę, że takich ustaw powinno być więcej. Jesteśmy zgodni co do tego, że ta ustawa jest bardzo potrzebna. Samorządy czekały na to, tym bardziej wszystkie stowarzyszenia, które zajmują się ochroną zwierząt, którym los zwierząt nie jest obcy. Tak że bardzo serdecznie dzisiaj chciałbym wszystkim podziękować za ten dobry głos. Mam nadzieję, że będzie więcej takich ustaw w Sejmie. Myślę, że samorząd będzie zadowolony, a tym samym nasze społeczeństwo. Dziękuję bardzo. (Oklaski)
~ j23
Oceniano 9 razy  -5
Wypowiedź 2
Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 30 w dniu 15-11-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
8. punkt porządku dziennego:
Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druki nr 897 i 986).
Poseł Sprawozdawca Piotr Olszówka:
Dziękuję.
Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt w imieniu komisji przedstawić sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o projekcie dotyczącym uzupełnienia zakresu zadań własnych gmin o zapobieganie bezdomności zwierząt, druk nr 897.
W projekcie proponuje się, aby wyliczenie elementów programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności miało charakter otwarty, a także aby program ten mógł obejmować plan sterylizacji lub kastracji zwierząt w gminie. W dniu 2 września 2016 r. projekt wpłynął do Sejmu, 4 października 2016 r. skierowano go do pierwszego czytania w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W dniu 4 listopada 2016 r. odbyło się pierwsze czytanie na posiedzeniu wspólnym komisji. Po pierwszym czytaniu w komisjach sporządzono sprawozdanie, druk nr 986. Co do zasady projekt z druku nr 897 nie budzi kontrowersji. Obecni na sali przedstawiciele stowarzyszeń czy też samorządowców nie zgłaszali zastrzeżeń, projekt się podobał. Wprowadzono drobną korektę redakcyjną w art. 1 w zmianie 2.
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej przyjęły sprawozdanie wraz z poprawką. Dziękuję bardzo. (Oklaski)
~ j23
Oceniano 12 razy  0
Poseł z podkarpacia od początku swojej kadencji miał 5 wystąpień sejmowych tj. 0.3333.... wysąpienia na miesiąc. Krótko mówiąc jest tam niepotrzebny. A wystąpienia dotyczyły:
1. Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 17 w dniu 27-04-2016 (1. dzień obrad)
retransmisja wypowiedzi
2. punkt porządku dziennego:
Sprawozdanie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o wyścigach konnych (druki nr 356 i 422).
Poseł Piotr Olszówka:
Panie Marszałku! Pani Minister! Wysoka Izbo! Chciałbym zadać pytanie pani minister: Czy prawdą jest, że zmniejszenie liczby członków klubu jedynie poprawi funkcjonowanie tego klubu?
Następnie chciałbym się odnieść do tego, że tutaj padały bardzo mocne słowa, można powiedzieć, na temat działania, na temat tego, jak to będzie źle po tej zmianie, która nastąpi, mam nadzieję, niebawem. Niemniej jednak w komisji nie było dobrej woli, aby można było ten temat merytorycznie przedyskutować.
Ja bym chciał jeszcze zapytać wnioskodawców. Do tej pory było zapisane w ustawie, że liczba członków klubu wynosiła od 15 do 25. Czy zdarzyło się kiedyś, że było tych członków 15?
Ja bym chciał zapytać również: Czy zawsze będzie tak, cokolwiek będzie miała wspólnego komisja rolnictwa... czy będzie się to sprowadzało tylko i wyłącznie do zmian w stadninach koni? Dziękuję bardzo.
~ aaaa
Oceniano 15 razy  -7
Nie rozumiem was ludzie skąd ten wasz jad. Dla mnie jest logiczne że jeśli sie ktoś sprawdza czy sprawdził to będzie wybierany przez większość i na odwrót tak więc nie wiem po co te zmiany dajmy ludziom wybór.
~ j23
Oceniano 11 razy  -5
~ Gość
Oceniano 7 razy  +1
Zgadzam się z "mieszkańcem powiatu", ponadto pytanie kto za to zapłaci?
~ mieszkaniec powiatu
Oceniano 11 razy  +7
Jeżeli kadencje w burmistrza i wójta mają być dwa lata to i posła i senatora też dwa lata
~ fffelek
Oceniano 9 razy  +3
czy burmistrz czy to wójt ma wokół siebie ludzi którzy go zastąpią
drużyna będzie ta sama tylko dwie osoby na innej pozycji będą grały
całkowity zakaz uczestniczenia w życiu politycznym ludzi urodzonych przed 1970 rokiem to by miało może jakiś sens
~ ble ble
Oceniano 14 razy  -4
a świnie latają
~ takie tam
Oceniano 15 razy  -9
Tak młodzi wejdą i zlikwidują podatki bo ich nienawidzą o w mordę, cytując klasyka "I nie będzie niczego". Pozdrawiam
~ Edek
Oceniano 30 razy  +12
Młodzi jak dojdą do władzy to powinni zająć się cięciem podatków, wywarciem presji na sanepidzie i ZUSie np. przez gnębienie tych pasożytów używając policji i wszystkich dostępnych środków, tak aby gmina Biłgoraj była najbardziej przyjaznym miejscem do tworzenia działalności gospodarczej w Polsce. Następnie tak po około roku zlikwidować niepotrzebne stanowiska urzędnicze w tym i straż miejską. Delegacje młodych włodaży powinny jeździć do firm w całej Polsce z ofertami prowadzenia działalności w Biłgoraju. Trzeba również wywrzeć presję aby w gminie Biłgoraj powstała specjalna strefa ekonomiczna.
~ sdqx
Oceniano 16 razy  0
I jak tu nie głosować na PIS. Bravo
~ mecenas Prawa
Oceniano 11 razy  +3
SUPER - Gnać Komuchów - tych co się przykleili i przefarbowali
~ Edek
Oceniano 15 razy  +9
Nareszcie to komunistyczne koło wzajemnej adoracji wskrócie Kuklux klan przestanie pasożytować. Młodzi nienawidzą podatków i regulacji. Jest nadzieja, że młodzi ludzie zmasakrują sanepidy i podatki w Biłgoraju.
~ i taka właśnie może być ta zmiana
Oceniano 4 razy  0
choć
~ Dobra zmiana
Oceniano 5 razy  +3
Jestem za
chodź mógłbym być również przeciw
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
~ podatnik
Oceniano 9 razy  +1
Prawo nie działa wstecz 2 kadencję licząc od wejścia w życie ustawy tj. od 2018 roku ;)
~ seba
Oceniano 9 razy  +1
Najwyższy czas zlikwidować te dożywotnie stanowiska dla ludzi niezastąpionych.Pozdrawiam
~ ted
Oceniano 10 razy  +2
Nareszcie,brawo.
~ Ryba
Oceniano 9 razy  -1
ROSŁAN powinien odejść do swojego lokum co ma w Zamościu na wieki
~ Adela K.
Oceniano 10 razy  +10
Rewolucja to będzie w urzędach, bo wiele osób straci pracę i to oni powinni się bać. Powinni jeszcze wprowadzić zakaz sprawowania funkcji radnych przez osoby pracujące w urzędach lub podległym urzedom, by nie było sytuacji, że osoba jest radnym miejskim i jednocześnie pracuje jako nauczyciel w szkole która podlega miastu.
~ ...
Oceniano 15 razy  -5
Bzdurny zamysł,doprowadził by do zapaści wiele gmin,sprawdzeni ludzie umiejący zarządzać,tym bardziej że nie ma godnych kandydatów
~ kolanko
Oceniano 9 razy  +7
BRAVO !!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
we wtorek, godzina 07:52 Biłgoraj
Z Biłgoraja do Hiszpanii
w niedzielę, godzina 21:05 Biłgoraj
Pikieta w Biłgoraju
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 12:36 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie wioska indiańska
w niedzielę, godzina 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w środę, godzina 08:30 Powiat
Ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatu
w środę, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Ponad 3 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika