REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2018.10.26 19:03 | aktualizacja: 2018.10.27 10:21

Wojewoda odwiedził powiat biłgorajski

W piątkowe popołudnie, 26 października, na Ziemi Biłgorajskiej gościł wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Powodem było udzielenie poparcia kandydatom popieranym przez PiS, którzy powalczą w drugiej turze wyborów samorządowych. Najpierw odbyło się spotkanie w biłgorajskim Parku Solidarności, następnie w Biszczy i Potoku Górnym.
Wojewoda odwiedził powiat biłgorajski

Przed nami druga tura wyborów samorządowych. By wesprzeć kandydatów, którzy nadal walczą o fotel gospodarza miasta, czy gminy, związanych z Prawem i Sprawiedliwością powiat biłgorajski odwiedził wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Najpierw z członkami i sympatykami PiS spotkał się w biłgorajskim Parku Solidarności. Udział w spotkaniach wziął także nowo wybrany radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel. Wojewoda mówił o frekwencji, która była znacznie wyższa niż w poprzednich wyborach samorządowych. - Te ogromne tłumy przy urnach wyborczych dokonały rewolucji w województwie lubelskim. Przez samorządy województwa przeszło tsunami, ale to się nie zadziało samo. To ludzie dostrzegli, że dotychczasowi włodarze nie robili dobrej roboty dla mieszkańców, na tyle dobrej, żeby mogli rządzić dalej - stwierdził.

Udzielił też poparcia Wojciechowi Gleniowi, który w drugiej turze o fotel burmistrza Biłgoraja powalczy z obecnym włodarzem Januszem Rosłanem. - Tak jak w powiecie biłgorajskim nastąpiła zmiana władzy, powierzyliście państwo Prawu i Sprawiedliwości możliwość samodzielnego rządzenia. Tak jak w niektórych gminach, gdzie wydawało się to niemożliwe, jak w Turobinie powierzyliście państwo władzę kandydatowi PiS Andrzejowi Kozinie, młodemu, ambitnemu a jednocześnie przedsiębiorczemu człowiekowi. Tak jak w samorządzie województwa wydawało się to niemożliwe żeby PiS zdobyło 18 mandatów na 33, a wśród nich jest reprezentant Ziemi Biłgorajskiej Grzegorz Wróbel, tak trzeba dokończyć dzieła w Biłgoraju - mówił wojewoda Przemysław Czarnek.

Następnie wojewoda udał się do Biszczy, gdzie odbyło się spotkanie, podczas którego wyraził nadzieję na reelekcję urzędującego wójta. Zbigniew Pyczko zmierzy się z dotychczasową przewodniczącą Rady Gminy Genowefą Górną.

Zbigniew Pyczko podkreślił co udało się zrobić przez ostatnie lata, wymienił szereg inwestycji związanych zwłaszcza z infrastrukturą drogową, ale także odnawialnymi źródłami energii. - Hasło dzisiejszego spotkania, czyli perspektywa rozwoju gminy, odnosi się do tego, że dużo już zostało zrobione, ale będą też nowe możliwości. Sytuacja, która wytworzyła się po wyborach w sejmiku wojewódzkim jest bardzo sprzyjająca dla naszej gminy. Te środki, które można będzie pozyskać na kolejne inwestycje są w zasięgu naszej gminy - stwierdził wójt Pyczko.

Podczas spotkania wojewoda zachęcał wszystkich do udziału w II turze wyborów, podkreślając, że to nie powinniśmy jej traktować jako ciąg dalszy wyborów samorządowych z 21 października, a zupełnie nowe rozdanie. - Tamte głosy nie mają już żadnego znaczenia. Liczą się tylko głosy, które oddadzą państwo w niedzielę, 4 listopada - podsumował wojewoda Czarnek.

Mimo chęci mieszkańców wojewoda nie zlazł czasu na dyskusję z o lokalnych sprawach i problemach. Tego same dnia odbyło się spotkanie w Potoku Górnym. Tu o reelekcję powalczy obecny wójt Edward Hacia, jego kontrkandydatem będzie Stanisław Dyjak. Wyniki wyborów na wójtów znajdą Państwo pod adresem Wyniki wyborów na wójtów. O biłgorajskiej dogrywce pisaliśmy w artykule pt. Wybory na burmistrza bez rozstrzygnięcia [AKTUALIZACJA].

red.
red. dodany 26 października 2018
 
Odsłon: 9620

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (13)

Najwyżej oceniane komentarze
Były pracownik Glenia
Oceniano 145 razy  +49
Pytam cię Gleń. Czemu u ciebie 80% ludzi pracuje na czarno co???. Taki z ciebie Jezus z Męki Pańskiej. Tak czynisz dobro tak ludziom pomagasz zamiast dać im umowę o prace i godne warunki pracy. Taki człowiek chce być Burmistrzem co na czarno prawie cała firma pracuje. To jak został by burmistrzem to jak by cały Biłgoraj traktował i petentów. Wyzyskujesz ludzi na złomowisku i PAMIĘTAJCIE JAK ON ZOSTANIE BURMISTRZEM BĘDZIE WYZYSKIWAŁ BILGORAJ CZYLI WAS BIŁGORAJANIE TAKI TO KANDYDAT
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 41 razy  +37
A co między nimi robi poseł Olszówka? Powinien już zacząć się pakować. Marszałek Kuchciński oficjalnie zainicjował procedurę uchylenia immunitetu posłowi, na wniosek min.Ziobry. To tylko kwestia czasu, kiedy usłyszy prokuratorskie zarzuty :(
autochton
Oceniano 30 razy  +18
Prawo i Sprawiedliwość dąży do tego, by przejąć władze na wszystkich szczeblach. Następnym krokiem może być wpisanie do Konstytucji wiodącej roli PiS w III RP. Polacy są przyzwyczajeni do systemu monopartyjnego, niesławnej pamięci PZPR miała w wyborach ponad 90% poparcia. PiS-owi jeszcze trochę do tego wyniku brakuje dlatego działacze tej partii robią wszystko, by dogonić nieboszczkę PZPR. A co z tymi co myślą inaczej? Bereza?
Wszystkie komentarze
formaldehyd
Oceniano 1 raz  +1
Skoro jest dużo miejsc pracy w tej firmie ale nigdy nie będą dobrze opłacane to w pewnym sensie ich nie ma. Dlatego każdy mówi o nowych miejscach pracy,że ma nadzieję na inną branżę,bardziej opłacalną i opłacaną. Chodzą też słuchy,że jest w Biłgoraju coś takiego jak 'zmowa płacowa'. Byłoby o to łatwo gdyż dużych firm jest tylko kilka. Ale to trzeba byłoby udowodnić.
formaldehyd
Oceniano 1 raz  +1
Dziękuję. Tobie życzę dużo spokoju, spacerów i szklanki mleka na dobranoc.
autochton
Oceniano 2 razy  +2
Życzę Ci dużo zdrowia.
krzysztofpa
Oceniano 14 razy  0
tygrys miejsc pracy jest od groma nawet w BRW na wszystkich działach wystarczy dla zatrzymania całej biłgorajskiej młodzieży wystarczy tylko za pracę godnie zapłacić czyli około 3-3,5 tys netto i gwarantuję młodzież nie będzie wyjeżdżać. Fabryki można budować ,tylko w nich za 1.7tys będą pracować 50-60 latkowie chcący dociapać do emerytury albo stado ukraińców.
Tygrys
Oceniano 17 razy  -9
Ty były pracownik glenia jak nie masz pojęcia to nie wypisuj bzdur.. Bezczelny cham.
Tygrys
Oceniano 19 razy  -7
Rosłan wszystko robi pod swoich koleżków ludziom nie pomaga bo jak ktoś przyjdzie to oczywiscie stara gadka co Ja moge..Porażka..Chodniki i wogole to kasa z uni każdy by zrobił to samo a wszyscy sie podniecają co on tu nie zrobił...Wszyscy uciekają z Biłgoraja bo nie ma pracy..W nidziele miasto pustoszeje takie mamy atrakcje.Nie ma żadnego deptaka zalew porażka i tak dalej Rosłan wszystko blokuje..Ludzie obudzcie sie.Pora na zmiany..Wsyscy na glenia bo on da rade troche zaufania..
formaldehyd
Oceniano 12 razy  -4
Tak na szybko zanim zatłuczesz klawiaturę podrzucę Ci 3 odpowiedzi, a mianowicie;1. Rządy Millera i Tuska oczywiście były zupełnie inne.2. Monopol i jego definicja. Znowu kłania się podręcznik tym razem do ekonomii. A z tą propagandą to do dziś nie mogę ogarnąć wszystkich kanałów tv, w kiosku nie wiem w czym wybrać z gazet, a radio odbiera mi 'tylko' na 8-iu kanałach.O internecie celowo nie wspomnę.3. Bo sejm do tej pory,czyli przez 28 lat, uchwalał to co przedkładał im Komitet Rodzicielski z podstawówki na Sienkiewicza.A z sądami jak jest każdy widzi,choćby po Biłgoraju. W sądzie znajoma spotkała kiedyś kolegę z podstawówki i zagadała do niego. Trzeba było widzieć przerażenie w oczach przeciwnika z korytarza, który wiedział,że to prokurator. Zejdź na ziemię. I nie nobilituj tej szmaty PZPR bo to z krzywdą dla Ciebie.
autochton
Oceniano 17 razy  +7
Historii współczesnej Polski uczyło mnie samo życie np. działając w NZS na uczelni. Nauka historii z podręczników do podstawówki skutkuje wypisywaniem na forach niestworzonych rzeczy. Moje obawy, / nie lęki/ spowodowane są tym, że PiS przejmuje w pewnym zakresie, metody sprawowania władzy charakterystyczne dla poprzedniego ustroju. Temat jest zbyt obszerny jak na post, przywołam tylko trzy analogie z wielu:
1. Faktyczna władzę sprawuje nie rząd a szef partii; możne to być I sekretarz, przewodniczący, itp.
2. Monopol na prawdę, zwalczanie innych poglądów przez wszechobecną propagandę.
3. Zniesiono zasadę trójpodziału władzy; Sejm i Senat uchwalają to, co przedkłada im rząd. Władza sądownicza kontrolowana jest przez polityków.
Mam nieodparte wrażenie, że niepotrzebnie tłukę w klawisze bo i tak nic z tego nie zrozumiesz. Ale niech tam. I nie sil się na polemikę, lepiej weź psa i idź na niedzielny spacer bo pogoda sprzyja.
formaldehyd
Oceniano 10 razy  -2
Różnica jest zasadnicza ale możesz jej nie dostrzegać. Może przeszkadza ją dostrzec dobrowolny udział w wyborach, głosowanie na dowolnego kandydata a potem opisywanie własnych lęków na wolnym forum w internecie. Zwykły psycholog i podręcznik do historii dla podstawówki wystarczyłby.
Grzegorz z Chetyna
Oceniano 41 razy  +37
A co między nimi robi poseł Olszówka? Powinien już zacząć się pakować. Marszałek Kuchciński oficjalnie zainicjował procedurę uchylenia immunitetu posłowi, na wniosek min.Ziobry. To tylko kwestia czasu, kiedy usłyszy prokuratorskie zarzuty :(
Zygmunt
Oceniano 96 razy  -28
O widze ze "były pracownik" znowu sie uaktywnił i wkleja te wyssane z palca bzdety z pierwszej tury. Ciekawe kiedy p. Glen nie wytrzyma i wyciągnie z tego konsekwencje.
autochton
Oceniano 30 razy  +18
Prawo i Sprawiedliwość dąży do tego, by przejąć władze na wszystkich szczeblach. Następnym krokiem może być wpisanie do Konstytucji wiodącej roli PiS w III RP. Polacy są przyzwyczajeni do systemu monopartyjnego, niesławnej pamięci PZPR miała w wyborach ponad 90% poparcia. PiS-owi jeszcze trochę do tego wyniku brakuje dlatego działacze tej partii robią wszystko, by dogonić nieboszczkę PZPR. A co z tymi co myślą inaczej? Bereza?
Były pracownik Glenia
Oceniano 145 razy  +49
Pytam cię Gleń. Czemu u ciebie 80% ludzi pracuje na czarno co???. Taki z ciebie Jezus z Męki Pańskiej. Tak czynisz dobro tak ludziom pomagasz zamiast dać im umowę o prace i godne warunki pracy. Taki człowiek chce być Burmistrzem co na czarno prawie cała firma pracuje. To jak został by burmistrzem to jak by cały Biłgoraj traktował i petentów. Wyzyskujesz ludzi na złomowisku i PAMIĘTAJCIE JAK ON ZOSTANIE BURMISTRZEM BĘDZIE WYZYSKIWAŁ BILGORAJ CZYLI WAS BIŁGORAJANIE TAKI TO KANDYDAT
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika