REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2014.12.01 09:27 | aktualizacja: 2014.12.01 12:32

Zmiana w Goraju i Tereszpolu. Na stanowisku zostaje burmistrz Frampola i wójt Ksieżpola

Podczas wyborów samorządowych, 16 listopada, nie wybrano gospodarzy kilku miejscowości z terenu powiatu biłgorajskiego. W drugiej turze, która odbyła się w niedzielę, 30 listopada, mieszkańcy decydowali o tym, kto będzie rządził Frampolem, Gorajem, Tereszpolem i Księżpolem. Są zmiany.
Zmiana w Goraju i Tereszpolu. Na stanowisku zostaje burmistrz Frampola i wójt Ksieżpola

II tura wyborów samorządowych odbyła się w pięciu miejscowościach powiatu biłgorajskiego: w Biłgoraju, Frampolu, Goraju, Tereszpolu i Księżpolu.

O wyborze mieszkańców stolicy powiatu informowaliśmy w artykule pt. Wyborcza dogrywka zakończona - Biłgoraj postawił na obecnego gospodarza.

We Frampolu obecny burmistrz Tadeusz Niedźwiecki nie uzyskał wymaganej większości głosów i w drugiej turze wyborów zmierzył się z Antonim Papierzem. Wyborcy postanowili ponownie powierzyć stanowisko gospodarza gminy dotychczasowemu włodarzowi. Niedzieckiego poparło 1246 wyborców (50.86%). Na jego kontrkandydata zagłosowało 1204 osoby (49.14%).

O reelekcję walczył też dotychczasowy wójt gminy Księżpol Lech Rębacz. W drugiej turze zmierzył się z Tadeuszem Krętem. Mieszkańcy zdecydowali, że przez kolejne cztery lata o przyszłości gminy powiniem decydować obecny gospodarz. Otrzymał on poparcie 1789 mieszkańców (59.59%), drugiego z kandydatów poparło 1213 osób (40.41%).

Mieszkańcy dwóch pozostałych gmin chcieli zmian. W  Goraju o fotel wójta walczyli Czesław Małyszek i Antoni Łukasik. Drugi z panów wygrał z dotychczasowym włodarzem. Łukasika poparło 1330 wyborców (60.10%), Małyszka 883 (39.90%).

Nowego gospodarza będzie miała też gmina Tereszpol. Jan Mielnik przegrał w drugiej turze z Jackiem Pawłukiem. Nowy wójt otrzymał 834 głosy (51.17%), byłego już gospodarza poparło 796 osób (48.83%).

red.
red. dodany 1 grudnia 2014
 
Odsłon: 9199

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (42)

~ oo
Oceniano 2 razy  0
może pan Jacek zrobi porządek w tym dziadostwie z Mazurkiem Napoleonem i resztą pijaków z ekipy interwencyjnych
Mielnik to trzymał bo miał z kim pić
~ vvvvvvvv
  0
lepiej mieć wójta elektryka jak pijaka
\
~ bary
  0
bujaj sie
~ Zakręcona
Oceniano 1 raz  +1
A więc każdy ma swoją prawdę i każdemu wolno inaczej rozumieć czyjąś wypowiedż i mieć odmienne zdanie .
~ ja
Oceniano 1 raz  -1
Ja nikogo nie obrażam w przeciwieństwie do ciebie. Tylko stwierdzam fakty.
~ Zakręcona
Oceniano 1 raz  +1
Zazdrość,jad i nieroba to chyba ty jesteś,bo tak piszesz .Co tak wszystkich obrażasz chyba prawda w oczy kole ,i nie wiesz co piszesz.nierobą nie jestem.Pozdrawiam serdecznie .
~ ja
Oceniano 1 raz  -1
Trochę kultury ludzie. Najgorzej jak nieroba zazdrości.
~ Zakręcona
  0
Co napisał Unakas to jest prawdą tylko nie każdy lubi prawde woli fałłłłłłłłłłsz tak jak tyyyyyyyy.
~ ja
Oceniano 1 raz  +1
Może ty idź do lekarza bo się tym swoim jadem zatrujesz
~ Zakręcona
  0
Pani Wachowa to prawdopodobnienie przemiła kobieta wszyscy ją bardzo lubią.
~ ola
Oceniano 2 razy  +2
Taki Burmistrz Frampolowi jest potrzebny żeby nic nie robić bo zawsze komuś coś nie pasuje, może Tonio dałby radę.Jeszcze taki się nie urodził co by Frampolowi dogodził.
starta
Oceniano 3 razy  -1
to trzeba było samemu startować a nie pier....
~ ja
Oceniano 2 razy  0
Zazdrość ludzka nie ma granic.
~ tereszpol
Oceniano 9 razy  -3
Teraz będziemy mieli elektryka wójta... Jak można było na takiego frajera jak Pawluk głosować. Ludzie nie wiem jak ktoś o zdrowych zmysłach mógł głosować na taką osobę jak przemądrzały Pawluk, ofiara losu. Przecież to jest jedna wielka porażka dla Tereszpola!!!!
~ unkas
Oceniano 2 razy  0
Ot następny filozof z banana strugany, pani zosia juz nam zafundowała jednego burmistrza niejakiego j k -większego nieudacznika nie było we frampolu. Jej się to opłaciło ale nie gminie jedyna inwestycja to wychodki w teodorówce na toniu też by zyskała a reszta jeżdziłaby gołą d..ą po nieheblowanej desce
~ niezamozny
Oceniano 1 raz  +1
widac Mielnik pozalowal na 40 flaszek i odpadl
~ do Olka
Oceniano 2 razy  0
Lepiej zadbaj o siebie, zajmij się robotą a nie kimś. Chrzescijaninie od siedmiu boleści.
~ olek
Oceniano 3 razy  +1
Co do dołowania czy ktoś widział PAPIERZA i WACHOWĄ jaki jest ich stan duchowy może jest potrzeba wizyty mu psychologa.
~ lukas
Oceniano 3 razy  +1
jakby był taki słaby to by nie zdobył tylu głosów. To, że niedzwiecki wygral 42 glosami to jego porażka.
~ tdi
Oceniano 4 razy  -2
Słabym bym kandydatem rczej
~ do dziadka
Oceniano 1 raz  +1
Raczej pchał w Sokołówke, ateraz odwdzięczy się swoim z Pulczynowa.
~ marsia
Oceniano 6 razy  -2
Masz rację, pan Papierz powinien wygrać. Był jedynym słusznym kandydatem. Poza tym przegrał tak małą ilością głosów. Szkoda. Bardzo szkoda.
~ Wolny obserwator
Oceniano 5 razy  +5
`olek Papież nie miał szans pokonać Niedżweckiego. Tak jak Szeliga, Rosłana. O tym wiedziała tylko garstka, wtajemniczonych. Co do Pani Wach to kobieta sukcesu. Jak prof. Marian Klecha Przewodniczący Rady Miasta Biłgoraj. On Zosię uczył w szkole,medycznej. Takich ludzi się nie, lubi. Bo oni mają a my nie. Tylko oni tyrali tyrają, myśląc. Papież prowadził mądrą kampanię. Ładnie się, prezentował. Powinien wygrać z a stało się, inaczej. Pamiętajcie że kto na kogoś zsyła biedę. Ta bieda zwali mu się na łeb. Wcześniej lub, póżniej! Pani Wach i Panu Papież wy chrześcijanie powinniście im, współczuć. A nigdy ich nie, dołować. Ale to tylko takie moje zdanie.Dziadek puknij się w głowe,młotkiem.Ty mnie rozśmieszasz ha, ha, ha
~ dziadek
Oceniano 6 razy  +4
No i prawidłowo bo ostatnimi laty większość budżetu była pchana we frampol tylko łyki nie umieją docenić
~ do mieskańca
Oceniano 5 razy  -1
Zobaczymy co ten czarny kruk zrobi bo już się odgrażał, że we Frampolu przez cztery lata nic nie bedzie robił.
~ mieszkaniec
Oceniano 6 razy  +2
W takim razie jest 4 lata żeby cokolwiek zrobić w gminie bo jak Tonio dojdzie do władzy to gwarantowane 4 lata przestoju
~ dziadek
Oceniano 6 razy  +4
Jak by Wachowa zaczęła rządzić w gminie to gmina by zbankrutowała tak samo jak stacja paliw
~ Frampol
Oceniano 2 razy  -2
Tosiu nie martw się do 3 razy sztuka,już za 4 lata będziesz burmistrzem
~ PTG
Oceniano 5 razy  +1
Podobno nowy Pan Wójt twierdził jeszcze będąc li tylko radnym, że gmina jest zadłużona. Trzeba mu ją zatem teraz będzie oddłużać. Czyli ograniczać inwestycje. Najlepiej do zera, bo jak się nic nie robi, to nie ma z czego rozliczać :) Lepiej nie będzie, ale jest szansa na to, że będzie zabawniej.
~ tereszpol fanin
Oceniano 11 razy  +1
A dajcie spokój! będziecie teraz mieli zasranego filozofa pana pawluka, co cuda i wianki wam naobiecywał, wszystkie rozumy pozjadał, kasę tylko będzie kradł. Mam nadzieję że za 4lata oczy otworzycie. ja tam byłem i w dalszym ciągu jestem za Mielnikiem, bardzo żałuję że nie wygrał.
~ olek
Oceniano 11 razy  +11
Jak chcą cie ukarać to ci rozum odbiorą po jaka cholerę PAPIERZ mając wygrano we Frampolu związał się z panią WACH. Pani WACH nadaje się do lepienia pierogów a nie do polityki
~ PTG
Oceniano 3 razy  -1
A co, Mielnik Cię z pracy zwolnił, czy szkoły przez niego nie skończyłeś?
~ george
Oceniano 4 razy  0
Pawlukowi trzeba doliczyc glosy tych co siedza w Anglii przez takich jak Mielnik.dysponuje 5cioma dodatkowymi glosami,zaluje ze nie moglem przyjechac
~ aaa
Oceniano 11 razy  +5
Żeczywiście tak było ,ale Antoni slabo moim zdaniem się nadaje na to stanowisko i dlatego dziwi mnie że aż tyle miał głosów,myślałem że będzie większa różnica:)
~ aaa
Oceniano 3 razy  +1
Raczej było pół na pół z lekką przewagą na dotychczasowego burmistrza,więc nie pisz bzdur:)
~ laik
Oceniano 16 razy  -4
Nie chciał bym być na miejscu Papieża Antoniego. Jak ten człowiek miejscowy się troił i dwoił by się załapać na fotel, burmistrza. Brakło mu 41 głosów? Samo nasuwa się pytanie. Czy tak naprawdę, było. Wystarczy by choć jedna komisja wyborowa na dużej wsi. Była mu nie przyjezdna, która?Ale to tylko takie moje,złudzenia.Jednak było wsio,ok
~ Kolega
Oceniano 4 razy  0
Czesio Małyszek myślał. Hulaj dusza piekła nie, ma. I był w błędzie. Nad nami jest, Stwórca. Czesiu kij ma dwa, końce. I więcej biedy jak, rozkoszy. Co cię czeka. Oby nie, zgryzota. Zasypka na koniec. Skrzywdziłeś na koniec pewną Panią R. Elę. Każąc jej kandydować do, powiatu. Miłosz! Ty coś skrzywdził biednego? człowieka itd. Poeta będzie o tym, pamiętał. Jak cię ludzie będą, wspominać?
~ hua
Oceniano 2 razy  +2
terszpol tak pisza w gazecie biłgoraj
~ Jaś
Oceniano 14 razy  0
We Frampolu nastąpił cud za nie wstawieńnictwem JP II. Wszystcy głosowali za Papieżem. A wygrał Niedzwiecki. Nie pojętne są MOCE, niebios. Stalin powiadał nie ważne kto, głosuje. Ważne kto, liczy. Ale to dotyczyło, Rosji.
~ PTG
Oceniano 16 razy  -2
W Tereszpolu będzie niedługo pomnik Kaczora i strefa wolna od inwestycji :)
~ sfsdfa
Oceniano 13 razy  -1
Brawo Tereszpol!~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ hihihi
Oceniano 1 raz  +1
" Obecny wój Jan Mielnik" a ciotka gdzie?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika