REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2014.12.01 09:27 | aktualizacja: 2014.12.01 12:32

Zmiana w Goraju i Tereszpolu. Na stanowisku zostaje burmistrz Frampola i wójt Ksieżpola

Podczas wyborów samorządowych, 16 listopada, nie wybrano gospodarzy kilku miejscowości z terenu powiatu biłgorajskiego. W drugiej turze, która odbyła się w niedzielę, 30 listopada, mieszkańcy decydowali o tym, kto będzie rządził Frampolem, Gorajem, Tereszpolem i Księżpolem. Są zmiany.
Zmiana w Goraju i Tereszpolu. Na stanowisku zostaje burmistrz Frampola i wójt Ksieżpola

II tura wyborów samorządowych odbyła się w pięciu miejscowościach powiatu biłgorajskiego: w Biłgoraju, Frampolu, Goraju, Tereszpolu i Księżpolu.

O wyborze mieszkańców stolicy powiatu informowaliśmy w artykule pt. Wyborcza dogrywka zakończona - Biłgoraj postawił na obecnego gospodarza.

We Frampolu obecny burmistrz Tadeusz Niedźwiecki nie uzyskał wymaganej większości głosów i w drugiej turze wyborów zmierzył się z Antonim Papierzem. Wyborcy postanowili ponownie powierzyć stanowisko gospodarza gminy dotychczasowemu włodarzowi. Niedzieckiego poparło 1246 wyborców (50.86%). Na jego kontrkandydata zagłosowało 1204 osoby (49.14%).

O reelekcję walczył też dotychczasowy wójt gminy Księżpol Lech Rębacz. W drugiej turze zmierzył się z Tadeuszem Krętem. Mieszkańcy zdecydowali, że przez kolejne cztery lata o przyszłości gminy powiniem decydować obecny gospodarz. Otrzymał on poparcie 1789 mieszkańców (59.59%), drugiego z kandydatów poparło 1213 osób (40.41%).

Mieszkańcy dwóch pozostałych gmin chcieli zmian. W  Goraju o fotel wójta walczyli Czesław Małyszek i Antoni Łukasik. Drugi z panów wygrał z dotychczasowym włodarzem. Łukasika poparło 1330 wyborców (60.10%), Małyszka 883 (39.90%).

Nowego gospodarza będzie miała też gmina Tereszpol. Jan Mielnik przegrał w drugiej turze z Jackiem Pawłukiem. Nowy wójt otrzymał 834 głosy (51.17%), byłego już gospodarza poparło 796 osób (48.83%).

red.
red. dodany 1 grudnia 2014
 
Odsłon: 8040

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (42)

~ oo
Oceniano 2 razy  0
może pan Jacek zrobi porządek w tym dziadostwie z Mazurkiem Napoleonem i resztą pijaków z ekipy interwencyjnych
Mielnik to trzymał bo miał z kim pić
~ vvvvvvvv
  0
lepiej mieć wójta elektryka jak pijaka
\
~ bary
  0
bujaj sie
~ Zakręcona
Oceniano 1 raz  +1
A więc każdy ma swoją prawdę i każdemu wolno inaczej rozumieć czyjąś wypowiedż i mieć odmienne zdanie .
~ ja
Oceniano 1 raz  -1
Ja nikogo nie obrażam w przeciwieństwie do ciebie. Tylko stwierdzam fakty.
~ Zakręcona
Oceniano 1 raz  +1
Zazdrość,jad i nieroba to chyba ty jesteś,bo tak piszesz .Co tak wszystkich obrażasz chyba prawda w oczy kole ,i nie wiesz co piszesz.nierobą nie jestem.Pozdrawiam serdecznie .
~ ja
Oceniano 1 raz  -1
Trochę kultury ludzie. Najgorzej jak nieroba zazdrości.
~ Zakręcona
  0
Co napisał Unakas to jest prawdą tylko nie każdy lubi prawde woli fałłłłłłłłłłsz tak jak tyyyyyyyy.
~ ja
Oceniano 1 raz  +1
Może ty idź do lekarza bo się tym swoim jadem zatrujesz
~ Zakręcona
  0
Pani Wachowa to prawdopodobnienie przemiła kobieta wszyscy ją bardzo lubią.
~ ola
Oceniano 2 razy  +2
Taki Burmistrz Frampolowi jest potrzebny żeby nic nie robić bo zawsze komuś coś nie pasuje, może Tonio dałby radę.Jeszcze taki się nie urodził co by Frampolowi dogodził.
starta
Oceniano 3 razy  -1
to trzeba było samemu startować a nie pier....
~ ja
Oceniano 2 razy  0
Zazdrość ludzka nie ma granic.
~ tereszpol
Oceniano 9 razy  -3
Teraz będziemy mieli elektryka wójta... Jak można było na takiego frajera jak Pawluk głosować. Ludzie nie wiem jak ktoś o zdrowych zmysłach mógł głosować na taką osobę jak przemądrzały Pawluk, ofiara losu. Przecież to jest jedna wielka porażka dla Tereszpola!!!!
~ unkas
Oceniano 2 razy  0
Ot następny filozof z banana strugany, pani zosia juz nam zafundowała jednego burmistrza niejakiego j k -większego nieudacznika nie było we frampolu. Jej się to opłaciło ale nie gminie jedyna inwestycja to wychodki w teodorówce na toniu też by zyskała a reszta jeżdziłaby gołą d..ą po nieheblowanej desce
~ niezamozny
Oceniano 1 raz  +1
widac Mielnik pozalowal na 40 flaszek i odpadl
~ do Olka
Oceniano 2 razy  0
Lepiej zadbaj o siebie, zajmij się robotą a nie kimś. Chrzescijaninie od siedmiu boleści.
~ olek
Oceniano 3 razy  +1
Co do dołowania czy ktoś widział PAPIERZA i WACHOWĄ jaki jest ich stan duchowy może jest potrzeba wizyty mu psychologa.
~ lukas
Oceniano 3 razy  +1
jakby był taki słaby to by nie zdobył tylu głosów. To, że niedzwiecki wygral 42 glosami to jego porażka.
~ tdi
Oceniano 4 razy  -2
Słabym bym kandydatem rczej
~ do dziadka
Oceniano 1 raz  +1
Raczej pchał w Sokołówke, ateraz odwdzięczy się swoim z Pulczynowa.
~ marsia
Oceniano 6 razy  -2
Masz rację, pan Papierz powinien wygrać. Był jedynym słusznym kandydatem. Poza tym przegrał tak małą ilością głosów. Szkoda. Bardzo szkoda.
~ Wolny obserwator
Oceniano 5 razy  +5
`olek Papież nie miał szans pokonać Niedżweckiego. Tak jak Szeliga, Rosłana. O tym wiedziała tylko garstka, wtajemniczonych. Co do Pani Wach to kobieta sukcesu. Jak prof. Marian Klecha Przewodniczący Rady Miasta Biłgoraj. On Zosię uczył w szkole,medycznej. Takich ludzi się nie, lubi. Bo oni mają a my nie. Tylko oni tyrali tyrają, myśląc. Papież prowadził mądrą kampanię. Ładnie się, prezentował. Powinien wygrać z a stało się, inaczej. Pamiętajcie że kto na kogoś zsyła biedę. Ta bieda zwali mu się na łeb. Wcześniej lub, póżniej! Pani Wach i Panu Papież wy chrześcijanie powinniście im, współczuć. A nigdy ich nie, dołować. Ale to tylko takie moje zdanie.Dziadek puknij się w głowe,młotkiem.Ty mnie rozśmieszasz ha, ha, ha
~ dziadek
Oceniano 6 razy  +4
No i prawidłowo bo ostatnimi laty większość budżetu była pchana we frampol tylko łyki nie umieją docenić
~ do mieskańca
Oceniano 5 razy  -1
Zobaczymy co ten czarny kruk zrobi bo już się odgrażał, że we Frampolu przez cztery lata nic nie bedzie robił.
~ mieszkaniec
Oceniano 6 razy  +2
W takim razie jest 4 lata żeby cokolwiek zrobić w gminie bo jak Tonio dojdzie do władzy to gwarantowane 4 lata przestoju
~ dziadek
Oceniano 6 razy  +4
Jak by Wachowa zaczęła rządzić w gminie to gmina by zbankrutowała tak samo jak stacja paliw
~ Frampol
Oceniano 2 razy  -2
Tosiu nie martw się do 3 razy sztuka,już za 4 lata będziesz burmistrzem
~ PTG
Oceniano 5 razy  +1
Podobno nowy Pan Wójt twierdził jeszcze będąc li tylko radnym, że gmina jest zadłużona. Trzeba mu ją zatem teraz będzie oddłużać. Czyli ograniczać inwestycje. Najlepiej do zera, bo jak się nic nie robi, to nie ma z czego rozliczać :) Lepiej nie będzie, ale jest szansa na to, że będzie zabawniej.
~ tereszpol fanin
Oceniano 11 razy  +1
A dajcie spokój! będziecie teraz mieli zasranego filozofa pana pawluka, co cuda i wianki wam naobiecywał, wszystkie rozumy pozjadał, kasę tylko będzie kradł. Mam nadzieję że za 4lata oczy otworzycie. ja tam byłem i w dalszym ciągu jestem za Mielnikiem, bardzo żałuję że nie wygrał.
~ olek
Oceniano 11 razy  +11
Jak chcą cie ukarać to ci rozum odbiorą po jaka cholerę PAPIERZ mając wygrano we Frampolu związał się z panią WACH. Pani WACH nadaje się do lepienia pierogów a nie do polityki
~ PTG
Oceniano 3 razy  -1
A co, Mielnik Cię z pracy zwolnił, czy szkoły przez niego nie skończyłeś?
~ george
Oceniano 4 razy  0
Pawlukowi trzeba doliczyc glosy tych co siedza w Anglii przez takich jak Mielnik.dysponuje 5cioma dodatkowymi glosami,zaluje ze nie moglem przyjechac
~ aaa
Oceniano 11 razy  +5
Żeczywiście tak było ,ale Antoni slabo moim zdaniem się nadaje na to stanowisko i dlatego dziwi mnie że aż tyle miał głosów,myślałem że będzie większa różnica:)
~ aaa
Oceniano 3 razy  +1
Raczej było pół na pół z lekką przewagą na dotychczasowego burmistrza,więc nie pisz bzdur:)
~ laik
Oceniano 16 razy  -4
Nie chciał bym być na miejscu Papieża Antoniego. Jak ten człowiek miejscowy się troił i dwoił by się załapać na fotel, burmistrza. Brakło mu 41 głosów? Samo nasuwa się pytanie. Czy tak naprawdę, było. Wystarczy by choć jedna komisja wyborowa na dużej wsi. Była mu nie przyjezdna, która?Ale to tylko takie moje,złudzenia.Jednak było wsio,ok
~ Kolega
Oceniano 4 razy  0
Czesio Małyszek myślał. Hulaj dusza piekła nie, ma. I był w błędzie. Nad nami jest, Stwórca. Czesiu kij ma dwa, końce. I więcej biedy jak, rozkoszy. Co cię czeka. Oby nie, zgryzota. Zasypka na koniec. Skrzywdziłeś na koniec pewną Panią R. Elę. Każąc jej kandydować do, powiatu. Miłosz! Ty coś skrzywdził biednego? człowieka itd. Poeta będzie o tym, pamiętał. Jak cię ludzie będą, wspominać?
~ hua
Oceniano 2 razy  +2
terszpol tak pisza w gazecie biłgoraj
~ Jaś
Oceniano 14 razy  0
We Frampolu nastąpił cud za nie wstawieńnictwem JP II. Wszystcy głosowali za Papieżem. A wygrał Niedzwiecki. Nie pojętne są MOCE, niebios. Stalin powiadał nie ważne kto, głosuje. Ważne kto, liczy. Ale to dotyczyło, Rosji.
~ PTG
Oceniano 16 razy  -2
W Tereszpolu będzie niedługo pomnik Kaczora i strefa wolna od inwestycji :)
~ sfsdfa
Oceniano 13 razy  -1
Brawo Tereszpol!~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ hihihi
Oceniano 1 raz  +1
" Obecny wój Jan Mielnik" a ciotka gdzie?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
w czwartek, godzina 15:19 Biłgoraj
"Das festiwal of the songs" po raz 19. [NOWE ZDJĘCIA]
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w piątek, godzina 08:07 Biłgoraj
Wybory kandydatów do Biłgorajskiej Rady Seniorów
w czwartek, godzina 08:04 Powiat
Sytuacja jest dramatyczna
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj