REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Biłgoraj
2017.12.12 16:26 | aktualizacja: 2017.12.12 17:27

Świąteczne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

We wtorkowe popołudnie, 12 grudnia, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju zaprosili na spotkanie opłatkowe połączone ze spektaklem bożonarodzeniowym pt. "Cicha noc".
Świąteczne spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Już za niecałe dwa tygodnie podzielimy się opłatkiem w rodzinnym gronie. Wcześniej jednak słuchacze biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku postanowili świętować wspólnie.

Na spotkanie opłatkowe zaprosili we wtorkowe popołudnie, 12 grudnia. Wydarzenie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Biłgoraju.

- Tego typu spotkania organizujemy regularnie, zapraszamy na nie naszych przyjaciół, a wszystko po to, byśmy mogli poczuć magię świąt i złożyć sobie życzenia. Mamy okazję do spotkań w ciągu roku podczas wykładów, czy wycieczek, ale to spotkanie zawsze jest wyjątkowe - mówi Halina Wlaź, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju.

Seniorzy zaprezentowali także przedstawienie bożonarodzeniowe zatytułowane "Cicha noc". - Przygotowaliśmy taki spektakl, byśmy wszyscy zastanowili się co jest naprawdę istotne i o co chodzi w zbliżających się świętach. W przedświątecznym pędzie, między sprzątaniem, zakupami, a gotowaniem musimy się na chwilę zatrzymać i zobaczyć, że nie to jest ważne - podsumowuje prezes Wlaź.

Podczas spotkania uczestnicy przełamali się opłatkiem, życząc sobie przede wszystkim zdrowia i aktywności w kolejnych latach funkcjonowania UTW.

red.
red. dodany 12 grudnia 2017
 
Odsłon: 4792

Czytaj podobne

tagi: utw, opłatek

Waszym zdaniem (4)

~ KENYS
Oceniano 1 raz  -1
Brawo Seniorzy, wiecie że w okresie przedświątecznym należy się spotykać w gronie Przyjaciół. To na tym spotkaniu pokazaliście zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Spektakl o tej tematyce, dzielenie się opłatkiem symbolem pojednania, składanie życzeń i wspólne śpiewanie kolęd to wszystko świadczy że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Niech podniosłość atmosfery i radość panująca na spotkaniu udzieli się wszystkim mieszkańcom Biłgoraja.
~ ktoś LBL
Oceniano 2 razy  +2
Szopka w Magistracie oraz szopka z Magistratu.
~ ~ głosujmy na Biłgoraj - "Wiem, czym oddycham" to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i mieszkańców,którzy chcą monitorować jakość powietrza
Oceniano 3 razy  +1
~ j 64
Oceniano 4 razy  +2
Posluchaj katoliku i jakiej tradycji Zyczenia Swiateczne sklada sie w WIGILIE BOZEGO NARODZRNIA Jakie tam oplatki komunistyczne i zyczenia do dziatka mroza Posluchaj
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 15:49 Biłgoraj
Uruchomiono telefon alarmowy dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w poniedziałek, godzina 09:48 Rakówka
Zabawa andrzejkowa seniorów i pokaz mody
w poniedziałek, godzina 18:14 Biłgoraj
Biuro poselskie Marcina Romanowskiego otwarte
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
20 listopada 2023 Biłgoraj
Umowa na chodnik i ścieżkę rowerową podpisana... mimo protestów
Umowa na budowę chodnika i ścieżki w ciągu ul. Bagiennej w Biłgoraju została podpisana. Poinformował o tym samorząd powiatu biłgorajskiego. Inwestycja powstanie więc pomimo protestów ze strony części mieszkańców, który walczyli, by chodnik wybudować po drugiej stronie ulicy. Większość jednak popierała wykonanie inwestycji, tłumacząc to względami bezpieczeństwa.
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w piątek, godzina 10:16 Region
Tragiczny wypadek w regionie. Zginęły 2 osoby, mieszkaniec powiatu trafił do szpitala
w poniedziałek, godzina 20:20 Biłgoraj
"Zima nas jednak zaskoczyła". Burmistrz przeprasza i prosi o wyrozumiałość
Po wyjątkowo obfitych opadach śniegu nie wszystkie drogi i chodniki w Biłgoraju są bezpieczne dla użytkowników. Wielu miejsc nie udało się należycie odśnieżyć. Przyczyny tłumaczy burmistrz miasta Janusz Rosłan.
w niedzielę, godzina 16:11 Lubelszczyzna
Miniona doba nie należała do spokojnych
w sobotę, godzina 22:18 Biłgoraj
Legenda kick-boxingu w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika