REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.03.14 09:29 | aktualizacja: 2019.03.14 09:28

Jak poradzić sobie z dużą liczbą dokumentów w biurze?

Archiwizacja dokumentów w biurze czy w firmie wymaga przede wszystkim zorganizowania oraz porządku. Jeśli nie będziemy go pilnowali i tworzyli, firma może narazić się na szereg różnych nieprzyjemności, z wysokimi karami finansowymi włącznie. Dlatego warto znaleźć sposób, by robić to szybko i sprawnie.
Jak poradzić sobie z dużą liczbą dokumentów w biurze?

Właściwa archiwizacja

Dobrze zorganizowana firma musi zadbać o to, by jej archiwum było odzwierciedleniem jakości codziennego funkcjonowania. Pomijając wymogi formalne, związane z zapisami prawnymi, archiwizacja pokazuje, jak dobrze dana firma jest zorganizowana. Jeśli więc nie wiesz, jak przeprowadzać proces archiwizacyjny lub nie posiadasz właściwych teczek lub klipsów archiwizacyjnych, warto, byś dowiedział się o tym nieco więcej.

Zadbaj o własną firmę

Za złamanie przepisów archiwizacyjnych, dotyczących przechowywania i niszczenia dokumentów grożą dość ciężkie kary. Warto się przed nimi uchronić i nie narażać własnej firmy, a więc i własnego portfela na straty. Oczywiście, archiwa nie są kontrolowane co chwilę, tak więc nie musisz obawiać się o problemy co chwilę, jednak zadbanie o ten proces sprawi, że nie będziesz martwił się nimi już nigdy. To proste.

Dowiedz się więcej o przepisach

Podstawą do dobrego przechowywania i niszczenia dokumentów firmowych jest wiedza. Wszelkie dokumenty mają określony czas przechowywania oraz właściwe sobie przeciwwskazania do ich niszczenia. Warto zasięgnąć języka i przekonać się, jak to robić. Jednak nie chodzi tylko o samo pozostawienie lub zniszczenie danych, ale także o właściwe narzędzia. Wykorzystywanie teczek czy klipsów archiwizacyjnych pozwoli właściwie zabezpieczyć dane.

Korzystaj z właściwych narzędzi

Zatem musisz zdecydować się na zakup dobrych sprzętów. To nie tylko wspomniane klipsy, które umożliwiają przechowywanie dokumentów w teczkach na akta i oszczędzają miejsce, ale także właściwe teczki, przeciwdziałające rozpadaniu się papieru oraz meble, które będą przystosowane do przechowywania danych. Zadbaj o nie, by nie zaniedbać żadnego aspektu archiwizacji.

Red.
Red. dodany 14 marca 2019
 
Odsłon: 2255

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 czerwca 2024 Biłgoraj
Wyjątkowy jubileusz w Biłgoraju [NOWE ZDJĘCIA]
40 lat temu w Biłgoraju powstała pierwsza w Polsce Wioska Dziecięca SOS. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem władz lokalnych, Zarządu SOS Wiosek Dziecięcych, a także obecnych i byłych pracowników i wychowanków, zorganizowano w czwartek 6 czerwca.
we wtorek, godzina 19:02 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
dzisiaj, 11:16 Biszcza
Dwudniowe manewry w powiecie
31 maja 2024 Aleksandrów
Śledczy prowadzą postępowanie ws. drukarni banerów wyborczych w Aleksandrowie
Z ustaleń Onetu wynika, że w październiku ubiegłego roku w garażu na terenie jednej z posesji w Aleksandrowie drukowano materiały wyborcze Marcina Romanowskiego. Obecnie miały tam być drukowane banery kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Zamościu. Śledczy podejrzewają, że mogło dojść do nielegalnego wspierania komitetu wyborczego z pominięciem oficjalnych źródeł finansowania.
dzisiaj, 11:46 Łukowa
Akcja pomocy dla 4-letniego Pawełka
w środę, godzina 08:06 Powiat
9 miejscowości bez prądu
dzisiaj, 08:27 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
dzisiaj, 09:08 Biłgoraj
I LO im. ONZ w czołówce w kraju
we wtorek, godzina 10:03 Obsza
Ostatni dzwonek na przekazanie stanu wodomierza
dzisiaj, 21:13 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
we wtorek, godzina 14:25 Biłgoraj
W biłgorajskim muzeum można zwiedzać nową wystawę
w środę, godzina 07:53 Aleksandrów
Nowi sołtysi zainaugurowali kadencję
dzisiaj, 14:56 Lubelszczyzna
W regionie powstanie prawie 220 km dróg ekspresowych
Sieć tras ekspresowych w woj. lubelskim stale się zwiększa i liczy już ok. 230 km. GDDKiA realizuje kolejnych 13 odcinków dróg o łącznej długości niespełna 220 km.
2 czerwca 2024 Okrągłe
Turniej Wsi 2024 [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
w poniedziałek, godzina 12:17 Kraj
Oni zasiądą w Parlamencie Europejskim
w środę, godzina 15:40 Biłgoraj
To najlepsi sportowcy w powiecie [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 12 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju zorganizowano Podsumowanie Roku Sportowego 2023/2024. Podczas wydarzenia najlepsi w sporcie szkolnym odebrali dyplomy i puchary. Uhonorowano także nauczycieli i działaczy.
6 czerwca 2024 Goraj
Oficjalne powitanie nowej sekretarz
we wtorek, godzina 09:32 Huta Turobińska
Samochód w rowie. Gdzie jest kierowca?
w poniedziałek, godzina 06:06 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w niedzielę, godzina 11:09 Biłgoraj
Tak wyglądała czerwcowa garażówka [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 14:34 Biłgoraj
Zdarzenie drogowe na ul. Cegielnianej w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika