REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.07.24 22:29 | aktualizacja: 2020.07.24 22:29

Co to jest wirtualne biuro - usługa o wielu korzyściach

Wirtualne biuro to usługa polegająca na wynajmie oficjalnego adresu firmowego. Przedsiębiorcy decydujący się na takie rozwiązanie, nie muszą posiadać fizycznej siedziby, by prowadzić działalność, a do tego budować pozytywny wizerunek pośród odbiorców. Co więcej, są w stanie oszczędzić na wynajmie powierzchni biurowych, ale i kosztach związanych z użytkowaniem mediów. Wirtualne biuro przynosi wiele korzyści zarówno freelancerom, jak i dużym firmom. Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą wybór takiej oferty?
Co to jest wirtualne biuro - usługa o wielu korzyściach

Wirtualne biuro - co to jest?

Obecnie na rynku powstaje coraz więcej wirtualnych biur. Można je znaleźć już nie tylko w centrach dużych miast, ale i w tych mniejszych. Mamy bowiem do czynienia z usługą, która umożliwia uzyskanie oficjalnego adresu firmowego, ale i polega na outsourcingu zadań związanych z prowadzeniem księgowości, finansami, sprawami administracyjnymi czy pracowniczymi.

Wirtualne biura posiadają szeroką ofertę skierowaną do freelancerów, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. To fizycznie istniejące firmy, których siedziby można spotkać głównie w dużych centrach biznesowych, klienci z udostępnianych powierzchni biurowych korzystają jednak tylko okazjonalnie, w razie potrzeby, a nie na co dzień. Wpływa to na obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności, w tym z wynajmem lub kupnem obiektu nadającego się do zorganizowania biura, obsługą administracyjną, sekretarską i nie tylko.

Wirtualne biuro, kiedy będzie lepsze niż własna siedziba firmy?

Z oferty wirtualnego biura opłaca się korzystać, gdy przedsiębiorstwo szuka oszczędności, ale nie kosztem jakości oferowanych usług. Wynajem powierzchni biurowej bądź zakup lokalu na własność to wysokie koszty. Biuro wirtualne pozwala zaś na uzyskanie oficjalnego adresu firmowego, który widnieje na korespondencji przedsiębiorstwa, a w razie potrzeby także na materiałach reklamowych. Firma z kolei może prowadzić działalność z dowolnego miejsca, lecz prestiżowy adres ukazujący się oczom klientów, jest znacznie lepiej postrzegany.

To dogodne rozwiązanie dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy chcą budować profesjonalny wizerunek, ale realizują zadania niewymagające posiadania typowego lokalu biurowego.

Równie dobrze z usług wirtualnego biura mogą skorzystać duże firmy, które szukają tymczasowej siedziby, podczas gdy trwa budowa kolejnego oddziału w danym miejscu, ale przedsiębiorstwo chce uniknąć przestoju związanego z budową.

Gdzie wybrać wirtualne biuro?

Gdzie wirtualne biuro sprawdza się najlepiej? Prestiżowa lokalizacja, chociażby centrum dużego miasta, w którym nie brakuje miejsc mocno kojarzących się z biznesem, jest w stanie przyciągnąć nowych klientów. Choć to tylko fizyczne miejsce, wzbudza zaufanie odbiorców, daje poczucie, że firma stawia na inwestycje, nie tylko te związane na przykład z przygotowaniem produktu.

Jak założyć wirtualne biuro?

Ofert na rynku nie brakuje, dlatego warto zapoznać się przynajmniej z kilkoma. Po wyborze konkretnej propozycji, klient jedynie decyduje o miesięcznym abonamencie i indywidualnie dobiera usługi, na jakich mu zależy. Oficjalny adres firmowy to podstawa usług wirtualnego biura, ale możliwości jest znacznie więcej.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro ile kosztuje? Ceny zwykle zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co jest kosztem możliwym do udźwignięcia przez każdą firmę. Vimar Office to biuro wirtualne, które proponuje usługi za cenę od 70 zł miesięcznie. Szczegółową ofertę można znaleźć pod adresem https://www.vimaroffice.pl/.

Liczne korzyści

Oficjalny adres firmowy w niewielkich kosztach, brak konieczności posiadania własnej siedziby, pomoc w obsłudze korespondencji, sprawach administracyjnych i sekretarskich, doradztwo ekspertów czy też możliwość wynajmu biurka, sal konferencyjnych i wiele innych. Usługa biura wirtualnego to szereg zalet, z których dziś korzystają już nie tylko doświadczone przedsiębiorstwa.

Red.
Red. dodany 24 lipca 2020
 
Odsłon: 2217

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
dzisiaj, 09:52 Obsza
Przygotowania do Złotych Godów
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Starosta wyróżniony medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
dzisiaj, 08:49 Korczów
Najlepsi z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w niedzielę, godzina 13:45 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:36 Biłgoraj
Uczniowie I LO im. ONZ mają indeksy na 21 uczelni
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
w piątek, godzina 11:59 Biłgoraj
Decydujemy o przyszłości miasta. Spotkania z kandydatami na burmistrza
w niedzielę, godzina 08:07 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika