REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2020.03.26 13:11 | aktualizacja: 2020.03.26 13:14

Zmiana terminu odbioru odpadów

Urząd Miasta Biłgoraja informuje, że w związku ze stanem epidemii ogłoszonym w kraju zmianie ulegają zasady odbiorów komunalnych od mieszkańców miasta. Co się zmieni?
Zmiana terminu odbioru odpadów

Od mieszkańców Biłgoraja śmieci odbierane są przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. O nowych zasadach odbioru i cenach, jakie obowiązują w bieżącym roku pisaliśmy w artykułach pt. Śmieci będą znacznie droższe oraz Harmonogram odbioru odpadów .

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta w okresie wiosenno - letnim odpady miały być zabierane z posesji dwa razy w miesiącu. Ta zasada ulega zmianie. Dlaczego?

- Zgodnie z przyjętym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta Biłgoraja od kwietnia do października 2020 r. zmieszane odpady komunalne oraz odpady biodegradowalne miały być odbierane dwa razy w miesiącu. Ze względu na trudną sytuację w kraju związaną z epidemią koronawirusa, mając na uwadze zdrowie pracowników realizujących usługę, drugi termin odbioru odpadów komunalnych w kwietniu br. nie będzie realizowany - poinformowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

- Odbiór odpadów komunalnych tylko jeden raz w miesiącu nie powinien spowodować znacznych uciążliwości dla mieszkańców, natomiast przyczyni się do zapewnienia ciągłej i należycie świadczonej usługi przez wykonawcę podczas trwania epidemii - dodają przedstawiciele spółki.

Obowiązujący harmonogram znajdą Państwo na grafice zamieszczonej przy artykule - termin, w którym śmieci nie będą odbierane zaznaczony jest kolorem żółtym.

Przypominamy, że od dziś do odwołania zamknięta jest lamusowana, znajdująca się przy ul. Krzeszowskiej. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Od jutra lamusownia będzie zamknięta .

- Za utrudnienia przepraszamy i prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość - podsumowuje PGK.

red.
red. dodany 26 marca 2020
 
Odsłon: 12591

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (14)

Najwyżej oceniane komentarze
LBL
Oceniano 15 razy  +13
Jak rozumiem miesięczne opłaty w tym okresie zostaną obniżone? PGK wygrywając przetarg zobowiązało się do odbieranie 2 razy w miesiącu i to sobie wkalkulowało w koszty. Odbierając raz na miesiąc będą mieć mniejsze koszty więc więcej zarobią na odbiorze odpadów.
Wszystkie komentarze
Drakkar
Oceniano 5 razy  +1
Wystarczy mniej śmiecić,więcej segregować i nie marnować jedzenia.
SZCZYT
Oceniano 6 razy  +4
ZARAZ ZARAZ - NIE RADA MIASTA UCHWALIŁA DRUGI WYWÓZ A SEJM, I TYLKO SEJM MOŻE ZMIENIAĆ UCHWAŁY I ROZPORZĄDZENIA A NIE BURMISTRZ. WIĘC JAKIM PRAWEM BURMISTRZ ZMIENIA ZAPISY USTAWY.....
eMilx
Oceniano 4 razy  +2
Ja tak na serio nie jestem zadowolony, że firma której płacę nie wykona usługi. Nie ma to żadnego związku z obecna sytuacją. Grafik był ułożony duuużo wcześniej. SZEŚĆ TYGODNI przerwy w odbiorze śmieci!!! Jakie to standardy sanitarne???
Domika
Oceniano 2 razy  0
Znam znaczenie słowa "sarkazm" i nie muszę posiłkować się wikipedią po prostu nie byłam pewna czy Ty również znasz znaczenie tego słowa, dlatego wloałam się upewnić, że to nie na serio. Dobrze, że już sobie wyszstko wyjaśniliśmy 😉 Pozdrawiam i życzę zdrowia 👍
ps. Może zakończmy już tą dyskusję. Każde z nas ma "swoją prawdę" i swoje argumenty, i uważam że nie ma dalszego sensu udawadnianie "kto wie lepiej"
eMilx
Oceniano 5 razy  +1
"sarkazm" czasem używam ...ale jak widać nie ten poziom
p.s.
za Wikipedią :
Sarkazm spotęgowana ironia, używana zazwyczaj jako sposób wyrażenia negatywnego nastawienia do czegoś lub kogoś; złośliwość, często używana, by skrytykować zaistniałą sytuację lub zachowanie czy stan
Domika
Oceniano 5 razy  +1
Serio uważasz, że będzie taniej? Przecież podpisujesz umowę na jakiś czas (rok, dwa) i przez ten czas płacisz. Jak sam napisałeś bez względu na to czy wystawiasz śmieci, czy nie wystawiasz ich wcale płacisz taką samą stawkę. Nikt Ci przecież nie zabrania wystawiać śmieci raz w roku. Co do bezpieczeństwa to między innymi właśnie przez te szczury o których wspomniałeś wcale nie było by to bezpieczniejsze... Czasem warto pomyśleć...
eMilx
Oceniano 9 razy  +5
odbierajmy raz w roku będzie taniej i bezpieczniej .. jedynie szczury ale co tam
Domika
Oceniano 6 razy  0
Dokładnie! I jeżeli o tym nie wiesz, to tak jest wszędzie. Płacisz jedną stawkę bez względu na ilość wystawionych śmieci. Mieszkacie w miasteczku, w którym (póki co) nie masz ograniczeń w ilości wystawianych śmieci. Nazbieraleś np. 10 worków ze szkłem i te 10 worków wystawiasz, nie ważne czy nazbieraleś je przez 2 tygodnie, czy przez 6....
eMilx
Oceniano 7 razy  +3
wystawisz mniej śmieci lub nie wystawisz ich wcale ale i tak zapłacisz tak jak byś wystawił ich bardzo dużo... więc co to za argumenty ???
Domika
Oceniano 7 razy  +3
Zrozumcie, że pracownicy PGK też mają rodziny. Też są narażeni na coronę i całą masę innych wirusów i bakterii.
Jaka oszczędność? Siedzisz w domu więc generujesz więcej śmieci. Proste! Wygenerujesz więcej śmieci, więcej śmieci wystawisz. Też proste! Wystawisz więcej śmieci, zapłacisz taką samą kwotę jak byś wystawił ich mniej. Dla mnie to również Proste!
eMilx
Oceniano 9 razy  +5
Mieszkam na Kościuszki i nie zamierzam płacić za niewykonaną w tym okresie usługę (9 marca-18 kwietnia) 6 tygodni przerwy w odbiorze śmieci. Co więcej zastanawiamy się nad pozwem zbiorowym jeśli rzeczywiście tak będzie . Kto ustalał ten grafik???
blondyn
Oceniano 10 razy  +8
ROZUMIE, że OPŁATY też zostaną ZMIENIONE!!!!!!!OBNIŻONE!!!!
LBL
Oceniano 10 razy  +8
Dodatkowo zamknięta lamusownia to też dla nich oszczędności.
LBL
Oceniano 15 razy  +13
Jak rozumiem miesięczne opłaty w tym okresie zostaną obniżone? PGK wygrywając przetarg zobowiązało się do odbieranie 2 razy w miesiącu i to sobie wkalkulowało w koszty. Odbierając raz na miesiąc będą mieć mniejsze koszty więc więcej zarobią na odbiorze odpadów.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 17:36 Teodorówka
Mieszkańcy trzech gmin mogą korzystać z nowych dróg
Mieszkańcy północnej części powiatu mogą korzystać z 18 km przebudowanych dróg. Zadanie współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowało ponad 6,6 mln zł. Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych dróg powiatowych miało miejsce w piątkowe popołudnie, 25 września.
dzisiaj, 11:04 Powiat
Nowe zakażenia w powiecie
dzisiaj, 09:10 Lubelszczyzna
W szpitalach brakuje miejsc?
14 września 2020 Józefów
Nie żyje zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz
W niedzielę 13 września zmarł Ryszard Ostasz, zastępca burmistrza Józefowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 września.
w piątek, godzina 09:33 Biszcza
Alarm bombowy w powiecie [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:09 Biłgoraj
Konkurs "Stołówka z klasą" podsumowany. Jedna powstała w Biłgoraju
w czwartek, godzina 10:43 Biłgoraj
Pracownica DPS przyszła do pracy kompletnie pijana. Miała 3,5 promila
53-letnia kobieta, pracująca w jednym z biłgorajskich Domów Pomocy Społecznej przyszła do pracy kompletnie pijana. Fakt ten zgłoszony został policji. Pracownica już została zwolniona.
w sobotę, godzina 10:45 Lubelszczyzna
Młoda kobieta z powiatu zakażona SARS-CoV-2
w środę, godzina 17:16 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
18 września 2020 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
w czwartek, godzina 14:43 Smólsko Duże
64-latka wybrała się na grzyby. Teraz poszukuje jej policja [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 10:02 Kraj
Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka
w poniedziałek, godzina 11:27 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
w piątek, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Prawie 60 nowych zakażeń. 2 osoby zmarły, w tym jedna w Biłgoraju
we wtorek, godzina 11:59 Biłgoraj
13-latek potrącony na rondzie
w środę, godzina 08:20 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
w czwartek, godzina 11:10 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba aktywnych przypadków zakażenia w powiecie
we wtorek, godzina 16:16 Biłgoraj
Dwa owczarki znalezione w lesie. Właściciele pilnie poszukiwani
19 września 2020 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
w sobotę, godzina 09:05 Lubelszczyzna
Kolejni ochotnicy w szeregach Lubelskiej Brygady OT
w piątek, godzina 08:17 Lekkoatletyka
"Elektryk" piąty w kraju
17 września 2020 Biłgoraj
"Cel był jeden - zniszczyć polski naród"
W czwartkowe przedpołudnie, 17 września, w Biłgoraju zorganizowane zostały uroczystości rocznicowe, mające na celu przypomnienie tragicznej historii sprzed 81 lat. Tego dnia Armia Czerwona wkroczyła do Polski. -Trzeba było wielu poświęceń, przelanej krwi, wielu dramatów rodzinnych, ale ten cel zniszczenia narodu nigdy nie został osiągnięty. Polska nigdy nie została zniszczona - mówił starosta Andrzej Szarlip.
w sobotę, godzina 08:15 Biłgoraj
Akcja #sadziMY w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w piątek, godzina 13:11 Powiat
Zgłosił fikcyjną kradzież. 45-latkiem zajęła się prokuratura
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj