REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.10.27 13:38 | aktualizacja: 2021.10.27 13:37

Czy warto udać się do optometrysty?

Optometrysta to specjalista od zdrowia oczu. Do jego podstawowych zadań należy pomoc w doborze okularów, soczewek kontaktowych i ogólne wsparcie dla słabowidzących. Oprócz tego optometrysta zajmuje się badaniem pod kątem refrakcji: ustala czy pacjent ma wadę wzroku i wyjaśnia jakiej korekcji potrzebuje oraz zapewnia podstawową diagnostykę chorobową. Optometrysta jest więc specjalistą pierwszego kontaktu w przypadku pojawiania się negatywnych objawów ze strony narządu wzroku. Kiedy warto zgłosić się do jego gabinetu?
Czy warto udać się do optometrysty?

Kiedy warto zapisać się na wizytę do optometrysty?

Gabinet optometrysty warto odwiedzić wtedy, gdy zauważy się, że widzenie przestaje być czynnością automatyczną, a staje się dodatkowym wysiłkiem. Niepokojące objawy to m.in.:

  • mrużenie oczu
  • wytężanie wzroku podczas oglądania telewizji lub pracy przy komputerze,
  • zbyt częste mruganie,
  • nawracające stany zapalne spojówek,
  • problemy z ostrością widzenia,
  • bóle głowy,
  • notoryczne zmęczenie oczu,
  • pieczenie,
  • swędzenie.

Symptomy te mogą świadczyć o rozwijających się wadzie wzroku. Jeśli zauważysz tego typu zmiany, należy pojawić się w gabinecie optometrysty jak najszybciej, W przypadku, gdy mamy do czynienia z chorobami oczu, optometrysta skieruje na diagnostykę i/lub leczenie do lekarza okulisty.

Jak często należy chodzić do optometrysty?

Warto pamiętać, że optometrystę należy odwiedzać nie tylko przy pojawieniu się niepokojących symptomów. Wzrok należy badać regularnie. W przypadku najmłodszych dzieci zalecane jest odwiedzenie gabinetu optometrysty raz na pół roku/rok. Wynika to z tego, że w przypadku najmłodszych pacjentów ciężko jest określić, czy nie występują żadne anomalie w polu widzenia.

Warto pamiętać też o tym, że z dziećmi najlepiej zgłaszać się do wyspecjalizowanych gabinetów, które posiadają doświadczenie w badaniu małych pacjentów. Mieszkańcy Lublina zarówno optometrystów, jak i lekarzy okulistów odnajdą w salonie Sfera Oczu przy ul. Lipowej 4a.

Optometrystę w salonie optycznym Sfera Oczu może odwiedzić również młodzież w wieku szkolnym oraz studenci W przypadku tej grupy wiekowej rekomendowane jest jedno badanie profilaktyczne co 1,5 - 2 lata. W takiej częstotliwości do optometrysty powinny się też zgłaszać osoby dorosłe przed 40 rokiem życia. Po przekroczeniu tego wieku wzrok warto badać przynajmniej raz w roku. Wynika to z tego, że z wiekiem ludzki narząd wzroku staje się bardziej narażony na wady, a także pojawia się podwyższone ryzyko zachorowania na schorzenia gałki ocznej m.in. zaćmę, jaskrę, zwyrodnienie plamki.

Gdzie przyjmuje optometrysta?

W średnich i dużych miastach gabinet optometrysty nie jest trudno znaleźć. Miejscem ich pracy jest przede wszystkim salon optyczny - Lublin jest tego najlepszym przykładem. Na badanie wzroku u optometrysty umówić można się m.in. w salonie Sfera Oczu.

Kompleksowo wyposażony gabinet przygotowany jest do przyjęcia zarówno najmłodszych pacjentów, jak i seniorów. Badanie oczu przeprowadzane jest na podstawie nowoczesnego urządzenia I.Profiler, które pozwala na przeprowadzenie testu dna oka, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, sporządzić profil oka oraz ocenić wadę wzroku. Na podstawie badania optometrycznego w salonie Sfera Oczu indywidualnie dopasowywane są soczewki i okulary korekcyjne, zapewniające lepsze widzenie kolorów i kontrastów.

Dowiedz się więcej, kim jest optometrysta na blogu salonu optycznego Sfera Oczu pod adresem: https://sferaoczu.pl/blog/kim-jest-optometrysta/

Red.
Red. dodany 27 października 2021
 
Odsłon: 518

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 17:15 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
dzisiaj, 11:05 Lubelszczyzna
45 zakażeń i 1 zgon w powiecie
dzisiaj, 10:20 Józefów
Wyższe opłaty za śmieci
dzisiaj, 10:07 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzki Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w piątek, godzina 10:12 Gmina Biłgoraj
Pensja wójta w górę
w czwartek, godzina 14:01 Ruda Zagrody
Ogromne straty po pożarze w gminie Biłgoraj
20 listopada 2021 Biłgoraj
Kontrole straży miejskiej w Biłgoraju. Wykryto nieprawidłowości
W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja prowadzone były kontrole dotyczące odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Okazało się, że nie wszyscy przestrzegają zasad. Właścicieli nieruchomości zobowiązano do usunięcia nieprawidłowości.
18 listopada 2021 Zwierzyniec
Wypadek na trasie 858. Nie żyje mieszkanka gminy Tereszpol
dzisiaj, 08:30 Biłgoraj
Zostało jeszcze 1,5 tony azbestu do usunięcia
17 listopada 2021 Biłgoraj
Nadleśnictwo odpowiada na artykuł pt. "Co dzieje się w lesie?"
Tydzień temu opublikowaliśmy artykuł pt. https://bilgorajska.pl/aktualnosc,25196,0,0,0,Co-dzieje-sie-w-lesieOE.html. Przedstawiliśmy obawy grupy działającej pod nazwą "Biłgoraj broni swojego lasu". Dziś, zgodnie z zapowiedzią prezentujemy stanowisko Nadleśnictwa Biłgoraj w tej kwestii.
w czwartek, godzina 13:00 Biłgoraj
Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty za posiadanie narkotyków
w piątek, godzina 12:19 Lubelszczyzna
Ponad dwa razy mniej nowych zakażeń w powiecie
w niedzielę, godzina 10:50 Biszcza
47-latek usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy
Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu pieszemu usłyszał 47-latek z powiatu pruszkowskiego, który w minioną środę w Biszczy oddalił się z miejsca wypadku. Pieszy, który dostał się pod koła kierowanego przez niego volkswagena, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Zatrzymany mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
dzisiaj, 07:19 Pływanie
Zawody pływackie z udziałem Spartan
w środę, godzina 09:12 Lubelszczyzna
Nowe nieoznakowane radiowozy na drogach Lubelszczyzny
16 listopada 2021 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2021
W sobotni wieczór 13 listopada odbył się kolejny Wieczór Darczyńcy, tym razem wydarzenie miało formę hybrydową. Udało się zebrać 20 tys. zł.
w czwartek, godzina 08:02 Nowy Bidaczów
Ośrodek szkoleniowo-terapeutyczny w Nowym Bidaczowie gotowy
w czwartek, godzina 09:14 Biłgoraj
Wiemy, kiedy rozbłysną świąteczne iluminacje!
13 listopada 2021 Biłgoraj
Ubywa nas
Wg statysty Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju w pierwszym półroczu bieżącego roku zanotowano więcej zgonów niż urodzeń. Najwięcej, bo 80 osób zmarło w marcu, najmniej w maju. Szczegóły poniżej.
w piątek, godzina 10:42 Powiat
Stracił ponad 10 000 złotych inwestując w kryptowaluty
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Ogromna kwota zebrana podczas kiermaszu dla Kuby Osucha
13 listopada 2021 Biłgoraj
Sześćdziesięciolecie chóru "Echo"
Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej "Echo" działa w Biłgorajskim Centrum Kultury już 60 lat. Uroczyste obchody jubileuszu, z udziałem chórzystów i zaproszonych gości, zorganizowano w sobotę 13 listopada.
w środę, godzina 08:05 Józefów
Trwa montaż fotowoltaiki
w niedzielę, godzina 11:18 Biłgoraj
Kiermasz dla Kuby przy Sanktuarium Św. Marii Magdaleny
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj