REKLAMA
Pełna wersja
ZAMOJSZCZYZNA
2022.01.25 11:51 | aktualizacja: 2022.01.25 14:37

Poseł Zawiślak o ustawie Hoca: "Nie wolno dzielić społeczeństwa"

Chodzi o ustawę, która ma dać możliwość pracodawcom zweryfikowania czy pracownik poddał się szczepieniu przeciwko COVID-19. Na razie trwają dyskusje nad kształtem ustawy. Zdecydowanie sprzeciwia się jej poseł z naszego okręgu Sławomir Zawiślak.
Poseł Zawiślak o ustawie Hoca: "Nie wolno dzielić społeczeństwa"

W ubiegły wtorek 18 stycznia Rada Ministrów pozytywnie zaopiniowała poselski projekt uchwały o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii. To tzw. ustawa Hoca, która ma dać możliwość sprawdzenia przez pracodawcę czy pracownik przyjął szczepionkę przeciw COVID-19 lub posiada negatywny wynik testu na koronawirusa.

Jeśli pracownik odmówiłby okazania takiego dokumentu pracodawca mógłby mu zmienić sposób wykonywania pracy.

Tym rozwiązaniom sprzeciwia się część posłów PiS, w tym poseł z naszego okręgu Sławomir Zawiślak.

Parlamentarzysta zabrał głos w tej sprawie.

- Jako poseł na Sejm RP, wybrany przez wyborców, by pracować dla dobra Ojczyzny i jej mieszkańców jestem za respektowaniem konstytucyjnych praw i wolności obywatelskich. Moje poselskie zaangażowanie w tym temacie zostało szczególnie wyeksponowane z chwilą powołania 17 maja ubiegłego roku - wraz z grupą 5 posłów - Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu. Celem naszej pracy jest monitorowanie i analizowanie problemów związanych z poszanowaniem i ochroną konstytucyjnie gwarantowanych praw i wolności obywatelskich w obliczu wyzwań dotyczących bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego i podejmowanie w tym zakresie wszelkiego rodzaju interwencji - napisał Zawiślak.

Wyjaśnił, że zespół powstał, żeby zapobiegać przypadkom segregacji sanitarnej obywateli, bo nie wolno dzielić społeczeństwa.

- Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo Polacy tylko będąc narodem zjednoczonym, pokonywali wszelkie dziejowe problemy - podsumowuje parlamentarzysta.

Przypomnijmy, że minister Niedzielski zagroził dymisją w przypadku nieprzyjęcia uchwały. Być może będzie ona rozpatrywana na posiedzeniu Sejmu jeszcze w tym tygodniu.

red.
red. dodany 25 stycznia 2022
 
Odsłon: 1700

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (2)

JKlemens
Oceniano 14 razy  +4
PiS-lamski gnój. Już niedługo skończą się wasze rządy. Umysł na poziomie afrykańskiego szympansa i będzie tutaj nauki głosił. Zresztą PiS-lamiści tak mają. Przyjrzyjmy się kto był posłem z tego okręgu w mininych kadencjach z list PiS. Niejaki Piotr Sz. prawicowiec od Ziobry ksywa Zero. Przyłapany w Hotelu Luksor z prostytutką, której nie zapłacił. Następna kadencja-Piotr O. rozwoziciel jaj z fermy. Nie mógł zdobyć prawa jazdy w normalnym trybie to kupił go od PSL-owskiego urzędniczyny L. za łapówkę a później chciał podwyższyć sobie kwalifikacje przedstawiając to lewe prawko. Posługiwał się też nim przy policyjnej kontroli. Następna kryształowa posłanka PiS-lamistów to niejaka B pochodzenia aleksandrowskiego. Jej głównym zajęciem było pousadzać rodzinkę na dobrze płatnych posadkach i szmuglować forsę z funduszy europejskich. Braciszek oskarżony o machloje podatkowe i wyłudzenia podatku VAT został na podstawie listu gończego aresztowany w Niemczech, gdzie chciał się ukryć. Poddany ekstradycji trafił do lubelskiego więzienia i słuch o nim zaginął. Nie ma aktu oskarżenia, nic nie słychać aby został skazany lub żeby oddał zagrabiony VAT. Może go tzw prezydent-długopis już go ułaskawił przed wyrokiem. Przecież on się / Długopis/ w takich ułaskawieniach przed prawomocnym wyrokiem specjalizuje. W ten sposób ułaskawił przestępcę-pijaczynę co teraz jest szpecem od podsłuchów. Take mamy elyty- jak by powiedział Pan Wałęsa. Złodzieje, kłamcy i szubrawcy. I z sejmowej trybuny wrzeszczą: nam się te pieniądze należały...
Drakkar
Oceniano 5 razy  -1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
dzisiaj, 15:50 Powiat
Oferta powiatu na Forum Eksportu 2022
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
w piątek, godzina 10:41 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
3 maja 2022 Aleksandrów
100-lecie OSP w Aleksandrowie Drugim
Ochotnicza Straż Pożarna w Aleksandrowie Drugim działa od 1921 roku. Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia powstania jednostki zorganizowano we wtorek 3 maja.
dzisiaj, 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu
4 maja 2022 Biłgoraj
Podłożone ładunki wybuchowe
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 10:54 Region
Pandemia się skończyła, co teraz ze świadczeniami postojowymi?
dzisiaj, 09:17 Biłgoraj
Jubileusz 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
w sobotę, godzina 08:23 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
dzisiaj, 07:08 Biłgoraj
Zespół The FoxCats wystąpił w Biłgoraju
4 maja 2022 Biłgoraj
Rusza maturalny maraton
Już dziś (4 maja) rozpoczynają się tegoroczne matury. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich zmagania z egzaminem dojrzałości zaczęli tradycyjnie od testów z języka polskiego. Jutro czekaja ich przeprawa z matematyką.
dzisiaj, 07:41 Biłgoraj
Uczniowie ONZ-etu finalistami Olimpiady Biologicznej
w poniedziałek, godzina 10:20 Biłgoraj
Pijany kierowca próbował wręczyć policjantom łapówkę
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj