REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.12.29 14:00

Pompa ciepła - sposób na inflację

Skutki inflacji mogły dotknąć każdego z nas. Szukając sposobów na zaoszczędzenie jakiejkolwiek kwoty w tym okresie, zacznijmy od zainwestowania w pompę ciepła, której instalacja szybko się nam zwróci i przyniesie jeszcze więcej korzyści. Co powinniśmy wiedzieć o tym urządzeniu? Przygotowaliśmy garść informacji o pompach ciepła, z którymi warto się zapoznać.
Pompa ciepła - sposób na inflację

Co to jest pompa ciepła?

Pompy ciepła należą do najbardziej energooszczędnych technologii ogrzewania dostępnych na rynku, po które może sięgnąć każdy. To nowoczesne urządzenie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli domów. Jego głównym zadaniem jest zapewnianie ciepła. Pompy wykorzystują energię pozyskaną ze środowiska i przekazują ją na rzecz ogrzewania budynku oraz wody użytkowej. Posiadają dwa źródła - dolne, którym może być grunt, powietrze lub wody powierzchniowe/podziemne, oraz górne, czyli instalacja grzewcza w domu. Zatem pompa ciepła nie produkuje energii samodzielnie, ale wykorzystuje tę, którą znajdziemy w otaczającym nas środowisku. Zależnie od danego źródła dolnego wyróżnia się różne rodzaje pomp - gruntową lub powietrzną, jednak schemat działania tych urządzeń pozostaje ten sam. Potrzebna energia pobrana z niższego poziomu jest następnie dostarczana do wnętrza budynku za pomocą instalacji grzewczej. Możemy wymienić jeszcze dwie kolejne kategorie pomp, a mianowicie typu powietrze-powietrze i powietrze-woda. Pierwszy system grzewczy opiera się na układzie nadmuchowym, drugi z kolei na instalacjach rurowych, w których przepływa podgrzana woda. Z dokładniejszymi informacjami na temat pomp ciepła zapoznamy się w serwisie pompyciepla.pl. Ponadto, znajdziemy tam przydatne wskazówki odnośnie wyboru właściwego urządzenia oraz sprawdzonej firmy instalacyjnej.

Oszczędność na każdym kroku

Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy na rachunkach związanych z ogrzewaniem naszego domu, nie mogliśmy lepiej trafić. Pompa to prosty sposób na dostarczania ciepła, który ma wiele zalet. Warto zainwestować w to urządzenie z uwagi na znacznie niższe koszty eksploatacji. Nie musimy więcej martwić się o zmieniające się ceny drewna, węgla czy gazu. Energia cieplna pobierana wprost ze środowiska jest w pełni darmowa, dzięki czemu będziemy potrzebować jedynie energii elektrycznej, która zasili nasze urządzenie. Jednak z pewnością można stwierdzić, że koszt inwestycji w pompę zwraca się podczas jej użytkowania, gwarantując satysfakcję. Jej montaż przebiega w prosty sposób i nie wymaga od nas ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem odpowiedniego miejsca na urządzenie. Nie potrzebujemy żadnych kotłów ani kominów. Pompa ciepła zajmuje niewiele przestrzeni, dlatego możemy umieścić ją w wybranej przez nas części budynku. Dlatego podczas planowania nowego domu nie musimy martwić się o wybudowanie komina ani dodatkowego pokoju, w którym będziemy przechowywać dany opał. Ponadto, jej długa żywotność (która dochodzi nawet do 50 lat) również przełoży się na naszą oszczędność, ponieważ nie będziemy zmuszeni wymieniać co kilka lat poszczególnych części urządzenia.

Red.
Red. dodany 29 grudnia 2022
 
Odsłon: 366

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika