REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT Niewłaściwe parkowanie
2011.07.15 11:20 | aktualizacja: 2011.07.16 15:22

Parkować każdy może

Jeden lepiej, drugi gorzej, ale jeżdżąc po Biłgoraju ma się wrażenie, że raczej gorzej. Wielu kierowców zauważa samochody zaparkowane w sposób zostawiający wiele do życzenia. Co więcej, często zdarza się, że to jedno i to samo auto. Od dziś zbieramy takie "kwiatki".
Parkować każdy może

Do najczęstszych błędów parkujących należą: pozostawianie pojazdu zbyt blisko skrzyżowania, na wysepkach, uniemożliwiając wyjazd innemu kierowcy, w bramie wjazdowej, przed garażem, na chodniku uniemożliwiając przejście pieszym. Niewłaściwy sposób parkowania utrudnia życie innym kierowcom, a także pieszym.

Tak jak na zdjęciu nr 1 nadesłanym przez naszego czytelnika.

- Na zdjęciu widać, że kierowca złamał przepisy kodeksu wykroczeń i ustawy prawo o ruchu drogowym. Pojazd został zaparkowany w sposób nieprawidłowy, który tamuje i utrudnia ruch pieszych, przez co zagraża bezpieczeństwu pieszych. Samochód ponadto nie spełnił warunków dopuszczalności zatrzymania pojazdu na chodniku - wymienia mł. asp. Milena Wardach z KPP w Biłgoraju. Pani rzecznik dodaje także, że w świetle wymienionych przepisów wykroczenie drogowe tj. zatrzymanie na przejściu dla pieszych lub rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów przed tym przejściem jest zagrożone grzywną w wysokości do 300 złotych i 1 punktem karnym.

Prosimy o nadsyłanie zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Nie tylko w Biłgoraju, ale w całym powiecie.

Być może któryś z kierowców, gdy zobaczy swoje zdjęcie, zastanowi się i drugi raz w sposób utrudniający życie pozostałym mieszkańcom, nie zaparkuje.

Na początek dwie fotografie z czerwca br.

red.
red. dodany 15 lipca 2011
 
Odsłon: 26313

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (30)

Najwyżej oceniane komentarze
mastalerz
Oceniano 17 razy  +13
Mam lepszą akcję !!! Państwo sra swoimi psami na skwery !!! W jeden dzień zrobię kilkanaście zdjęć !!! Wysłać ???
Wszystkie komentarze
~ Jan
Oceniano 1 raz  +1
Postawcie w tej bramie składaną blokadę i cwaniaczek więcej tam nie zaparkuje
~ nikt
Oceniano 3 razy  +1
aaaaaacha W niedziele to mozna!!!!!!!!!! ksiądz da rozgrzeszenie ---co za interpretacja bardzo mnie rozbawiła
~ Zdziwiony
Oceniano 1 raz  +1
Jakbym spotkał taką szmatę, która mi taką naklejkę nakleja, to by zębów już nie miała! Co najgorsze takim defektom się wydaje, że są super znawcami i mogą ludzi karać. Np. parking koło Markosza zawsze był prostopadły, teraz zrobili niby równoległy, ale i tak 90% parkuje prostopadle, bo na równoległe parkowanie nie ma tam miejsca! I ja również parkuję prostopadle, bo parking równoległy w tym miejscu to chory pomysł! Ale taki pustak już by naklejkę nakleił.
~ Zdziwiony
Oceniano 6 razy  -2
Co za głąb dodał zdjęcie z Toyotą? Przecież widać, że to w niedziele i ktoś przyjechał na msze, a tam na ulicy jest bardzo mało miejsca do zaparkowania. Jeżeli byłby zaparkowany to za niecałe 1h samochodu na pewno już nie było, oraz na tygodniu tak też by nie stał. A na zdjęciu widać w dodatku kierowcę w środku, który pewnie przyjechał po kogoś, kto zaraz z kościoła wyjdzie. Prości ludzie szukają sensacji na siłę
~ LBL
Oceniano 4 razy  +4
ten zielony passat to strażnika który chciał mi wypisac mandat za złe parkowanie stałem dokładnie tam gdzie on. a to drań z niego
~ lenio
Oceniano 5 razy  +3
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.
~ arczi64
Oceniano 5 razy  +5
na 6 i 7 zdjeciu to jak sie nie myle auto komendanta strazy miejskiej Bogusia :)) tak na 90%
~ do kolesia od samochodu w bramie
Oceniano 4 razy  +2
http://www.gazetabilgoraj.pl/aktualnosc74-Po-porade-do-sadu.html
Sędziego to kolego zostaw bo w Biłgoraju jest rasa sędziowska ,uwalą cię ,znikną zeznania,wyrok ci wkleją oszczerczy wg własnego zawisłego czegoś tam .
Wstydu nie mają a tego nie rozpowiadaj bo ludzie są delikatnie mówiąc podli i potrafią się mścić na przedmiotach.Oni i tak wstydu nie mają te sędziowie a szczególnie sędziny za sędziów nadrabiają kobiecą podłością.
Chceie poznać najpodlejszą i najwredniejszą ? z tupetem że hoho !
~ zdegustowany
Oceniano 4 razy  0
ulica Dąbrowskiego parking po prawej stronie od Kościuszki auta parkują po skosie i wystają na jezdnie choć znak pokazuje aby parkować równolegle do jezdni!!!!!!!!
~ pol
Oceniano 9 razy  +5
To są przecież auta (3 ostanie zdjęcia) stróżów prawa Panów Strażników Miejskich. Tak właśnie należy parkować na trawnikach albo na chodnikach przecież kolega mandatu nie wypisze !!
BRAWO BRAWO
~ CZYTELNIK
Oceniano 11 razy  +7
dlaczego moje zdjęcia nie zostały dodane? może dlatego że przedstawiają SĘDZIEGO KTÓRY MIMO TO ŻE BYŁA ZWRACANA UWAGA NADAL PARKUJE W NASZEJ BRAMIE I SKUTECZNIE UTRUDNIA ŻYCIE LUDZIOM ALE MU WOLNO BO POSIADA IMMUNITET!!!!
Ewelina
Oceniano 14 razy  +2
No tak, wszystkiemu winni kierowcy. Mamy tak rewelacyjne, rozbudowane parkingi tylko im się tam nie chce parkować..nie szukajcie dziury w całym..tak jest wszędzie!!! Przeszkadzają Wam samochody na chodnikach? Gdzieś przecież trzeba parkować. Do póki nie stwarzają zagrożenia i nie naruszają przepisów wszystko jest w porządku. Za to posrane chodniki i trawniki to już są ok...lepiej róbcie zdjęcia właścicielom psów i kotów, którzy wyprowadzają swoje zwierzątka i po nich nie sprzątają.
Ola Brzyska
Oceniano 7 razy  -1
o widzę moje zdjęcie
:-)
mastalerz
Oceniano 17 razy  +13
Mam lepszą akcję !!! Państwo sra swoimi psami na skwery !!! W jeden dzień zrobię kilkanaście zdjęć !!! Wysłać ???
Drakkar
Oceniano 2 razy  0
Sposób na parkingowego łosia.
http://parkujezglowa.pl/index.html
~ Akcja super!!!
Oceniano 10 razy  +4
Już zaczynam chodzić po mieście i fotki robię :) może w końcu zapanuje porządek na ulicach.
~ Ola
Oceniano 17 razy  +7
"Prosimy o nadsyłanie zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Nie tylko w Biłgoraju, ale w całym powiecie" dobrze ! Zacznę wysyłać Wam zdjęcia radiowozów parkujących na zakazach zatrzymywania,choćby na Nadstawnej czy Kościuszki.Przykładów pełno.
~ bob
Oceniano 7 razy  -1
karne ***** już są wręczane w naszym mieście widziałem je ostatnio na początku Cichej na przeciwko zakładu mechaniki na samochodach które tam już chyba wrosły w chodnik ale tego też nikt nie widzi więc chyba ktoś postanowił wziąć sprawy w swoje ręce
~ Мне плевать на всех. Паркую&am
Oceniano 1 raz  -1

Zawsze można tak :D
~ xxx
Oceniano 11 razy  -3
są dobre na allegro http://allegro.pl/listing.php/search?string=karny+naklejka - trzeba zdzierac po kawałku :D
~ Endriu
Oceniano 9 razy  -3
Ja jeszcze proponuję to: http://kundelek.com/wp-content/uploads/2010/11/512_473151a2c3accf15112010537.jpg tylko tak żeby było ciężko odkleić/zdrapać
~ Drakkar
Oceniano 12 razy  +4
"Prosimy o nadsyłanie zdjęć nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Nie tylko w Biłgoraju, ale w całym powiecie.
Być może któryś z kierowców, gdy zobaczy swoje zdjęcie zastanowi się i drugi raz w sposób utrudniający życie pozostałym mieszkańcom, nie zaparkuje."
Nie przyniesie to żadnego skutku,tym bardziej nie zmieni zachowań kierowców.Jedynym rozsądnym rozwiązaniem tego problemu to pieszy patrol Policji lub Straży Miejskiej wyposażony w bloczek mandatowy oraz numer telefonu lawety dyżurnej.
Miejsca w ktorych najcześciej wystepuje gatunek łosia parkingowego poddałbym specjalnej uwadze gdyż mieszcza sie na chodnikach przez co utrudniają zycie ludziom.Osobników gatunku łoś parkingowy codziennie widuje w okolicach Starostwa,Urzedu ZUSu,Domu towarowgo SDH,banku PKO,Urzędu Pracy,aptece obok sklepu spożywczego w Puszczy,sklepu odzieżowego przy ulicy Mickiewicza i w wielu innych miejsach na Kosćiuszki gdzie łoś parkingowy skutecznie umila życie mieszkańcom.
Równocześnie informuje łosi parkingowych,że już nie bede grzecznie szukał "kierowcy" i prosił o nieblokowanie mojego wyjazdu tylko o tym fakcie poinformuję Policję.
~ JK
Oceniano 12 razy  +10
Burmistrz nie umie zadbać o parkingi i takie efekty.
~ pol
Oceniano 14 razy  +8
Kolejny raz pytam czy straży miejskiej oczy p... zaszły i oni takich rzeczy nie widzą ??!!!
~ Bartoll
Oceniano 8 razy  0
"Co więcej często zdarza się często, że to jedno i to samo auto." Mogli być przynajmniej przeczytać to co napisali przed publikacja....:D
~ a
Oceniano 7 razy  +1
to tylko cwaniactwo młodego kierowcy
~ aa
Oceniano 6 razy  -2
i bądź tu człowieku orginalny...
~ zocha
Oceniano 10 razy  +4
mistrzostwo świata!!!
~ Kapka
Oceniano 5 razy  +1
hehe toż to Wispol Peugeot na drugim!
~ JohnnieWalker
Oceniano 10 razy  +4
Zapraszam na forum biłgorajskie do tematu "tak się parkuje w Biłgoraju". Podaję link: http://forum.lbl.pl/viewtopic.php?t=6869&postdays=0&postorder=asc&start=0 3 strony samych biłgorajskich smaczków:)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w niedzielę, godzina 20:07 Brodziaki
Piknik historyczny w Brodziakach
OSP w Brodziakach, GOK w Biłgoraju, GRH "Wir" z Biłgoraja oraz wójt gminy Biłgoraj zaprosili na kolejny już Piknik Historyczny w Brodziakach. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 2 października.
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Wygrana w Lotto padła w Biłgoraju
dzisiaj, 09:20 Biegi przełajowe
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
24 września 2022 Gorajec
Wkrótce ciężarówki ominą Biłgoraj
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gorajca w ciągu drogi krajowej nr 74. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Dzięki realizacji tej inwestycji ciężarówki ominą Biłgoraj.
dzisiaj, 07:18 Biłgoraj
Mostu już nie ma, przejazdu też
we wtorek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sytuacja Ani pogarsza się z każdą chwilą
w sobotę, godzina 17:38 Łukowa
Łukowa gra dla Mirka
Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa zaprosiło na festyn charytatywny pod hasłem "Gramy dla Mirka". Wydarzenie odbyło się w sobotę 1 października na placu przy Szkole Podstawowej w Łukowej.
w poniedziałek, godzina 14:49 Turobin
Mieszkaniec Turobina walczy o względy rolniczki w telewizyjnym show
w sobotę, godzina 21:05 Aleksandrów
Mężczyzna przygnieciony przez drzewo. Zmarł na miejscu [AKTUALIZACJA]
27 września 2022 Biłgoraj
Podejrzany o pedofilię 59-latek zatrzymany w Biłgoraju
Na terenie Biłgoraja został zatrzymany 59-letni mężczyzna, który pisał niestosowne treści do osoby podającej się za 10-letnią dziewczynkę. Złapał się na haczyk zarzucony przez grupę "Dzieciak w sieci". Do zatrzymania podejrzanego o pedofilię doszło w minioną sobotę, w niedziele usłyszał zarzuty.
w niedzielę, godzina 18:50 Biłgoraj
Udało się wygrać 100 tys. zł?
w niedzielę, godzina 13:20 Biłgoraj
34. raz biegali ulicami miasta
w czwartek, godzina 16:24 Majdan Nowy
Zamordowani za chęć niesienia pomocy
Jan Gniduła, Katarzyna Kowal, Józef Kowal, Anastazja Łubiarz, Marianna Łubiarz, Katarzyna Margol oraz Kazimierz Szabat zostali zamordowani za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Dziś, w czwartkowe południe 29 września zostali "Zawołani po imieniu". Uroczyście odsłonięto pomnik poświęcony mieszkańcom gminy Księżpol.
dzisiaj, 07:17 Karolówka
Droga gminna w Karolówce po remoncie
we wtorek, godzina 14:19 Biłgoraj
Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego
23 września 2022 Korczów
Ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022"
W piątek 23 września na terenie gminy Biłgoraj rozpoczęły się ćwiczenia pod kryptonimem "Korczów 2022", podczas których swoje umiejętności doskonalili strażacy, policjanci i terytorialsi.
w czwartek, godzina 10:25 Biłgoraj
Ponad sto osób chciało oddać krew dla Ani
w sobotę, godzina 12:43 Smólsko Duże
Zaginiony 65-latek odnaleziony. W poszukiwaniach wykorzystano drona z kamerą termowizyjną
21 września 2022 Biłgoraj
Biłgoraj z drona
Bols Air Shoot zaprezentował film, na którym można obejrzeć Biłgoraj z lotu ptaka. Są Państwo ciekawi jak stolica powiatu wygląda z góry? Zachęcamy do obejrzenia.
23 września 2022 Biłgoraj
Dodatek na ogrzanie domu. Kto nie dostanie pieniędzy?
we wtorek, godzina 07:53 Lubelszczyzna
Wojewoda o dystrybucji jodku potasu. "Preparaty znajdują się na poziomie magazynów gminnych"
20 września 2022 Biłgoraj
Kamień węgielny pod budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego wmurowany
Na placu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju powstaje nowy obiekt - Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe. Dziś, we wtorek 20 września, przy udziale władz samorządowych wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję, która pochłonie ponad 15 mln zł.
w piątek, godzina 09:56 Wola Duża
Zasnął za kierownicą i uderzył w przepust
w poniedziałek, godzina 08:53 Biłgoraj
Jubileusz 20-lecia biłgorajskiego UTW
w czwartek, godzina 14:54 Biłgoraj
"Czwórka" ma pół wieku
Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju powstała w 1972 roku. Obchody jubileuszu 50-lecia, na które złożyła się msza święta oraz uroczysta akademia, zorganizowano w czwartek 29 września.
we wtorek, godzina 07:19 Biszcza
Trasa do Pomnika Lotników otwarta
24 września 2022 Biłgoraj
Spotkanie z Sumlińskim i Rolą. "Pandemię wymyślili żydowscy globaliści"
w piątek, godzina 14:17 Biłgoraj
Zarząd Powiatu spotkał się z pracownikami DPS-ów. Tematem podwyżki płac
Pracownicy Domów Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat biłgorajski dostali podwyżki, średnio po 500 zł. Decyzję władz powiatu ogłosił dziś starosta Andrzej Szarlip, po posiedzeniu Zarządu Powiatu, na spotkaniu z dyrekcjami obu placówek i przedstawicielami związków zawodowych i pracowników oraz "Solidarności".
28 września 2022 Biłgoraj
Powstała strona poświęcona pomocy dla Ani
28 września 2022 Biłgoraj
Drożej za przedszkole. Placówki darmowe dla dzieci z Ukrainy
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika