REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Problemy z parkowaniem w Biłgoraju
2014.01.21 09:52 | aktualizacja: 2014.01.21 12:55

Trudna sztuka parkowania

Po przebudowie głównych ulic miasta, w Biłgoraju powstało kilka nowych parkingów. Jak się okazuje parkowanie na nich nie jest sprawą oczywistą. Jedni parkują poprzecznie, inni równolegle.
Trudna sztuka parkowania

Temat parkowania poruszaliśmy już na portalu bilgorajska.pl, kilkakrotnie m.in. w artykule Parkować każdy może.

Aby wytykać błędy kierowcom z Biłgoraja, powstał nawet specjalny portal www.bilgo-raj.com.pl na którym znajdują się zdjęcia samochodów zaparkowanych nie tylko nie zgodnie z przepisami, ale w sposób utrudniający się poruszanie innym kierowcom i pieszym. - Pomysł utworzenia strony pojawił się po narodzinach pierwszego dziecka i spacerze z wózkiem po biłgorajskich chodnikach i ulicach bo niestety i po ulicach trzeba jeździć wózkami w naszym mieście. Teraz gdy dzieci podrosły i chodzimy pieszo na spacery w niektórych miejscach nadal trzeba wychodzić na ulice. Myślałem ze po utworzeniu strony coś się zmieni jak służby za to odpowiedzialne dostana na tacy miejsca gdzie notorycznie zastawia się chodniki, parkuje na zakazach itd. Jednak jak widać nie przynosi to zamierzonych skutków - komentuje pomysłodawca strony, pan Wojciech.

Problem z z parkowaniem w Biłgoraju, który nasilił się od zakończenia przebudowy ulic miasta, zauważa także biłgorajska komenda.

- Mieszkańcy wielokrotnie nagłaśniali tę sytuację, w związku z tym, że kierowcy parkują gdzie chcą i w jaki sposób chcą, nie zwracając uwagi na to, że utrudniają przy tym przejście pieszym po chodniku. Jednak przebudowa ulic miasta zmierza ku końcowi, tak więc do momentu zakończenia całkowitego uzupełnienia oznakowania poziomego ulicy Kościuszki wraz z miejscami do parkowania w zatokach usytuowanych przy tej ulicy - starajmy się parkować samochody równolegle, w sposób w jaki to obowiązuje i nie utrudnia pieszym przejścia po chodniku - apeluje Milena Wardach, rzecznik KPP w Biłgoraju.

Przypominamy, że na chodnikach wolno parkować, ale w sposób nie utrudniający ruchu pieszym. Jednak trzeba pamiętać, że parkowanie tyłem na chodniku jest zabronione. Ma to zapobiegać jeżdżeniu po chodniku w celu zaparkowania przodem do drogi. Parkując na chodniku trzeba pamiętać o ustawieniu auta przy krawędzi drogi (krawężniku), nawet jeśli chodnik jest wyjątkowo szeroki.

- Parkowanie w naszym mieście to jakaś patologia każdy chce wjechać do sklepu autem i parkuje na całym chodniku nie myśląc o matkach z wózkami, a 50 metrów dalej są wolne miejsca parkingowe. Sam dużo jeżdżę po mieście i muszę parkować pod urzędami i innymi instytucjami i jeżeli się chce kawałek przejść to naprawdę nie trzeba stawać na chodnikach i zakazach - zaznacza pan Wojciech. Dodaje jednocześnie, że zdjęcia niektórych miejsc są dodawane kilkakrotnie przez wielu użytkowników i nic się nie dzieje w tym temacie. Strona się cały czas rozwija przybywa użytkowników i zdjęć, miejmy więc nadzieję, że niedługo się coś zacznie zmieniać - podkreśla.

Policja przypomina, że nowe zatoki w mieście Biłgoraj są oznakowane znakami poziomymi P19, dlatego parkując w tych miejscach w sposób inny niż równoległy kierowca popełnia wykroczenie. Tzw. Linia przerywana, odgraniczająca zatokę od prawej krawędzi jezdni - nakazuje nam parkowanie równoległe w tym miejscu. Dlatego Policja apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i parkowanie swoich samochodów w zatokach w sposób prawidłowy, równoległy do krawędzi jezdni, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oto dokładne przepisy Prawa o ruchu drogowym:

Art. 46.

1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.

2. Kierujący pojazdem, zatrzymując pojazd na jezdni, jest obowiązany ustawić go jak najbliżej jej krawędzi oraz równolegle do niej.

3. W czasie postoju na drodze poza obszarem zabudowanym pojazd powinien znajdować się, jeżeli to tylko możliwe, poza jezdnią.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub postoju wskazany znakami drogowymi.

5. Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować inne środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku.

Art. 47.

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

Red.
Red. dodany 21 stycznia 2014
 
Odsłon: 10584

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (66)

Najwyżej oceniane komentarze
~ lbl.pl
Oceniano 35 razy  +29
Jak już jest o parakowaniu to opiszę pewną historię.
http://bilgo-raj.com.pl/img/147/idealnie-na-przejsciu-dla-pieszych/
Auto jak zaparowane, każdy widzi.
Złamane co najmniej kilka przepisów. Auto z DMC powyżej 2,5T, stoi 4 kołami na chodniku i blokuje całe przejście dla pieszych. Nawet widać jak piesi muszą bokiem omijać.
Akurat się tak trafiło, że przechodził w tym czasie chodnikiem patrol pieszy, 2 policjantów. Jak już prawie doszli do auta to przeszli na przejściu na druga stronę ulicy udając, że nic nie widzą i ich to nie zainteresowało. Specjalnie poszedłem za nimi na drugą stronę ulicy, zatrzymałem i zapytałem, czy to auto jest poprawnie zaparkowane. Odpowiedzieli, że nie i dość niechętnie wrócili na drugą stronę ulicy. Akurat kierowca był przy aucie, więc poprosili go, czy nie mógłby odjechać w inne miejsce i tak skończyła się ta interwencja.
To ja sie wcale nie dziwię, że nikt w tym mieście nie przestrzega przepisów, jak najgorszą kara jaka go może spotkać jest uprzejma prośba policjanta o przeparkowanie auta.
Ciekawi mnie czy jakby zobaczyli osobę przebiegającą przez jezdnię, to czy poprosiliby ją, żeye więcej tego nie robiła, czy od razu wyciągnęli bloczek mandatowy.
~ Endrju
Oceniano 22 razy  +18
Kto wpadł na tak genialny pomysł, żeby zlikwidować przystanek naprzeciwko SDH, przy Parku Solidarności?
Teraz trzeba, aż pod ZUS, albo pod Kościółek iść.
Ale najważniejsze, że powstały nowe 3,4 miejsca do parkowania.
~ j.w
Oceniano 19 razy  +15
Wszystkie komentarze
~ mieszkaniec
  0
dajcie spokój tu od kilku lat niema gdzie parkować
~ Biłgorajanin
Oceniano 3 razy  +1
według mnie to 90% ruchu generują auta z poza Biłgoraja, Heniek bez kompletu uzębienia przyjeżdża z dereźni czy tam tarnogrodu na promocje do biedronki swoim lanosem i parkują jak u siebie na wsi i stąd ten artykuł.
~ j.w
Oceniano 1 raz  +1
Koło Markosza?
.
.
.
Oficjalnie nie było tam żadnego parkingu (bo ja nie widzę żadnego znaku, który mówiłby, że jest tam jakikolwiek parking).
http://goo.gl/maps/PhpBc
Auta parkowały na chodniku (w tamtym miejscu, po remoncie szerokość jezdni pozostała taka sama, a z chodnika wyodrębniono ~ 2m miejsca na zatoczkę do parkowania równoległego). Auta parkując na tym chodniku równolegle, łamały przepisy, bo nie zostawało 1,5m chodnika dla pieszych.
.
Zwróć też uwagę, że od przejścia dla pieszych obok Markosza, aż do Dorosza był trwanik i drzewka, a po remoncie jest tam parking, więc ilośc miejsc parkingowych w tej okolicy się zwiększyła.
.
.
Co do parkingu po drugiej stronie (przy Veronie) to się zgodzę, głupota było projektowanie tam zatoczki do parkowania równoległego, bo miejsca tam naprawdę sporo i parking skośny/prostopadły też by się zmieścił.
~ dowód
Oceniano 2 razy  0
koło Markosza, korku jeden! Weź się ogarnij i głupot tu nie wypisuj. Tak samo koło Verony, był prostopadły i było ok, a teraz równoległy
Drakkar
Oceniano 4 razy  +4
1.Blachy LBL to oznaczenia dla całego powiatu wiec nie generalizuj że tylko Biłgoraj.
2.Kiedy jadę do pracy nie blokuję przez osiem godzin publicznego parkingu.
3.Migracja w poszukiwaniu pracy i za pracą odbywa sie przeważnie w kierunku miast razem ze zwyczajami i mentalnośc
4.Po mieście jadę 50-60 szybciej nie ma sensu,puszczam ludzi na przejsciach,samochody z bocznych ulic,parkuję w/g przepisów i z poszanowaniem pieszych.
5.Nie dziele ludzi ze wzgledu na pochodzenie czy też miejsce zamieszkania.Jednak przypuszczam że jakies 70% ruchu generuja kierowcy z poza Biłgoraja,dowodem na to niech bedą dni kiedy pojawiła sie gołoledź a potem snieg.Ruch w Biłgoraju był wtedy znacznie mniejszy.
~ kierownik
Oceniano 5 razy  +1
Zawsze twierdziłem i nadal twierdzę, że w Biłgoraju są najgorsi kierowcy!!! Zamieszczone zdjęcia i dyskusja na tym forum to potwierdzają!!!
Kozy miedzy nogi, a nie samochody!!!
~ qwerty
Oceniano 3 razy  -1
Bardzo dobry i skuteczny pomysł. Jak nie można liczyć na SM to trzeba sobie samemu radzić :) Co więcej wieśniak, który dostanie mandat zamiast wyciągnąć wnioski będzie rzucał gromy na SM za to, że nie mają co robić tylko mandaty wypisują, a tak może sobie uświadomi, że utrudnia życie innym.
~ LENIE Z WAS
Oceniano 14 razy  +8
No faktycznie, taki ten Biłgoraj ogromny, że tyłka nie można samemu ruszyć, wszędzie się wozić bo ucierpi DUMA. Żenada.
~ asdf
Oceniano 13 razy  +9
przestancie sie podniecac tym bilgorajem i jego prawami najgorsza dziura w polsce , niema nawet pracy niewspominajac o drogach a tu szarpiecie sie jak psy o skorke chleba bo na mieso niestac wlasciciela
~ olo
Oceniano 7 razy  +3
Mało tego pod znakiem jest jeszcze napisz do 30 min !!!
~ Alium
Oceniano 9 razy  +5
Wątpię.
Na Bartoszewskiego w okilicy ZUS od wielu lat jest znak nakazujący parkowanie równoległe przy krawędzi chodnika.
W praktyce wygląda to tak:
http://bilgo-raj.com.pl/upload/20130603195243uid3.jpg
~ biłgorajanin
Oceniano 6 razy  0
Postawcie znaki i po problemie.
~ olo
Oceniano 5 razy  +1
No właśnie to jest podejście kogoś kto musi podjechać pod sam sklep za Starostwem jest bardzo duży parking więc można tam śmiało zostawić auto i przejść się na przeciwko Starostwa !!
~ OBSERWATOR
Oceniano 9 razy  +5
Jak widać na zamieszczonych zdjęciach i czytając poniższe teksty, dochodzę do wniosku, że jeżeli chcemy szukać debilnych kierowców, to do Biłgoraja. Ubaw po pachy i to za darmola
~ biłgorajanin
Oceniano 3 razy  +1
Nie mów głupot bo Rosłana widziałem w Lublinie Jak tak można kogoś oczerniać.Powiem krotko jesteś glupi cep!
~ Alium
Oceniano 8 razy  +6
Ale tu tak na prawdę nie chodzi o sam fakt parkowania skośnie czy prostopadle na zatoczkach do parkowania równoległego.
Jeśli ktoś nawet zaparkuje skośnie, a chodnik w tym miejscu ma 5-6 metrów i zostaje wystaczająco dużo miejsca dla pieszych to nikt raczej nie będzie robił z tego afery ( tu jest wina miasta, że nie zrobiło parkingów do parkowania ukośnego tam gdzie było na to miejsca, choćby na Kościuszki przy SDH, albo naprzeciwko Starostwa).
Prawdziwym problemem jest parkowanie w taki sposób, że praktycznie cały chodnik jest zastawiony i pieszyc musi się przeciskać między maską auta, a witryną sklepową. Tutaj nawet znaki nie są potrzebne, bo reguluje to Kodeks Drogowy.
~ jj
Oceniano 5 razy  +5
Myslcie troche,jak jeden czy drugi zaparkuje w poprzek to trudno,zeby trzeci czy czwarty probował parkowac równolegle.Nie ma znaków pionowych nakazujacych okreslone parkowanie,wiec nie ma sie czemu dziwić,szczególnie w zimie.Wiec ta dyskusja jest jałowa.Niech wstawią znaki pionowe i nie bedzie tłumaczenia,ze sie nie zauważyło..
~ pijany kazik
Oceniano 4 razy  +4
tak jak piszecie te komentarze to już tylko dać wam pistolet i powybijalibyście wszystkich
~ Figa
Oceniano 8 razy  +4
Policja w Biłgoraju nie robi nic by zaprowadzić porządek :
http://bilgo-raj.com.pl/img/134/jak-to-na-wsi-za-stodola/
~ mieszkaniec_miasta
Oceniano 4 razy  +4
W takim mieście jak Biłgoraj straż miejska jest zbedna. Takie jest moje zdanie, nie wiem jak inni mieszkańcy ale funkcje, którą pełnią mogli by wypełniać obecni bezrobotni za podstawową płacę krajową a nie za płacę funkcjonariuszy publicznych. Miasto Biłgoraj jest zbyt małe by utrzymywało taki funkcjonariuszy bezczynnych !!! Przez to są duże straty w budżecie miasta !!!
~ j.w
Oceniano 5 razy  -1
Jak już obejrzałeś oba filmy to proszę podaj mi choć jedno miejsce przy Kościuszki, gdzie przed przebudową mieściło się 6-7 aut (zaparkowanych zgodnie z przepisami!!!), a teraz mieści sie tylko 3.
~ AK
Oceniano 4 razy  +2
A Kodeks Drogowy mówi Tobie to coś ???? tam są opisane zasady ruchu drogowego ,,parkowania,włączania się do ruchu ,postoju ,zatrzymywania i wrzucania migaczy żeby innych użytkowników drogi w tym pieszych nie wk... debilnym wrzucaniem migaczy a na pewno nie robi się tego jak już się wykonuje jak by jechał na koniu na oklep i pociągał za lejce w momencie skrętu itdddddddddd
Ludzie korzystajcie z wujaszka goooogle tam Kodeks Drogowy też jest i można sobie poczytać czasami nawet w sraczu na kiblu tabletem albo komórką.
~ j.w
Oceniano 5 razy  -1
No to na co czekasz?
http://www.bilgo-raj.com.pl
~ j.w
Oceniano 8 razy  +4
Nie masz racji.
.
Przed przebudową Kościuszki liczba "oficjalnych miejsc parkingowych" była niższa niż obecnie po przebudowie.
Wyznaczonych zatoczek było ledwie kilka.
.
Polecam film z czerwca 2012, widać jak wyglądała wtedy Kościuszki.

.
Nie było w większości wyznaczonych zatoczek (nawet jak twierdzisz, tych do parkowania skośnego/prostopadłego), tylko był szeroki (4-5m) chodnik na którym parkowały auta i tak samo jak teraz parkowały nieprawidłowo, bo utrudniały ruch pieszych i 1,5m rzadko było zachowane.
Zatoczki, były na przykład naprzeciw kina, ale były one przystosowane do parkowania równoległego tak jak teraz (sprawdź sobie na filmie, że auta parkowały na nich nieprawidłowo, bo skośnie i 0,5m-1m auta wystawało na jezdnię).
.
Tu masz film aktualny:

Każdy chyba wie jak to teraz wygląda.
Miasto po prostu chciało ucywilizować ruch na Kościuszki, poprzez budowę azyli i wyznaczenie zatok postojowych.
Niestety z mentalnością biłgorajskich kierowców ciężko ciężko cokolwiek ucywilizować w tym mieście.
~ AK
Oceniano 5 razy  -1
-jak mnie obrażasz to sam jesteś zero !!!!
zatkałokakało ? i zabolało myślenie . O co ci chodzi kto kogo poucza ???
Ja proponuje radosną zabawę w której różnej maści c z ł o n y umysłowe by się uczyły myślenia !!!
-------------------------
Jak można nie dostrzec humoru ??
-------------------------
To nie jest wcale śmieszne przepychać się między samochodami kobietom z wózkami albo kogoś o kulach czy z laseczką jakiejś babci czy dziadkowi.
~ G
Oceniano 9 razy  +5
Dzisiaj Rosłan zaparkował tak koło banku że nie mogłem przejść
chodnikiem. Mam zdjęcie.
~ AK
Oceniano 3 razy  +1
-jak oni wystawić chcą mandat a Kościuszki 29 robi z nich ,,gupków" ! wiem co pisze .To po kiego będą ich z siebie robić ?? Proste i po temacie.
==========================
Ja w pracy jak poznałem obieg papierów i decyzje to też szedłem prosto a nie udawałem,,gupka"i nie szedłem naoooookoło jak i tak potem było jak wiedziałem że będzie. Tez me przewidywanie podobnie nazywali.Ja jednego petenta nie maiłem żeby z nim chodzić i wydurniać się papierami wokoooło.
Proponuje wziąć się za drukowanie nalepek nawet z numerami kolejnymi i zapisywaniem delikwentów numerami rejestracyjnymi a upartych jak tępe asertywne osły wyliczać w gazecie z numerami rejestracyjnymi.Proponuje zapoczątkować zabawę ,że kto źle parkuje i jest osiołkiem niech wpłaci kasę na jaki dom dziecka-dobrowolnie bez przymusu co łaska minimum 200 PLN za kilkukrotną upartość.
Policja od incydentu lekko mogła by brać 100 PLN .
--------------------
Komentujcie.
~ asdsgdg
Oceniano 1 raz  +1
Jakie 6pkt?
Za parkowanie dają 1 punkt.
~ tentego
Oceniano 7 razy  +5
do wymierzania kar są powołane odpowiednie organa w każdym cywilizowanym kraju więc od nich trzeba wymagać i naciskać na nie by wywiązywały się ze swoich obowiązków a nie siać anarchię i będąc zerem pouczać zera
~ ghkij
Oceniano 11 razy  +11
http://bilgo-raj.com.pl/img/151/innym-mandat-a-sobie/
Pani rzecznik niech najpierw zaapeluje do swoich kolegów po fachu, no chyba, że panowie przeprowadzali interwencję ratującą bezpieczeństwo państwowe, jak w zwyczaju mają tłumaczyć się z każdego złamanego przez nich przepisu (stawiam, że poszli po fajki do Żabki)...
~ ehh
Oceniano 12 razy  0
MIASTO z parkingu na którym wcześniej mieściło się 6-7 samochodów robi parking na 3 auta ( piękny równoległy), to ja się nie dziwie że ludzie stają gdzie mogą. Nie dziwie się też Panu "mądremu" od portalu "jak to się parkuję" tylko mu współczuje. Ostatnio policja chyba też zaczęła czytać te pisowskie wypociny i ładują ileś setek i chyba 6 pkt - BRAWO ! A PARKINGÓW CORAZ MNIEJ !
~ sfrustrowana mama
Oceniano 8 razy  +4
Witam,
na ulicy Armii Kraków również samochody nie potrafią prawidłowo parkować tylko zastawiają cały chodnik. Uprasza się podczas parkowania o korzystanie z rozumu jeśli takowy kierowcy tych aut posiadają!
~ FAcjata
Oceniano 11 razy  +7
Typowa postaw roszczeniowa.
JA mam auto
JA chce jechać na zakupy
JA chce wjechać pod sam sklep
JA żądam, żeby czekało na mnie miejsce parkingowe
A dlaczego miasto ma Ci to zapewniać?
Jak jakiś przedsiębiorca stawia sklep w centrum miasta to nich my sli o klientach zmotoryzowanych. Niech wpuści auta np. na swoją działkę, jak chce żeby u nigo zakupy robili. Jak buduje nowy duży obiekt, to nich zrobi parking podziemny, albo na poziomie O, dla klientów.
Ty byś wymagał, żeby miasto za publiczne pieniądze kupiło grunt w centrum, później, żeby za publiczne pieniądze wybudowało parking, no i oczywiście taki parking nie mógłby być płatny, bo Ci się należy od miasta.
~ Ferre
Oceniano 6 razy  +4
I co, może to, że nie ma wystarczającej dla każdego ilości miejsc parkingowych w centrum upoważnia do tego żeby parkować na chodnikach i je blokować.
Czasy się zmieniły, to nie to co 20-30 lat temu, że mało kto miał auto, dziś praktycznie każdy ma. Nie ma takiej możliwości, żeby dla każdego zapewnić miejsca parkingowe. Daj mi przykład jakiegoś miasta, które nie ma problemu ze zbyt małą ilościa miejsc parkingowych.
To kierowcy powinni dziękować pieszym, że do sklepów/urzędów/firm/szkół w centrum chodzą pieszo. Jakby każdy kto ma auto zawsze nim jeżdził to całe centrum byłoby wielkim korkiem, a po 7 rano nie dałoby się znaleźć żadnego miejsca do zaparkowania.
A władze miasta to niby jak mają wyczarować te parkingi, i tak przy okazji przebudowy Kościuszki powstały nowe, bo zamieniono nowe trawniki na zatoczki. Wskaż miejsce w centrum miasta będące właśnością miasta w którym można utworzyć parking?
Powiem więcej, z każdym rokiem będzie coraz gorzej, bo aut jest coraz więcej, a i ludzie stają się coraz bardziej wygodni i nie chce im sie przejść kilometra do sklepu czy urzędu tylko biorą auto i chcieliby wjechać pod same drzwi.
Biłgoraj to bardzo małe miasto, z Rynku do Puszczy można pieszo w 20-25 minut przejść. A jak mówiłem będzie z parkowaniem już tylko gorzej, bo choćby parking obok dworca, za tą budą z zapiekankami niedługo może zostać zlikwidowany, bo działak jest wystawiona na sprzedaż. Parking w okolicach Delikatesów Centrum też został przecież w większość zlikwidowany, bo powstaje tam dośc spory obiekt handlowy i jak otworzą się tam sklepy to jeszcze więcej aut sie pojawi w centrum.
Może pora zacząć myśleć o jakiejś strefie płatnego parkowania w centrum? Wtedy zaparkuje tylko ten co na prawdę musi, a niektórzy zastanowią się czy może nie lepiej pieszo sie przejść, albo rowerem niż płacić?
~ ,,
Oceniano 9 razy  -1
To prawda, że te parkujące samochody bardzo utrudniają pieszym chodzenie, ale ale gdyby władze miasta zapewniły dostateczną ilość parkingów to problemu by nie było.Inną sprawą jest kultura kierujących, a właściwie jej brak.Ale i piesi nie są bez winy,i też nie kultury im brakuje.
~ Ferre
Oceniano 10 razy  +10
Decyzję o zlikwidowaniu przystanku podjęła pewnie jakaś urzędnicza biurwa, która ostatni raz autobusem jechała kilkadzeisiąt late temu do babci na wieś, albo w przeciwnym kierunku do miasta do jakiegoś liceum wieczorowego.
Odkąd załapała sie po znajomości na urzędniczy stołek to hoduje hemoroidy w wygodnym fotelu, a jeździ tylko służbowym autkiem.
Takich ludzi problemu zwykłych ludzi nie interesują, najważniejsze, że ona ma dobrze, a to że setki osób, a głównie młodzieży będzie ***** z buta kilometr do najbliższego przystanku jej nie obchodzi.
Co komu przeszkadzał ten przystanek? Przybyło ledwo 3 miejsca parkingowe, wielki mi zysk.
Drakkar
Oceniano 6 razy  +2
1.Zlikwidować Straż Miejską pożytek z nich żaden,za zaoszczędzone pieniądze postawić słupki na chodnikach ograniczające strefę parkowania.
2.Pani rzecznik pani apele są tyle warte co wasze podejscie do źle parkujących kierowców czyli nic i może pani sobie apelować na Berdyczów bo skutku to żadnego nie przyniesie.Wie pani co najlepiej uświadomi niepokornych kierowców?Najlepszy uświadamiacz to banknot 200 zł i taryfikator punktów karnych to i tylko to oświeca i wspaniale przywraca pamieć,kilka razy dziennie kurs po Biłgoraju i mandatów macie na pare tysięcy złotych.Nie musicie sie wysilać bo miejsca gdzie sa źle zaparowane auta możecie znaleźć w biłgorajskich serwisach internetowych wystarczy podjechac i kasować gości SKUTECZNOŚĆ GWARANTOWANA.Potraficie czaić na pieszych na Komorowskiego i PKS-ie i wlepiać mandaty to najwyższy czas zrobiĆ porządek ze źle parkującymi.
3.Każdy kto widzi źle zaparkowane auto utrudniajace ruch pieszym powinien dzwonić na policje,a telefonów powinno byc tyle żeby patrol nie miał za wiele odpoczynku i tak aż do momentu kiedy ludzie nauczą sie parkować jak Bóg przykazał.
4.Gratulacje dla osoby która usuneła przystanek w środku miasta czyli przy parku Solidarności.Jednocześnie chciałem pozdrowić pana Burmistrza i zapytać dlaczego toleruje takie cuda i dziwy jakie sie wyprawiają w Biłgoraju i nie chodzi mi o samo parkowanie tylko niektóre budowlane buble jak choćby przystanki bez wiaty,siedzeń i rozkładu jazdy,lampy nieoświetlajace chodnika czy też parkingi bez oznaczeń.Mam nadzieje tak jak Pan zapowiedział iż w kwietniu wszystkie niedoróbki zostaną usunięte.
https://bilgorajska.pl/forum,406,0,posty,0,Jak-sie-parkuje-w-Bilgoraju.html
~ ko
Oceniano 10 razy  +6
W Biłgoraju jest pełno wieśniaków i tak jak na wsi stawiają traktory tak też w mieście stawiają swoje auta
~ Endrju
Oceniano 9 razy  +7
Opłatami targowymi się nie zajmują już ok około 2 lat chyba.
Okazało się, że nie moga tego robić i teraz robi to Inkasent z BPS.
.
.
To czym teraz się ta Straż zajmuje?
Fotoradaru nie mają.
Mandatów nie wypisują.
.
.
Może tak Straż miejska, (albo UM jako jej organ prowadzący) zdałaby jaką roczną statystykę typu:
-roczny koszt funkcjonowania
-zatrudnienie
-ilośc intwerwencji (+ ich rodzaje)
-ilośc mandatów/spraw skierowanych do sądu
.
.
Zobaczymy wtedy czy jest potrzebna
~ fcvf
Oceniano 5 razy  +1
wstawcie znaki pionowe i po problemie.
~ AK do KIEROWCÓW !!!!
Oceniano 7 razy  +3
klejenia im na szyby ,,Karnych k u t a s ó w " daje efekty piorunująco skuteczne.Może sobie gość zrobić fotkę i na naszej klasie pokazać swój geniusz i humor osobisty .
~ AK do KIEROWCÓW !!!!
Oceniano 12 razy  +4
i nie tylko do kierowców bezmózgowców !
Koledze niedawno przykleili ,,Karnego k u t a s a "
Za to,że źle zaparkował koło szpitala.Musiał być winien bo niewiele marudził.
Ale za to ile było śmiechu przy usuwaniu tego żyletką .
Proponuje bierzcie ludzie w swoje ręce .Myślę,że najtrudniej to chyba kupić mocno klejącą folie-papier a laserową drukarką wypisać, że gamoniom to w nie tę stronę k u t a s k i stają jak innym. Samo usuwanie bardzo uczy uważania gdzie i jak się parkuje.
~ mieszkaniec_miasta
Oceniano 11 razy  +9
Straż u nas jest od opłat targowych i od sprawdzania czy na posesji jest pies. A co do źle zaparkowanych samochodów to totalny brak reakcji. Wniosek nasuwa się jeden ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ !! Już takie rozmowy były w mieście.
~ Chodnik
Oceniano 9 razy  +7
Szanowna Pani Rzecznik. Starajmy się parkować taki jak obowiązuje ? Chyba Pani żartuje ? Cóż za relatywizm w przestrzeganiu prawa. Może jeszcze starajmy się nie jeździć po alkoholu i starajmy się nie zabijać ludzi. Tak starajmy się.
To jest demoralizujące. Jeśli Policja nie reaguje na złe parkowanie, to może spróbuje przejechać na czerwonym, albo przez Aleksandrów przejadę 100km/h - przecież szeroko.
~ Endryju
Oceniano 8 razy  +6
Co do straży miejskiej to najciekawsze jest to że nawet 20m od ich siedziby auta parkują na chodniku i ścieżce rowerowej przy tym sklepie z pieczywem.
To nawet nie trzeba po mieście chodzić tylko wystarczy, żeby z okna wyjrzeć raz na jakis czas. ALe i to jest ponad ich siły.
~ gość
Oceniano 10 razy  +8
Wiadomo za co powinna brać pieniadze straż miejska, ale oni wolą siedzieć w ciepełku, wcale ich nie widać.
~ mieszkaniec
Oceniano 12 razy  +12
Policja i straż miejska ma to i tak w ....
~ pijany kazik
Oceniano 7 razy  +7
przystanek koło banku to w stronę puszczy jak jedziesz a jak w stronę rynku to tam nie ma jest koło zusu i koło kościółka
to tak jak na wsi przystanek od przystanku ok kilometra
~ ela
Oceniano 13 razy  +9
Najbardziej wkurza brak przejścia na przeciwko pogotowia ratunkowego. Samochody poparkowane pod same witryny sklepowe. Z wózkiem nie da rady. Co ja mówię z wózkiem- samemu nie da się przejść !
~ Endrju
Oceniano 8 razy  +8
Ja nie mówię, o tym przystanku co był pod SDH, bo fakt został przeniesiony w okolice PKO i Urzędu Skarbowego.
Mówię o tym po drugiej stronie ulicy, co był obok fontanny w Parku Solidarności.
~ ewa
Oceniano 7 razy  +3
przystanek został przeniesiony na przeciw banku pko. nie trzeba gonić aż do zusu.
~ Endrju
Oceniano 22 razy  +18
Kto wpadł na tak genialny pomysł, żeby zlikwidować przystanek naprzeciwko SDH, przy Parku Solidarności?
Teraz trzeba, aż pod ZUS, albo pod Kościółek iść.
Ale najważniejsze, że powstały nowe 3,4 miejsca do parkowania.
~ Endrju
Oceniano 8 razy  +6
Niestety mentalnośc większośc kierowców jest jaka jest.
Nawet jak będzie oznakowanie pionowe i poziomowe nowych zatoczek to większośc i tak będzie mieć to "w głębokim" poważaniu i parkować tak jak im sie podoba.
Jedyną rzeczą jaka skutecznie działa na kierowców jest to:
http://sklep24.pzmwimet.pl/photos/1372682447.jpg
~ www
Oceniano 7 razy  +5
nagminnie na ul. Kopernika na chodnikach stoją samochody.ok 9 rano często stoi biały bus który zajmuje cały chodnik. Policja jeździ i nie reaguje.
Dalej...
Auto exodusa lub czasem jeszcze jakieś kombi stoi przy wejściu do exo i zamiast stanąć jak już musi, bezpośrednio przy budynku to trzeba omijać szerokim łukiem.
~ lol
Oceniano 6 razy  +2
Idac twoim tokiem myslenia jak nie ma znakow to mozna parkowac rownolegle zastawiajac chdniki? Mozesz czlowieku i parkowac rownolegle tylko zostaw miejsce bo inaczej dostaniesz "KARNEGO"
~ lbl.pl
Oceniano 35 razy  +29
Jak już jest o parakowaniu to opiszę pewną historię.
http://bilgo-raj.com.pl/img/147/idealnie-na-przejsciu-dla-pieszych/
Auto jak zaparowane, każdy widzi.
Złamane co najmniej kilka przepisów. Auto z DMC powyżej 2,5T, stoi 4 kołami na chodniku i blokuje całe przejście dla pieszych. Nawet widać jak piesi muszą bokiem omijać.
Akurat się tak trafiło, że przechodził w tym czasie chodnikiem patrol pieszy, 2 policjantów. Jak już prawie doszli do auta to przeszli na przejściu na druga stronę ulicy udając, że nic nie widzą i ich to nie zainteresowało. Specjalnie poszedłem za nimi na drugą stronę ulicy, zatrzymałem i zapytałem, czy to auto jest poprawnie zaparkowane. Odpowiedzieli, że nie i dość niechętnie wrócili na drugą stronę ulicy. Akurat kierowca był przy aucie, więc poprosili go, czy nie mógłby odjechać w inne miejsce i tak skończyła się ta interwencja.
To ja sie wcale nie dziwię, że nikt w tym mieście nie przestrzega przepisów, jak najgorszą kara jaka go może spotkać jest uprzejma prośba policjanta o przeparkowanie auta.
Ciekawi mnie czy jakby zobaczyli osobę przebiegającą przez jezdnię, to czy poprosiliby ją, żeye więcej tego nie robiła, czy od razu wyciągnęli bloczek mandatowy.
~ j.w
Oceniano 16 razy  +12
O takim łamaniu przepisów:
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:
http://bilgo-raj.com.pl/img/142/50-metrow-dalej-duzy-parking-na-szpitalu-ale-chyba-z-daleko-/
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,
http://bilgo-raj.com.pl/img/107/parking-rownolegly-dl-4-aut-bilgorajanie-i-15-zmieszcza/
http://bilgo-raj.com.pl/img/146/straznik-miejski-wypisujacy-mandat/
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
http://bilgo-raj.com.pl/img/137/bilgoraj-dabrowskiego-tej-ulicy-chyba-juz-nic-nie-przebije-/
~ j.w
Oceniano 19 razy  +15
~ ???
Oceniano 10 razy  -2
Skoro nie ma oznakowania to o jakim łamaniu przepisów mówisz ? Ja jak pewnie i reszta kierowców z Biłgoraja i okolic, a nawet z całego Świata bo i tacy się u nas zdarzają nie dostaliśmy żadnych osobistych powiadomień jak mamy parkować.
~ kierowca
Oceniano 10 razy  +6
Nie wiem za co Ci kierowcy mają prawo jazdy. Czy naprawdę trzeba znak postawić albo mandat wlepić żeby jeden z drugim nauczył się parkować? Chociaż z drugiej strony, jak już zacznie policja kasować za nieprawidłowe parkowanie to trochę kasy do budżetu wpadnie. Wszyscy zadowoleni: kierowca - za przeszkolenie i przypomnienie przepisów, a władza na premie będzie miała.
~ xyz
Oceniano 2 razy  0
Oczywiście parkowanie "z ulicy" tyłem to nic trudnego, mały błąd się wkradł.
~ xyz
Oceniano 2 razy  +2
"Jednak trzeba pamiętać, że parkowanie tyłem na chodniku jest zabronione. Ma to zapobiegać jeżdżeniu po chodniku w celu zaparkowania przodem do drogi."
Co za brednia ? To co myślicie, że jak ktoś zaparkował tyłem to musiał jechać po chodniku ? Przecież parkowanie "z ulicy" tyłem to nic prostego, a ile prościej wyjechać ?
~ a
Oceniano 11 razy  +3
NO WŁAŚNIE NIE MA, POPIERAM- MAM TRZEBA JAK KROWIE NA MIEDZY BO SKĄD WIEDZIEĆ JAKI TO PARKING.
~ xyz
Oceniano 8 razy  +2
ale jak tak zmiesci sie wiecej samochodow to gdzie maja inni patkowac? ;/
~ xyz
Oceniano 13 razy  -1
Na obecną chwilę nie ma żadnego oznakowania jaki to parking :-)
~ hj
Oceniano 9 razy  +3
Manada wypisywac tym co nie umia parkowac,moze to ich czegos nauczy!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
dzisiaj, 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
dzisiaj, 12:07 Tereszpol
Święta za pasem, a ktoś majstruje przy prezentach
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
dzisiaj, 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym Fabianem Szwedem, 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
W miejscowościach Księżpol i Majdan Stary, przed budynkami Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu i Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym stanęły napisy z nazwami miejscowości. - Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doposażenie szlaków turystycznych naszej gminy w infrastrukturę towarzyszącą. Usytuowanie napisów doskonale wpisuję się w zagospodarowanie przestrzeni - wyjaśniają władze gminy.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika