REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2024.02.26 18:58 | aktualizacja: 2024.02.26 18:59

Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza

Poszło o opłaty za korzystanie z Orlików. Radny, a zarazem kandydat na burmistrza Biłgoraja Marcin Mura zasugerował, że obecne władze planują właśnie takie kroki. Burmistrz Janusz Rosłan odpowiedział ostro. - Stop brudnej kampanii - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych. Szczegóły poniżej.
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza

Wybory samorządowe już za miesiąc, nie ma się więc do dziwić, że tegoroczna kampania nabiera tempa. Kandydaci próbują zwrócić uwagę wyborców i przekonać ich do swoich stanowisk.

Jedna z dyskusji rozgorzała na portalu społecznościowym pomiędzy Marcinem Adamem Murą, a urzędującym burmistrzem Januszem Rosłanem, a poszło o ewentualną odpłatność za korzystanie z boisk wielofunkcyjnych, usytuowanych na terenie miasta.

- Jutro z rana napiszę interpelację z zapytaniem do Pana Burmistrza Janusza Rosłana: "Czy prawdą jest iż zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z boisk typu orlik w Biłgoraju? Jeśli tak to kiedy takie opłaty wejdą w życie i czym jest to podyktowane? Na jakich zasadach będą mogły z orlików korzystać kluby sportowe, drużyny ŁADY, BKS, Fa Biłgoraj oraz inne grupy zorganizowane, które do tej pory ćwiczą na orlikach? Czy potencjalne wprowadzenie opłat zwiększy zainteresowanie dzieci do uprawiania sportu? Czy uważa Pan, że będzie też większa dostępność i zainteresowanie do korzystania z tych obiektów u dzieci i młodzieży? Co w sytuacji kiedy na boisko przyjdzie tata lub mama z dzieckiem pograć w piłkę, czy też będą płacić? Czy będą pobierane opłaty także za place zabaw i boisko wielofunkcyjne, do koszykówki czy siatkówki, które są przy orlikach? Proszę o konkretne odpowiedzi na powyższe pytania gdyż wiem, że w mieście jest duże poruszenie tym tematem?" Mam nadzieję że to tylko plotki,bo zamiast przy komputerze lepiej jak dzieci grają w piłkę. Dostępność boisk dla dzieci i młodzieży to bardzo ważna sprawa nawet dla grup zorganizowanych - napisał jeszcze w piątek radny Mura.

Na odpowiedz nie trzeba było długo czekać, bo już w niedzielę wieczorem włodarz postanowił wyjaśnić te kwestie.

- Kampania wyborcza nabiera tempa - zaczął swój wpis. Dalej można przeczytać: - Zawsze w tym czasie pojawiały się w Internecie przeróżne zarzuty. Pod większością z nich nikt nie miał odwagi się podpisać, były pełne kłamstw, oszczerstw i wszelkich złośliwości. Na inne musiałem odpowiadać, żeby wyprowadzić czytelników z błędu. Wczoraj (24 lutego) jeden z radnych, mój były uczeń, powiadomił cały świat, że "jutro z rana" napisze interpelację do burmistrza z "zapytaniem czy prawdą jest iż zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z boisk typu orlik w Biłgoraju" (zachowałem pisownię oryginalną). Dalej rozwodzi się na temat korzystania z boisk, opłat za korzystanie z obiektów i roli sportu. Na koniec żąda, choć rozpoczyna zdanie od słowa "proszę", odpowiedzi na powyższe pytania, "gdyż wie, że w mieście jest duże poruszenie tym tematem".

Następnie włodarz zwrócił się już bezpośrednio do autora pytań.

- Szanowny Panie Marcinie, wiem ile czasu zajęło Panu przygotowanie tego wpisu na stronę Facebooka . W tym czasie mógł Pan po prostu napisać tę interpelację lub - żeby było szybciej - zadzwonić do Urzędu Miasta lub na mój prywatny telefon (nr podany jest na stronie internetowej miasta 603 962 942) , przyjść do mnie na rozmowę i uzyskałby Pan pełną informację. Nie musiałby Pan denerwować czytelników, znajomych na Facebooku itd. Ale mam wrażenie, że nie chodziło Panu o uzyskanie odpowiedzi, ale o coś zupełnie innego . Jako Pana były nauczyciel radzę Panu, aby Pan nie stosował takich metod atakowania drugiego człowieka. Nie przystoi to zwłaszcza uczniowi, który chce w ten sposób poniżyć swojego wychowawcę, nie przystoi kościelnemu, który codziennie słucha Ewangelii, nie przystoi dyrektorowi biura poselskiego. W życiu "warto być przyzwoitym" - jak mówił śp. Prof. Władysław Bartoszewski - nawet jeśli nam się to nie opłaca. Jeśli zaś chodzi o ustalanie opłat, to chcę Panu przypomnieć, że to Rada Miasta wbrew mojemu wnioskowi, aby to radni ustalali stawki za korzystanie z wszelkich miejskich obiektów, scedowała ten obowiązek na burmistrza, chcąc uniknąć odpowiedzialności w tej kwestii - wyjaśnia burmistrz Rosłan.

Gospodarz przypomniał jednocześnie, że zarządzenie w sprawie opłat za korzystanie z obiektów szkolnych nie zostało jeszcze ani opracowane, ani podpisane, ale, jak zapewnia, korzystanie z boisk będzie dla dzieci i młodzieży bezpłatne. Jednak podmioty komercyjne, pobierające od dzieci i młodzieży opłaty za szkolenie, będą musiały podzielić się swoimi dochodami z administratorem obiektu.

red.
red. dodany 26 lutego 2024
 
Odsłon: 2565

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

sssss
Oceniano 1 raz  -1
Radny Mura to pewnie w temacie opłat jest obeznany... Za chrzest, za komunię, ślub czy pogrzeb...
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 00:20 Biłgoraj
Wojciech Gleń nowym burmistrzem Biłgoraja [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według informacji przekazanych przez PKW Wojciech Gleń uzyskał prawie 53% głosów. Jak głosowali mieszkańcy Biłgoraja?
11 kwietnia 2024 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 13:08 Biłgoraj
Janusz Rosłan żegna się ze stanowiskiem burmistrza i dziękuje mieszkańcom
w niedzielę, godzina 22:12 Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w Biłgoraju
W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. O najważniejsze stanowisko w Biłgoraju walczyli dotychczasowy burmistrz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 10:07 Józefów
Leśnicy sprzedają URSUSA 4514
w poniedziałek, godzina 10:03 Frampol
Powstaje nowa nawierzchnia na DW 835
w niedzielę, godzina 23:11 Gmina Biłgoraj
Dariusz Świerczyński wójtem gminy Biłgoraj [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Są już oficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Według danych ze wszystkich obwodów wyborczych w głosowaniu zwyciężył Dariusz Świerczyński. Jakie uzyskał poparcie?
w niedzielę, godzina 14:15 Biłgoraj
Frekwencja w drugiej turze wyborów [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 11:17 Biłgoraj
Wolne etaty w starostwie
w niedzielę, godzina 22:14 Gmina Biłgoraj
Nieoficjalne wyniki drugiej tury w gminie Biłgoraj
Mieszkańcy gminy Biłgoraj zdecydowali kto będzie zarządzać gminą przez następne 5 lat. W drugiej turze wyborów o fotel wójta ubiegali się Wojciech Dziduch i Dariusz Świerczyński.
w niedzielę, godzina 08:37 Biłgoraj
5 miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
dzisiaj, 09:10 Biłgoraj
Trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy. Zwycięzca zdobędzie rolę w serialu
w niedzielę, godzina 23:21 Aleksandrów
Zmiana na stanowisku wójta gminy Aleksandrów [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Poznaliśmy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w gminie Aleksandrów. Z danych przekazanych przez PKW wynika, że wójtem został Andrzej Borowiec.
dzisiaj, 10:21 Wyścigi samochodowe
Obiecujący start sezonu w wykonaniu Karola Kręta
w niedzielę, godzina 14:04 Biłgoraj
Marsz życia i wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 00:04 Goraj
W Goraju bez zmian [SZCZEGÓŁOWE WYNIKI]
Według oficjalnych informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą mieszkańcy miasta i gminy Goraj nie chcieli zmian. W drugiej turze wyborów większością głosów burmistrzem został Antoni Łukasik. Jakie poparcie uzyskał?
w sobotę, godzina 12:12 Józefów
Ofensywa inwestycyjna w Józefowie
dzisiaj, 08:38 Biłgoraj
To najbardziej innowacyjna szkoła w mieście
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w poniedziałek, godzina 15:19 Luchów Dolny
Nieszczęśliwy wypadek podczas wycinki. Mężczyzna trafił do szpitala
w sobotę, godzina 16:01 Frampol
Frampol stolicą tańca towarzyskiego
w niedzielę, godzina 22:26 Goraj
Kto burmistrzem Goraja?
W drugiej turze wyborów o fotel burmistrza Goraja ubiegali się dotychczasowy włodarz Antoni Łukasik oraz Piotr Kiełbasa. PKW podała dane z 66,66% obwodów wyborczych.
w niedzielę, godzina 10:43 Biłgoraj
Sezon rowerowy rozpoczęty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 10:57 Korytków Duży
Nowa łąka kwietna w gminie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika