REKLAMA
Pełna wersja
WOJEWÓDZTWO Autobus premiera przyjeżdza na Lubelszczynę
2011.09.23 13:47 | aktualizacja: 2011.09.24 20:29

"Tuskobus" w Biłgoraju?

W kolejnym dniu podróży "Autobusem Tuska", jutro tj. 24 września premier Donald Tusk odwiedzi Lubelszczyznę. - Premier może wybrać każdą miejscowość - mówi w rozmowie z bilgorajska.pl Michał Jastrzębski, szef sztabu PO na Lubelszczyźnie. Czy zawita do Biłgoraja?
"Tuskobus" w Biłgoraju?

źródło zdjęcia: www.kampanianazywo.pl

Autobus z premierem na pokładzie podróżuje po Polsce od kilku dni. W sobotę o godz. 14.00 zawita do Lublina. - Lublin jest pewny. Przeczuwam, że do Biłgoraja raczej nie przyjedzie. Ale premier może wybrać każdą miejscowość. Decyzję o tym gdzie pojedzie podejmuje każdego dnia rano - wyjaśnia Michał Jastrzębski, szef sztabu PO na Lubelszczyźnie.

Premier odwiedzał w zeszłym roku miejscowości popowodziowe. W tym roku taką miejscowością jest właśnie Biłgoraj. O zaistniałej w naszym mieście sytuacji informowały wszystkie ogólnokrajowe media. Przyjeżdżając do Biłgoraja premier mógłby także dowiedzieć się, czy w rodzinnym mieście Janusza Palikota to właśnie na niego będą głosować mieszkańcy, czy pójdą za Platformą Obywatelską?

Biłgoraja nie odwiedził w ostatnim czasie wysoki rangą polityk. Wielokrotnie w ostatnich latach powiat odwiedzali posłowie związani z tymi terenami, jak Sławomir Zawiślak czy Henryk Wujec, choć nie tylko. Wiosną tego roku Biłgoraj zwiedził wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich, a w 2009 roku do Biłgoraja przyjechał śp. Jerzy Szmajdziński, ówczesny wicemarszałek.

Być może wizyta premiera w mieście obudziłaby elektorat Platformy Obywatelskiej, której kandydaci do sejmu z terenu ziemi biłgorajskiej nie wydają się zainteresowani walką o głosy. Jak na razie cała kampania Agnieszki Piętak-Faryny i Michała Furlepy to plakaty na słupach. Czy tym przekonają wyborców?

red.
red. dodany 23 września 2011
 
Odsłon: 18281

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (20)

~ marko
Oceniano 2 razy  +2
PIS,,, PRZYPOMNIJCIE SOBIE CO ROBIL,,A TERAZ JAK ,,NIEDAJ BOZE WYGRA ,,TO KATASTROFA BEDZIE ,,RYNKI ZABLOKOWANE NA WSCHOD BO OCZYWISSIE ZADARLI Z ROSIANAMI I LIDER CZYLI KACZOR JEST NIELUBIANY NA WSCHODZIE ,,WNIOSEK JEST Z TEGO OCZYWISTY,,,POZDRAWIAM ,,,PANA J,PALIKOTA,,
~ nomi
Oceniano 1 raz  -1
Tylko palikot na pewno nie bedzie gorzej ale na pewno bedzie weselej.A kaczyński powinien się przytulić do kota i dać sobie spokój z ta polityką on jest chory psychicznie.
~ arek
Oceniano 2 razy  0
Warto głosować tylko na PiS, na nic więcej, jak PiS nie wygra to już nam całkiem te nasza Ojczyzne kochano rozkradną, znów bedzie jak za okupacji, niemiec z ruskim bedzie rządził naszem krajem
~ 9090fd
Oceniano 1 raz  -1
PALIKOT!!!
~ fff
Oceniano 2 razy  0
do gnoju...:)
~ x-man
Oceniano 1 raz  +1
TYLKO PALIKOT I BASTA
~ DOSYĆ TEGO
Oceniano 4 razy  +2
Biłgoraj to miasto udających katolików, a księża z ambony mówia głosujcie na Pis To co widzimy to przejaw rażącej krótkowzroczności duchownych którzy mieszają się do polityki i tracą swoją wiarygodność. Mianowicie: jeżeli duchowny na kazaniach deklaruje poparcie wobec jednej partii, to naturalna kolei rzeczy jest taka, że wierny który tego słucha a ma odmienne poglądy zostaje gruntownie zniechęcony do ponownej wizyty w Kościele u tego niewiarygodnego proboszcza, więc de facto pozostaną z Kościołem jedynie PiSowcy. Z PiSowcami wszystko fajnie bo są to ludzie starsi, w większości zatwardziali, praktykujący (pseudo)katolicy, których łatwo manipulować i którzy zawsze dadzą na tacę itp a Kaczor duchownym również gwarantuje 'największe' bezpieczeństwo finansowe, w stosunku do innych partii. Duchownym jest to chwilowo na rękę ale co będzie dalej... Kościół zostanie z garstką emerytów wyznawców (przypominam jedynie max. 30% Polaków głosuje na PiS), którzy stopniowo będą odchodzić, pozostawiając wyłącznie zniechęconych młodych, których anachroniczny sposób rozumienia kościoła i religii zniechęci do praktykowania. Kościół musi się więc zastanowić nad swoją przyszłością a przede wszystkim musi zrozumieć że jego siła i istota nie zależy od liderów politycznych, ustaw (np. od obowiązkowej religii w szkołach) czy ulgach i dofinansowaniu od Państwa, tylko od ludzi których zdoła do siebie przekonać swoimi wartościami, nie kazaniami. Kościół nie powinien szukać możliwości poprawy swojej sytuacji w polityce.. powinien jej szukać we własnej ewolucji i dostosowania się do zmian (technologicznych, społecznych i prawnych) a nie na zasadach odrzucania wszystkiego co nowe i niesie ze sobą zagrożenia (naczelny przykład ks. Natanka) bo jeżeli zostanie anachroniczną instytucją broniącą swojej pozycji na arenie politycznej to jest skazany na porażkę. Podsumowując: duchowni - przyszłość w młodych których musicie się nauczyć przekonywać do siebie nowymi metodami a nie za wszelką cenę trzymać się kurczowo stołków. A tym bardziej nie mieszać się w politykę popierając partię, która naprawdę Was wykorzystuje bo to Wy na tym stracicie..
~ coroner
  0
Zawsze możesz sam kandydować. Wtedy będzie pewne że nie robią w ch.., nie kradną, nie żyją za nasze...
MARCIN>
"Kultury to niech się uczą Ci złodzieje którzy rozpoczęli wyścig kto nas zrobi bardziej w ch....a . Nie ma z nimi o czym rozmawiać !!! Nie ważne czy PO PIS czy inne g.... . Jedna banda żyjąca za nasze !!! "
~ Mirka
Oceniano 6 razy  +2
e tam autobus. lepiej wozem cygańskim. lepszy poklask
~ Ktoś
Oceniano 14 razy  +4
Tylko Palikot!!!
~ face2face
Oceniano 12 razy  +2
Jestem za Palikotem :P
~ Marcin
Oceniano 4 razy  +4
Nieprawdą jest co tu piszecie. Najwyższy rangą polityk jaki odwiedził Biłgoraj był Pan Maciej Płażynski, Marszałek Sejmu (tragicznie zginął w katastrofie pod Smoleńskiem). Proszę troszkę głębiej "pogrzebać" w historii Biłgoraja. O Kwaśnieskim i Walęsie nie wspomnę..
~ Marcin
Oceniano 1 raz  +1
Nieprawdą jest co tu piszecie. Najwyższy rangą polityk jaki odwiedził Biłgoraj był Pan Maciej Płążynski, Marszałek Sejmu (tragicznie zginął w katastrofie pod Smoleńskiem). Proszę troszkę głębiej "pogrzebać" w historii Biłgoraja.
~ ...
Oceniano 5 razy  +1
Kultury to niech się uczą Ci złodzieje którzy rozpoczęli wyścig kto nas zrobi bardziej w ch....a . Nie ma z nimi o czym rozmawiać !!! Nie ważne czy PO PIS czy inne g.... . Jedna banda żyjąca za nasze !!!
~ coroner
Oceniano 8 razy  +2
no właśnie, pytanie po co przyjeżdżać? Już po wypowiedziach na tym forum widać że większość ludzi nie chce rozmawiać. Zamiast przedstawić propozycje rozmowy, argumenty, opinie - mamy wyzwiska i groźby. Niestety "Polsko Z ze ściany wschodniej" dużo jeszcze musisz się nauczyć. Za grosz kultury i obycia
~ janek
Oceniano 16 razy  +2
niech przyjezdza,to my kibice zrobimy mu gorace przywitanie.Tusk TY M..... TWOJ RZAD OBALA KIBOLE!!!!!!!!!!!
~ ja
Oceniano 4 razy  +2
nikt taki nie przyjżdżał??? ja pamiętam Lecha Wałęsę Milera Kwaśniewskiego
~ gal12
Oceniano 3 razy  +1
a 4 lata temu w Lipowcu to go nie było
~ Michał M.
Oceniano 25 razy  -7
czekamy Panie premierze... tylko PO
~ miszka
Oceniano 20 razy  -4
A niech przyjedzie to się haratnie w gałe hehehe TYLKO PALIKOT NIKT WIĘCEJ !!!!!!!!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika