REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Kampania wyborcza 2011
2011.10.05 20:47 | aktualizacja: 2011.10.06 15:18

Człowiek jest najważniejszy

5 października br. Genowefa Tokarska, jedyna kandydatka Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu biłgorajskiego, argumentowała, że to właśnie na nią warto oddać swój głos. - Jestem człowiekiem dialogu, nie różnicuję ludzi, a moja Mała Ojczyzna - Biłgorajszczyzna jest dla mnie najważniejsza - mówiła do wyborców zgromadzonych w Auli PSM w Biłgoraju.
Człowiek jest najważniejszy

Na samym początku spotkania Genowefa Tokarska zaznaczyła, że nie przyjechała do Biłgoraja jako Wojewoda Lubelski, ale kandydatka tej ziemi na posła RP.

Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Wojewoda przedstawiła swoją drogę zawodową wraz z jej największymi sukcesami, a także program wyborczy. W drugiej głos zabrali mieszkańcy Biłgoraja zadając pytania i prosząc o interwencję.

- Zawsze byłam związana z ruchem ludowym. Mój tata był ludowcem. Zawsze wiedziałam co to jest zielony sztandar - mówiła do zebranych Genowefa Tokarska, kandydat na posła.

Wojewoda odniosła się do rodzinnej gminy, gdzie przez 18 lat pełniła funkcje wójta. - Gmina Biszcza jest moja wizytówką. Jak odchodziłam w 2007 roku, były tam wodoociagi, telefony, gmina skanalizowana w 70%, 2 stadiony ze sztuczną murawą, 3 szkoły z salami gimnastycznymi i rozpoczęła się realizacja mojego marzenia, aby na nieużytkach zrobić zbiornik wodny - wymieniała Wojewoda.

Odniosła się także do swojej pracy dla całego Województwa Lubelskiego. - Jestem wciągnikiem Biłgorajszczyzny na Lublin. Ten deficyt ludzi od nas na wyższych szczeblach w województwie jest odczuwalny. Inwestowanie to gra zespołowa. Dzisiaj chcąc cos ugrać musi być stworzony front osób, które na to pracują - przekonywała Wojewoda. Wymieniła także inwestycje, które udało się zrealizować z jej udziałem, jak np. lotnisko w Świdniku, czy odcinek drogi Biłgoraj - Frampol.

Następnie Genowefa Tokarska przedstawiła swój program wyborczy, który spójny jest z założeniami Polskiego Stronnictwa Ludowego i hasłem "Człowiek jest najważniejszy".

Za kluczowy Tokarska uważa zrównoważony rozwój regionu. - Kandyduję, bo rozwój regionalny to moja pasja, która zaczęła się w Biłgoraju i twa nadal. Chcę, aby na nasz region mówiło się Brama Wschodu, zamiast ściana wschodnia. Bo co można zrobić ze ścianą? Nic, tylko bić w nią głową, że nic się nie da - przekonywała kandydatka ludowców.

Tokarska mówiła też o konieczności powstawania nowych miejsc pracy i rozwoju przedsiębiorczości, zmniejszonym algorytmie na usługi medyczne, który bardzo niekorzystnie odbił się na ilości kontraktów przyznanych Województwu Lubelskiemu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Druga część spotkania dotyczyła konkretnych bolączek mieszkańców powiatu i Biłgoraja. Rozmawiano m.in. o obwodnicy północnej, służbie zdrowia i sytuacji emerytów i rencistów, pracy dla młodych ludzi. Wojewoda Tokarska podkreśliła, że należy pamiętać, że jesteśmy w kryzysie, a i tak Polsce udało się utrzymać bez większych problemów. Pojawiła się także już pierwsza prośba do Genowefy Tokarskiej - posła. - Proszę lobbować w sejmie za wioskami dziecięcymi. Jest to niedoceniana forma, która podlega stereotypom, a rzeczywistość jest taka, że ratujemy dzieci - prosił Ludwik Zboch, dyrektor Wioski Dziecięcej w Biłgoraju.

red.
red. dodany 5 października 2011
 
Odsłon: 11897

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (15)

~ o PSlu
Oceniano 3 razy  +3
B.dobrze przytoczona treść wypowiedzi.Ten o którym mowa poniżej, wg,mnie to taki podjadek, typowy dla choroby lubelskiej; licopersicum wirus S/ nie wiem jak dokładnie pisze się po łacinie, więc proszę o wybaczenie/
~ zalosny PSL
Oceniano 5 razy  +5
Wczorajsza rozwowa w radiu zet o 8:15 z Moniką olejnik (Uśmiałam się)To pokazuje jak żałosną partią jest PSL :-)BYLE U KORYTA!
- Monika Olejnik, dzień dobry! Dziś moim gościem jest Pan Premier Waldemar Pawlak (PSL). Dzień dobry Panie Premierze!
- WP:Dzień dobry Pani, dzień dobry Państwu!
- MO:Panie Premierze, kto wygra wybory?
- WP:Nasz przyszły koalicjant.
- MO:To znaczy kto?
- WP:Wszystko jedno.
~ lolka
Oceniano 14 razy  -6
Głosuję na kobietę, na mądrość i inteligencję, a nie na oszołomów skaczących przez płotki pod pałacem. Pani Genowefo ma pani głosy moje i mojej rodziny. Tylko pani jako poseł może zrobić coś dobrego dla biłgorajszczyzny. Bo czym by się zajął Szeliga? Musiałby szczekać to co prezes każe - czyli nienawiść i obłuda.
~ CCC
Oceniano 6 razy  +4
Mała ojczyzna najważniejsza... Ciekawe na jak długo po wyborach Pani Genowefo ??
~ Jolanta
Oceniano 8 razy  +4
Pani Wojewoda miała swój czas. Pytam się gdzie są środki np. na obwodnicę dla Biłgoraja. 4 lata rządzenia województwem i jakie ma korzyści bIłgoraj? Szansę Pani miała, ale jej nie wykorzystała. Moja rodzina na Panią nie zagłosuje.
~ ja1
Oceniano 3 razy  +1
hahaha, dobre z tym IP, zapewne wszystkie negatywy tak piszą, inteligencja to podstawa co chłopaki?
~ ja
Oceniano 8 razy  0
A ja tam byłam i stwierdzam, że spotkanie było bardzo dobre. Dzisiaj Pani Wojewoda zyskał głosy mojej rodziny.
Do "prawda" nie dziwię się ze zgadzasz się z "prawym", przecież oba wpisy są z tego samego adresu ip ;]
W domu też mówisz do siebie?
~ Obserwator
Oceniano 13 razy  +7
A gdzieś była kobieto, przez ostatnie lata ? W Lublinie, "olewając" Biłgoraj, a teraz śmiesz zabiegać o nasze głosy ?
~ obywatel
Oceniano 10 razy  +4
mizerna ta frekfencja mąz nic nie pomógł pani nie będzie posłem tylko PIOTREK SZELIGA TO JEST JEDYNY KANDYDAT POWIATU BIŁGORAJSKIEGO
~ wieśmak
Oceniano 6 razy  0
od prawa do lewa wszyscy przeciwko Tokarskiej. pewnie zostanie posłem :)
~ Mirka
Oceniano 8 razy  +4
p.Tokarska, pani okłamuje.Większość nie jest już tak łatwowiernia i nie będą głosować na psl. którego góru reprezentuje rolników za co najmniej 40tys,miesięcznie.Szczyci się p.dokonaniami a czy za swoje pieniądze pani cokolwiek zrobiła? Można łądnie mówić. przymilać się, to nic nie da.kradnie pani czas, ludzie już i tak 'prawie wydojeni' ze wszystkiego.
~ prawda
Oceniano 9 razy  +3
zgadzam sie z prawym w 100%. Lepper byl stanowczy w tym co robil. nie zalezalo mu na posadach, jechal po wszystkich zdrajcach polski jak tylko mozna. takich ludzi wlasnie nam potrzeba w parlamencie, a nie takie miekkie kluchy co boja sie o stolki.
~ prawy
Oceniano 12 razy  +6
cały psl to ludzie dialogu. z kazdym wejda w koalicje aby tylko siedziec na stolkach. obludnicy. lepper z samoobrona zrobil dla rolnikow wiecej przez kilka lat niz psl od poczatku istnienia
~ zocha
Oceniano 17 razy  -5
nie zgadzam się, ma największe szanse. kto chce mieć posła z Biłgoraja niech głosuje na nia!
~ Mirosław
Oceniano 16 razy  +8
Tokarska nie ma szans. Szkoda głosu bo PSL nie złapie progu. Wychwala się tylko a zero konkretów?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika