REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.10.14 18:32 | aktualizacja: 2013.10.14 22:34

Spotkanie w sprawie budowy skateparku

W poniedziałek, 14 października, odbyło się spotkanie w sprawie realizacji skateparku na terenie Biłgoraja. Uczestniczyli w nim zarówno burmistrz miasta Janusz Rosłan, projektant, ale także młodzież zainteresowania powstaniem takiego miejsca. Uzgodniono szczegóły dotyczące inwestycji.
Spotkanie w sprawie budowy skateparku

Od dłuższego czasu młodzież walczy o wykonanie na terenie Biłgoraja skateparku, czyli specjalnego toru przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych.

Teraz jest szansa, że nadzieje te się spełnią. We wrześniu br. rozstrzygnięte zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy obiektu. Oferta została wybrana i właśnie z projektantami uzgadniano szczegóły inwestycji. Spotkanie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Udział w nim wzięli burmistrz Janusz Rosłan, kierownik Referatu Inwestycji UM Jerzy Sosnowski, projektanci nowego obiektu Krzysztof Potocki i Agnieszka Potocka, ale także przedstawiciel OSiR Zdzisław Żołopa oraz młodzież zainteresowana budową skateparku.

Poruszano tematy dotyczące zarówno finansowania inwestycji, jak również szczegółów technicznych obiektu, który zlokalizowany zostanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Spotkaliśmy się po to, by wypracować takie rozwiązanie, które byłoby satysfakcjonujące dla młodzieży, ale byłoby też do udźwignięcia finansowo przez miasto - powiedział na wstępie burmistrz Janusz Rosłan. Stwierdził, że być może nie uda się wykonać wszystkich zaplanonanych elementów w jednym czasie, dlatego należy rozważyć możliwość rozbudowy skateparku bez konieczności niszczenia prac już wykonanych. - Można to rozwiązać w ten sposób, że najpierw przygotujemy plac, a nastepnie w miarę możliwości budżetowych zakupimy potrzebne urządzenia - dodał burmistrz. Jak mówi przedstawiciele młodzieży, czyli Bartłomiej Stelmach i Jacek Ardylewski koszty budowy skateparku to suma rzędu 350 tys. zł. Jednak możliwości przyszłorocznego budżetu będą znacznie ograniczone. Po zabezpieczeniu środków własnych na największe miejskie inwstycje takie jak obwodnica, czy "schetynówki", pozostanie kwota ok. 1,5 mln zł. Dlatego, jak zaznaczył burmistrz, miasto będzie starało się o środki zewnętrzne na tę inwestycję.

- O pieniądzach i kosztach wykonania skateparku będziemy mówić, jak opracujemy już projekt. Po to się spotkaliśmy, by ustalić szczegóły, bo ustalenie wstępnego programu funkcjonalno-użytkowego mamy już za sobą - powiedział kierownik Referatu Inwestycji Jerzy Sosnowski.

Podczas spotkania rozmawiano o takich zagadnieniach jak np. ogrodzenie skateparku. Mimo, że podniesie to koszt wykonania inwestycji jest elementem niezbędnym, gdyż jak zaznaczył Zdzisław Żołopa są ograniczenia wiekowe, dotyczące korzystających z tego typu obiektu. Trzeba więc zabezpieczyć teren przed młodszymi użytkownikami. Zasugerował także, by przy okazji tej inwestycji poprawić ogrodzenie przyległych do terenu skateparku kortów tenisowych.

Projektantów interesowały za to preferencje młodzieży odnośnie materiałów, z których mają zostać wykonane urządzenia, konsultowali też rodzaj nawierzchni. Rozmawiano też na temat koniecznego odwodnienia obiektu oraz możliwości połączenia tej inwestycji z planowaną przebudową bieżni na terenie OSiR. Przedstawiciele młodzieży zaproponowali, by zamist boksów do przebierania, w projekcie uwzględnić ustawienie zwykłych ławek. Stwierdzili też, że najodpowiedniejsze będą urządzenia drewniane. Mówili także o istniejącym już obiekcie w Zwierzyńcu, na którym można się wzorować wykonując ten w Biłgoraju.

Częścią dyskusji była również sprawa oświetlenia zarówno skateparku, jak i przyległych do niego kortów tenisowych. Ustalono, że dotychczasowe lampy zostaną zastąpione przez oświetlenie typu LED.

Na zakończenie młodzież udała się wraz z projektantami na miejsce przyszłej inwestycji.

red.
red. dodany 14 października 2013
 
Odsłon: 6954

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (19)

~ dżejbi
Oceniano 2 razy  -2
Gratulacje dla twojej kultury! Majac kompleksy nie mozesz juz wytrzymac w internecie?
~ x
Oceniano 1 raz  +1
Jacuś nie jest z onz :/
~ Michał
Oceniano 4 razy  +2
Rosłan dał swojej żonie Maryli Olejko kolejny etat w BCK i już ma dwa etaty. Potocki ze zdjęcia jest kuzynem radcy Burego. Potocki jest doradcą Rosłana do spraw inwestycji i jest inspektorem nadzrou nad wszystkimi inwestycjami w mieście a jego firma z Grosiakową robią wszystkie projekty dla miasta. Nepotyzm i ustawianie. Pora zawiadomić CBA i wszystkie ogólnopolskie media. Dość oszukiwania przez Rosłana i robienia interesów w urzędzie miasta.
~ lol
Oceniano 2 razy  0
spiny w komentarzach zawsze spoko :)
~ Franek
Oceniano 7 razy  +7
Jak ten cały skate park czy jak tam ma to się nazywać ruszy to na Pojaska gips betoniarką będą kręcić.
~ errrr
Oceniano 4 razy  +2
Aaaa g*wna w rorkach sie spinaja... ciekawe gdzie wy tam jaja trzymacie... a moze ich nie macie ? :D
~ dobryduch
Oceniano 14 razy  +2
Okej, to zamknij się w swojej wsi i tam zostań na wieki. Bo po tym co piszesz wnioskuje, że największe miasto w jakim byłeś to Biłgoraj.
~ anonim
Oceniano 10 razy  0
a skąd Ty blondynku możesz wiedzieć, przynajmniej zachowuje resztki bycia mężczyżną, a nie jak zapewne Ty i Twoi pseuo-koledzy,rurki,grzywka przelizana przez Konia w bok; rurki to powinny nosić dziewczyny,ale jak się poczuwasz do bycia dziewczyną, to uważaj, bo może mam na Ciebie ochotę :D :D
~ anonim
Oceniano 13 razy  +3
Sam chodziłem do ONZ-u,wiem jak tam jest,dlatego tak napisalem,a napisałem tak, bo nie lubię tych wszystkich pedziów w rurkach z Biłgoraja :)
~ Dobryduch
Oceniano 19 razy  -1
Pedały z onztu chociaż sobie poradzą w życiu, a Ty będziesz przerzucał piach. Pozdro
~ kroliczek
Oceniano 6 razy  -2
ładnie o sobie mowisz ;)
~ brt
Oceniano 13 razy  +1
Widzę, że ktoś tu został skrzywdzony w dzieciństwie ;) pozdro
~ Michał
Oceniano 11 razy  +9
Przeczytajcie poniżej artykuł o BCK. Żona Rosłana Maryla Olejko i żona Szmita Alicja Jachowicz specjalnie podały panieńskie nazwiska żeby ludzie nie połapali się kim są, właśnie dostały kolejne etaty w BCK. Szmit też wziął dla siebie etat. Teraz pracują na da etaty a ludzie pracy nie mają a oni po 10 tysięcy miesięcznie. Rosłan stworzył w BCK dwór nepotyzmu.
~ xxxx
Oceniano 9 razy  +1
pustak ;o
~ Biłgorajczyk
Oceniano 14 razy  +10
Potocki przy żłobie Rosłana, dostaje oprócz pensji jeszcze zlecenia na projekty. Ciekawe czy był na to jakiś przetarg?
~ kroliczek
Oceniano 12 razy  -4
Bartuś ;o
~ mac
Oceniano 10 razy  +8
Zbiegiem okoliczności tuż przed wyborami
~ anonim
Oceniano 23 razy  +9
A niech pedały z ONZ-u mają ten park :)
~ Taki tam ktoś xD
Oceniano 5 razy  -1
No wkońcu się burmistrz ogarną i coś robi w tym kierunku.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
we wtorek, godzina 06:47 Biłgoraj
Napad na lombard
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
we wtorek, godzina 12:53 Biłgoraj
Tak zmieni się skwer
w poniedziałek, godzina 07:53 Biłgoraj
Pożegnanie radnych
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
10 kwietnia 2024 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
w poniedziałek, godzina 22:08 Biłgoraj
Spotkanie otwarte z Wojciechem Gleniem
we wtorek, godzina 08:16 Obsza
Oni będą reprezentować powiat
10 kwietnia 2024 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w niedzielę, godzina 18:05 Bidaczów Stary
31 strażaków gasiło pożar wiaty
w niedzielę, godzina 10:56 Biłgoraj
Wraca sezon na garażówki. Miejskie targowisko przy ulicy Jagiełły będzie tętnić życiem
8 kwietnia 2024 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w sobotę, godzina 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 21:06 Biłgoraj
49 uczestników, 105 godzin warsztatów i 13 inicjatyw obywatelskich
9 kwietnia 2024 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika