REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.10.14 18:32 | aktualizacja: 2013.10.14 22:34

Spotkanie w sprawie budowy skateparku

W poniedziałek, 14 października, odbyło się spotkanie w sprawie realizacji skateparku na terenie Biłgoraja. Uczestniczyli w nim zarówno burmistrz miasta Janusz Rosłan, projektant, ale także młodzież zainteresowania powstaniem takiego miejsca. Uzgodniono szczegóły dotyczące inwestycji.
Spotkanie w sprawie budowy skateparku

Od dłuższego czasu młodzież walczy o wykonanie na terenie Biłgoraja skateparku, czyli specjalnego toru przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych.

Teraz jest szansa, że nadzieje te się spełnią. We wrześniu br. rozstrzygnięte zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy obiektu. Oferta została wybrana i właśnie z projektantami uzgadniano szczegóły inwestycji. Spotkanie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie, w Urzędzie Miasta w Biłgoraju. Udział w nim wzięli burmistrz Janusz Rosłan, kierownik Referatu Inwestycji UM Jerzy Sosnowski, projektanci nowego obiektu Krzysztof Potocki i Agnieszka Potocka, ale także przedstawiciel OSiR Zdzisław Żołopa oraz młodzież zainteresowana budową skateparku.

Poruszano tematy dotyczące zarówno finansowania inwestycji, jak również szczegółów technicznych obiektu, który zlokalizowany zostanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Spotkaliśmy się po to, by wypracować takie rozwiązanie, które byłoby satysfakcjonujące dla młodzieży, ale byłoby też do udźwignięcia finansowo przez miasto - powiedział na wstępie burmistrz Janusz Rosłan. Stwierdził, że być może nie uda się wykonać wszystkich zaplanonanych elementów w jednym czasie, dlatego należy rozważyć możliwość rozbudowy skateparku bez konieczności niszczenia prac już wykonanych. - Można to rozwiązać w ten sposób, że najpierw przygotujemy plac, a nastepnie w miarę możliwości budżetowych zakupimy potrzebne urządzenia - dodał burmistrz. Jak mówi przedstawiciele młodzieży, czyli Bartłomiej Stelmach i Jacek Ardylewski koszty budowy skateparku to suma rzędu 350 tys. zł. Jednak możliwości przyszłorocznego budżetu będą znacznie ograniczone. Po zabezpieczeniu środków własnych na największe miejskie inwstycje takie jak obwodnica, czy "schetynówki", pozostanie kwota ok. 1,5 mln zł. Dlatego, jak zaznaczył burmistrz, miasto będzie starało się o środki zewnętrzne na tę inwestycję.

- O pieniądzach i kosztach wykonania skateparku będziemy mówić, jak opracujemy już projekt. Po to się spotkaliśmy, by ustalić szczegóły, bo ustalenie wstępnego programu funkcjonalno-użytkowego mamy już za sobą - powiedział kierownik Referatu Inwestycji Jerzy Sosnowski.

Podczas spotkania rozmawiano o takich zagadnieniach jak np. ogrodzenie skateparku. Mimo, że podniesie to koszt wykonania inwestycji jest elementem niezbędnym, gdyż jak zaznaczył Zdzisław Żołopa są ograniczenia wiekowe, dotyczące korzystających z tego typu obiektu. Trzeba więc zabezpieczyć teren przed młodszymi użytkownikami. Zasugerował także, by przy okazji tej inwestycji poprawić ogrodzenie przyległych do terenu skateparku kortów tenisowych.

Projektantów interesowały za to preferencje młodzieży odnośnie materiałów, z których mają zostać wykonane urządzenia, konsultowali też rodzaj nawierzchni. Rozmawiano też na temat koniecznego odwodnienia obiektu oraz możliwości połączenia tej inwestycji z planowaną przebudową bieżni na terenie OSiR. Przedstawiciele młodzieży zaproponowali, by zamist boksów do przebierania, w projekcie uwzględnić ustawienie zwykłych ławek. Stwierdzili też, że najodpowiedniejsze będą urządzenia drewniane. Mówili także o istniejącym już obiekcie w Zwierzyńcu, na którym można się wzorować wykonując ten w Biłgoraju.

Częścią dyskusji była również sprawa oświetlenia zarówno skateparku, jak i przyległych do niego kortów tenisowych. Ustalono, że dotychczasowe lampy zostaną zastąpione przez oświetlenie typu LED.

Na zakończenie młodzież udała się wraz z projektantami na miejsce przyszłej inwestycji.

red.
red. dodany 14 października 2013
 
Odsłon: 6786

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (19)

~ dżejbi
Oceniano 2 razy  -2
Gratulacje dla twojej kultury! Majac kompleksy nie mozesz juz wytrzymac w internecie?
~ x
Oceniano 1 raz  +1
Jacuś nie jest z onz :/
~ Michał
Oceniano 4 razy  +2
Rosłan dał swojej żonie Maryli Olejko kolejny etat w BCK i już ma dwa etaty. Potocki ze zdjęcia jest kuzynem radcy Burego. Potocki jest doradcą Rosłana do spraw inwestycji i jest inspektorem nadzrou nad wszystkimi inwestycjami w mieście a jego firma z Grosiakową robią wszystkie projekty dla miasta. Nepotyzm i ustawianie. Pora zawiadomić CBA i wszystkie ogólnopolskie media. Dość oszukiwania przez Rosłana i robienia interesów w urzędzie miasta.
~ lol
Oceniano 2 razy  0
spiny w komentarzach zawsze spoko :)
~ Franek
Oceniano 7 razy  +7
Jak ten cały skate park czy jak tam ma to się nazywać ruszy to na Pojaska gips betoniarką będą kręcić.
~ errrr
Oceniano 4 razy  +2
Aaaa g*wna w rorkach sie spinaja... ciekawe gdzie wy tam jaja trzymacie... a moze ich nie macie ? :D
~ dobryduch
Oceniano 14 razy  +2
Okej, to zamknij się w swojej wsi i tam zostań na wieki. Bo po tym co piszesz wnioskuje, że największe miasto w jakim byłeś to Biłgoraj.
~ anonim
Oceniano 10 razy  0
a skąd Ty blondynku możesz wiedzieć, przynajmniej zachowuje resztki bycia mężczyżną, a nie jak zapewne Ty i Twoi pseuo-koledzy,rurki,grzywka przelizana przez Konia w bok; rurki to powinny nosić dziewczyny,ale jak się poczuwasz do bycia dziewczyną, to uważaj, bo może mam na Ciebie ochotę :D :D
~ anonim
Oceniano 13 razy  +3
Sam chodziłem do ONZ-u,wiem jak tam jest,dlatego tak napisalem,a napisałem tak, bo nie lubię tych wszystkich pedziów w rurkach z Biłgoraja :)
~ Dobryduch
Oceniano 19 razy  -1
Pedały z onztu chociaż sobie poradzą w życiu, a Ty będziesz przerzucał piach. Pozdro
~ kroliczek
Oceniano 6 razy  -2
ładnie o sobie mowisz ;)
~ brt
Oceniano 13 razy  +1
Widzę, że ktoś tu został skrzywdzony w dzieciństwie ;) pozdro
~ Michał
Oceniano 11 razy  +9
Przeczytajcie poniżej artykuł o BCK. Żona Rosłana Maryla Olejko i żona Szmita Alicja Jachowicz specjalnie podały panieńskie nazwiska żeby ludzie nie połapali się kim są, właśnie dostały kolejne etaty w BCK. Szmit też wziął dla siebie etat. Teraz pracują na da etaty a ludzie pracy nie mają a oni po 10 tysięcy miesięcznie. Rosłan stworzył w BCK dwór nepotyzmu.
~ xxxx
Oceniano 9 razy  +1
pustak ;o
~ Biłgorajczyk
Oceniano 14 razy  +10
Potocki przy żłobie Rosłana, dostaje oprócz pensji jeszcze zlecenia na projekty. Ciekawe czy był na to jakiś przetarg?
~ kroliczek
Oceniano 12 razy  -4
Bartuś ;o
~ mac
Oceniano 10 razy  +8
Zbiegiem okoliczności tuż przed wyborami
~ anonim
Oceniano 23 razy  +9
A niech pedały z ONZ-u mają ten park :)
~ Taki tam ktoś xD
Oceniano 5 razy  -1
No wkońcu się burmistrz ogarną i coś robi w tym kierunku.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Biłgorajska Drużyna K wyróżniona
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika