REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.02.10 09:00 | aktualizacja: 2014.02.09 19:23

Skatepark i bieżnia bliżej realizacji

Mimo, że Biłgoraj na realizację dwóch inwestycji: skateparku i bieżni lekkoatletycznej, nie otrzymał jeszcze dofinansowania ogłoszono przetargi na wykonanie zadań. Wszystko po to, by zwiększyć szanse na przyznanie środków.
Skatepark i bieżnia bliżej realizacji

W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetargi na wyłonienie wykonawcy skateparku w Biłgoraju, jak również bieżni tartanowej. Obie inwestycje będą prowadzone na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Nie mamy jeszcze przyznanych środków. W najbliższych dniach do marszałka województwa zostanie złożony wniosek o dofinansowanie budowy skateparku. Do Ministerstwa Sportu i Turystyki trafił już natomiast wniosek o dofinansowanie do budowy bieżni lekkoatletycznej - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

- Musimy podjąć pewne ryzyko, procedury przetargowe trwają kilka tygodni, a warunkiem otrzymania dofinansowania jest ukończenie zadania w roku 2014. Jeśli poczekalibyśmy do momentu wydania decyzji o przyznaniu środków, mogłoby się okazać, że nie uda się zrealizować inwestycji w terminie. Nasze starania poszły by wtedy w niwecz. W ogłoszeniu o przetargu zawarta została klauzula o unieważnieniu postępowania w przypadku nieotrzymania dofinansowania - dodaje burmistrz.

Na budowę bieżni tartanowej samorząd miasta może pozyskać nawet 50% wartości zadania, jednak nie więcej niż 1 mln zł, natomiast w przypadku skateparku jest to kwota do 33% wartości inwestycji, czyli ok. 150 tys. zł.

O planach przebudowy bieżni, znajdującej się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji informowaliśmy w artykule pt. Nowa bieżnia na OSiRze?. Natomiast temat budowy skateparku poruszaliśmy w artykułach pt. Spotkanie w sprawie budowy skateparku oraz Skatepark o krok bliżej.

red.
red. dodany 10 lutego 2014
 
Odsłon: 4653

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (11)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Jarni
Oceniano 43 razy  +31
O Sporcie Olimpijskim i Skateparku mówili na forach:
http://www.bogaty-typy.pl/index.php
Wszystkie komentarze
~ Biłgoraj
Oceniano 21 razy  -13
Pan Kręt miał rację, ten skate park to kosztowna i niekonieczna inwestycja. Ma bardzo małe dofinansowanie bo tylko 33%, czyli prawie cały koszt z naszych pieniędzy i mała grupa zainteresowanych będzie z tego korzystała. O bezpieczeństwie już nie wspomnę. Można było znaleźć lepszy cel na zagospodarowanie tych 300 000 zł i z lepszym dofinansowaniem. Pan Kręt będzie dobrym radnym.
~ pijany mistrz do lbl.pl
Oceniano 12 razy  -12
ja nigdzie nie pracuję i od nikogo nic nie chcę i nie lubię się żalić jak większość tego narodu
każdą pracę co rzucałem to nie przez zarobki tylko przez ludzi którzy widzą we mnie wroga i zawsze będą świnie podkładać dla mnie tak jak ja żyję skromnie to najniższa krajowa wystarczałaby ale jak to ktoś trafnie powiedział że nie zabiorę tego ze sobą więc jeszcze do przejedzenia mam dom i wystarczy mi to na życie jak wszystko się skończy to i życie się skończy
~ lbl.pl
Oceniano 10 razy  -8
To załóż własną firmę.
Płać każdemu śerdnią krajową, albo i więcej jak chcesz.
~ Jarni
Oceniano 43 razy  +31
O Sporcie Olimpijskim i Skateparku mówili na forach:
http://www.bogaty-typy.pl/index.php
~ pijany mistrz do z
Oceniano 8 razy  -6
przedsiębiorca płaci tyle co ustawa przewiduje 1680 zł brutto uwierz mi że jakby mógł to mniej by płacił
więcej to własnemu dziecku możesz dać
ale nie komuś obcemu co jeszcze w jego mniemaniu nic nie umie
~ aaa
Oceniano 10 razy  -4
qqq od gówniarzy to sobie swoje dzieci wyzywaj i licz się ze słowami niczym kogoś obrazisz !!! Każdy myśli tylko o swoich potrzebach. Wiele rzeczy jest do zrobienia, wszelka modernizacja jest potrzebna.
~ z
Oceniano 8 razy  -8
No a kiedy apel do przedsiębiorców żeby lepiej płacili?
~ qqq
Oceniano 15 razy  -7
Nowa bieżnia jak najbardziej potrzebna natomiast skatepark to wydatek kilkuset tysięcy złotych dla paru gówniarzy. Z tym będzie tylko problem, chyba że dyrektorek sam będzie czuwał nad bezpieczeństwem. Ale on jest wszechstronny
~ w...
Oceniano 13 razy  -3
Szanowna Ewo. Niema pracy. Niema zakładów to tyłki i brzuchy rosną. Coś z tym trzeba zrobić. Jak tak dalej w mieście będzie to sama swojego chłopa pogonisz na bieznie.
~ pijany mistrz
Oceniano 12 razy  -2
bieżnia jest potrzebna i to bardzo od małego ludzie muszą się nauczyć że za chlebem trzeba biegać
~ Ewa
Oceniano 12 razy  -6
Po co nam bieżnia, nam trzeba zakładów pracy bo młodzi opuszczają Biłgoraj.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
we wtorek, godzina 07:52 Biłgoraj
Z Biłgoraja do Hiszpanii
w niedzielę, godzina 21:05 Biłgoraj
Pikieta w Biłgoraju
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 12:36 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie wioska indiańska
w niedzielę, godzina 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w środę, godzina 08:30 Powiat
Ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatu
w środę, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Ponad 3 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika