REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.02.10 09:00 | aktualizacja: 2014.02.09 19:23

Skatepark i bieżnia bliżej realizacji

Mimo, że Biłgoraj na realizację dwóch inwestycji: skateparku i bieżni lekkoatletycznej, nie otrzymał jeszcze dofinansowania ogłoszono przetargi na wykonanie zadań. Wszystko po to, by zwiększyć szanse na przyznanie środków.
Skatepark i bieżnia bliżej realizacji

W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetargi na wyłonienie wykonawcy skateparku w Biłgoraju, jak również bieżni tartanowej. Obie inwestycje będą prowadzone na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Nie mamy jeszcze przyznanych środków. W najbliższych dniach do marszałka województwa zostanie złożony wniosek o dofinansowanie budowy skateparku. Do Ministerstwa Sportu i Turystyki trafił już natomiast wniosek o dofinansowanie do budowy bieżni lekkoatletycznej - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wiceburmistrz Biłgoraja Michał Dec.

- Musimy podjąć pewne ryzyko, procedury przetargowe trwają kilka tygodni, a warunkiem otrzymania dofinansowania jest ukończenie zadania w roku 2014. Jeśli poczekalibyśmy do momentu wydania decyzji o przyznaniu środków, mogłoby się okazać, że nie uda się zrealizować inwestycji w terminie. Nasze starania poszły by wtedy w niwecz. W ogłoszeniu o przetargu zawarta została klauzula o unieważnieniu postępowania w przypadku nieotrzymania dofinansowania - dodaje burmistrz.

Na budowę bieżni tartanowej samorząd miasta może pozyskać nawet 50% wartości zadania, jednak nie więcej niż 1 mln zł, natomiast w przypadku skateparku jest to kwota do 33% wartości inwestycji, czyli ok. 150 tys. zł.

O planach przebudowy bieżni, znajdującej się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji informowaliśmy w artykule pt. Nowa bieżnia na OSiRze?. Natomiast temat budowy skateparku poruszaliśmy w artykułach pt. Spotkanie w sprawie budowy skateparku oraz Skatepark o krok bliżej.

red.
red. dodany 10 lutego 2014
 
Odsłon: 4478

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (11)

Najwyżej oceniane komentarze
~ Jarni
Oceniano 43 razy  +31
O Sporcie Olimpijskim i Skateparku mówili na forach:
http://www.bogaty-typy.pl/index.php
Wszystkie komentarze
~ Biłgoraj
Oceniano 21 razy  -13
Pan Kręt miał rację, ten skate park to kosztowna i niekonieczna inwestycja. Ma bardzo małe dofinansowanie bo tylko 33%, czyli prawie cały koszt z naszych pieniędzy i mała grupa zainteresowanych będzie z tego korzystała. O bezpieczeństwie już nie wspomnę. Można było znaleźć lepszy cel na zagospodarowanie tych 300 000 zł i z lepszym dofinansowaniem. Pan Kręt będzie dobrym radnym.
~ pijany mistrz do lbl.pl
Oceniano 12 razy  -12
ja nigdzie nie pracuję i od nikogo nic nie chcę i nie lubię się żalić jak większość tego narodu
każdą pracę co rzucałem to nie przez zarobki tylko przez ludzi którzy widzą we mnie wroga i zawsze będą świnie podkładać dla mnie tak jak ja żyję skromnie to najniższa krajowa wystarczałaby ale jak to ktoś trafnie powiedział że nie zabiorę tego ze sobą więc jeszcze do przejedzenia mam dom i wystarczy mi to na życie jak wszystko się skończy to i życie się skończy
~ lbl.pl
Oceniano 10 razy  -8
To załóż własną firmę.
Płać każdemu śerdnią krajową, albo i więcej jak chcesz.
~ Jarni
Oceniano 43 razy  +31
O Sporcie Olimpijskim i Skateparku mówili na forach:
http://www.bogaty-typy.pl/index.php
~ pijany mistrz do z
Oceniano 8 razy  -6
przedsiębiorca płaci tyle co ustawa przewiduje 1680 zł brutto uwierz mi że jakby mógł to mniej by płacił
więcej to własnemu dziecku możesz dać
ale nie komuś obcemu co jeszcze w jego mniemaniu nic nie umie
~ aaa
Oceniano 10 razy  -4
qqq od gówniarzy to sobie swoje dzieci wyzywaj i licz się ze słowami niczym kogoś obrazisz !!! Każdy myśli tylko o swoich potrzebach. Wiele rzeczy jest do zrobienia, wszelka modernizacja jest potrzebna.
~ z
Oceniano 8 razy  -8
No a kiedy apel do przedsiębiorców żeby lepiej płacili?
~ qqq
Oceniano 15 razy  -7
Nowa bieżnia jak najbardziej potrzebna natomiast skatepark to wydatek kilkuset tysięcy złotych dla paru gówniarzy. Z tym będzie tylko problem, chyba że dyrektorek sam będzie czuwał nad bezpieczeństwem. Ale on jest wszechstronny
~ w...
Oceniano 13 razy  -3
Szanowna Ewo. Niema pracy. Niema zakładów to tyłki i brzuchy rosną. Coś z tym trzeba zrobić. Jak tak dalej w mieście będzie to sama swojego chłopa pogonisz na bieznie.
~ pijany mistrz
Oceniano 12 razy  -2
bieżnia jest potrzebna i to bardzo od małego ludzie muszą się nauczyć że za chlebem trzeba biegać
~ Ewa
Oceniano 12 razy  -6
Po co nam bieżnia, nam trzeba zakładów pracy bo młodzi opuszczają Biłgoraj.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 07:50 Biłgoraj
Młodzi goście odwiedzili komendę
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
dzisiaj, 07:45 Tarnogród
Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej
W Tarnogrodzie rozpoczęły się prace na drodze wojewódzkiej nr 863. To wspólna inwestycja władz samorządowych i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika