REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.09.17 08:40 | aktualizacja: 2014.09.16 16:11

Przedłuża się budowa skateparku

W połowie marca br. oficjalnie został przekazany plac budowy biłgorajskiego skateparku. Obiekt miał być gotowy do 15 września. Termin minął, a prace budowlane trwają.
Przedłuża się budowa skateparku

Skatepark jest specjalnym torem przeznaczonym do uprawiania sportów ekstremalnych. O jego budowę zabiegali młodzi mieszkańcy Biłgoraja. W tej sprawie w październiku ub.r. zorganizowane zostało spotkanie w Urzędzie Miasta, podczas którego uzgodnione zostały szczegóły inwestycji. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Spotkanie w sprawie budowy skateparku.

Pod koniec lutego rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na "Wykonanie Skateparku na terenie OSiR w Biłgoraju", najkorzystniejsza oferta opiewała na nieco ponad 425 tys. zł. Dokładnie 13 marca br. w obecności władz miasta, jak również przedstawicieli młodzieży przekazano plac budowy skateparku.

Budowa obiektu miała zakończyć się 15 września. - Termin zakończenia prac będzie o kilka dni opóźniony, ale nie potrafię powiedzieć dokładnie o ile. Widzę, że wykonawca wzmocnił siły i środki na placu budowy. Prace są prowadzone bardzo intensywnie, niewiele pozostało do zakończenie inwestycji - powiedział w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Michał Dec, wiceburmistrz Biłgoraja.

Czy w związku z opóźnieniem terminu oddania zadania wykonawca poniesie konsekwencje finansowe? - Tego nie wiem, będziemy analizować zapisy umowy, jeżeli takie były ustalenia, niedotrzymanie terminu będzie skutkowało konsekwencjami finansowymi - dodał burmistrz Dec.

red.
red. dodany 17 września 2014
 
Odsłon: 8085

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (27)

~ fdsf
  0
jaki miesiąc jak juz smigamy
~ laki lucek
  0
jak to są aktualne zdjęcia to jeszcze z miesiąc trzeba poczekać przy dobrych wiatrach
~ laki lucek
  0
ta opłata jest opłatą
tylko są takie działki w mieście że za połowę ceny
tego co UM wycenia nie da się sprzedać
to po co ten fikcyjny rzeczoznawca
żeby łatwe pieniądze miał
~ stanbak
  0
ma racje Rada i Burmistrz podnosza podatki, zdzieraja opłaty w tym i adiacenckie i wydaja na byle co np na skatepark, a przeciez wiekszośc podatników to ludzie o średnich lub małych dochodach , emeryci i rencisci i to oni ponosza koszty fantazji Burmistrza i Rady
~ maku
Oceniano 4 razy  +4
Człowieku żeby wybudować fajny tor potrzeba ok 2 hektarów pola (niestety nikt w mieście i gminie nie ma lub nie chce udostępnić) i 10 tyś zł i jest super tor a nie 400 tyś.
~ abc
Oceniano 2 razy  -2
Nie przeczę przecież, że mają osiągnięcia i szczerze im gratuluję.
Ale porównywanie budowy profesjonalnego toru motocrossowego na który potrzeba dość sporo terenu jak sądzę i środków), z budową małego skateparku na terenach własnych OSIR za 400 tysięcy, wraz z dotacją od FKF jest trochę nie na miejscu.
Jak już pisałem, to raczej nie ma sensu apelować do miasta o budowę takiego toru, bo chyba nie ma na ternie miasta takiego miejsce gdzie mógłby powstać (powierzchnia, hałas, etc.).
~ ...
Oceniano 1 raz  +1
To napisz konkretnie na jakiej ulicy i za co, a nie jakieś, słyszałem, że gdzieś, ktoś, coś.
~ Tadeusz
Oceniano 8 razy  +8
Panie Dec a co z karami umownymi za przedłużenie budowy BCK? Tam nie brał pan kar umownych? Dlaczego?
~ franek
Oceniano 11 razy  -5
Szeliga jak zostanie burmistrzem to pod Biłgorajem bez przestojów wybuduje tor F1! A obwodnicą będziecie jeździć dookoła Biłgoraja jak po rondzie a każdy obecny bezrobotny w mieście będzie robił za 5 tys.
~ Ziomal
Oceniano 7 razy  -3
Nie wiem co za debil pisal ten artykuł, mysle ze ma mało wspólnego ze skateparkiem i cala jego budowa. Wszyscy którzy sa zaangażowani w to (mowie o tych co beda tu jezdzic i starali sie o ten skatepark) nie narzekają na jakies przedłużenie budowy bo widać ze robota idzie jak trzeba i powstaje naprawdę konkretny obiekt. Przyjdź sobie zobacz a nie piszesz takie gowno .
~ pol
Oceniano 7 razy  +5
Jak byś zobaczył ile chłopaki z OFF ROAD SQUAD mają pucharów z zawodów z MP, PP a nawet z zawodów za granicami państwa to byś zdębiał. Wątpie czy dwa pokolenia skejtów tyle zdobędą chociaż życzę im jak najlepiej.
~ pol
Oceniano 2 razy  +2
Naucz się czytać człowieku ze zrozumieniem, albo zainwestuj w edukację jak wiesz co to inwestycja.
~ laki lucek
Oceniano 1 raz  +1
pewnie za te solary
~ kekkkkkk123
Oceniano 3 razy  -3
jeśli twierdzisz że coś się opłaca wybudować to nie ma żadnych przeciwwskazań żeby to zrobić. Więc czemu miałoby to robić państwo a nie firma? A poza tym to państwo buduje za nasze a nie firma. firma buduje za swoje to się nazywa inwestycja
~ abc
Oceniano 7 razy  -1
Bo skatepark to wspiertanie sportu i kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Tor motocrossowy to już raczej tylko rozrywka dla dorosłych.
Poza tym budowa skateparku dostała dofinansowanie z Funduszu Kultury Fizycznej.
Trochę niewłaścicie kierujesz swoje propozycje, bo wynika z tego, że oczekiwałbyś od Miasta budowy takiego toru, a raczej nigdzie w mieście nie ma takiego miejsca, więc pretensje, że nie jest budowany powinieneś kierować raczej do Gminy Biłgoraj, albo powiatu biłgorajskiego.
Porównywanie skateparku z torem motocrossowym to tak jakbyś miał pretensje, że NFZ płaci za operacje zaćmy najuboższych, a nie chce dofinansować powiększenia pierki, albo wstrzyknięcia botoksu innym obywatelim, przecież oni tez płacą podatki i to pewnie wyższe. Co oni inni ludzie? Przecież teżmim się należy.
~ pol
Oceniano 8 razy  +8
No tak tylko dlaczego jednym państwo może wybudować skatepark i inni mają sobie za swoje budować tor motocrossowy!? Co to inni ludzie ? Pewnie większość z nich płaci podatki z których budowany jest skatepark dla dzieci i młodzieży nie pracującej i nie płacącej podatków!
~ stank
Oceniano 3 razy  +3
na Bojarach Pan Burmistrz przywalił emerytom opłaty adiecenckie (połowa płacacych to emeryci) po ok 1300 zł wydał na skate park.
~ Mac
Oceniano 6 razy  +6
To wice burmistrz nie wie jakie są zapiski w umówie?? To kto ja podpisywał??
Nic sie nie nauczyli, każda inwestycja z opóźnieniem i "brakami" a p. Dec będzie sprawdzał czy mogą nałożyć kary finansowe....
~ asdfgh
Oceniano 2 razy  +2
Dokładnie.
Są też tabliczki: teren budowy, wstęp wzbroniony
Niestety dla większości ludzi to trzeba w takim przypadku zrobić zasieki z drutu kolczastego i snajperów na wieżyczkach.
Chyba w wieku 13-15 lat to już można zrozumieć, że to teren budowy i widać gołym okiem, że jeszcze się do użytku nie nadaje.
Jak coś im się stanie to niech nie liczą na odszkodowanie, bo w sądzie wykonawca bez problemu się obroni.
~ 123
Oceniano 1 raz  +1
Właśnie że jest zabezpieczony tylko ci debile włażą tam gdzie nie powinni
~ bląd dyna
Oceniano 6 razy  0
mnie się okres też wziął przedłużył
~ abc
Oceniano 11 razy  -1
No to widzisz, już masz idealny pomysł na biznes. Do dzieła.
A, nie przepraszam, wg Ciebie państwo powinno go wybudować, za nasze podatki, a wstęp oczywiści powinien być bezpłatny.
~ ktoś konkretny
Oceniano 8 razy  +6
Powinni wybudować gdzieś nieopodal biłgoraja tor motocrossowy ,codziennie by ktoś przyjeżdżał
~ enene
Oceniano 2 razy  -2
Najlepsze jest to że ten teren budowy w ogóle nie jest zabezpieczony. Z podłoża wystają druty żebrowane a młodzi już ćwiczą na rowerach na nowym torze.
~ czytelnik
Oceniano 10 razy  +2
Do "Przez", postaw sobie na głowie IKEę oszołomie, bo miasto Biłgoraj nie ma wolnych terenów, otoczone jest gminą Biłgoraj.
~ Przez Janusza Zbigniewa Rosłana Biłgoraj stracił 400 miejsc pracy!
Oceniano 16 razy  +2
IKEA chciała budować fabrykę i tartak w Biłgoraju. Jednak Janusz Zbigniew Rosłan przegonił ich. Poszli do Stalowej Woli. Długo oczekiwana inwestycja dobiega końca. Dziś Ikea Industry otwiera w Stalowej Woli największy tartak w Polsce i zarazem na świecie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tej lokalizacji szwedzki koncern zamierza dobudować jeszcze fabrykę mebli. Obecna wartość inwestycji to blisko 33 mln zł. Aby wybudować ten ogromny zakład produkcyjny, Ikea Industry, znana wcześniej jako Swedspan Polska, wydała 6,9 mln zł na zakup dwóch działek o łącznej powierzchni 25 ha. Fabryka płyt z drewna sosnowego, używanych do produkcji mebli, powstała pod Stalową Wolą. Początkowo w zakładzie zatrudnienie znajdzie około 80 osób. Jednak wraz z rozruchem nowych taśm produkcyjnych, zapotrzebowanie na kolejnych pracowników będzie się zwiększać. Docelowo planują przyjąć 300 osób. Całkowitą zdolność produkcyjną fabryka osiągnie za dwa lata. Istnieje jednak duża szansa, że załoga urośnie do 700 osób. Jest to możliwe, gdy Szwedzi zdecydują się do fabryki płyt dobudować pełną fabrykę mebli.
~ j23
Oceniano 6 razy  +4
normalka w Biłgoraju wszystko sie przedłuża ;)
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Biłgorajska Drużyna K wyróżniona
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika