REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.12.08 10:08 | aktualizacja: 2013.12.09 10:39

Skatepark o krok bliżej

We wrześniu br. rozstrzygnięte zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy skateparku. Na początku grudnia złożony został wniosek o wydanie pozwolenia na budowę skateparku w Biłgoraju. To kolejny krok przybliżający do realizacji inwestycji.
Skatepark o krok bliżej

Jak informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Jerzy Sosnowski, kierownika Referatu Planowania i Realizowania Inwestycji UM 3 grudnia do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju trafił wniosek o wydanie pozwolenia na budowę skateparku w Biłgoraju. To dopiero początek starań o powstanie takiego miejsca,

Umowa na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy skateparku zawarta została 18 września br. Termin jej ukończenia wyznaczony został na 29 listopada. Dokumentacja zawiera projekt budowlano - wykonawczy, kosztorys inwestorski, ale także specyfikację techniczną wykonania robót. Wartość zadania to prawie 5 tys. zł.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę władze miasta będą starały się o pozyskanie dofinansowania do budowy skateparku. - Gdy tylko będzie ogłoszony nabór wniosków, a zwykle jest to na przełomie stycznia i lutego, na pewno postaramy się o pozyskanie dofinansowania do tego zdania - dodaje kierownik Sosnowski. Inwestycja powinna być ukończona w przyszłym roku. Na ten cel w projekcie budżetu zapisano 350 tys. zł., zakładane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to 50 % wartości zadania.

Przypomnijmy: W październiku br. odbyło się spotkanie młodzieży zainteresowanej powstaniem obiektu i projektantów z przedstawicielami władz miasta, jak również Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uzgodniono wówczas szczegóły inwestycji. Młodzież zaznaczyła, na jakich sprzętach jej zależy, uzgodniono także rodzaj nawierzchni, rozmawiano nawet o ogrodzeniu terenu i oświetleniu. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Spotkanie w sprawie budowy skateparku.

red.
red. dodany 8 grudnia 2013
 
Odsłon: 5208

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

~ ZDR
Oceniano 13 razy  +1
Ten skatepark o ile bedzie dobrze wykonany nie tak jak drogi biłgorajskie bedazie swietną promocją dla Biłgoraja, choć sam nie jeżdze jestem w 100% za tym, aby ten kompleks powstał.
~ klhkj
Oceniano 12 razy  +2
pamietam te czasy jak bylismy w urzedzie miasta,na konkursie pomyslów innowatorskich dla mlodzierzy, na spotkaniu w sprawie skateparku ,przegralismy z jakims katecheta peadlem co wpadl z przedzialkiem z dwoma i wygral jego pomysl na jakies spacery dokola kosciola z gitara akustyczna, a my w bagach dżinsach, ze 12 lat temu ,i gwóno,krawaty patrzyly sie jak na zwierzeta w zoo, dobra rada :dopominajcie sie,jak wam zrobia, zeby remontowali co roku, bo oni mysla ze to park a nie rozumieja ze to jest hardcore park i tam sie to musi psuc bo to jest extrem sport,dla dziadow to niepojete jeszcze......bo duzo sie dzieje...bo inaczej to bedzie gadka tego typu:zrobili im ,ale gowniarze zepsuli i po co to bylo....
~ xyz
Oceniano 9 razy  -5
co za plytkie myslenie
~ anonim
Oceniano 13 razy  +9
i tak znając życie dopiero jak pójdziecie na studia i was już tu nie będzie to ten park powstanie
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w czwartek, godzina 16:02 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w czwartek, godzina 10:21 Biłgoraj
Miała prawie 2 promile. Twierdziła, że wypiła tylko jedno piwo
14 września 2023 Biłgoraj
"Wydrapał" 200 tys. zł
10 września 2023 Lipiny Górne-Borowina
100-lecie Lasów Państwowych. Uroczystości w Lipinach
W tym roku Lasy Państwowe świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbywają się uroczystości, mające na celu podkreślenie wagi wydarzenia. W niedzielę 10 września świętowano w powiecie biłgorajskim.
we wtorek, godzina 19:22 Biłgoraj
Zbiórka na sprowadzenie ciała
w środę, godzina 07:50 Lekkoatletyka
RCEZ na 3. miejscu w kraju
w czwartek, godzina 15:46 Biłgoraj
Promesy wręczone. Do powiatu trafiły miliony zł
W czwartkowe popołudnie 21 września, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbędzie się wręczenie promes z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych edycja VI skierowana do samorządów, w których działały PGR-y.
15 września 2023 Biłgoraj
Zmiana organizacji ruchu w Biłgoraju. Sypią się mandaty
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Koncert przy fontannie. Zagrają młodzi muzycy z Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 08:31 Region
Utrudnienia na DK nr 74 za Frampolem
Kierowcy podróżujący "krajówką" za Frampolem muszą przygotować się na utrudnienia. Rozpoczęły się prace związane z budową pierwszej w regionie drogi w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.
w czwartek, godzina 10:58 Biłgoraj
Bezpłatne treningi na terenie OSiR
w niedzielę, godzina 08:43 Lubelszczyzna
Pociągi pojadą z Biłgoraja do Lublina - podpisano umowę na projekt linii
w poniedziałek, godzina 16:41 Powiat
Miliony na renowację kościołów w powiecie
W poniedziałek 18 września, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu biłgorajskiego oraz beneficjentów dotacji, którzy otrzymali dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łącznie do naszego powiatu trafią środki w wysokości ponad 13 mln zł.
8 września 2023 Biłgoraj
11 nauczycieli odebrało awanse zawodowe
we wtorek, godzina 15:40 Biłgoraj
Marcin Daniec wystąpi w Biłgoraju [NOWY TERMIN]
w środę, godzina 16:09 Biłgoraj
"Jedynka" ma nowy sztandar
20 września to wyjątkowy dzień dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. W związku z beatyfikacją patrona, kardynała Stefana Wyszyńskiego, tego dnia odbyła się uroczystość nadania placówce nowego sztandaru.
15 września 2023 Olszanka
53-letni mężczyzna zmarł przygnieciony przez ciągnik
w środę, godzina 12:22 Wola Dereźniańska
Wielkie sprzątanie już w sobotę
w niedzielę, godzina 20:54 Biłgoraj
Koncert przy fontannie przyciągnął prawdziwe tłumy
W niedzielny wieczór 17 września grupa biłgorajskich muzyków zaprosiła na nietypowe wydarzenie. Zaproponowano koncert przy fontannie na placu Wolności. "Alejki" wypełniły się publicznością.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Będą zbierać baterie na ulicach Biłgoraja
we wtorek, godzina 08:21 Biłgoraj
Biłgorajska Drużyna K wyróżniona
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika