REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.12.08 10:08 | aktualizacja: 2013.12.09 10:39

Skatepark o krok bliżej

We wrześniu br. rozstrzygnięte zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy skateparku. Na początku grudnia złożony został wniosek o wydanie pozwolenia na budowę skateparku w Biłgoraju. To kolejny krok przybliżający do realizacji inwestycji.
Skatepark o krok bliżej

Jak informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Jerzy Sosnowski, kierownika Referatu Planowania i Realizowania Inwestycji UM 3 grudnia do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju trafił wniosek o wydanie pozwolenia na budowę skateparku w Biłgoraju. To dopiero początek starań o powstanie takiego miejsca,

Umowa na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy skateparku zawarta została 18 września br. Termin jej ukończenia wyznaczony został na 29 listopada. Dokumentacja zawiera projekt budowlano - wykonawczy, kosztorys inwestorski, ale także specyfikację techniczną wykonania robót. Wartość zadania to prawie 5 tys. zł.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę władze miasta będą starały się o pozyskanie dofinansowania do budowy skateparku. - Gdy tylko będzie ogłoszony nabór wniosków, a zwykle jest to na przełomie stycznia i lutego, na pewno postaramy się o pozyskanie dofinansowania do tego zdania - dodaje kierownik Sosnowski. Inwestycja powinna być ukończona w przyszłym roku. Na ten cel w projekcie budżetu zapisano 350 tys. zł., zakładane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego to 50 % wartości zadania.

Przypomnijmy: W październiku br. odbyło się spotkanie młodzieży zainteresowanej powstaniem obiektu i projektantów z przedstawicielami władz miasta, jak również Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uzgodniono wówczas szczegóły inwestycji. Młodzież zaznaczyła, na jakich sprzętach jej zależy, uzgodniono także rodzaj nawierzchni, rozmawiano nawet o ogrodzeniu terenu i oświetleniu. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Spotkanie w sprawie budowy skateparku.

red.
red. dodany 8 grudnia 2013
 
Odsłon: 5481

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (4)

~ ZDR
Oceniano 13 razy  +1
Ten skatepark o ile bedzie dobrze wykonany nie tak jak drogi biłgorajskie bedazie swietną promocją dla Biłgoraja, choć sam nie jeżdze jestem w 100% za tym, aby ten kompleks powstał.
~ klhkj
Oceniano 12 razy  +2
pamietam te czasy jak bylismy w urzedzie miasta,na konkursie pomyslów innowatorskich dla mlodzierzy, na spotkaniu w sprawie skateparku ,przegralismy z jakims katecheta peadlem co wpadl z przedzialkiem z dwoma i wygral jego pomysl na jakies spacery dokola kosciola z gitara akustyczna, a my w bagach dżinsach, ze 12 lat temu ,i gwóno,krawaty patrzyly sie jak na zwierzeta w zoo, dobra rada :dopominajcie sie,jak wam zrobia, zeby remontowali co roku, bo oni mysla ze to park a nie rozumieja ze to jest hardcore park i tam sie to musi psuc bo to jest extrem sport,dla dziadow to niepojete jeszcze......bo duzo sie dzieje...bo inaczej to bedzie gadka tego typu:zrobili im ,ale gowniarze zepsuli i po co to bylo....
~ xyz
Oceniano 9 razy  -5
co za plytkie myslenie
~ anonim
Oceniano 13 razy  +9
i tak znając życie dopiero jak pójdziecie na studia i was już tu nie będzie to ten park powstanie
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
we wtorek, godzina 07:52 Biłgoraj
Z Biłgoraja do Hiszpanii
w niedzielę, godzina 21:05 Biłgoraj
Pikieta w Biłgoraju
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 12:36 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie wioska indiańska
w środę, godzina 08:30 Powiat
Ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatu
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w niedzielę, godzina 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
w środę, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Ponad 3 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika