REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.10.18 15:09 | aktualizacja: 2013.10.18 15:48

29. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

W piątek, 18 października, w Biłgoraju zorganizowana została uroczystość religijno-patriotyczna z okazji 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
29. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Na uroczystość religijno-patriotyczną z okazji 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, która zorganizowana została 18 października 2013 r. w kościele św. Jerzego, zaprosili: parafia św. Jerzego w Biłgoraju, Starosta Biłgorajski, LO im. ONZ w Biłgoraju oraz Powiatowe Gimnazjum.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Homilię wygłosił ks. Jan Chmiel. Montaż słowno-muzyczny ku czci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przygotowała młodzież szkolna z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

- Po raz kolejny spotykamy się na rocznicy męczeńskiej śmierci bł. kapłana. Od jego tragicznej śmierci mija 29 lat. Ważne jest to, że znaleźliśmy czas, aby się spotkać i zastanowić się nad tamtymi wydarzeniami, które na zawsze ukształtowały naszą historię ale też nasze charaktery i naszą narodową tożsamość - mówił starosta biłgorajski Marian Tokarski.

- Dzisiaj jest czas na refleksję i modlitwę nie tylko za naszych męczenników, wśród któych jest ks. Jerzy Popiełuszko, modlimy się o siłę i mądrość, aby codziennie, umiejętnie odróżniać dobro od zła, zarówno w kontaktach personalnych, społecznych i politycznych - dodał starosta.

Na zakończenie uroczystości obecne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą kapelanowi Solidarności, ks. Jerzemu Popiełuszce.

red.
red. dodany 18 października 2013
 
Odsłon: 5299

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (17)

~ megi
  0
a tak z innej beczki kto wie co to były za piosenki podczas montażu? Szczególnie ta pierwsza...
~ bzz
Oceniano 1 raz  +1
Prawdziwy chrześcijanin Ojcem Świętym nazywa Boga, a katolik nazywa tak człowieka i jeszcze całuje go po rękach stopach, czci go jak boga składa mu ofiary, modli się do niego, to jak to nazwać, jak nie pogaństwem. Jeszcze więcej definicji?
~ t2
  0
Czemu obrońcy narodu ze starostwa nie zażądali wyjaśnień od komendanta policji w Biłgoraju czemu przez lata ukrywał mordercą Przemyka?
~ hrabia
Oceniano 2 razy  +2
hahaha ale śmiszne jak cały ty
~ do bzz
  0
podaj definicję , kto jest katolikiem a kto poganinem?
~ bzz
Oceniano 4 razy  +2
Ah te nasze "obiektywne gazety biłgorajskie". Już któryś raz z rzędu usuwają mój komentarz, ponieważ napisałem, że dzisiejszy katolik to bardziej poganin niż chrześcijanin. Czyżbym kogoś obraził tą moją opinią? Kogoś? Czy coś?
~ megii
Oceniano 1 raz  +1
To wspaniałe że ludzie pamietają
~ Sympatyzujący z katolami
  0
Myślę że Sakramenty nie są żadnym nadużyciem Kościoła wobec nauczania Chrystusa. Mówił o wypędzaniu duchów i że komu odpuścicie będzie mu odpuszczone. Msza Święta może jest trochę na kształt ludzkiego pomysłu, bo ciekawe czy Jezus mówił żeby śpiewać pieśni i mówić kazania, ale to nic złego, myślę że póki co nie ma żadnej herezji
~ max
Oceniano 2 razy  +2
Śmierć jest naturalnym następstwem życia a to było MORDERSTWO W BESTIALSKI SPOSÓB!!!!
~ Pociupciał Stanisław
Oceniano 3 razy  +3
A ja byłem wczoraj w Warszawie...i widziałem samolota,,,duzego samolota...
~ y2k
Oceniano 5 razy  +1
W myśl nauki Kościoła katolickiego, z Eucharystią nierozerwalnie związany jest urząd kapłański. Jak wielkie ma on znaczenie wynika chociażby ze słów zmarłego kard. Stefana Wyszyńskiego, który w przemówieniu podczas święceń kapłańskich powiedział: „Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież „spirituales imperatores”, a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, on tego od was chciał! Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa, zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy (…) Kto ku Was patrzy, widzi w Was Boga. Kto do Was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie: Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem (Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2, IX-X 1960 r.). Powyższe słowa nie tylko zastanawiają, ale i nasuwają pewne pytania: Czy Pan Jezus ustanowił i odprawiał ofiarę mszy podczas Ostatniej Wieczerzy Paschalnej? Czy to On ustanowił ceremoniał mszalny? Czy mówił coś o przeistoczeniu? Czy takiej władzy udzielił On apostołom?
~ Michał
Oceniano 6 razy  0
Przeczytajcie poniżej artykuł o BCK. Żona Rosłana Maryla Olejko i żona Szmita Alicja Jachowicz specjalnie podały panieńskie nazwiska żeby ludzie nie połapali się kim są, właśnie dostały kolejne etaty w BCK. Szmit też wziął dla siebie etat. Teraz pracują na da etaty a ludzie pracy nie mają a oni po 10 tysięcy miesięcznie. Rosłan stworzył w BCK dwór nepotyzmu.
~ Sympatyzujący z katolami
Oceniano 1 raz  +1
A byli w delegacji? Przed ostatnia linijka artykułu
~ Sympatyzujący z katolami
Oceniano 8 razy  +2
Bodaj gdzieś na poziomie gimnazjum lub wyżej uczą kim jest ksiądz a kim Bóg, może warto poczytać a potem się czepiać?
~ Aga
Oceniano 6 razy  +2
"NIE BEDZIESZ MIAŁ BOGÓW INNYCH PRZED MNA" i sami katole służą innym mają innych bogów np ksidza gdzie oddają pokłon
~ Hrabiatrzepiekoński
Oceniano 3 razy  +1
jak to czemu ... bo ich za komuny uczyli żeby nie wychodzić przed szereg
~ g3
Oceniano 4 razy  +4
Czemu Bara czy Białoń kwiatów nie składali?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 18:36 Region
Zmiany personalne w parafiach [LISTA]
W piątek 21 czerwca biskup Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W jakich parafiach będą zmiany?
dzisiaj, 08:46 Powiat
Alert trzeciego stopnia dla powiatu
dzisiaj, 16:52 Powiat
Burze nad powiatem. 12 interwencji w niecałe 4 godziny
we wtorek, godzina 14:30 Dereźnia Solska
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
Wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej im. Papieża Jan Pawła II w Dereźni Solskiej Zofia Bielak odchodzi na emeryturę. W sali gimnastycznej dereźniańskiej placówki odbyło się dzisiaj uroczyste i wzruszające pożegnanie.
11 czerwca 2024 Lubelszczyzna
Ogrzewasz dom gazem? Sprawdź, jak otrzymać zwrot VAT
w piątek, godzina 15:00 Rogale
Zderzenie 3 pojazdów. Służby w akcji [AKTUALIZACJA]
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Sześciu chętnych na budowę nowoczesnego osiedla
W Biłgoraju wkrótce powstanie ekologiczne osiedle bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. właśnie zakończyło przyjmowanie ofert na realizację inwestycji.
w piątek, godzina 14:27 Nadrzecze
Pożar auta na drodze wojewódzkiej
dzisiaj, 13:45 Osuchy
Największa patriotyczna uroczystość w regionie - Osuchy 2024
w środę, godzina 13:12 Kraj
Do Sejmu trafił wniosek o uchylenie immunitetu posłowi Romanowskiemu
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał dzisiaj do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymona Hołowni wniosek o wyrażenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej oraz jego zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.
we wtorek, godzina 13:10 Kraj
Złóż wniosek do końca czerwca, żeby nie stracić pieniędzy
w czwartek, godzina 14:40 Hedwiżyn
Uroczyste pożegnanie długoletniej dyrektor
10 czerwca 2024 Powiat
Oficjalne wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 29 636 mieszkańców powiatu biłgorajskiego, spośród 79 044 uprawnionych. Wyborcy oddali 29 462 ważne głosy. Największym poparciem wśród głosujących cieszyła się partia Jarosława Kaczyńskiego.
w czwartek, godzina 18:47 Region
W piątek biskup ogłosi zmiany personalne w parafiach
w piątek, godzina 13:15 Biłgoraj
Wakacje czas zacząć
13 czerwca 2024 Biłgoraj
Święto motoryzacji w Biłgoraju
Już w najbliższą niedzielę 16 czerwca w Biłgoraju będzie można podziwiać perełki motoryzacji. Wszystko za sprawą Biłgorajskiego Spotkania z Klasykiem, które odbędzie się na terenie OSiR.
w czwartek, godzina 10:29 Biłgoraj
Kierowca ciężarówki "zgubił" naczepę
w środę, godzina 15:03 Korczów
Dyrektor odchodzi na emeryturę po blisko 25 latach pracy
15 czerwca 2024 Biłgoraj
Jubileusz "Sparty" z Marcinem Dańcem
W sobotę 15 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 20-lecia działalności klubu RWKS Sparta Biłgoraj, który od dwóch dekad aktywnie działa na rzecz rozwoju sportu w naszym mieście oraz okolicach. W wydarzeniu, które uświetnił występem znany satyryk Marcin Daniec, wzięli udział członkowie i sympatycy klubu, działacze, zawodnicy oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.
dzisiaj, 13:17 Biłgoraj
Rajd pamięci partyzantów
w niedzielę, godzina 15:12 Zastawie
Zawody w sporcie pożarniczym [NOWE ZDJĘCIA, WYNIKI]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika