REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2013.10.18 15:09 | aktualizacja: 2013.10.18 15:48

29. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

W piątek, 18 października, w Biłgoraju zorganizowana została uroczystość religijno-patriotyczna z okazji 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.
29. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

Na uroczystość religijno-patriotyczną z okazji 29. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, która zorganizowana została 18 października 2013 r. w kościele św. Jerzego, zaprosili: parafia św. Jerzego w Biłgoraju, Starosta Biłgorajski, LO im. ONZ w Biłgoraju oraz Powiatowe Gimnazjum.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Homilię wygłosił ks. Jan Chmiel. Montaż słowno-muzyczny ku czci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przygotowała młodzież szkolna z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju.

- Po raz kolejny spotykamy się na rocznicy męczeńskiej śmierci bł. kapłana. Od jego tragicznej śmierci mija 29 lat. Ważne jest to, że znaleźliśmy czas, aby się spotkać i zastanowić się nad tamtymi wydarzeniami, które na zawsze ukształtowały naszą historię ale też nasze charaktery i naszą narodową tożsamość - mówił starosta biłgorajski Marian Tokarski.

- Dzisiaj jest czas na refleksję i modlitwę nie tylko za naszych męczenników, wśród któych jest ks. Jerzy Popiełuszko, modlimy się o siłę i mądrość, aby codziennie, umiejętnie odróżniać dobro od zła, zarówno w kontaktach personalnych, społecznych i politycznych - dodał starosta.

Na zakończenie uroczystości obecne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą kapelanowi Solidarności, ks. Jerzemu Popiełuszce.

red.
red. dodany 18 października 2013
 
Odsłon: 5147

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (17)

~ megi
  0
a tak z innej beczki kto wie co to były za piosenki podczas montażu? Szczególnie ta pierwsza...
~ bzz
Oceniano 1 raz  +1
Prawdziwy chrześcijanin Ojcem Świętym nazywa Boga, a katolik nazywa tak człowieka i jeszcze całuje go po rękach stopach, czci go jak boga składa mu ofiary, modli się do niego, to jak to nazwać, jak nie pogaństwem. Jeszcze więcej definicji?
~ t2
  0
Czemu obrońcy narodu ze starostwa nie zażądali wyjaśnień od komendanta policji w Biłgoraju czemu przez lata ukrywał mordercą Przemyka?
~ hrabia
Oceniano 2 razy  +2
hahaha ale śmiszne jak cały ty
~ do bzz
  0
podaj definicję , kto jest katolikiem a kto poganinem?
~ bzz
Oceniano 4 razy  +2
Ah te nasze "obiektywne gazety biłgorajskie". Już któryś raz z rzędu usuwają mój komentarz, ponieważ napisałem, że dzisiejszy katolik to bardziej poganin niż chrześcijanin. Czyżbym kogoś obraził tą moją opinią? Kogoś? Czy coś?
~ megii
Oceniano 1 raz  +1
To wspaniałe że ludzie pamietają
~ Sympatyzujący z katolami
  0
Myślę że Sakramenty nie są żadnym nadużyciem Kościoła wobec nauczania Chrystusa. Mówił o wypędzaniu duchów i że komu odpuścicie będzie mu odpuszczone. Msza Święta może jest trochę na kształt ludzkiego pomysłu, bo ciekawe czy Jezus mówił żeby śpiewać pieśni i mówić kazania, ale to nic złego, myślę że póki co nie ma żadnej herezji
~ max
Oceniano 2 razy  +2
Śmierć jest naturalnym następstwem życia a to było MORDERSTWO W BESTIALSKI SPOSÓB!!!!
~ Pociupciał Stanisław
Oceniano 3 razy  +3
A ja byłem wczoraj w Warszawie...i widziałem samolota,,,duzego samolota...
~ y2k
Oceniano 5 razy  +1
W myśl nauki Kościoła katolickiego, z Eucharystią nierozerwalnie związany jest urząd kapłański. Jak wielkie ma on znaczenie wynika chociażby ze słów zmarłego kard. Stefana Wyszyńskiego, który w przemówieniu podczas święceń kapłańskich powiedział: „Otrzymaliście w tej chwili straszliwą (!) władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież „spirituales imperatores”, a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, on tego od was chciał! Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa, zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy (…) Kto ku Was patrzy, widzi w Was Boga. Kto do Was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie: Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem (Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2, IX-X 1960 r.). Powyższe słowa nie tylko zastanawiają, ale i nasuwają pewne pytania: Czy Pan Jezus ustanowił i odprawiał ofiarę mszy podczas Ostatniej Wieczerzy Paschalnej? Czy to On ustanowił ceremoniał mszalny? Czy mówił coś o przeistoczeniu? Czy takiej władzy udzielił On apostołom?
~ Michał
Oceniano 6 razy  0
Przeczytajcie poniżej artykuł o BCK. Żona Rosłana Maryla Olejko i żona Szmita Alicja Jachowicz specjalnie podały panieńskie nazwiska żeby ludzie nie połapali się kim są, właśnie dostały kolejne etaty w BCK. Szmit też wziął dla siebie etat. Teraz pracują na da etaty a ludzie pracy nie mają a oni po 10 tysięcy miesięcznie. Rosłan stworzył w BCK dwór nepotyzmu.
~ Sympatyzujący z katolami
Oceniano 1 raz  +1
A byli w delegacji? Przed ostatnia linijka artykułu
~ Sympatyzujący z katolami
Oceniano 8 razy  +2
Bodaj gdzieś na poziomie gimnazjum lub wyżej uczą kim jest ksiądz a kim Bóg, może warto poczytać a potem się czepiać?
~ Aga
Oceniano 6 razy  +2
"NIE BEDZIESZ MIAŁ BOGÓW INNYCH PRZED MNA" i sami katole służą innym mają innych bogów np ksidza gdzie oddają pokłon
~ Hrabiatrzepiekoński
Oceniano 3 razy  +1
jak to czemu ... bo ich za komuny uczyli żeby nie wychodzić przed szereg
~ g3
Oceniano 4 razy  +4
Czemu Bara czy Białoń kwiatów nie składali?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
dzisiaj, 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
dzisiaj, 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
dzisiaj, 12:26 Biłgoraj
Monika Pawłowska wraca do Sejmu
w czwartek, godzina 09:51 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
dzisiaj, 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
dzisiaj, 14:53 Księżpol
Księżpol jako jedyny w powiecie z dofinansowaniem na edukację
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
w sobotę, godzina 17:57 Biłgoraj
Koncert "Ady" przyciągnął tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się coroczny koncert "Taniec i poezja", w wykonaniu Grup Tańca Współczesnego "Ada", działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Wydarzenie, które odbyło się 17 lutego, zgromadziło miłośników tańca i sztuki.
w piątek, godzina 20:01 Biłgoraj
Przemysław Czarnek udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza
13 lutego 2024 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
8 lutego 2024 Powiat
Jutro blokada dróg. W jakich godzinach można spodziewać się utrudnień?
W piątek 9 lutego rozpoczyna się strajk generalny rolników, w którym udział wezmą także rolnicy z powiatu biłgorajskiego. W dwóch miejscach, na trasie wojewódzkiej nr 835 będą blokować przejazd. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.
dzisiaj, 10:37 Biłgoraj
Zapisz tę datę. Takiego wydarzenia nie można przegapić
w poniedziałek, godzina 16:36 Tarnogród
Ulotki ws. dofinansowań w powiecie. Władze ostrzegają
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika