REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2014.11.13 10:45 | aktualizacja: 2014.11.13 10:44

Dodatkowe pieniądze na Al. Jana Pawła II zaklepane - umowa podpisana

Dziś, 13 listopada, w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, podpisany został aneks do umowy o dofinansowanie biłgorajskiej inwestycji - przebudowy Al. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy na ten cel dodatkowe 12,7 mln zł.
Dodatkowe pieniądze na Al. Jana Pawła II zaklepane - umowa podpisana

Zadanie pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska" zostało dofinanosowane kwotą 21 mln zł. Umowa została podpisana w połowie sierpnia, o czym informowaliśmy w artykule pt. Umowa na 21 mln zł podpisana.

Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a przekazywane zostały w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Do inwestycji dołożyło się także Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Władze powiatu przekazały na ten cel 5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to 46,6 mln zł.

W piątek, 7 listopada, władze Biłgoraja otrzymały wiadomość o przyznaniu dodatkowej kwoty. Nasza inwestycja została wsparta kwota 12,7 mln zł. Informowaliśmy o tym w artykule pt. Dodatkowe 12,7 mln zł na budowę obwodnicy południowej.

Dziś, 13 listopada, nastąpiło podpisanie aneksu do umowy na dofinansowanie projektu. Z zastępcą prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Dariuszem Szewczykiem do stołu usiedli burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan oraz zastępca burmistrza Michał Dec.

- Myślę, że to jedna z najważniejszych dróg w mieście jeśli chodzi o komunikację. Poza tym będzie to znakomite połączenie z obwodnicą północną. Powinno to odciążyć i usprawnić komunikację - mówi w rozmowie z portalem bilgorajska.pl Janusz Rosłan. Michał Dec zaznacza, że prawdopodobnie była to ostatnia szansa na pozyskanie tak dużych środków na remont drogi. W przyszłej perspektywie finansowej pieniędzy na tego typu inwestycje może już nie być.

Przypomnijmy :

Obwodnica o długości 3,25435 km będzie przebiegać częściowo starym śladem - Al Jana Pawła II i ul. Tarnogrodzką (o długości 2,49143 km). Nowa część drogi, o długości 0,76292 km, będzie miała początek w ul. Krzeszowskiej i dalej będzie przebiegała w stronę skrzyżowania z ul. Motorową przez tereny niezabudowane w południowej części miasta.

W ramach zadania przebudowany będzie most na rzecze Biała Łada, wykonany zostanie też nowy most na Czarnej Ładzie.

Do końca listopada br. ma być gotowy odcinek od ul. Tarnogrodzkiej do ul. Krzeszowskiej, ale także fragment ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Włosiankarskiej.

red.
red. dodany 13 listopada 2014
 
Odsłon: 3504

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (22)

Najwyżej oceniane komentarze
~ batorego
Oceniano 18 razy  +12
Dobrze że się buduję tą obwodnicę, Szeliga ze swoim radnymi wszystko robili aby radni nie przegłosowali tej inwestycji,radni nie posłuchali i się buduję.Pajac umie tylko pajacować!!!
Wszystkie komentarze
~ wowwwwwww
  0
Jacieżpiórkuję...I wszystko co pojedzie z Lublina i Zamościa na Przemyśl (i z powrotem) przejedzie koło szeregówek przy Reja. Ciekawe kiedy zaczną pękać, osiadać i co tam jeszcze... I kto za to zapłaci? Ale pewnie w ramach zadośćuczynienia ekrany im dźwiękochłonne zainstalują od strony JP II. Może chociaż pomalują je w wesołe kolorki ;-)
~ w...
Oceniano 2 razy  0
Spójrzcie na zdjęcie. Panowie coś czytają, podpisują, ale nie z-ca. Jak będą opóźnienia i ktoś zapyta jak juz miało miejsce przy innych inwestycjach, co z karami i odsetkami ? Odpowiedź będzie prosta cyt."musimy zajrzeć do dokumentów, czy takowe zapiski byly".
~ --
Oceniano 1 raz  +1
a to Szeliga miał swoich radnych?
~ ...
Oceniano 3 razy  +3
Po pierwsze:
W tej cenie jest też choćby wykup gruntów (chyba około 5 milionów)
Po drugie, tak jak napisał poprzednik, to jest cena rynkowa, a nie wymyślona przez urzędników. W przetargu wystartowało chyba około 10 firm z całej Polski, a chyba nawet zagraniczne i wygrała najniższa.
Chyba nie powiesz, że władze dzwoniły do największych firm budowlanych w Europie z prośbą o sztuczne zawyżenie ceny?
~ ...
Oceniano 5 razy  +5
Tyle, że takie tempo przez 12 lat było niemożliwe do osiągnięcia.
Polska weszła do UE w 2005, pierwszy budżet w którym była brana pod uwagę to 2007-2013, a że to wszystko się zawsze przeciąga to tak około 2009 zaczęło się konkretnie dziać.
Trzeba przyznać, że środki na lata 2007-2013 to Biłgoraj jeśli brać pod uwagę miasta podobnej wielkości to jest jednym z liderów w Polsce. (ale jak powiedział Pan S. podczas debaty, to by zrobił każdy, a nawet więcej ;)
~ ...
Oceniano 7 razy  +3
No to proszę, ile dostał Tarnogród który też podobno czeka na obwodnicę?
Ile dostał Tomaszów Lubelski (dopiero teraz przed powiedzieli, że dostani i obwodnicę będzie miał gdzieś w 2018 może).
I dlaczego do dziś jej nie mają?
Jakich kredytów?
Jak jeszcze województwo da obiecane 2,3 miliona to kredyt nie będzie potrzebny (ale wiem, że ty swój tok rozumowania opierasz na "niezależnym piśmie": Express Biłgorajski, którego to redaktor napisał, że miasto weźmie 14 milionów kredytu na tę inwestycję.
~ 82;k
Oceniano 3 razy  -1
Na takich zasadach każdy samorząd by dostał kasę mnie interesuje co będzie jak nie będzie dopłat a banki zaczną się domagać spłat kredytów
~ ajax
Oceniano 7 razy  +5
jak by takie tempo inwestycji było przez caly okres urzędowania burmistrza czyli 12 lat, to mielibysmy już chyba miasto wojewódzkie hehe
Jeszcze żeby trochę pomyslal o inwestycjach sciagniecia kapitału żeby ludzie mieli prace to już będzie idealny szeryf :)
~ Kol
Oceniano 2 razy  +2
Dane z Urzędu Miasta są dostępna dla wszystkich. Możesz się pofatygować.
~ LoL do Kol
Oceniano 2 razy  -2
Więc proszę o dane.
~ Kol
Oceniano 5 razy  +3
Nie Burmistrz Rosłan wymyślił sobie miasta partnerskie, tylko jego poprzednik. Nawet ciekawe byłoby zestawienie osób najczęściej wyjeżdżających. Pewnie by się niektórzy zdziwili. Nawiasem mówiąc największa delegacja z miast partnerskich, czyli niemiecka, zawsze przyjeżdża na swój koszt. Poza tym żadną atrakcją jest wyjazd do Nowowołyńska, Stropkowa, Biliny czy Kelme.
~ R.
Oceniano 8 razy  +6
Miasto nie jest wykonawcą tej inwestycji, tylko Inwestorem. Przetarg na wykonawstwo wygrywa firma oferująca najniższe ceny. Choć to akurat uważam za nie najlepsze rozwiązanie. Niestety takie są ceny w Polsce, ale nie jest to wina Burmistrza.
~ z Biłgoraja
Oceniano 14 razy  +6
Gratulacje. I dlatego lubimy Panów Rosłana i Deca. I dlatego chcemy, żeby nadal zajmowali te same funkcje na czele samorządu Biłgoraja jak dotychczas.
~ batorego
Oceniano 18 razy  +12
Dobrze że się buduję tą obwodnicę, Szeliga ze swoim radnymi wszystko robili aby radni nie przegłosowali tej inwestycji,radni nie posłuchali i się buduję.Pajac umie tylko pajacować!!!
~ Lol
Oceniano 7 razy  +1
Proszę o dane na temat wyjazdów zagranicznych do miast partnerskich z urzędu miasta. Kto jeździł, jak były rozliczane koszty tych wyjazdów, ile nas kosztowało goszczenie delegacji.
~ bił
Oceniano 11 razy  +7
Tupet posła Szeligi. Po schadzce z prostytutką, z Kancelarii Sejmu wziął zwrot pieniędzy za hotel
A wydawałoby się, że już niewiele może zaskoczyć w polskiej polityce. Tymczasem kulisy skandalu z posłem Piotrem Szeligą, który był szantażowany przez prostytutkę i jej kolegów, powodują, że ręce opadają. „Rzeczpospolita ustaliła że polityk, od tygodnia zawieszony w Klubie Solidarnej Polski, zwrócił się do Kancelarii Sejmu o refundację kosztów pobytu w hotelu, gdzie spotkał się się prostytutką. Wyjaśnienie dla tych, co nie zrozumieli. Drogi Czytelniku, to ty (jako podatnik) byłeś sponsorem „godzinki posła Szeligi.
Poseł Piotr Szeliga z Solidarnej Polski był szantażowany przez kompanów prostytutki, a wplątał się w aferę, bo nie zapłacił kobiecie za "usłu" 200 złotych. Tyle już wiadomo od kilku dni. Na jaw jednak wychodzą nowe okoliczności. I nie wiadomo, czy nie bardziej kompromitujące dla Szeligi.
Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ustalili, że do spotkania posła z prostytutką Magdaleną I. doszło 19 grudnia 2012 r. Najwyraźniej jednak nie lubi płacić "za swoje". Nie uregulował honorarium prostytutki, nie chciał też tracić na hotel.
„Poseł Piotr Szeliga przedstawił Kancelarii Sejmu do refundacji faktury z hotelu Luxor w Lublinie za trzy noclegi w grudniu 2012 r. na łączną kwotę 615 zł. Przedstawił też faktury wystawione przez ten hotel za dwa noclegi z września 2012 r. na łączną kwotę 390 zł" poinformowało "Rzeczpospolitą" sejmowe biuro prasowe.
~ P
Oceniano 8 razy  +2
Cena ponad 13,6mln za km - prawie jak za autostradę.
~ Nowy EXPRESS BIŁGORAJSKI
Oceniano 20 razy  +10
A czy nie sądzisz Adamie, że zwolennicy p.Rosłana boją się, ale nie jego przegranej a ewentualnej wygranej dwuznacznego moralnie kontrkandydata. A ten kontrkandydat zorganizował kampanię brutalną/polegającą przede wszystkim na bezpardonowych atakach na obecnego burmistrza/ a w dodatku nie licząc się z kosztami - co jest bardzo dwuznaczne, gdy przeczyta sie jego oświadczenie majątkowe.
~ Adam
Oceniano 19 razy  -7
Oj widać że zwolennicy pana Rosłana poniżej piszą i piszą bzdury ale po co? Aż tak boicie sie przegranych wyborów? Czas na zmiany. Panie Rosłan 12 lat to za dużo.
~ antykorupcja@sejm.gov.pl
Oceniano 11 razy  +3
Czas zapłacić za hotele.......
~ i
Oceniano 2 razy  0
inspekcji pracy nikt nie naśle bo to firma z poza Biłgoraja jest wykonawcą
a tylko w tutaj jeszcze dziadostwo nie dorobiło się i nie dorobi
~ miasto
Oceniano 13 razy  +9
Co na to kandydat - trzeba podesłać inspekcję pracy bo tylko to potrafisz kandydacie po......!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w poniedziałek, godzina 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
w poniedziałek, godzina 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika