REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2015.05.02 11:15 | aktualizacja: 2015.04.30 22:04

Praca wre

Trwa realizacja inwestycji polegającej na budowie obwodnicy Biłgoraja w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska. Droga ma być gotowa jesienią bieżącego roku. Dziś prezentujemy galerię zdjęć z placu budowy.
Praca wre

Pod koniec sierpnia ub.r. przekazany został plac budowy pod realizację inwestycji pn. "Budowa obwodnicy miasta Biłgoraj w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin - Grabownica Starzeńska".

Prace rozpoczęto na odcinku od ul. Tarnogrodzkiej do ul. Krzeszowskiej, o długości ok. 900 m. W ramach zadania wykonany został m.in. most na rzece Czarna Łada. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Rondo otwarte, powstaje most nad Czarną Ładą.

Obecnie trwa budowa mostu na Białej Ładzie oraz ronda na skrzyżowaniu ulic Tarnogrodzkiej i Motorowej. Przewidziano też remont skrzyżowania Al. Jana Pawła II, ul. Sikorskiego i ul. Włosiankarskiej. W kolejnym etapie wykonane zostanie m.in. rondo na skrzyżowaniu ul. Zielonej z Al. Jana Pawła II oraz chodnik i ścieżka rowerowa wraz z ul. Zieloną, następnie wykonawca przystąpi do budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i ul. Batorego. Ostatni etap to m.in. budowa odcinka Al. Jana Pawła II od ronda Włosiankarska - Sikorskiego do ronda, które powstanie na skrzyżowaniu z ul. Zieloną.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 47 mln zł. Łącznie kwota pozyskanego dofinansowania to ok. 42 mln zł. Z budżetu miasta i powiatu przekazanych zostanie ok. 5 mln zł. O pozyskanych na inwestycję środkach informowaliśmy w artykule pt. Dodatkowe pieniądze na przebudowę Al. Jana Pawła II.

Remont wykonuje konsorcjum firm: REMOST Józef Siry i wspólnicy sp. j., z siedzibą w Dębicy i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z placu budowy.

red.
red. dodany 2 maja 2015
 
Odsłon: 8041

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (14)

~ case
Oceniano 1 raz  -1
co jak co budować budować.... ale z głową!! czy ktoś pomyślał o organizacji ruchu pieszych podczas budowy? nikt!! o dziwo że jeszcze nie doszło do wypadku!!
przykro się robi patrząc na ogrom pieniędzy wydany na inwestycję i na funkcjonalność wybranych rozwiązań. Najlepiej zrobić rondo przy rondzie, utrudnić ruch i cieszyć się że zostało zrobione...a kto będzie stał w korkach?...podatnicy...
~ abc
Oceniano 1 raz  +1
Mylisz się.
Prawy pas nie jest tylko do jazdy w prawo.
Z prawego jedziemy w prawo i prosto. (1 i 2 zjazd).
Z lewego jedziemy w lewo (3 wyjazd) i ewentualnie prosto (2 wyjazd).
~ XXI
  0
Jaka reszta?
~ bent
  0
Więc poproszę o wiarygodne źródło informacji o prawidłowości w/w manewru by podważyć moją wiedzę na ten temat.
~ fi
  0
~ Mac
  0
Przy dwóch pasach na rondzie to według przepisów "lewy pas"jest to jazdy na wprost i w lewo, a "prawy pas "tylko do dekretu w prawo.
Niestety większość o tym nie wie a jak ktoś wie to i tak sie boi niedzielnych kierowców. Czy rzadko widzimy w Biłgoraju osoby skręcające w lewo na pasie do jazdy na wprost kiedy obok jest lewoskręt??
~ dasad
  0
bzdury opowiadasz,poczytaj trochę zanim mądrości wygłaszasz
~ Hahah
  0
Nasze miasto duży budżet dało, ciekawe gdzie reszta ...
~ bent
  0
Dodać należy, że nie wolno objeżdżać ronda prawym pasem na trzeci zjazd chyba że chcemy zaskoczyć jadących lewym pasem na wprost :-)
~ abc
Oceniano 3 razy  +3
No właśnie z tymi rondami to same problemy, bo większość kierowców nie umie z nich korzystać. Albo zjeżdża z lewego pasa, albo skręcając w lewo (3 zjazd) ciśnie cały czas prawym pasem, bo boi się na lewy wjechać.
Wg mnie należało by odchodzić od typowych rond z wieloma pasami jak to w Zamościu.
Ja też nie lubię takich rond typowych z 2 pasami, mimo, że wiem jak jeździć, zawsze trzeba uważać na innych, bo nieraz ludzie takie manewry robią, że szok.
Jak są 3 pasy to robić ronda z sygnalizacją, jak w Lublinie koło Gali.
Jak są 2 pasy to robić turbiny/półturbiny.
~ bent
Oceniano 1 raz  +1
Rondo dwupasmowe w naszych "biłgorajskich warunkach" doprowadziło by tylko do serii kolizji. Obserwując ruch na zamojskim rondzie dwupasmowym przy Szpitalu Wojewódzkim, to bardzo wielu kierowców nieprawidłowo zjeżdża z lewego pasa i niestety często są to kierowcy aut na naszych numerach.
~ abc
Oceniano 4 razy  +4
Niekoniecznie.
Rondo turbinowe byłoby najlepszym rozwiązaniem
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/Turbo_Roundabout.svg
~ nie jestem ekspert ale?
Oceniano 4 razy  +4
dwa pasy na rondzie to i dwa pasy wjazdowe i dwa pasy zjazdowe w każdym kierunku
~ olo
Oceniano 8 razy  +8
Tyle miejsca na duze rondo z dwoma pasami to zrobili kolejne maleństwo na którym będą korki jak teraz w puszczy !!!
Czasami można pomyśleć to nie boli !!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w poniedziałek, godzina 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
26 listopada 2022 Biłgoraj
13-letni Miłosz w finale "Mam Talent!". Jego dziadkowie mieszkają w gminie Potok Górny
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika