REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ
2016.02.16 14:05 | aktualizacja: 2022.04.28 20:07

Znak podzielił mieszkańców

Od kilkunastu dni przy ulicy Narutowicza, na wysokości bloku wspólnoty mieszkaniowej, ustawiony jest znak zakazu zatrzymywania. Podzielił on mieszkańców, a sprawa trafiła do władz starostwa.
Znak podzielił mieszkańców

We wtorek 16 lutego, w biurze wicestarosty Jarosław Piskorskiego, odbyło się drugie już spotkanie w sprawie niedawno ustawionego znaku przy ulicy Narutowicza w Biłgoraju. Od kilku lat część mieszkańców interweniowała w starostwie, narzekając na samochody zaparkowane wzdłuż ulicy, często po obydwu jej stronach. Utrudniało to przejazd do posesji znajdujących się na końcu ulicy. Kilkanaście dni temu po jednej stronie został ustawiony znak zakazu zatrzymywania się. Ulica jest przejezdna, ale zakaz nie przypadł do gustu osobom, które dotychczas w tym miejscu parkowały swoje auta. - Przy bloku jest za mało miejsc parkingowych. Gdzie teraz mamy stawiać swoje samochody? Chyba będziemy musieli parkować przy ulicy Poniatowskiego, a może mamy dogadać się z ks. prałatem, żeby parkować na kościelnym placu? - mówi jedna z  mieszkanek. Dodaje, że od momentu wprowadzenia zakazu częste w tym miejscu są interwencje policji i straży miejskiej. Zapewne służby mundurowe są wzywane przez "pilnujących porządku" sąsiadów.

Te informacje potwierdza komendant straży miejskiej Bogdan Zwoliński. - Wykonaliśmy pewną ilość patroli w tym miejscu. Wypisywaliśmy wezwania, na razie pouczamy, bez nakładania mandatów. Zdarzało się, że w jednym czasie byli tam strażnicy i policjanci - mówi komendant Bogdan Zwoliński, dodając że straż otrzymuje telefoniczne zgłoszenia o zaparkowanych autach. Jak zauważa komendant, deweloper budując w tym miejscu bloki nie zapewnił wystarczającej ilości miejsc parkingowych. Często przy dwóch samochodach w jednej rodzinie na terenie osiedli na obrzeżach miasta, powstaje poważny problem. Choć dotyczy on całego Biłgoraja. - W samym Biłgoraju jest zarejestrowanych 13 tys. osobowych aut. Miejsc parkingowych przybywa, jednak nie w tak szybkim tempie. Dlatego powinniśmy zdawać sobie sprawę, że należy parkować "z głową" - nie utrudniając innym korzystania z jezdni i chodnika. Zdarzało się, że zaparkowane na ulicy Narutowicza auta utrudniały przejazd - dodaje komendant Zwoliński.

Zapewne takie sytuacje na ul. Narutowicza powodowały skargi mieszkańców do zarządcy drogi. W sprawie umieszczonego znaku odbyły się dwa spotkania, a mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej zaproponowali swoje rozwiązania. Kolejne spotkanie mieszkańców z wicestarostą Jarosławem Piskorskim oraz urzędnikami zajmującymi się zarządzaniem ruchem na drogach powiatowych, zaplanowane zostało na piątek. Wówczas zostaną podęte ostateczne decyzje, aby wypracować kompromis w tej sytuacji.

Odbiór domu od dewelopera

RED.
RED. dodany 16 lutego 2016
 
Odsłon: 8585

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (61)

Najwyżej oceniane komentarze
~ lbl
Oceniano 29 razy  +23
Tę sprawę można w dość prosty sposób rozwiązać (chociaż wiąże się to z pewnymi kosztami).
Między jezdnią, a granicą działek na których stoją domy jednorodzinne po drugiej stronie ulicy jest co najmniej 3-4 metry miejsca, jest to jeszcze w pasie drogowym.
Tam można wykonać zatoczkę do parkowania równoległego (oczywiście w taki sposób, żeby mieszkańcy domków jednorodzinnych mieli bezpieczny i komfortowy wyjazd). Przy Narutowicza raczej nie jest planowany chodnik po obu stronach ulicy, więc po jednej stronie może być chodnik, a po drugiej zatoczka parkingowa. Ten odcinek, gdzie obecnie jest zakaz zatrzymywania ma ok. 100m więc dało by tam radę zrobić z 15 miejsc parkingowych na poboczu od strony domów jednorodzinnych.
Wszystkie komentarze
~ obiektywny
Oceniano 3 razy  +3
Zlikwidowac Straz Miejska ,a zaoszczedzone pieniadze wybudowac parking.
~ AAA
Oceniano 7 razy  +3
Ale jak kupowaliśmy nie było znaku zakaz zatrzymywania się a więc jeżeli zastosować twój tok rozumowania to mogliśmy przypuszczać że tak zostanie a jednak się zmieniło. Nie mówimy przecież tego że ktoś powinien nam zafundować darmowe garaże tylko nie chcemy aby zmieniano reguły w trakcie gry. Zatrudniając się u pracodawcy również nie mam gwarancji że zawsze będę miał taka samą albo lepszą pensję a jednak powinienem mieć prawo (i mam) protestować wówczas gdy pracodawca chce zmienić mi warunki na gorsze.
~ mtm
Oceniano 2 razy  +2
Zamiast stawiac nowe znaki to moze SM i policja pilnowala by przestrzegac te juz postawione. Chocby na calej dlugosci ulicy Kosciuszki.
~ abc
Oceniano 5 razy  +3
No i trochę mają rację.
Wydający pozwolenie na budowę (czy nawet w MPZP) powinno być jasno określona minimalna ilość miejsc parkingowych przypadających na każdy lokal mieszkalny w planowanej inwestycji. Jeśli inwestor nie zagwarantuje wymaganej przez wydającego pozwolenie ilości to nie otrzymuje pozwolenia na budowę. W wielu polskich miastach obowiązuje tzw. normatyw parkingowy. Zazwyczaj wymagane jest 1; 1,2; albo 1,5 miejsca parkingowego na lokal mieszkalny.
~ On
Oceniano 3 razy  +1
Jezdze tamtą ulica od kilku lat i zaparkowane auta widzę już z ulicy Poniatowskiego więc widoczne są. Poza tym przejazd nie jest utrudniony bo nawet ciężarówka może tamtędy przejechać. Zagrożenia nie zauwazylem (kolizji ani wypadku na tym odcinku raczej nie odnotowano) więc o czym mówimy ? Może jakieś szczegóły z życia odnośnie tego art. ???
~ rower
Oceniano 13 razy  -5
macie pretensje do wydających pozwolenie na budowę ??? a napisane było, że każdemu będzie przysługiwało jedno miejsce parkingowe , albo dwa ? jak moja córka kupiła mieszkanie u dewelopera to od razu za miejsce parkingowe zapłaciła 15 tys.,
a tu na ulicy garażowanie?
~ aaaaaaaaaa
Oceniano 6 razy  0
wydaje mi sie ze starostwo wydajac pozwolenie na budowe takiego bloku powinno przewidziec miejsca parkingowe albo jak to jest w wiekszych miastach parking podziemny i tyle w temacie.
~ gość
Oceniano 7 razy  +3
najpierw powinni znaleźć rozwiązanie a dopiero później stawiać znak zakazu. Najpierw wybudować parkingi w pasie drogowym. Starosta powinien ponieść konsekwencje dlatego że 15 lat temu wydając pozwolenie na budowę podbił projekt który nie zabezpieczał miejsc parkingowych. Wydaja pozwolenia na kolejne bloki a o parkingach nikt nie myśli.
~ Kazimiera
Oceniano 9 razy  +5
Nie rozumiem po co ten zakaz często przyjeżdżam do bloku przy którym teraz nie można zaparkować więc wiąże się to z dalszym zaparkowaniem auta np ul. Poniatowskiego i spacerem z zakupami i dziećmi to naprawdę sprawi utrudnienie i kłopot a muszę tam często bywać to oznacza że mam wynająć garaż bo kogoś odwiedzam? Dlatego nie mogę zatrzymać się na ulicy? Droga władzo co tu się wyprawia kto tu jest ważniejszy kilku marudów co się nudzą i donoszą? A może warto sprawdzić czy te znaki stoją wedle prawa są naniesione na plany w urzędzie czy tylko na widzi mi się? A jeśli stoją tylko fikcyjnie to kto się pod tym podpisał? Dodam że na tej ulicy jest spokój a można to sprawdzić w wydziale Ruchu Drogowego kiedy na tym odcinku co stoi zakaz była kolizja albo wypadek i czy takie zdarzenie miało kiedykolwiek miejsce a wtedy porozmawiajmy o zakach
~ aza
Oceniano 9 razy  +3
dobry pomysł-parkować na placu przykościelnym-niech się nie marnuje..
~ ksk
Oceniano 17 razy  +9
A ci co się budowali pod blokami to co nie widzieli że bloki stoją, mieszka w nich prawie 350 osób, że mają dzieci, samochody i że będzie trochę większy ruch i ścisk niż na wiejskich odludziach. Ale budowali się bo co działki były tańsze, teren uzbrojony, droga zrobiona. A teraz narzekają. Faktycznie tym ludziom nigdy nie dogodzi!!!
~ Y
Oceniano 20 razy  -2
Brawo , ulica w końcu przejezdna
~ - to ja
Oceniano 9 razy  +5
ależ tego jadu....toczą ci co ich nie dotyczy, płacą wam za te komentarze, mam nadzieję że ci co postawili ten znak bez zapoznania się z sytuacją mieszkańców znajdą rozsądne rozwiązanie i wyjdą z twarzą z tego konfliktu stworzonego na własne życzenie. Płacę podatki i mam prawo do korzystania z ulicy tak jak mieszkańcy domków jednorodzinnych. Bierzcie się do działania, bo i tak to za długo trwa.
~ mm
Oceniano 14 razy  +4
Zburzyć blok i zrobic parking.
~ anka
Oceniano 14 razy  +2
Przecież nie kupowali mieszkań w ciemno i widzieli ile jest parkingów pod blokiem. Po co teraz narzekają. Nigdy tym ludziom nie dogodzi.
~ wsciekłość drogowa
Oceniano 5 razy  +5
Tak określa się zachowania kierowców na naszych drogach. Zjawisko coraz częstszego zachowania dotyczy nie tylko młodych lecz również spokojnych, statecznych osób. Gdy siadają za kierownicę stają się agresywni.
~ xyz
Oceniano 7 razy  +5
Dziękuję za pozdrowienia. Nadmienię, że nic mi się pokręciło. Nie wiedziałem, że dzięki mieszkańcom bloków łaskawie otrzymałem drogę. O drogę staraliśmy się wiele lat wcześniej. Blok Pana Skroka powstał między innymi dlatego, że był tu już teren uzbrojony - dzięki staraniom i przy współfinansowaniu mieszkańców Narutowicza - powstał wodociąg i (co w tamtym okresie było ewenementem na takiej peryferyjnej ulicy) kanalizacja sanitarna - powstała dzięki staraniom "starych" mieszkańców Narutowicza. Inwestor wykorzystał tą korzystną lokalizację dla swej inwestycji. Prawdą jest, że domki naprzeciwko bloku wybudowano późnej.
Oczywistą prawdą jest uciążliwość bloków dla ich sąsiadów. Nie tak dawno mieszkańcy w/w bloku protestowali przeciwko budowie sąsiednich bloków. To hipokryzja ?
W całym cywilizowanym świecie określa się obszary pod budownictwo jednorodzinne i odrębne pod wielorodzinne.
Takie pokraczne osiedla jak Narutowicza, Piłsudskiego, Cegielniana widujemy w trzeci świecie i naszym kraju.
~ b
Oceniano 2 razy  0
ruch rowerowy i x -sądzę że jesteś znawcą sportu wyczynowego.Kup sobie też rower i powodzenia.
~ b
Oceniano 11 razy  +9
Panie/i III zastanowiłeś się co piszesz.W tych blokach mieszka tyle ludzi,którzy starają się życ normalnie,płacić podatki i korzystać z samochodów tak jak i Ci którzy mieszkają w domach prywatnych.Zamiast tym ludziom pomóc rozwiązać tą sytuację to ich się jeszcze opluwa.A tej pani z domu prywatnego zawsze coś przeszkadzało-a to śniegu za dużo napadało i nieprawidłowo odśnieżono ulicę , a to ktoś zaparkował za blisko "jej" krawężnika.Taka dobra ,uczynna a nie liczy się z drugim człowiekiem a jedynie dba o swoje ego.
~ aga
Oceniano 8 razy  0
no niestety to NIE TAK!!!!!! blok wybudowano daleko za wówczas istniejącymi domami jednorodzinnymi w miejscu gdzie było błoto zarośla i wrony tu zawracały, a w pobliżu wybudowanego bloku przez lata nie było żadnego domu jednorodzinnego, 6 lat nie było drogi jakby ktoś nie wiedział i tylko dzięki staraniom mieszkańców bloku powstała ta część ulicy Narutowicza, a domki jednorodzinne na przeciwko bloku 79 powstały wiele lat później jak stały już bloki i była droga i jakoś wtedy wszystko wszystkim pasowało tylko teraz trafiły się ewenementy którym nagle wszystko nie pasuje. Pozdrawiam. I tak to jest prawda jakby ktoś zapomniał albo coś mu się pokręciło z tego niezadowolenia!!!!
~ haha
Oceniano 3 razy  +3
I co?
Oczekujesz, że urzędnicy Ci roletę kupią?
~ XYZ
Oceniano 5 razy  +5
A mi przeszkadza lampa uliczna za oknem, spać nie mogę po nocach. Gdzie mam się zgłosić aby wyłączyli światło na całej ulicy Narutowicza.
~ Podatnik
Oceniano 13 razy  +11
Panie i Panowie, nie od dziś wiadomo, że jedna osoba z znajomościami więcej może "załatwić", niż 100 uczciwie osób płacących podatki od swoich nieruchomości. Czego przykładem jest ten znak zakazu.
~ onx
Oceniano 7 razy  +3
Czekamy na reakcję policji i straży miejskiej także na innych ulicach, między innymi tu wymienionych.
Na pewno większośc mieszkańców będzie zadowolona jak sie tam zrobi porządek.
Co do ul. Kopernika to nie bardzo pasuje do tego zestawienia, bo jest ona jednokierunkowa i tam auta nie parkuja na jezdni tylko na wyznaczonej zatoce do parkowania równoległego, więc wszystko jest zgodnie z przepisami.
~ onx
Oceniano 3 razy  +1
Może dlatego?
Art. 46.
1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.
~ On
Oceniano 2 razy  +2
Jak dobro wspólne to dlaczego nie można tam zaparkowac każdemu ???
~ On
Oceniano 18 razy  +10
To była zwykła prywata. 3 czy 4 rodziny (mając całe podwórka na swoich działkach) postanowiło zawlaszczyc sobie też i zarezerwowac publiczna droge a urząd przyłożył do tego łapę. Rozum mówi żeby urzedas pomagał społeczeństwu a tu .....
~ lbl
Oceniano 29 razy  +23
Tę sprawę można w dość prosty sposób rozwiązać (chociaż wiąże się to z pewnymi kosztami).
Między jezdnią, a granicą działek na których stoją domy jednorodzinne po drugiej stronie ulicy jest co najmniej 3-4 metry miejsca, jest to jeszcze w pasie drogowym.
Tam można wykonać zatoczkę do parkowania równoległego (oczywiście w taki sposób, żeby mieszkańcy domków jednorodzinnych mieli bezpieczny i komfortowy wyjazd). Przy Narutowicza raczej nie jest planowany chodnik po obu stronach ulicy, więc po jednej stronie może być chodnik, a po drugiej zatoczka parkingowa. Ten odcinek, gdzie obecnie jest zakaz zatrzymywania ma ok. 100m więc dało by tam radę zrobić z 15 miejsc parkingowych na poboczu od strony domów jednorodzinnych.
~ AAA
Oceniano 14 razy  +8
Rozumiem że wszyscy którzy krytykują mieszkańców wspólnoty za parkowanie przy ulicy sami są praworządni, nie przechodzą po ulicy poza pasami, nie przekraczają samochodem dozwolonej prędkości, nie jeżdżą rowerami po chodniku, zgłaszają wszystkie darowizny do urzędu skarbowego, osiągają tylko opodatkowane dochody i oczywiście wszyscy płacą abonament RTV itp. itd. Informuję że parkowanie przy ulicy nie wynika z lenistwa, chęci utrudnienia ruchu drogowego, wygodnictwa czy innych negatywnych pobudek. Parkowanie przy ulicy wynika z braku miejsc parkingowych. Mieszkańcy wynajmują dostępne w okolicy garaże ale nie rozwiązuje to problemu. Mieszkańcy wspólnoty parkują przy ulicy bo nie mają gdzie parkować. Gdyby można było zaparkować wszystkie samochody na placu wspólnoty nie parkowali by na ulicy. W zasadzie można by ustawić takie znaki w całym Biłgoraju, na każdej ulicy i proszę sobie wyobrazić tylko kilka ulic: Kopernika, Czerwonego Krzyża, 3 maja, Sienkiewicza, Przemysłową itd. Jak zmieniłoby to korzystanie z centrum miasta? Prawa należy przestrzegać (w tym zakazu zatrzymywania się), prawo powinno dbać o prawa mniejszości (np. do swobodnego przejazdu) ale prawo nie może służyć temu aby podporządkowywać prawa większości prawom mniejszości.
~ ob
Oceniano 6 razy  0
tuzin,tylko tyle mogło tam parkować.ale raban na całą okolicę.proponuję wynająć garaże tuż pod bokiem i cisza nad tą trumną.bo nakręcicie się na siebie ,że potem jeden drugiemu dzień dobry nie powie.
~ .
Oceniano 3 razy  +3
.
~ ...
Oceniano 1 raz  +1
A nie jest?
Jak blok stoi tak blisko drugiego, że można praktycznie przez okno zobaczyć co sąsiad z innego bloku ogląda w telewizji?
Co do tej gęstej zabudowy to autorowi nie chodziło o całą ul. Narutowicza, a o ten 100 metrowy fragment, o którym mowa w artykule.
~ jogi
Oceniano 11 razy  +3
Ludzie o czym wy mówicie nie jesten mieszkancem tego osiedla ale wiem że panu K. mieszkańcowi domu jednorodzinnego wszystko przeszkadza.Nie mozna ludzi karac za to ze chca parkowac blisko domu Wiele z tych rodzin ma małe dzieci
~ uih
  0
Ano jest.
~ Dżejkob
Oceniano 7 razy  -1
no i dobrze porządek musi być
na balkonie trzymać samochód
a nie profanować plac kościelny paniusiu
~ Zoro
Oceniano 7 razy  +3
Jak to możliwe że z jednego komputera pada kilka komentarzy negatywnych co do parkujących na ulicy a podpisują się pod nimi różne osoby?
~ xyz
Oceniano 8 razy  +4
TO NIE TAK. Przed laty, kiedy miał być budowany przy ul.Narutowicza ten nieszczęsny blok, mieszkańcy domów jednorodzinnych (innych tu nie było) zwrócili się do Urzędu Miasta, aby nie sytuować w osiedlu domków jednorodzinnych budownictwa wielorodzinnego, zostali zaproszeni na sesję Urzędu Miasta, gdzie przedstawili swój wniosek. Po ich wysłuchaniu podziękowano im i podjęto uchwałę .... w osiedlu przy ul. Narutowicza dopuszcza się także budownictwo jednorodzinne. No cóż KPINA z obywateli, ale INWESTOREM nieszczęsnego bloku był wiceburmistrz Pan Srok, obecny radny miejski.
Nie wiem czy obecni mieszkańcy bloków, jeśli kiedyś zamieszkają we własnych (często wymarzonych) domach byliby szczęśliwi jeśli w ich sąsiedztwie zbudowano by wielkie budynki wielorodzinne.
I tak mamy takie potworki jak np. ulica Cegielniana i Piłsudskiego - "piękna harmonia" budownictwa jedno i wielorodzinnego, czy też ul. Narutowicza . Gdzie byli architekci, urbaniści, planiści, gdzie były władze głuche na słuszne protesty mieszkańców. Wszyscy byli, ale liczyła się kasa.
~ Bbb
Oceniano 5 razy  +3
Droga powiatowa, która kończy się za 50 metrów. Do tego gęsto zabudowana. Przypominam, że te domy po prawej (oprócz jednego) zostały wybudowane trochę później niż powstały bloki. Jezuuuu jacy Wy ludzie jesteście beznadziejni. Postawcie sobie znak parkowania przy swoim bloku, domu. Tak, uważam że to była samowola bo nikt normalny na odcinku 100 m nie stawia znaków zakazu. Ktoś ma znajomości i chowa się teraz bo się boi ludzi. Płacze ze ludzie ja wytykają palcami. Z tego co napisano to w piątek wszystko się wyjaśni, wiec po prostu odwalcie się.
~ kobieta
Oceniano 13 razy  +1
Czy ci wszyscy co piszą te wredne komentarze nie jeżdżą samochodami, nie mieszkają w mieście, nie parkują nigdy swoich autek gdzie się da, oszczędzają każdy skrawek trawki i są wzorowymi obywatelami???? Spróbuj jeden z drugim buraku tak jak niektóre kobiety taszczyć dwoje małych dzieci i siaty z zakupami kawał drogi bo wam samochody przeszkadzają. Co pięknego parkanu nie widać czy trawniczka za płotkiem!
~ aga
Oceniano 11 razy  +3
kto ci kazał budować się przy ulicy gdzie stoją bloki, ślepy byłeś czy na tyle głupi że nie docierało że tu trochę więcej ludzi mieszka, i jeszcze jedno bloki były wcześniej niż te piękne domki z szerokimi wjazdami w których to się zmieścić ponoć nie można, wielkie utrudnienia, kierowcy od siedmiu boleści!!!
~ ruch rowerowy
Oceniano 10 razy  -2
niech po swojej stronie garażują, trawniki urządzą, albo oczywiście dokupią sobie działki na parkingi, nie można utrudniać życia innym tylko dlatego,że się nie wiedziało co się kupuje - jest rozwiązanie - rowery !!!! czas na rowery
~ Boguska
Oceniano 9 razy  -1
Do jasnej ch.... ktos musial zatwierdzic te znaki w starostwie, to nie byla samowolka
~ Boguska
Oceniano 11 razy  +1
WIDAc,ze po rzadach PLATFORMY OBYWATELSKIEJ kazdy ma samochod to jest dobrobyt. Zobaczymy czy teraz PIS da wszystkim mieszkania!!
~ q
Oceniano 5 razy  +3
Dlaczego nie dotyczy?
To droga powiatowa, więc dobro wspólne. Poza tym z tego co widzę to interweniują w tej sprawie ludzie, których to dotyczy, bo mieszkają również przy tej ulicy.
Jakby mieszkańcy tych bloków parkowali sobie na trawniku, czy alejkach spacerowych między blokami to nikt postronny by się nie wtrącał.
~ bbb
Oceniano 3 razy  +3
No niestety to są minusy lokowania takich instytucji w ścisłym centrum. Plusem jest to, że można pieszo łatwo dojść, szczególnie osobom spoza Biłgoraja przyjeżdżającym komunikacją publiczną. Minusem jest brak miejsc parkingowych, ale to nie tylko problem Biłgoraja, każde miasto ma taki sam problem.
Można by przenieść taki urząd gdzieś na peryferia, choćby w okolice Majstra czy Kauflandu, wtedy nie będzie problemu z parkowaniem, ale będzie problem z dostępem dla niezmotoryzowanych.
Nie ma takiej fizycznej możliwości, aby pod każdym urzędem był parking z wystarczającą ilością miejsc, dajmy na to taki ZUS to pewnie ze 100 pracowników, do tego petenci to ile miejsc parkingowych by trzeba.
Akurat w tych miejscach co wspominasz nie ma, aż takiego problemu, bo jest ten parking pod starostwem, czy zaraz obok pod Stokrotką i można zaparkować i podejść, do skarbówki, ZUSu czy Gminy, ale i ten parking już coraz bardziej zapchany.
Nie zdziwię się jak niebawem Stokrotka zrobi tam szlabany i za parkowanie powyżej godziny będzie się płacić. W ciągu dnia sklep pusty, ale parking pełny, głównie za sprawą okolicznych urzędów i uczniów RCEZ. W wielu miastach sklepy w pobliżu centrum już tak się zabezpieczyły przed używaniem parkingu przez osoby nie będące klientami.
~ Bbb
Oceniano 4 razy  +4
A może Ci wszyscy "mądrzy" popatrzyli na swoje podwórka ? Jad się sączy od ludzi, których to w ogóle nie dotyczy. To Biłgoraj właśnie, trzeba komuś dowalic bo tak !
~ mieszkaniec
Oceniano 4 razy  +4
Biłgoraj miasto parkingów, jedyny urząd, pod którym można zaparkować to nowe Starostwo, pod starym brak parkingu, pod ZUSem brak, pod Urzędem Gminy brak, pod US brak, pod UM tabliczka tylko dla pracowników i kierowców z zezwoleniem, pod KP to samo, pod sądem brak. Szkoda słów.
~ bbb
Oceniano 4 razy  +4
~ x
Oceniano 6 razy  +4
kilkuset mieszkańców ? kiedy ty widziałeś tam tyle samochodów
? żeby tyle nazbierać to musielibyście wszyscy na 30 lat do angli wyjechać
~ Bbb
Oceniano 4 razy  0
I wszystko w temacie. Brawo
~ 77
Oceniano 18 razy  +2
Do wszystkich zwolenników zakazu - jak tam nie mieszkacie to się nie wypowiadajcie. Ciekawe gdybyście byli mieszkańcami tych bloków czy tak samo byście pisali i czy chcielibyście zasuwać po 300 metrów do swojego domu. I tak dla wiadomości to ta droga za 100 metrów się kończy i prowadzi do lasu. Faktycznie straszne utrudnienie - chyba dla beznadziejnych kierowców. Nigdzie w Polsce na osiedlach do głowy nikomu nie przychodzi ustawiać takich znaków i taki idiotyczny sposób utrudniać życie kilkuset mieszkańcom. Zastanówcie się co piszecie wielcy znawcy prawa drogowego i czy wszyscy jesteście tacy święci???
~ Bbb
Oceniano 3 razy  +1
Faktycznie, zabudowa jest straaaasznie gęsta.
~ x
Oceniano 10 razy  0
BIEDACZYSKA nie mają gdzie parkować . ROWERY sobie kupcie .A jak nie macie też PIWNICY to piechotka , będzie zdrowiej he he he .
~ bilgo
Oceniano 6 razy  +2
Faktycznie ograniczenie prędkości i progi by się przydały, jest tam dośc gęsta zabudowa. Tyle, że jedno nie wyklucza drugiegiego więc powinno być zarówno ograniczenie prędkości, progi zwalniające jak i zakaz parkowania na jezdni.
~ elc
Oceniano 4 razy  +2
Dopóki są tylko pouczenia to tak, ale jak zaczną się sypać mandaty to sytuacja powinna się rozwiązać.
Straż miejska ma na ten rok zapisane w budżecie, że z mandatów musi zebrać chyba minimum 17 tysięcy złotych.
~ 444
Oceniano 5 razy  +3
a mieszkańcy parkują teraz po drugiej stronie ulicy na chodniku , zawsze znajdzie się wyjście z sytuacji :):):):)
~ hnhg
Oceniano 4 razy  0
Naród jest ponad prawem jak mówił marszałek senior Morawiecki , olejcie te mandaty i pouczenia .Polska Polska ponad wszystko !!!!!
~ Bbb
Oceniano 10 razy  +6
Wydaje mi się, że przede wszystkim powinny na ulicy być postawione ograniczniki prędkości, bo właściciele posesji którym chyba przeszkadza parkowanie trochę za szybko po tej "nieprzejezdnej " ulicy jeżdżą.
~ abc
Oceniano 3 razy  +3
No właśnie, w planie zagospodarowania przestrzennego, czy na etapie wydawania pozwolenia na budowę należy bezwzględnie wymagać odpowiedniej ilości miejsc parkingowych.
W Poznaniu czy Lublinie wymagają chyba zazwyczaj 1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie.
~ xyz
Oceniano 3 razy  +3
Wina leży po stronie "R", wydając pozwolenie na wybudowanie bloków bierze się pod uwagę miejsca parkingowe i przy ew. wydaniu zgody stawia się warunek inwestorowi, iż musi zapewnić adekwatną ilość miejsc do ilości mieszkań w budowanym bloku/blokach.
~ lll
Oceniano 28 razy  +2
No i bardzo dobrze. Oby tam policja i straż miejska były codziennie dopóki mieszkańcy nie nauczą się przestrzegać przepisów. Co prawda mieszkam w całkiem innej części miasta, ale popieram takie działania. Jezdnia, jak sama nazwa sugeruje służy do jazdy, a nie do parkowania (co innego jak jest szeroka ulica jednikierunkowa). Tak samo jak chodnik, jka nazwa sugeruje służy do chodzenia, a nie do parkowania (jeśli są warunki gdy można pogodzić te 2 sprawy, czyli po zaparkowaniu zostaje te minimum 1,5m dla pieszego to co innego).
Ta mieszkanka, która się żali, że teraz nie ma gdzie parkować, to tylko myśli o osbie, aby jej było wygodnie, najważniejsze to zaparkować jak najbliżej bloku, a to, że utrudnia to ruch innym kierowcom już jej oczywiście nie interesuje. Żali się, że pod blokiem za mało miejsc parkingowych, to gdzie kobieto byłaś jak mieszkanie kupowałaś, nie wiedziałaś ile będzie miejsc parkingowych? Deweloper wiadomo cwany, kupił działke tylko taką, żeby mu się blok zmieścił i jakiś symboliczny parking, ważne, że mieszkania sprzedane, a mieszkańcy niech sobie radzą.
Drodzy mieszkańcy jak Wam mało miejsc, to zawsze się możecie zrzucić na jakąś działkę w okolicy i sobie tam parking czy garaże urządzić.
Straż miejska i policja niech się też wezmą za podobne przypadki w ścisłym centrum. Jak rozumiem to interweniują tylko wtedy, gdy ktoś zadzwoni i poprosi o interwencję? Sami oczywiście nic nie widzą w centrum, jak chodniki zastawione? Czy osoby posiadające tak poważną wadę wzroku powinny pracować w formacjach mundurowych?
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
dzisiaj, 16:02 Lubelskie
Program Czyste Powietrze wstrzymany - co dalej?
Program Czyste Powietrze przechodzi największe zmiany od początku swojego istnienia. Po sześciu latach działania rusza jego modernizacja, której celem jest nie tylko zwiększenie efektywności wsparcia dla polskich rodzin, ale także ochrona beneficjentów przed nadużyciami. Choć przyjmowanie nowych wniosków zostanie tymczasowo wstrzymane, program już wiosną 2025 roku powróci w nowej, lepszej odsłonie.
dzisiaj, 11:00 Biłgoraj
Ambasador Izraela reaguje na akt wandalizmu w Biłgoraju
w środę, godzina 07:26 Region
Śmiertelny wypadek w regionie
w środę, godzina 18:06 Biłgoraj
Tu powstanie nowoczesny obiekt usługowo-handlowy
Podczas środowej sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla terenu położonego u zbiegu ulicy Janowskiej, al. Jana Pawła II i obwodnicy północnej. To kluczowy krok, który umożliwia realizację nowego projektu inwestycyjnego w Biłgoraju.
dzisiaj, 11:19 Biłgoraj
Podwyżki za śmieci w gminie Biłgoraj. Nowe stawki już od stycznia
dzisiaj, 13:02 Księżpol
Seniorzy balowali
w środę, godzina 08:51 Biłgoraj
Akt wandalizmu na cmentarzu żydowskim
W nocy z 26 na 27 listopada na cmentarzu żydowskim w Biłgoraju doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy zniszczyli Ścianę Pamięci, nanosząc na nią napisy nawiązujące do konfliktu w Strefie Gazy.
w niedzielę, godzina 20:03 Tarnawa
Tragiczny wypadek w powiecie. Nie żyje kobieta
dzisiaj, 09:14 Biłgoraj
Andrzejkowa joga
20 listopada 2024 Biłgoraj
Tu będzie plac budowy
W środę 20 listopada przekazano plac budowy pod inwestycję obejmującą modernizację ulicy Knappa oraz budowę drogi I.B. Singera w Biłgoraju. Zgodnie z umową na realizację zadania wykonawca ma 11 miesięcy od dnia podpisania umowy.
w poniedziałek, godzina 08:56 Krytków Duży
Zderzenie osobówek na drodze powiatowej [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 17:44 Region
Siostrzany duet z powiatu biłgorajskiego podbija Internet
16 listopada 2024 Biłgoraj
Jubileuszowy Wieczór Darczyńcy [NOWE ZDJĘCIA]
W sobotę 16 listopada odbyła się kolejna edycja Wieczoru Darczyńcy, organizowanego przez fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Tegoroczne wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ wpisało się w obchody 25-lecia działalności fundacji.
w środę, godzina 20:40 Biłgoraj
Więcej za śmieci od 2025 roku
we wtorek, godzina 11:25 Potok Górny
Konkurs na stanowisko dyrektorskie unieważniony
19 listopada 2024 Lubelszczyzna
Pierwszy przypadek wścieklizny u psa w województwie
Do dzisiaj w województwie lubelskim potwierdzono 20 ognisk wścieklizny. Po raz pierwszy chorobę stwierdzono u psa. Służby przypominają, że obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie podlegają psy po ukończeniu 3 miesiąca życia.
we wtorek, godzina 19:37 Tarnogród
Andrzejkowy wieczór w Tarnogrodzie
w niedzielę, godzina 08:29 Dyle
Gminny Dzień Pracownika Socjalnego
w piątek, godzina 09:12 Biłgoraj
Będzie zmiana stawek podatkowych?
Rada Miasta Biłgoraja przygotowuje się do wprowadzenia zmian w podatkach od nieruchomości. Nowe stawki zostały określone w projekcie uchwały, która ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Poniżej przedstawiamy szczegóły planowanych zmian.
w poniedziałek, godzina 14:37 Region
ZUS ma 90 lat. Tak świętował biłgorajski oddział
w niedzielę, godzina 20:53 Borki
Pożar budynku - straty oszacowano na 150 tysięcy złotych
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Reklama Kontakt
Wnioski Czyste Powietrze | Audyty Energetyczne | Kalkulator mocy pompy ciepła | Fotowoltaika - montaż i wycena | Porównywarka Fotowoltaiki | Kalkulator mocy instalacji fotowoltaicznej