REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2017.11.29 16:40 | aktualizacja: 2017.11.29 16:39

Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to określenie, które w dzisiejszych czasach słyszymy dosyć często. Wielu z nas albo już taki kredyt zaciągnęła, albo się nad nim poważnie zastanawia. Tym, którzy jeszcze nie podjęli w tej kwestii decyzji, podpowiadamy jak to z tym kredytem właściwie jest.
Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to długoterminowe, i zazwyczaj dość duże, zobowiązanie finansowe. Dlatego też różni się ono nieco od innych typów pożyczek oferowanych przez banki. W przypadku kredytu na zakup nieruchomości konieczne jest ustanowienie hipoteki na rzecz banku na prawie własności kredytowej. A to oznacza nic innego, jak to, że nieruchomość, którą kupujesz, jest jednocześnie dla banku zabezpieczeniem spłaty kredytu.

Buduj historię kredytową

O dostępności kredytu hipotecznego mówi się różnie. Jedni twierdzą, że łatwo go otrzymać, inni, że o pozytywną decyzję o jego przyznaniu jest, a może raczej będzie, coraz trudniej. Nie mniej jednak zanim w ogóle zaczniesz się starać o kredyt hipoteczny, warto zbudować sobie historię kredytową. To ona bowiem może sprawić, że bank spojrzy na ciebie przychylniejszym okiem. Każdy bowiem bank, do którego udasz się z wnioskiem o udzielenie kredytu na zakup nieruchomości, będzie chciał jak najlepiej poznać stan twoich finansów, ale też będzie chciał wyrobić sobie opinię o tobie jako kredytobiorcy. W tym celu sprawdzi zatem czy jesteś osobą, która terminowo spłaca swoje zobowiązania finansowe, a to najlepiej zobrazuje właśnie twoja historia kredytowa. A jak ją budować? Możesz kupować na raty, korzystać z karty kredytowej czy nawet wziąć z banku niewielki kredyt gotówkowy.

Szukaj najlepszej oferty

Banki, by pozyskać klientów, prześcigają się w proponowaniu jak najlepszych ofert. Dotyczy to także kredytów hipotecznych. A zaciągając tak duże zobowiązanie finansowe warto poszukać tej najlepszej oferty. Dlatego nie sugeruj się tym, z jakimi bankami do tej pory miałeś bezpośrednią styczność i w którym z nich masz otwarte konto osobiste czy firmowe. Sprawdzaj również inne banki, bo być może to właśnie nie "twój" bank, ale któryś z konkurencyjnych będzie mógł zaproponować ci kredyt hipoteczny na najlepszych warunkach.

Jak jednak szukać? Korzystaj z internetowych kalkulatorów kredytowych, czytaj opinie, ale i koniecznie poproś w kilku placówkach o przedstawienie symulacji kredytu hipotecznego. Upewnij się jednak, że jest ona kompletna i zawiera wszystkie niezbędne dane jak m.in. kwotę kredytu, wysokość raty, czas trwania kredytu, wysokość marży banku, prowizji czy koszty ubezpieczenia. Dobrym rozwiązaniem jest też nawiązanie współpracy z dobrym doradcą finansowym, który nie tylko może pomóc ci wybrać jak najlepszą ofertę, ale potem rozszyfruje również wszystkie zapisy z bankowej umowy i przeprowadzi cię przez często zawiłe formalności związane z udzieleniem kredytu.

Te dokumenty musisz mieć

Oczywiście w zależności od banku, dokumenty, które będą niezbędne do ubiegania się o kredyt hipoteczny, mogą być nieco inne. Niemniej jednak są i takie, o które poprosi cię każdy z banków, choć ich wzory będą się między sobą nieznacznie różniły. Przede wszystkim musisz wypełnić odpowiedni wniosek kredytowy według wzoru stosowanego przez konkretny bank, zazwyczaj musisz dołączyć do niego również wypełnioną kartę informacyjną klienta. Każdy bank będzie wymagał od Ciebie także przedstawienia dokumentów, które pozwolą zweryfikować twoją zdolność kredytową, czyli zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach lub, jeśli prowadzisz własną działalność, inne dokumenty potwierdzające wysokość twojego dochodu. Niezbędne też będą dokumenty dotyczące bezpośrednio nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu, a więc tej, którą nabywasz.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie Banku BZ WBK po tym adresem - https://www.bzwbk.pl/

Red.
Red. dodany 29 listopada 2017
 
Odsłon: 3828

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

getmoney
  0
Mając w zamiar zakup mieszkania warto rozejrzeć się za tańszym kredytem hipoteczny, bo nie warto przepłacać. Każdego miesiąca jakiś bank wprowadza promocję obniżając oprocentowanie. Biorąc kredyt hipoteczny w promocji można dużo pieniędzy zaoszczędzić, dlatego też bieżące oferty kredytów hipoteczny warto sprawdzać na http://www.get-money.pl/oferta/kredyty/kredyty-mieszkaniowe-hipoteczne
K23
  0
Najlepiej jest skontaktować się z pośrednikiem finansowym, który pomoże nie tylko wyszukać i porównać takie kredyty, ale i poprowadzi przez całą procedurę związaną z uzyskaniem kredytu.
http://kredytyporownywarka.pl/w-jakim-banku-zlozyc-wniosek-o-kredyt-hipoteczny/
rasika
  0
Za dzieciaka mieszkałem na wsi i zawsze dostawałem szału, kiedy musieliśmy jechać na zakupy czy do szkoły. Zacząłem to doceniać dopiero na studiach, kiedy przez 5 lat mieszkałem w bloku i nie było to absolutnie przyjemne. Na stronie internetowej http://www.ventana.pl/en/houses/ascot/ natrafiłem na domy, które zapewnią mi spokój, a także mieszkanie blisko centrum. Polecam!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w środę, godzina 11:15 Zwierzyniec
Mieszkanka powiatu potrąciła rowerzystkę
we wtorek, godzina 13:07 Korczów
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 14:05 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
we wtorek, godzina 11:25 Gmina Biłgoraj
Ile zarobią radni i wójt?
w środę, godzina 17:57 Biłgoraj
Radni się podzielili
w środę, godzina 15:41 Biłgoraj
Biblioteka ma patrona. To zasłużony dla miasta prawnik, historyk i publicysta
W środę 22 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju oficjalnie otrzymała imię prof. Jerzego Markiewicza. Decyzja ta była wynikiem wniosku złożonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, który wpłynął do burmistrza Biłgoraja 7 marca 2023 roku. Uhonorowanie prof. Markiewicza jest wyrazem uznania dla jego zasług i wkładu w rozwój nauki, historii oraz społeczności lokalnej.
we wtorek, godzina 09:19 Powiat
Biłgoraj i okolice bez prądu
16 maja 2024 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
we wtorek, godzina 07:52 Biłgoraj
Z Biłgoraja do Hiszpanii
w niedzielę, godzina 21:05 Biłgoraj
Pikieta w Biłgoraju
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 12:36 Biłgoraj
W Biłgoraju stanie wioska indiańska
w niedzielę, godzina 10:02 Tarnogród
2 stanowiska dyrektorskie do obsadzenia
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
Mieszkaniec Potoka Górnego znalazł na swoim polu, podczas plewienia plantacji malin, duży fragment siekiery krzemiennej. Z analizy wynika, że narzędzie może być datowane na pierwszą połowę 3 tysiąclecia przed naszą erą. To kolejne sensacyjne znalezisko na terenie powiatu biłgorajskiego.
w środę, godzina 08:30 Powiat
Ostrzeżenie 2. stopnia dla powiatu
w środę, godzina 08:12 Gmina Biłgoraj
Ponad 3 mln zł na gospodarkę wodno-ściekową
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika