REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2017.11.29 16:40 | aktualizacja: 2017.11.29 16:39

Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to określenie, które w dzisiejszych czasach słyszymy dosyć często. Wielu z nas albo już taki kredyt zaciągnęła, albo się nad nim poważnie zastanawia. Tym, którzy jeszcze nie podjęli w tej kwestii decyzji, podpowiadamy jak to z tym kredytem właściwie jest.
Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to długoterminowe, i zazwyczaj dość duże, zobowiązanie finansowe. Dlatego też różni się ono nieco od innych typów pożyczek oferowanych przez banki. W przypadku kredytu na zakup nieruchomości konieczne jest ustanowienie hipoteki na rzecz banku na prawie własności kredytowej. A to oznacza nic innego, jak to, że nieruchomość, którą kupujesz, jest jednocześnie dla banku zabezpieczeniem spłaty kredytu.

Buduj historię kredytową

O dostępności kredytu hipotecznego mówi się różnie. Jedni twierdzą, że łatwo go otrzymać, inni, że o pozytywną decyzję o jego przyznaniu jest, a może raczej będzie, coraz trudniej. Nie mniej jednak zanim w ogóle zaczniesz się starać o kredyt hipoteczny, warto zbudować sobie historię kredytową. To ona bowiem może sprawić, że bank spojrzy na ciebie przychylniejszym okiem. Każdy bowiem bank, do którego udasz się z wnioskiem o udzielenie kredytu na zakup nieruchomości, będzie chciał jak najlepiej poznać stan twoich finansów, ale też będzie chciał wyrobić sobie opinię o tobie jako kredytobiorcy. W tym celu sprawdzi zatem czy jesteś osobą, która terminowo spłaca swoje zobowiązania finansowe, a to najlepiej zobrazuje właśnie twoja historia kredytowa. A jak ją budować? Możesz kupować na raty, korzystać z karty kredytowej czy nawet wziąć z banku niewielki kredyt gotówkowy.

Szukaj najlepszej oferty

Banki, by pozyskać klientów, prześcigają się w proponowaniu jak najlepszych ofert. Dotyczy to także kredytów hipotecznych. A zaciągając tak duże zobowiązanie finansowe warto poszukać tej najlepszej oferty. Dlatego nie sugeruj się tym, z jakimi bankami do tej pory miałeś bezpośrednią styczność i w którym z nich masz otwarte konto osobiste czy firmowe. Sprawdzaj również inne banki, bo być może to właśnie nie "twój" bank, ale któryś z konkurencyjnych będzie mógł zaproponować ci kredyt hipoteczny na najlepszych warunkach.

Jak jednak szukać? Korzystaj z internetowych kalkulatorów kredytowych, czytaj opinie, ale i koniecznie poproś w kilku placówkach o przedstawienie symulacji kredytu hipotecznego. Upewnij się jednak, że jest ona kompletna i zawiera wszystkie niezbędne dane jak m.in. kwotę kredytu, wysokość raty, czas trwania kredytu, wysokość marży banku, prowizji czy koszty ubezpieczenia. Dobrym rozwiązaniem jest też nawiązanie współpracy z dobrym doradcą finansowym, który nie tylko może pomóc ci wybrać jak najlepszą ofertę, ale potem rozszyfruje również wszystkie zapisy z bankowej umowy i przeprowadzi cię przez często zawiłe formalności związane z udzieleniem kredytu.

Te dokumenty musisz mieć

Oczywiście w zależności od banku, dokumenty, które będą niezbędne do ubiegania się o kredyt hipoteczny, mogą być nieco inne. Niemniej jednak są i takie, o które poprosi cię każdy z banków, choć ich wzory będą się między sobą nieznacznie różniły. Przede wszystkim musisz wypełnić odpowiedni wniosek kredytowy według wzoru stosowanego przez konkretny bank, zazwyczaj musisz dołączyć do niego również wypełnioną kartę informacyjną klienta. Każdy bank będzie wymagał od Ciebie także przedstawienia dokumentów, które pozwolą zweryfikować twoją zdolność kredytową, czyli zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach lub, jeśli prowadzisz własną działalność, inne dokumenty potwierdzające wysokość twojego dochodu. Niezbędne też będą dokumenty dotyczące bezpośrednio nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu, a więc tej, którą nabywasz.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie Banku BZ WBK po tym adresem - https://www.bzwbk.pl/

Red.
Red. dodany 29 listopada 2017
 
Odsłon: 3654

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

getmoney
  0
Mając w zamiar zakup mieszkania warto rozejrzeć się za tańszym kredytem hipoteczny, bo nie warto przepłacać. Każdego miesiąca jakiś bank wprowadza promocję obniżając oprocentowanie. Biorąc kredyt hipoteczny w promocji można dużo pieniędzy zaoszczędzić, dlatego też bieżące oferty kredytów hipoteczny warto sprawdzać na http://www.get-money.pl/oferta/kredyty/kredyty-mieszkaniowe-hipoteczne
K23
  0
Najlepiej jest skontaktować się z pośrednikiem finansowym, który pomoże nie tylko wyszukać i porównać takie kredyty, ale i poprowadzi przez całą procedurę związaną z uzyskaniem kredytu.
http://kredytyporownywarka.pl/w-jakim-banku-zlozyc-wniosek-o-kredyt-hipoteczny/
rasika
  0
Za dzieciaka mieszkałem na wsi i zawsze dostawałem szału, kiedy musieliśmy jechać na zakupy czy do szkoły. Zacząłem to doceniać dopiero na studiach, kiedy przez 5 lat mieszkałem w bloku i nie było to absolutnie przyjemne. Na stronie internetowej http://www.ventana.pl/en/houses/ascot/ natrafiłem na domy, które zapewnią mi spokój, a także mieszkanie blisko centrum. Polecam!
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
dzisiaj, 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:08 Dereźnia
Św. Mikołaj odwiedził dzieci
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w poniedziałek, godzina 15:49 Biłgoraj
Uruchomiono telefon alarmowy dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
w poniedziałek, godzina 09:48 Rakówka
Zabawa andrzejkowa seniorów i pokaz mody
dzisiaj, 09:42 Gmina Biłgoraj
Ponad 1,3 mln zł na wymianę oświetlenia na terenie gminy Biłgoraj
dzisiaj, 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w poniedziałek, godzina 18:14 Biłgoraj
Biuro poselskie Marcina Romanowskiego otwarte
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
dzisiaj, 07:56 Pływanie
Spartanie na podium w województwie
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w sobotę, godzina 09:03 Księżpol
Społeczność szkoły pożegnała wieloletnią dyrektor
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika