REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Materiał zewnętrzny
2019.04.14 00:40 | aktualizacja: 2019.04.14 00:39

Kredyt na flipa - wszystko co musisz wiedzieć

Kredyty hipoteczne nie są nowymi produktami finansowymi i towarzyszą nam już od wielu, wielu lat. Różnią się jednak sposoby ich pozyskiwania i pewne techniki, które można zastosować przy ubieganiu się o kredyt. Jeżeli interesuje Cię temat sprytnych inwestycji, zapraszamy do lektury artykułu o coraz bardziej popularnym "kredycie na flipa", który może zainspirować Cię do zgłębienia tego tematu.
Kredyt na flipa - wszystko co musisz wiedzieć

Co to jest “FLIP"?

“Flip" często określany jest mianem spekulacji i wiąże się z podobnym nazewnictwem w języki angielskim. Kredyt na flipa to rodzaj kredytu, do którego dopasować można kilka definicje. Po pierwsze, jest to kredyt, pozwalający na uniknięcie często wysokich opłat za udzielenie kredytu lub jego przedwczesną spłatę. Drugą obowiązującą definicją jest uzyskiwanie kredytu na nieruchomości, które po dodatkowej inwestycji (na przykład remoncie) mogą przynieść zysk z szybkiej sprzedaży. Kredyt na flipa często zawierany jest na nieruchomości, które przeznaczone są do pilnego remontu lub których sprzedaż wymuszona została czynnikami losowymi, na przykład wyjazdem czy problemami natury finansowej. Czasami takie inwestycje nie wymagają wielkich nakładów finansowych na odsprzedaż w dużo lepszej cenie, w innych wypadkach potrzebne jest solidne odświeżenie i generalny remont, ale wartość nieruchomości może kilkukrotnie wzrosnąć. Na to liczy każdy "flipper", który zaczyna swoją przygodę z tego typu inwestycjami.

Więcej informacji o kredycie na flipa znajdziesz również na blogu Michała Dawidowicza: https://blogkredytowy.pl/kredyt-hipoteczny-na-flipa/

House flipping, niegdyś zarezerwowany tylko dla wybranych, dziś cieszy się popularnością w szerszych grupach. Znalezienie stosunkowo taniego mieszkania i domu, wymagającego szybkiej inwestycji i pozwalającej na szybki sprzedaż z wysokim zyskiem, kusi osoby z żyłką inwestora. O czym powinny one wiedzieć?

Zysk z FLIPa

Zysk, jaki możemy osiągnąć z wykorzystania FLIPa, to nic innego niż różnica między poniesionymi kosztami (zakup nieruchomości, PCC-3, ewentualna prowizja agencji nieruchomości, koszty kredytu bankowego czy wykorzystanie projektanta oraz ekip remontowych) a ceną finalnej sprzedaży inwestycji. W niektórych przypadkach taka różnica może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych w ciągu względnie krótkiego okresu. Zazwyczaj te kwoty są mniejsze, ale nadal imponujące i bardzo opłacalne.

Jak wziąć kredyt na FLIPa?

Najlepiej szukać takich ofert, w których wymagany jest niski wkład własny, niemal zerowy
koszt uzyskania kredytu (brak lub niska prowizja), a przede wszystkim brak opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Dodatkowo warto spojrzeć, czy kredyt może być zaciągnięty także na remont nieruchomości. Jeżeli tak, otwiera to drogę na te nieruchomości, które wymagałyby dodatkowej inwestycji i renowacji.

Jak to działa?

Kredyt powinien być udzielony szybko i bez zbędnych formalności - w końcu spłacisz go w rekordowo szybkim czasie. Przyjmijmy bowiem, że cały proces od zakupu do sprzedaży mieszkania zajmie pół roku - przy przedterminowej spłacie, odsetki będą się od siebie jedynie nieznacznie wahać. Przy kredycie na flipa nie ma większego sensu sugerowanie się takimi wartościami, jakie mogłyby być wzięte pod uwagę przy kredycie hipotecznym na 20 lub 30 lat. Przedterminowa spłata bez zobowiązań i karencji jest ważniejsza niż oszczędzenie kilku złotych na wyborze oferty innego banku, któremu formalności zajmą zdecydowanie dłużej. A przecież liczy się to, by kredyt szybko uzyskać, równie szybko zainwestować pieniądze i jeszcze szybciej sprzedać nieruchomość z zyskiem. Bardzo często banki, które rekomendowane są jako idealni partnerzy do FLIPa, wcale nie mają najlepszych ofert, na które spojrzałby klient indywidualny szukający kredytu na lata. Zupełnie nie warto brać pod uwagę wskaźników takich jak RRSO czy dodatkowe produkty przysługujące kredytobiorcy.

Współpraca z doradcą kredytowym

Przy kredycie na flipa warto zasięgnąć rady doradcy finansowego, który podpowie, który bank może zrealizować taki kredyt w najszybszy sposób i która oferta jest godna rozważenia. Kredyt na flipa brzmi jak prosty mechanizm, jednak bez odpowiedniej wiedzy finansowej i doświadczenia ekspertów, ciężko będzie "wgryźć się w temat". Sprawdzeni i profesjonalni doradcy finansowi mają za sobą co najmniej kilkanaście takich kredytów, mogą zatem podzielić się wiedzą podczas niezobowiązującego spotkania, a następnie wspierać klienta w procesie starania się o kredyt na flipa.

Najczęstsze błędy “flipperów"

Wizja szybkiego zarobku jest na tyle kusząca, że nietrudno o błędy, szczególnie te popełnione przez nowicjuszy w temacie kredytów na flipa. Które z nich popełniane są najczęściej?

  • brak odpowiedniego researchu dostępnych opcji, który skutkuje nieodpowiednim wyborem banku, który dolicza prowizję za udzielenie kredytu lub za jego wcześniejszą spłatę
  • branie pod uwagę nieistotnych z punktu widzenia kredytu na FLIPa danych, takich jak RRSO czy koszt kredytu, które nie mają większego znaczenia dla tego typu kredytu
  • błędna estymacja kosztów remontu i wartości mieszkania, która sprawia, że wydane są dużo większe budżety
  • brak odpowiedniej taktyki na sprzedaż mieszkania i w efekcie duży problem ze sprzedażą - flip wydaje się zupełnie nierentowny

Podsumowanie

Kredyt hipoteczny na FLIPa pozwala na uzyskanie dużego zysku w krótkim okresie, wiąże się jednak z szeregiem formalności, które w sprytny i szybki sposób należy załatwić przy pomocy odpowiedzialnego doradcy kredytowego lub banku, który zaproponuje najlepszą ofertę. Warto pamiętać o odpowiednich szacunkach związanych z remontem i sprzedażą: dobrze dysponować zaufaną bazą ekip remontowych, architektów, projektantów czy pośredników sprzedaży, którzy mogą ułatwić całą transakcję.

Red.
Red. dodany 14 kwietnia 2019
 
Odsłon: 8866

Czytaj podobne

tagi: kredyt, flip

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w piątek, godzina 16:49 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
dzisiaj, 11:08 Dereźnia
Św. Mikołaj odwiedził dzieci
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 16:08 Biłgoraj
Jak pozbyć się śniegu z posesji? Władze Biłgoraja mają rozwiązanie
dzisiaj, 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
w czwartek, godzina 19:37 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w poniedziałek, godzina 15:49 Biłgoraj
Uruchomiono telefon alarmowy dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 11:19 Biłgoraj
Zmarł ks. kan. Józef Godzisz
22 listopada 2023 Powiat
Maszt w centrum Biłgoraja. Nie było sprzeciwu?
W centrum Biłgoraja powstaje instalacja radiokomunikacyjna BT 12925 Biłgoraj Różnówka wraz z infrastrukturą towarzyszącą wieży typu BOT-H2/54 dla operatora Towerlink Poland Sp. z o.o. Pozwolenie na budowę wydało Starostwo Powiatowe. Nie było żadnych sprzeciwów wobec wykonania inwestycji?
dzisiaj, 09:42 Gmina Biłgoraj
Ponad 1,3 mln zł na wymianę oświetlenia na terenie gminy Biłgoraj
w poniedziałek, godzina 09:48 Rakówka
Zabawa andrzejkowa seniorów i pokaz mody
dzisiaj, 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w sobotę, godzina 08:41 Józefów
Nowa atrakcja stanęła na rynku
w poniedziałek, godzina 18:14 Biłgoraj
Biuro poselskie Marcina Romanowskiego otwarte
w sobotę, godzina 10:54 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
dzisiaj, 07:56 Pływanie
Spartanie na podium w województwie
23 listopada 2023 Józefów
Leśnicy będą mieć nowa siedzibę
w piątek, godzina 08:34 Szarajówka
Znalezisko sprzed 4 tys. lat w powiecie
Tym razem do zamojskiej delegatury WUOZ Lublin trafiły znaleziska dwóch zabytków archeologicznych: siekierki krzemiennej z Szarajówki oraz fragmentu toporka kamiennego z Dereźni Solskiej. Oba zabytki archeologiczne były konsultowane z prof. dr hab. Jerzym Liberą z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie, w celu określenia ich chronologii, typologii i przynależności kulturowej.
w poniedziałek, godzina 20:20 Biłgoraj
"Zima nas jednak zaskoczyła". Burmistrz przeprasza i prosi o wyrozumiałość
w sobotę, godzina 11:38 Biłgoraj
Psy zginęły w pożarze
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika