REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Materiał zewnętrzny
2019.04.14 00:40 | aktualizacja: 2019.04.14 00:39

Kredyt na flipa - wszystko co musisz wiedzieć

Kredyty hipoteczne nie są nowymi produktami finansowymi i towarzyszą nam już od wielu, wielu lat. Różnią się jednak sposoby ich pozyskiwania i pewne techniki, które można zastosować przy ubieganiu się o kredyt. Jeżeli interesuje Cię temat sprytnych inwestycji, zapraszamy do lektury artykułu o coraz bardziej popularnym "kredycie na flipa", który może zainspirować Cię do zgłębienia tego tematu.
Kredyt na flipa - wszystko co musisz wiedzieć

Co to jest “FLIP"?

“Flip" często określany jest mianem spekulacji i wiąże się z podobnym nazewnictwem w języki angielskim. Kredyt na flipa to rodzaj kredytu, do którego dopasować można kilka definicje. Po pierwsze, jest to kredyt, pozwalający na uniknięcie często wysokich opłat za udzielenie kredytu lub jego przedwczesną spłatę. Drugą obowiązującą definicją jest uzyskiwanie kredytu na nieruchomości, które po dodatkowej inwestycji (na przykład remoncie) mogą przynieść zysk z szybkiej sprzedaży. Kredyt na flipa często zawierany jest na nieruchomości, które przeznaczone są do pilnego remontu lub których sprzedaż wymuszona została czynnikami losowymi, na przykład wyjazdem czy problemami natury finansowej. Czasami takie inwestycje nie wymagają wielkich nakładów finansowych na odsprzedaż w dużo lepszej cenie, w innych wypadkach potrzebne jest solidne odświeżenie i generalny remont, ale wartość nieruchomości może kilkukrotnie wzrosnąć. Na to liczy każdy "flipper", który zaczyna swoją przygodę z tego typu inwestycjami.

Więcej informacji o kredycie na flipa znajdziesz również na blogu Michała Dawidowicza: https://blogkredytowy.pl/kredyt-hipoteczny-na-flipa/

House flipping, niegdyś zarezerwowany tylko dla wybranych, dziś cieszy się popularnością w szerszych grupach. Znalezienie stosunkowo taniego mieszkania i domu, wymagającego szybkiej inwestycji i pozwalającej na szybki sprzedaż z wysokim zyskiem, kusi osoby z żyłką inwestora. O czym powinny one wiedzieć?

Zysk z FLIPa

Zysk, jaki możemy osiągnąć z wykorzystania FLIPa, to nic innego niż różnica między poniesionymi kosztami (zakup nieruchomości, PCC-3, ewentualna prowizja agencji nieruchomości, koszty kredytu bankowego czy wykorzystanie projektanta oraz ekip remontowych) a ceną finalnej sprzedaży inwestycji. W niektórych przypadkach taka różnica może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych w ciągu względnie krótkiego okresu. Zazwyczaj te kwoty są mniejsze, ale nadal imponujące i bardzo opłacalne.

Jak wziąć kredyt na FLIPa?

Najlepiej szukać takich ofert, w których wymagany jest niski wkład własny, niemal zerowy
koszt uzyskania kredytu (brak lub niska prowizja), a przede wszystkim brak opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Dodatkowo warto spojrzeć, czy kredyt może być zaciągnięty także na remont nieruchomości. Jeżeli tak, otwiera to drogę na te nieruchomości, które wymagałyby dodatkowej inwestycji i renowacji.

Jak to działa?

Kredyt powinien być udzielony szybko i bez zbędnych formalności - w końcu spłacisz go w rekordowo szybkim czasie. Przyjmijmy bowiem, że cały proces od zakupu do sprzedaży mieszkania zajmie pół roku - przy przedterminowej spłacie, odsetki będą się od siebie jedynie nieznacznie wahać. Przy kredycie na flipa nie ma większego sensu sugerowanie się takimi wartościami, jakie mogłyby być wzięte pod uwagę przy kredycie hipotecznym na 20 lub 30 lat. Przedterminowa spłata bez zobowiązań i karencji jest ważniejsza niż oszczędzenie kilku złotych na wyborze oferty innego banku, któremu formalności zajmą zdecydowanie dłużej. A przecież liczy się to, by kredyt szybko uzyskać, równie szybko zainwestować pieniądze i jeszcze szybciej sprzedać nieruchomość z zyskiem. Bardzo często banki, które rekomendowane są jako idealni partnerzy do FLIPa, wcale nie mają najlepszych ofert, na które spojrzałby klient indywidualny szukający kredytu na lata. Zupełnie nie warto brać pod uwagę wskaźników takich jak RRSO czy dodatkowe produkty przysługujące kredytobiorcy.

Współpraca z doradcą kredytowym

Przy kredycie na flipa warto zasięgnąć rady doradcy finansowego, który podpowie, który bank może zrealizować taki kredyt w najszybszy sposób i która oferta jest godna rozważenia. Kredyt na flipa brzmi jak prosty mechanizm, jednak bez odpowiedniej wiedzy finansowej i doświadczenia ekspertów, ciężko będzie "wgryźć się w temat". Sprawdzeni i profesjonalni doradcy finansowi mają za sobą co najmniej kilkanaście takich kredytów, mogą zatem podzielić się wiedzą podczas niezobowiązującego spotkania, a następnie wspierać klienta w procesie starania się o kredyt na flipa.

Najczęstsze błędy “flipperów"

Wizja szybkiego zarobku jest na tyle kusząca, że nietrudno o błędy, szczególnie te popełnione przez nowicjuszy w temacie kredytów na flipa. Które z nich popełniane są najczęściej?

  • brak odpowiedniego researchu dostępnych opcji, który skutkuje nieodpowiednim wyborem banku, który dolicza prowizję za udzielenie kredytu lub za jego wcześniejszą spłatę
  • branie pod uwagę nieistotnych z punktu widzenia kredytu na FLIPa danych, takich jak RRSO czy koszt kredytu, które nie mają większego znaczenia dla tego typu kredytu
  • błędna estymacja kosztów remontu i wartości mieszkania, która sprawia, że wydane są dużo większe budżety
  • brak odpowiedniej taktyki na sprzedaż mieszkania i w efekcie duży problem ze sprzedażą - flip wydaje się zupełnie nierentowny

Podsumowanie

Kredyt hipoteczny na FLIPa pozwala na uzyskanie dużego zysku w krótkim okresie, wiąże się jednak z szeregiem formalności, które w sprytny i szybki sposób należy załatwić przy pomocy odpowiedzialnego doradcy kredytowego lub banku, który zaproponuje najlepszą ofertę. Warto pamiętać o odpowiednich szacunkach związanych z remontem i sprzedażą: dobrze dysponować zaufaną bazą ekip remontowych, architektów, projektantów czy pośredników sprzedaży, którzy mogą ułatwić całą transakcję.

Red.
Red. dodany 14 kwietnia 2019
 
Odsłon: 9199

Czytaj podobne

tagi: kredyt, flip

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
we wtorek, godzina 16:50 Korczów-Majdan Nowy
Dwie kolizje w ciągu kilkudziesięciu minut
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika