REKLAMA
Pełna wersja
BIŁGORAJ Zaprzysiężenie Wójta Gminy Biłgoraj
2010.12.08 10:51 | aktualizacja: 2010.12.09 08:05

4 lata zaufania

- Ja, jak i Państwo jesteśmy wybrani przez społeczeństwo, by służyć tej gminie, by ją rozwijać, by ludziom żyło się lepiej - to słowa Wiesława Różyńskiego skierowane do radnych podczas uroczystości Zaprzysiężenia na Wójta Gminy Biłgoraj.
4 lata zaufania

Ponad 70% wynik w pierwszej turze wyborów samorządowych to dowód na ogromne poparcie dotychczasowych działań Wiesława Różyńskiego - Wójta Gminy Biłgoraj. Jest to również duży kredyt zaufania ze strony wyborców. 6 grudnia podczas II sesji VI Kadencji Rady Gminy w Biłgoraju miało miejsce wręczenie zaświadczenia o wyborze na Wójta Gminy Biłgoraj. Wójt złożył również ślubowanie oraz wygłosił mowę inaugurującą nową kadencję. Jeśli będziemy myśleć przez pryzmat najbliższego roku stracimy wszystko. Jeśli będziemy myśleć przez pryzmat najbliższych 4 lat - również daleko nie pójdziemy. Musimy widzieć przyszłość gminy, musimy tworzyć, musimy mieć wizję - mówił Różyński. Opowiadał o 4 latach pracy na rzecz rozwoju Gminy Biłgoraj, o tym ile udało się przez ten czas osiągnąć i nad czym trzeba jeszcze popracować. Mówił, że to, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe zostało osiągnięte. Dla Wójta, jak i całej społeczności, dużymi sukcesami oraz "krokami milowymi" okazało się utworzenie na terenie gminy 8 przedszkoli i 4 świetlic opiekuńczo - wychowawczych. Sztandarową inwestycją jest budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Sól i Kolonia Sól. Wozy strażackie, poprawa stanu dróg, budowa chodników, czy inwestycje sportowe to dowody na prężny rozwój Gminy Biłgoraj, jaki obserwuje się w ostatnich latach. Jak podkreślał wójt jest to zasługa całego zespołu pracowników gminnych i efekt ich wytężonej pracy. Mówił również, że nie pora na wytchnienie i wskazywał rzeczy, na które w najbliższym czasie będzie kładziony największy nacisk. Wymieniał tu chociażby poprawę stanu dróg w gminie, czy konieczność utworzenia kolejnych świetlic. Zapewniał, że gmina będzie się starała o nowe dofinansowania na planowane przedsięwzięcia. We wszystkim potrzebna jest jednak współpraca i dialog.

red.
red. dodany 8 grudnia 2010
 
Odsłon: 6296

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika