REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT Koniec kadencji i co dalej?
2010.12.17 10:15 | aktualizacja: 2010.12.27 18:59

Wójtowie po kadencji

W gminie Turobin i Obsza tegoroczne wybory samorządowe wyłoniły nowych wójtów. A co z tymi, którzy urząd ten sprawowali dotychczas. Ile dostaną odprawy i co zamierzają robić? Gazeta Biłgorajska postanowiła to sprawdzić.

Rządzili gminami po kilkanaście lat, jednak po wyborach musieli pożegnać się z dotychczasowymi stanowiskami. Chodzi o byłych wójtów gminy Turobin i Obsza.

Pierwszy z nich to Alfred Sobótka. Obowiązki wójta gminy Turobin pełnił przez ostatnie 12 lat, jednak po wyborach musiał ustąpić stanowiska Eugeniuszowi Krukowskiemu.

Alfred Sobótka ma wyższe wykształcenie rolnicze. Przed objęciem stanowiska wójta był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zasadniczej Szkole Zawodowej i Technikum Rolniczym dla Dorosłych w Turobinie, jednak tam na czas pracy w samorządzie wziął urlop. Co teraz zamierza i jakie ma plany? - Na razie jest temat rozwiązania mojego stosunku pracy ze szkołą, ponieważ przed funkcją wójta byłem tam nauczycielem. Złożyłem podanie w związku z rozwiązaniem mojego zatrudnienia gdyż wiem, że nie ma tam dla mnie etatu, na razie czekam na odpowiedź. Co zamierzam robić, przede wszystkim trochę odpocząć, a po nowym roku będę starał się czymś zająć - mówi Alfred Sobótka.

Ze stanowiskiem wójta pożegnał się również Kazimierz Paterak, który 20 lat był wójtem gminy Obsza. Jego stanowisko zajął Andrzej Placek. Paterak na razie nie ma planów, jak mówi musi odpocząć i odreagować, a co potem? - Na razie jeszcze nie wiem czym się zajmę, przede wszystkim muszę odpocząć - mówi Kazimierz Paterak, który przed objęciem funkcji wójta był dyrektorem, nauczycielem szkoły, inspektorem oświaty i wychowania. Wykształcenie ma wyższe, magisterskie ekonomiczne i pedagogiczne.

Choć pożegnali się z pracą w urzędzie to jednak urząd o nich nie zapomniał. Byłym wójtom według prawa należy się trzymiesięczna odprawa. A wyniesie ona po kilkanaście tysięcy złotych.

.

En
En dodany 17 grudnia 2010
 
Odsłon: 10307

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

~ mirko
  0
zeby chociaż jedna sprawowana funkcja przez bylego obszańskiego wykonywana byla sumiennie, na przedłużenie swojej funkcji przedłozyl prawdopodobnie zwolnienie lekarskie, człowiek ten w sposob bezkompromisowy raczej nie rozstanie się ze swoja funkcją, kieruje nadal 'swoimi'.Liczę,że do czasu.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
6 maja 2024 Biłgoraj
Jest nowy Zarząd Powiatu
W poniedziałek 6 maja poznaliśmy nazwisko gospodarza powiatu biłgorajskiego. Podczas pierwszej w tej kadencji sesji radni wybrali również zastępcę starosty oraz członków zarządu.
5 maja 2024 Tereszpol
Zatwierdzono cenę za wywóz i utylizację osadów z przydomowych oczyszczalni
dzisiaj, 08:52 Powiat
Niebezpieczna pogoda w powiecie
6 maja 2024 Biłgoraj
Poznaliśmy przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraja
Do Rady Miasta Biłgoraj wybrano 21 radnych, reprezentujących trzy komitety wyborcze. Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 maja, wybrano prezydium rady, czyli przewodniczącego i jego zastępców.
dzisiaj, 08:27 Karate
Karatecy na podium
11 maja 2024 Biłgoraj
Zarząd Powiatu podzielił się władzą
5 maja 2024 Sokołówka
Potrójny jubileusz jednostek OSP
W niedzielę 5 maja w Sokołówce odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostek OSP Radzięcin, Sokołówka i Wola Radzięcka, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy Frampol, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście.
w czwartek, godzina 15:47 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja
w sobotę, godzina 11:25 Biłgoraj
Mieszkanka powiatu biłgorajskiego poszkodowana w wypadku karetki
8 maja 2024 Biłgoraj
Oficjalne otwarcie nowego basenu
Za kilka godzin, dokładnie od godz. 16.00, będzie można korzystać z nowej części basenu w Biłgoraju. Uroczyste otwarcie obiektu, z udziałem władz samorządowych, zorganizowano w środę 8 maja.
w czwartek, godzina 13:57 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
w sobotę, godzina 18:57 Biłgoraj
Biłgorajska odsłona Nocy Muzeów
6 maja 2024 Księżpol
Większość radnych nie przyszła na inauguracyjną sesję
W poniedziałek 6 maja miała się odbyć inauguracyjna sesja Rady Gminy Księżpol. Do posiedzenia jednak nie doszło. Na sesji nie pojawiła się większość radnych. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w Polsce.
w piątek, godzina 16:33 Biłgoraj
Zlot food trucków w Biłgoraju
w czwartek, godzina 11:15 Biłgoraj
Mieszkanka Biłgoraja otrzymuje najniższą emeryturę w kraju
6 maja 2024 Biłgoraj
Wybrano prezydium Rady Powiatu
W poniedziałkowe przedpołudnie 6 maja odbyła się pierwsza w tej kadencji sesja Rady Powiatu w Biłgoraju. W programie obrad znalazł się wybór prezydium rady, czyli przewodniczącego oraz dwóch zastępców.
w piątek, godzina 09:35 Majdan Stary
Pożar stolarni. 38 strażaków w akcji
10 maja 2024 Potok Górny
Sensacyjne znalezisko z połowy 3 tysiąclecia przed naszą erą
w sobotę, godzina 09:16 Goraj
Nowy sekretarz wybrany
Zakończono procedurę wyboru kandydata na stanowisko sekretarza gminy Goraj. Kto obejmie to jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Miejskim w Goraju?
w środę, godzina 08:01 Rogale
Aneta przegrała walkę z chorobą
we wtorek, godzina 16:50 Korczów-Majdan Nowy
Dwie kolizje w ciągu kilkudziesięciu minut
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika