REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT Koniec kadencji i co dalej?
2010.12.17 10:15 | aktualizacja: 2010.12.27 18:59

Wójtowie po kadencji

W gminie Turobin i Obsza tegoroczne wybory samorządowe wyłoniły nowych wójtów. A co z tymi, którzy urząd ten sprawowali dotychczas. Ile dostaną odprawy i co zamierzają robić? Gazeta Biłgorajska postanowiła to sprawdzić.

Rządzili gminami po kilkanaście lat, jednak po wyborach musieli pożegnać się z dotychczasowymi stanowiskami. Chodzi o byłych wójtów gminy Turobin i Obsza.

Pierwszy z nich to Alfred Sobótka. Obowiązki wójta gminy Turobin pełnił przez ostatnie 12 lat, jednak po wyborach musiał ustąpić stanowiska Eugeniuszowi Krukowskiemu.

Alfred Sobótka ma wyższe wykształcenie rolnicze. Przed objęciem stanowiska wójta był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zasadniczej Szkole Zawodowej i Technikum Rolniczym dla Dorosłych w Turobinie, jednak tam na czas pracy w samorządzie wziął urlop. Co teraz zamierza i jakie ma plany? - Na razie jest temat rozwiązania mojego stosunku pracy ze szkołą, ponieważ przed funkcją wójta byłem tam nauczycielem. Złożyłem podanie w związku z rozwiązaniem mojego zatrudnienia gdyż wiem, że nie ma tam dla mnie etatu, na razie czekam na odpowiedź. Co zamierzam robić, przede wszystkim trochę odpocząć, a po nowym roku będę starał się czymś zająć - mówi Alfred Sobótka.

Ze stanowiskiem wójta pożegnał się również Kazimierz Paterak, który 20 lat był wójtem gminy Obsza. Jego stanowisko zajął Andrzej Placek. Paterak na razie nie ma planów, jak mówi musi odpocząć i odreagować, a co potem? - Na razie jeszcze nie wiem czym się zajmę, przede wszystkim muszę odpocząć - mówi Kazimierz Paterak, który przed objęciem funkcji wójta był dyrektorem, nauczycielem szkoły, inspektorem oświaty i wychowania. Wykształcenie ma wyższe, magisterskie ekonomiczne i pedagogiczne.

Choć pożegnali się z pracą w urzędzie to jednak urząd o nich nie zapomniał. Byłym wójtom według prawa należy się trzymiesięczna odprawa. A wyniesie ona po kilkanaście tysięcy złotych.

.

En
En dodany 17 grudnia 2010
 
Odsłon: 9973

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (1)

~ mirko
  0
zeby chociaż jedna sprawowana funkcja przez bylego obszańskiego wykonywana byla sumiennie, na przedłużenie swojej funkcji przedłozyl prawdopodobnie zwolnienie lekarskie, człowiek ten w sposob bezkompromisowy raczej nie rozstanie się ze swoja funkcją, kieruje nadal 'swoimi'.Liczę,że do czasu.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
1 grudnia 2023 Tarnogród
Napad na kantor w Tarnogrodzie
Nieznany mężczyzna sterroryzował kobietę pracującą w kantorze, ukradł pieniądze i uciekł. Teraz poszukuje go policja. Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie 1 grudnia, w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 13:24 Józefów
Prawie 3 mln zł na zadania publiczne
dzisiaj, 09:04 Lubelszczyzna
Nowe radiowozy na drogach, w tym nieoznakowana kia
1 grudnia 2023 Biłgoraj
Arion nadal będzie prowadzić biłgorajski szpital?
W piątek 1 grudnia, na stronie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju pojawiła się informacja dotycząca działań realizowanych przez Zarząd Powiatu w zakresie zapewnienia mieszkańcom dostępu do szpitalnej opieki zdrowotnej. Starosta wyjaśnił też jakie są możliwości wypowiedzenia umowy dzierżawy zawartej pomiędzy powiatem a spółką Arion. Okazuje się, że zamierzone cele wcale nie muszą zostać zrealizowane.
w poniedziałek, godzina 08:50 Obsza
Nowa droga skróci podroż na Podkarpacie
w piątek, godzina 08:33 Lubelszczyzna
Najgorsza sytuacja na drogach w okolicach Biłgoraja
30 listopada 2023 Biłgoraj
Biłgoraj na podium
Ogłoszono wyniki VII edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny. W zestawieniu miasto Biłgoraj zajęło odpowiednio 2. miejsce w kategorii "Gminy miejskie" oraz 1. miejsce w kategorii "Gmina - lider powiatu biłgorajskiego".
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Wytańczyły nagrody
w środę, godzina 12:35 Biłgoraj
Urząd Miasta poszukuje pracownika
2 grudnia 2023 Lubelszczyzna
Jaka jest sytuacja na drogach Lubelszczyzny?
Od rana obserwujemy intensywne opady śniegu, a to oznacza, że warunki do jazdy nie należą do najlepszych. W całym województwie na drogach pracuje sprzęt, który ma za zadanie ułatwić podróżowanie. Wszystkie drogi są przejezdne?
w sobotę, godzina 14:03 Biłgoraj
Mikołajkowe bieganie [NOWE ZDJĘCIA]
we wtorek, godzina 08:26 Lekkoatletyka
Angelika Mach z minimum na igrzyska w Paryżu
dzisiaj, 11:13 Frampol
Będą debatować o ważnej kwestii. Można dołączyć
W przyszłym tygodniu, we Frampolu odbędzie się ważne spotkanie, na które zapraszają władze gminy. Będzie ono miało wpływ na przyszłość gospodarczą tego regionu.
w sobotę, godzina 12:32 Biłgoraj
Jubileuszowy Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych
dzisiaj, 08:17 Tarnogród
Mikołaj zawitał do Tarnogrodu
we wtorek, godzina 09:05 Biłgoraj
Jan Pyznarski i Krzysztof Halicki wydali oświadczenie dot. biłgorajskich zapiekanek
W ostatnich tygodniach głośno zrobiło się zapiekankach, którymi od lat zajadają się mieszkańcy Biłgoraja i okolic. Okazuje się, że wokół tego produktu zrobiła się niemała afera. Właśnie dlatego wydane zostało oświadczenie.
w piątek, godzina 17:26 Biłgoraj
Nowy pług wyruszy na ulice Biłgoraja
w sobotę, godzina 09:08 Biłgoraj
Zrzutka po pożarze. Rodzina prosi o pomoc
we wtorek, godzina 15:41 Biszcza
Nowy sekretarz wybrany
Zakończyło się postępowanie konkursowe na stanowisko sekretarza w gminie Biszcza. Kto spełnił wymagane warunki i będzie pełnić funkcję - najważniejszego po wójcie - urzędnika?
w sobotę, godzina 12:56 Biłgoraj
Mikołajowy zawrót głowy w Samorządowym Przedszkolu Nr 1
w środę, godzina 13:28 Korczów
Matka osierociła czwórkę dzieci. Szkoła w Korczowie apeluje o wsparcie
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika