REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.07.28 21:57 | aktualizacja: 2021.07.28 21:57

Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Objawy ciężkiej choroby - jaką jest alkoholizm dość często mają charakter subiektywny, tzn., że w pierwszej fazie alkoholizmu osobom postronnym, lecz nawet i bliskim bardzo ciężko je w ogóle rozpoznać. Stwierdzenie czy osoba jest uzależniona dodatkowo utrudniają sytuacje, w których to osoby nadużywające alkohol kłamią i doskonale w ten właśnie sposób potrafią ukrywać symptomy swojego uzależnienia, które są widoczne dopiero znacznie później. Pomimo tego warto obserwować bliskie nam osoby żeby móc jak najszybciej zareagować w przypadku nałogu.
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Alkoholizm jest przede wszystkim bardzo poważną dolegliwością, która w sposób negatywny odbija się nie tylko na zdrowiu, lecz również na życiu codziennym osoby uzależnionej. Dobrym rozwiązaniem problemu alkoholowego może okazać się zabieg wszywka Wrocław. W tym artykule zastanowimy się czy warto po nią sięgnąć?

Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Proces leczenia choroby alkoholowej kojarzy nam się najczęściej z długotrwałą terapią, która może wymagać nawet kilkunastu lat. Psychologia jednak nie jest jedyną dziedziną ściśle związaną z walką z uzależnieniem. Pomocna w tym może okazać się także farmakologia, która potrafi równie dobrze wesprzeć osobę uzależnioną w walce o abstynencję. Jedną z wielu metod, które dość skutecznie wymuszają trzeźwość na alkoholiku, jest zabieg wszycia Esperalu. Dlatego też wszywka alkoholowa zyskuje ostatnio dużą popularność.

Co to znaczy zaszyć się?

Jak już wiadomo, uzależnienie od alkoholu/alkoholizm - określany jest także bardziej fachowo jako choroba alkoholowa. Jest to ciężka przypadłość polegająca na bardzo częstym, regularnym spożywaniu nadmiernych ilości napojów alkoholowych. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia, w Polsce z uzależnieniem walczy ok. 3% naszego społeczeństwa. To niezwykle ciężki problem, zwłaszcza biorąc pod uwagę statystyki dotyczące nadużywania alkoholu przez młodzież, a także fakt, że częste spożywanie napojów wysokoprocentowych prowadzi do powstania mnóstwa groźnych chorób, których konsekwencją może być nawet śmierć osoby uzależnionej.

Nadmierne spożywanie napojów alkoholowych skutkuje wystąpieniem poniżej wymienionych dolegliwości wśród których najczęstsze to:

 • Ostre biegunki,
 • Żylaki przewodu pokarmowego,
 • Częste nudności, wzdęcia oraz wymioty (również krwiste tzw. Zespół Mallory'ego-Weisa),
 • Zapalenie i marskość wątroby,
 • Zapalenie trzustki,
 • Omamy,
 • Zespół Otella i Zespół Korsakowa,
 • Depresja.

Choroba alkoholowa wywiera bardzo negatywny wpływ na niemal we wszystkich sferach życia osoby chorej, tym samym uniemożliwiając jej normalne codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo alkohol niszczy więzi społeczne, powoduje też często utratę pracy, przez co uzależniony ma wiele problemów natury finansowej. Chociaż walka z uzależnieniem nie należy do łatwych, to jednak istnieją efektywne sposoby na jego pokonanie. Jednym z nich jest właśnie wszywka alkoholowa Esperal.

Co powoduje Esperal, jak spożyjemy alkohol?

Czy w początkowej walce z uzależnieniem lepiej wspomagać się farmakologią czy psychologią? Co lepiej wybrać w przypadku alkoholizmu? Specjaliści twierdzą, że najlepiej zdecydować się na obie formy leczenia równocześnie, tzw. terapia kompleksowa. Psycholog głównie pomaga osobie chorej w zrozumieniu uzależnienia, lecz także co jest szczególnie istotne odnalezieniu powodów jego picia i walce z problemami, które przyczyniają się do nadużywania alkoholu. Jaka jest zatem rola wszywki alkoholowej? Lek Esperal przede wszystkim powstrzymuje nałogowca przed piciem alkoholu, hamując metabolizm etanolu. Ma to związek z działaniem enzymu - dehydrogenazy aldehydowej.

Czynny składnik Esperalu powoduje, że utlenianie się aldehydu octowego do kwasu octowego, który wyrządza w organizmie mniejsze szkody, jest wtedy znacznie trudniejsze i przede wszystkim dłuższe. Nagromadzony w organizmie osoby uzależnionej aldehyd octowy jest powodem silnego zatrucia alkoholowego.

Wśród najczęściej wymienionych nieprzyjemnych dolegliwości są:

 • zawroty głowy oraz nudności,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • wymioty.

Większość z nich przypomina popularnego kaca, występującego często po suto zakrapianej imprezie. Niestety połączenie alkoholu z wszywką może spowodować również silne zaburzenia psychiczne, a także uszkodzenie narządów wewnętrznych: głównie narażona jest tutaj wątroba, trzustka, serce i mózg. Wszycie esperalu oznacza zatem wiele nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia konsekwencji, jeśli trzeźwość nie jest zachowana. Reakcja disulfiramowa wywołuje strach oraz niechęć do picia, więc dla uzależnionego pacjenta to skuteczny sposób na abstynencję. Co ważne, esperal nie wpływa negatywnie na człowieka, gdy alkoholik rezygnuje z alkoholu - dotyczy to również produktów zawierających płyn etylowy w składzie.

Jak wygląda zabieg zaszycia?

Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany polega na zaimplantowaniu leku Esperal w pośladek podpowięziowo (zdarza się, że miejsce zaszycia jest inne na specjalne życzenie Pacjenta). Samodzielne usunięcie Esperalu jest zupełnie niemożliwe. Sam zabieg (który, co warto podkreślić przeprowadzany jest tylko i wyłącznie za pełną zgodną Pacjenta) poprzedza dokładny wywiad medyczny, badania oraz minimum 48 godzinowa abstynencja.

Wszycie Esperalu przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. pół godziny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie ma potrzeby hospitalizacji po nim, co oznacza, że po zaszyciu Pacjent śmiało może wrócić do swoich codziennych zadań. Sama wszywka alkoholowa działa przez ok. 8 do 12 miesięcy, po upływie których warto ponownie poddać się implantacji Esperalu.

Czy warto zdecydować się na zabieg zaszycia?

Zdecydowanie warto, ponieważ wszywka alkoholowa Esperal, w sposób skuteczny zniechęca Pacjenta do sięgnięcia po napoje alkoholowe i tym samym stanowi on doskonałe uzupełnienie leczenia odwykowego oraz terapii motywacyjnej i behawioralnej.

W celu implikacji wszywki alkoholowej Esperal powinniśmy udać się do specjalistycznego gabinetu zajmującego się leczeniem uzależnień, szczególnie metodami awersyjnymi w szczególności choroby alkoholowej.

Jak osoba uzależniona reaguje na lek Esperal?

Skutki uboczne po zaszyciu nie są odczuwane, jeżeli w organizmie zaszytego Pacjenta nie znajduje się alkohol. Niestety gdy trzeźwość nie jest zachowana, Pacjent musi liczyć się z nieprzyjemnymi i długotrwałymi dolegliwościami, które związane są ze spożyciem napojów alkoholowych. Objawy te podobne są do zatrucia alkoholowego (ponieważ metabolizm alkoholu jest zaburzony), lecz alkoholik źle się czuje przez nawet 10 godzin, natomiast zatrucie/kac mija stosunkowo szybciej. Dolegliwości te następują przy każdej próbie picia alkoholu przez osobę zaszytą, a uciążliwe objawy zwiększają się wraz z ilością wypitych napojów alkoholowych. Taki stan jest bardzo nieprzyjemny dla osób cierpiących na chorobę alkoholową, stąd całkowita trzeźwość staje się lepszym rozwiązaniem. Ułatwia to także kontynuowanie kompleksowej terapii leczenia nałogu i wypracowywanie zupełnie nowych rozwiązań walki z uzależnieniem.

Red.
Red. dodany 28 lipca 2021
 
Odsłon: 860

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w poniedziałek, godzina 14:52 Diecezja
Zmiany w parafiach
W poniedziałek 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
dzisiaj, 11:32 Powiat
Nowy pełnomocnik PiS w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 18:36 Biłgoraj
Spotkanie z wicemarszałek Sejmu
w niedzielę, godzina 17:07 Osuchy
78. rocznica największej bitwy partyzanckiej
Bitwa pod Osuchami była największą i najbardziej krwawą bitwą partyzancką II wojny światowej. W niedzielę 26 czerwca na cmentarzu partyzanckim zorganizowano uroczystości upamiętniające 78. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.
dzisiaj, 09:28 Biłgoraj
Radni Rady Seniorów odebrali nominacje
we wtorek, godzina 09:19 Zawada
Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów. Doprowadził do wypadku
21 czerwca 2022 Biłgoraj
Powiatowy Dzień Olimpijczyka
We wtorek 21 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zorganizowano Powiatowy Dzień Olimpijczyka. Uczniowie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce, odebrali z rąk starosty Andrzeja Szarlipa, okolicznościowe dyplomy i karty podarunkowe.
w poniedziałek, godzina 11:33 Gromada
36-latka mając ponad 2,5 promila wiozła pasażerkę z 4 promilami
21 czerwca 2022 Gmina Biłgoraj
Pobrali się w 1971r. Dziś obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa
20 czerwca 2022 Biłgoraj
Ruch na ul. Nadstawnej będzie zamknięty
Już jutro rozpoczną się prace bitumiczne na ul. Nadstawnej w Biłgoraju. Droga będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
w poniedziałek, godzina 17:33 Obsza
Przerwy w dostawie wody z powodu upałów
dzisiaj, 08:05 Biłgoraj
Susza hydrologiczna na obszarze powiatu
dzisiaj, 20:09 Biłgoraj
Radni głosowali nad najważniejszą uchwałą w roku
W środowe popołudnie 29 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Biłgoraja. Podczas obrad radni dyskutowali nie tylko o udzieleniem absolutorium, ale także wotum zaufania dla burmistrza Janusza Rosłana. Przyjęto też sprawozdanie finansowe.
we wtorek, godzina 10:27 Olszanka
Sarna wbiegła pod motocykl
w czwartek, godzina 08:39 Biłgoraj
"Praktyczna pani" na sprzedaż
w piątek, godzina 16:59 Biłgoraj
Prawie 28 mln zł zadłużenia. Zarząd Powiatu dostał absolutorium?
W piątkowe popołudnie 24 czerwca, odbyła się najważniejsza w całym roku sesja Rady Powiatu Biłgorajskiego. Podczas obrad radni udzielili wotum zaufania Zarządowi Powiatu, głosowali też nad absolutorium, czyli przyjęciem sprawozdania z wykonania budżetu za ubiegły rok. Jakie decyzje podjęli?
w sobotę, godzina 23:02 Frampol
Festiwal Muzyki Tanecznej we Frampolu
19 czerwca 2022 Gromada
Zawody strażackie w Gromadzie [WYNIKI]
21 czerwca 2022 Tarnogród
Będą nowe obwodnice w województwie lubelskim, w tym obwodnica Tarnogrodu
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Michał Mulawa, podpisali w poniedziałkowe przedpołudnie 20 czerwca umowy o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy trzech obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Jedną z nich jest obwodnica Tarnogrodu.
we wtorek, godzina 12:51 Powiat
Są wyniki badań wody w zalewach
w piątek, godzina 18:38 Biłgoraj
Sztandar dla szkoły i przedszkola
w niedzielę, godzina 09:18 Biłgoraj
Prawie 10 tys. hospitalizacji, ponad 4,5 tys. udzielonych porad w 2021 roku
Podczas piątkowych obrad Rady Powiatu w Biłgoraju radni wysłuchali sprawozdania z działalności szpitala powiatowego. W ubiegłym roku liczba hospitalizacji (wraz z ruchem międzyoddziałowym) wyniosła prawie 10 tys. Na którym oddziale było najwięcej pacjentów?
w sobotę, godzina 08:10 Powiat niżański
Pijany kierowca busa przewoził pasażerów, jeden z nich wezwał policję
w sobotę, godzina 20:59 Biłgoraj
Eleni zaśpiewała w Biłgoraju
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika Biłgoraj