REKLAMA
Pełna wersja
KRAJ Artykuł sponsorowany
2021.07.28 21:57 | aktualizacja: 2021.07.28 21:57

Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Objawy ciężkiej choroby - jaką jest alkoholizm dość często mają charakter subiektywny, tzn., że w pierwszej fazie alkoholizmu osobom postronnym, lecz nawet i bliskim bardzo ciężko je w ogóle rozpoznać. Stwierdzenie czy osoba jest uzależniona dodatkowo utrudniają sytuacje, w których to osoby nadużywające alkohol kłamią i doskonale w ten właśnie sposób potrafią ukrywać symptomy swojego uzależnienia, które są widoczne dopiero znacznie później. Pomimo tego warto obserwować bliskie nam osoby żeby móc jak najszybciej zareagować w przypadku nałogu.
Wszywka alkoholowa Wrocław - czy warto poddać się zabiegowi zaszycia?

Alkoholizm jest przede wszystkim bardzo poważną dolegliwością, która w sposób negatywny odbija się nie tylko na zdrowiu, lecz również na życiu codziennym osoby uzależnionej. Dobrym rozwiązaniem problemu alkoholowego może okazać się zabieg wszywka Wrocław. W tym artykule zastanowimy się czy warto po nią sięgnąć?

Na czym polega leczenie alkoholizmu?

Proces leczenia choroby alkoholowej kojarzy nam się najczęściej z długotrwałą terapią, która może wymagać nawet kilkunastu lat. Psychologia jednak nie jest jedyną dziedziną ściśle związaną z walką z uzależnieniem. Pomocna w tym może okazać się także farmakologia, która potrafi równie dobrze wesprzeć osobę uzależnioną w walce o abstynencję. Jedną z wielu metod, które dość skutecznie wymuszają trzeźwość na alkoholiku, jest zabieg wszycia Esperalu. Dlatego też wszywka alkoholowa zyskuje ostatnio dużą popularność.

Co to znaczy zaszyć się?

Jak już wiadomo, uzależnienie od alkoholu/alkoholizm - określany jest także bardziej fachowo jako choroba alkoholowa. Jest to ciężka przypadłość polegająca na bardzo częstym, regularnym spożywaniu nadmiernych ilości napojów alkoholowych. Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia, w Polsce z uzależnieniem walczy ok. 3% naszego społeczeństwa. To niezwykle ciężki problem, zwłaszcza biorąc pod uwagę statystyki dotyczące nadużywania alkoholu przez młodzież, a także fakt, że częste spożywanie napojów wysokoprocentowych prowadzi do powstania mnóstwa groźnych chorób, których konsekwencją może być nawet śmierć osoby uzależnionej.

Nadmierne spożywanie napojów alkoholowych skutkuje wystąpieniem poniżej wymienionych dolegliwości wśród których najczęstsze to:

 • Ostre biegunki,
 • Żylaki przewodu pokarmowego,
 • Częste nudności, wzdęcia oraz wymioty (również krwiste tzw. Zespół Mallory'ego-Weisa),
 • Zapalenie i marskość wątroby,
 • Zapalenie trzustki,
 • Omamy,
 • Zespół Otella i Zespół Korsakowa,
 • Depresja.

Choroba alkoholowa wywiera bardzo negatywny wpływ na niemal we wszystkich sferach życia osoby chorej, tym samym uniemożliwiając jej normalne codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo alkohol niszczy więzi społeczne, powoduje też często utratę pracy, przez co uzależniony ma wiele problemów natury finansowej. Chociaż walka z uzależnieniem nie należy do łatwych, to jednak istnieją efektywne sposoby na jego pokonanie. Jednym z nich jest właśnie wszywka alkoholowa Esperal.

Co powoduje Esperal, jak spożyjemy alkohol?

Czy w początkowej walce z uzależnieniem lepiej wspomagać się farmakologią czy psychologią? Co lepiej wybrać w przypadku alkoholizmu? Specjaliści twierdzą, że najlepiej zdecydować się na obie formy leczenia równocześnie, tzw. terapia kompleksowa. Psycholog głównie pomaga osobie chorej w zrozumieniu uzależnienia, lecz także co jest szczególnie istotne odnalezieniu powodów jego picia i walce z problemami, które przyczyniają się do nadużywania alkoholu. Jaka jest zatem rola wszywki alkoholowej? Lek Esperal przede wszystkim powstrzymuje nałogowca przed piciem alkoholu, hamując metabolizm etanolu. Ma to związek z działaniem enzymu - dehydrogenazy aldehydowej.

Czynny składnik Esperalu powoduje, że utlenianie się aldehydu octowego do kwasu octowego, który wyrządza w organizmie mniejsze szkody, jest wtedy znacznie trudniejsze i przede wszystkim dłuższe. Nagromadzony w organizmie osoby uzależnionej aldehyd octowy jest powodem silnego zatrucia alkoholowego.

Wśród najczęściej wymienionych nieprzyjemnych dolegliwości są:

 • zawroty głowy oraz nudności,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • wymioty.

Większość z nich przypomina popularnego kaca, występującego często po suto zakrapianej imprezie. Niestety połączenie alkoholu z wszywką może spowodować również silne zaburzenia psychiczne, a także uszkodzenie narządów wewnętrznych: głównie narażona jest tutaj wątroba, trzustka, serce i mózg. Wszycie esperalu oznacza zatem wiele nieprzyjemnych i groźnych dla zdrowia konsekwencji, jeśli trzeźwość nie jest zachowana. Reakcja disulfiramowa wywołuje strach oraz niechęć do picia, więc dla uzależnionego pacjenta to skuteczny sposób na abstynencję. Co ważne, esperal nie wpływa negatywnie na człowieka, gdy alkoholik rezygnuje z alkoholu - dotyczy to również produktów zawierających płyn etylowy w składzie.

Jak wygląda zabieg zaszycia?

Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany polega na zaimplantowaniu leku Esperal w pośladek podpowięziowo (zdarza się, że miejsce zaszycia jest inne na specjalne życzenie Pacjenta). Samodzielne usunięcie Esperalu jest zupełnie niemożliwe. Sam zabieg (który, co warto podkreślić przeprowadzany jest tylko i wyłącznie za pełną zgodną Pacjenta) poprzedza dokładny wywiad medyczny, badania oraz minimum 48 godzinowa abstynencja.

Wszycie Esperalu przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. pół godziny. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie ma potrzeby hospitalizacji po nim, co oznacza, że po zaszyciu Pacjent śmiało może wrócić do swoich codziennych zadań. Sama wszywka alkoholowa działa przez ok. 8 do 12 miesięcy, po upływie których warto ponownie poddać się implantacji Esperalu.

Czy warto zdecydować się na zabieg zaszycia?

Zdecydowanie warto, ponieważ wszywka alkoholowa Esperal, w sposób skuteczny zniechęca Pacjenta do sięgnięcia po napoje alkoholowe i tym samym stanowi on doskonałe uzupełnienie leczenia odwykowego oraz terapii motywacyjnej i behawioralnej.

W celu implikacji wszywki alkoholowej Esperal powinniśmy udać się do specjalistycznego gabinetu zajmującego się leczeniem uzależnień, szczególnie metodami awersyjnymi w szczególności choroby alkoholowej.

Jak osoba uzależniona reaguje na lek Esperal?

Skutki uboczne po zaszyciu nie są odczuwane, jeżeli w organizmie zaszytego Pacjenta nie znajduje się alkohol. Niestety gdy trzeźwość nie jest zachowana, Pacjent musi liczyć się z nieprzyjemnymi i długotrwałymi dolegliwościami, które związane są ze spożyciem napojów alkoholowych. Objawy te podobne są do zatrucia alkoholowego (ponieważ metabolizm alkoholu jest zaburzony), lecz alkoholik źle się czuje przez nawet 10 godzin, natomiast zatrucie/kac mija stosunkowo szybciej. Dolegliwości te następują przy każdej próbie picia alkoholu przez osobę zaszytą, a uciążliwe objawy zwiększają się wraz z ilością wypitych napojów alkoholowych. Taki stan jest bardzo nieprzyjemny dla osób cierpiących na chorobę alkoholową, stąd całkowita trzeźwość staje się lepszym rozwiązaniem. Ułatwia to także kontynuowanie kompleksowej terapii leczenia nałogu i wypracowywanie zupełnie nowych rozwiązań walki z uzależnieniem.

Red.
Red. dodany 28 lipca 2021
 
Odsłon: 964

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (0)

Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
26 listopada 2022 Biłgoraj
Znamy nazwiska radnych Młodzieżowej Rady Miasta
Burmistrz Biłgoraja ogłosił wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta w kadencji 2022-2024. W I kadencji w funkcję radnych pełnić będzie 18 uczniów biłgorajskich szkół.
w niedzielę, godzina 08:35 Tereszpol
Już jest tani węgiel dla mieszkańców
w poniedziałek, godzina 07:17 Biłgoraj
Ile będą kosztować choinki?
w piątek, godzina 10:18 Biłgoraj
W Biłgoraju śmieci będą droższe
A przynajmniej takie są plany. Jednym z punktów najbliższe sesji Rady Miasta będzie przyjęcie uchwały dotyczącej zmiany metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Ile będziemy płacić w przyszłam roku za odbiór śmieci?
w czwartek, godzina 09:05 Gorajec
Ośmiu chętnych na budowę obwodnicy, dzięki której ciężarówki ominą Biłgoraj
w niedzielę, godzina 15:06 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach znów odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
w poniedziałek, godzina 08:55 Biłgoraj
Będą obowiązywać nowe stawki za korzystanie z cmentarzy komunalnych
Rada Miasta Biłgoraja zajmie się kwestią ustalenia wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy komunalnych na terenie miasta Biłgoraja. Radni będą dyskutować na ten temat podczas najbliższej sesji. Jakie ceny mają obowiązywać?
w sobotę, godzina 16:00 Biszcza
Sezon na morsowanie rozpoczęty
w niedzielę, godzina 16:54 Brzeziny
Mikołajki w lesie
w środę, godzina 10:49 Biłgoraj
Wybrano wykonawcę basenu w Biłgoraju. Starosta: "Pozdrawiam niedowiarków"
Ta długo wyczekiwana inwestycja ma szansę na realizację. W środowe popołudnie 30 listopada Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę o wyborze wykonawcy zadania. Pierwszy etap pochłonie prawie 30 mln zł.
25 listopada 2022 Sokołówka Kolonia
Pożar domu w gminie Frampol. 2 osoby trafiły do szpitala na obserwację [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 07:45 Księżpol
Witacze stanęły w gminie Księżpol
w poniedziałek, godzina 12:13 Tereszpol Zygmunty
Policja poszukuje zaginionego 20-latka [AKTUALIZACJA]
Funkcjonariusze policji prowadzą poszukiwania za zaginionym 20-letnim mieszkańcem gminy Tereszpol. Jeśli ktoś ma informacje na temat miejsca jego pobytu proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji.
26 listopada 2022 Przymiarki
Samochód uderzył w przepust [AKTUALIZACJA]
26 listopada 2022 Biłgoraj
Wieczór Darczyńcy 2022 [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:45 Czarny Las-Kolonia
W nowym roku miejscowość w powiecie zmieni nazwę?
Wraz z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce mogą zmienić nazwy - wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. Wśród nich znalazła się wieś w powiecie biłgorajskim.
w sobotę, godzina 20:09 Teodorówka
Spotkanie z posłanką i samorządowcami
w piątek, godzina 11:22 Powiat
Darek otwiera oczy, porusza rękami
w poniedziałek, godzina 21:40 Biłgoraj
Rada osiedla Puszcza Solska o najważniejszych problemach
Ponad dwa lata temu, ze względu na pandemię, przerwano zebrania rad osiedlowych. Mimo, że oficjalnie nie zostały one wznowione, mieszkańcy osiedla Puszcza Solska postanowili się spotkać i porozmawiać o najważniejszych dla nich sprawach. Zebranie odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 5 grudnia.
w czwartek, godzina 12:09 Biłgoraj
Złóż wniosek już dziś. Możesz dostać nawet 1,5 tys. zł
w poniedziałek, godzina 09:14 Biłgoraj
Wymalowały nagrody i wyróżnienia
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika