REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT Konferencja prasowa kandydatów PSL
2011.09.21 17:23 | aktualizacja: 2011.09.22 18:42

Warto postawić na swoich

Przekonywali podczas konferencji prasowej kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmu: Genowefa Tokarska i Mariusz Podkański oraz do senatu: Arkadiusz Bratkowski. Konferencja odbyła się 21 września po południu w jednej z biłgorajskich restauracji.
Warto postawić na swoich

Spotkanie rozpoczął wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, który w kilku zdaniach przedstawił każdego z kandydatów. - Jako samorzadowcy nigdy nie zawiedliśmy się na tych osobach - mówił wójt Różyński.

Dyskusją rozpoczęła się od komentarza dotyczącego oryginalnego spotu wyborczego PSL. - Spot PSL pokazał ile jest nienawiści do mieszkańców wsi i małych miasteczek. Nie pozwólmy żeby ktoś zamknął nam, czy naszym dzieciom drogę - apelował Arkadiusz Bratkowski.

Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska podkreślała wagę doświadczenia zdobytego w dotychczasowej pracy w samorządzie.

- Jest to niezwykle ważny moment, szczególnie jeśli chodzi o budżet europejski. Rozpocznie się nowy okres programowania budżetu do roku 2030. Posłowie będą odgrywać wielką rolę walcząc o to, co dostanie Polska. Dlatego warto postawić na swoich, sprawdzonych ludzi. My mamy doświadczenie, wiemy jak umieścić tam swoje zapisy i kiedy, jak walczyć o to, żeby środki spłynęły także do Polski Wschodniej - przekonywała wojewoda Tokarska.

Pani Wojewoda mówiła także, że niezwykle ważne jest aby powiat biłgorasjki miał swojego reprezentanta w sejmie, który bedzie walczył o interesy tej ziemii i ludzi tu mieszkających. - Zawsze byłam i jestem z ludźmi. Spotykam się z ludźmi i liczę na to, że jestem osobą rozpoznawaną i ludzie mi zaufają. Kiedyś mówiłam, że gmina jest moją wizytówką, teraz mogę powiedzieć, że województwo lubelskie też jest moją wizytówką. Z moim udziałem udało sie zrobić wiele dobrych rzeczy dla tego województwa - stwierdziła wojewoda.

Mniej znanym w Biłgoraju kandydatem do sejmu jest Mariusz Podkański. - W sejmie najchetniej zająłbym się tym co potrafię najlepiej - energetyką. Wszystkimi problemami, które dotyczą człowieka, a mają związek z energią elektryczną, m.in. budowa alternatywnych źródeł energii - mówił Mariusz Podkański.

Całość konferencji podsumował wójt Gminy Biłgoraj. - Idą razem jako drużyna, wspierają się i myślę, że wywalczą swoje - powiedział Wiesław Różyński.

red.
red. dodany 21 września 2011
 
Odsłon: 9019

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (12)

~ af.
  0
Sam Biłgoraj,to za mało.
~ Tom
Oceniano 3 razy  +1
Dzisiaj na targu rozmawiałem z wieloma osobami i mówią że pójdą na Szeligę głosować. Biłgoraj ma wreszcie szansę na posła.
~ af.
Oceniano 4 razy  -2
Gdzie diabeł nie może tam babę pośle i to przysłowie powinno się sprawdzić.Szeliga niech się na razie przyucza.
~ kl
Oceniano 3 razy  -1
ojtam masz wielka racje zgadzam sie z Toba
~ ojtam
Oceniano 5 razy  -1
Jej start to własnie pogoń za kasą i olbrzymie ambicje żeby dopchac się do nowego koryta bo wie że gdzie indziej już nie ma szans. Dla powiatu nie zrobiła nic dobrego co mogło by ją wyróżnic. Powiedzmy wyraźnie że czas dopuscić nowych, wyuczonych i młodych a nie inwestować w starszych ludzi gdzie ich energia pracy już dawno się wypaliła.
~ Roman G.
Oceniano 7 razy  -1
Pani Tokarska jest jedyną i właściwą osobą która może być reprezentantką w Sejmie RP
~ af.
Oceniano 5 razy  +1
Baba z wiochy rządzi województwem i to z wielkimi osiągnięciami.Wychowana w biedzie lat powojennych,wie jak oszczędnie gospodarować by starczyło dla wszystkich.Jej start to nie pogoń za poselską kasą,to ambicja i doświadczenie.
~ Tylko Tokarska
Oceniano 5 razy  -1
Tylko Tokarska ma szansę. Czy to się komuś podoba czy nie.
~ on
Oceniano 8 razy  0
Tokarska nie ma szans. Popatrzcie co mówi wieś o PSL a tam mieli elektorat. Szkoda marnować głosu.
~ ktoś
Oceniano 8 razy  +2
Tokarska coś zrobiła i pokazała, że potrafi. Czy to za mało? Kto jest lepszy?
~ no
Oceniano 4 razy  +2
tak to prawda
~ Biszcza
Oceniano 10 razy  +2
Tokarski potrafi postawić na swoich - w Teodorówce i w szkołach pokazał to w pełni. Stop takim ludziom.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
9 lutego 2024 Tarnogród
Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
w sobotę, godzina 08:17 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
we wtorek, godzina 11:46 Region
Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
10 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
w środę, godzina 08:14 Powiat
Bez prądu w 13 miejscowościach
dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
we wtorek, godzina 13:52 Frampol
Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
dzisiaj, 08:21 Kraj
Oszuści podszywają się pod komendanta policji
w piątek, godzina 11:58 Region
Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
dzisiaj, 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
12 lutego 2024 Hedwiżyn
Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
13 lutego 2024 Biłgoraj
Zderzenie pojazdów na skrzyżowaniu. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Polityka Prywatności RODO Kontakt
Fotowoltaika