REKLAMA
Pełna wersja
POWIAT
2014.06.01 10:12 | aktualizacja: 2014.05.28 14:58

Bezrobocie, niepełnosprawność, przemoc

To problemy, z którymi boryka się społeczeństwo. Podczas obrad 29 maja br. Samorząd Powiatowy przyjął Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie powiatu biłgorajskiego, która obowiązywać będzie do 2020 r.
Bezrobocie, niepełnosprawność, przemoc

Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Biłgorajskim to dokument programowy, który w sposób zaplanowany i celowy umożliwi realizację zadań powiatu w obszarze polityki społecznej w latach 2014-2020.

Przyjęta strategia analizuje powiat pod względem demograficznym, infrastruktury społecznej, dostępnych form pomocy społecznej. Problemy społeczne zdiagnozowane zostały w 5 obszarach: ubóstwo, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała choroba, potrzeba ochrony macierzyństwa. Zadaniem strategii jest wytyczenie kierunków działań, które służyć mają rozwiązywaniu niekorzystnych zjawisk społecznych oraz inspirować podmioty działające w obszarze pomocy społecznej do wyszukiwania rozwiązań problemów społecznych.

Kierunki działań zawarte w strategii realizowane będą na podstawie następujących programów:

- Powiatowy Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych,
- Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie,
- Program Pieczy Zastępczej,
- Program promocji Zatrudnienia i Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy,
- Program Współpracy Powiatu Biłgorajskiego z Organizacjami Pozarządowymi.

Celem głównym przyjętej strategii jest stworzenie możliwości skutecznego rozwiązywania problemów społecznych. Diagnoza sytuacji wskazuje, że jednym z najdotkliwszych problemów jest bezrobocie. Szczegółową analizę rynku pracy w ubiegłym roku znajda Państwo w tym artykule Ponad 60% bezrobotnych to ludzie młodzi
Kolejne problemy to niepełnosprawność, bezradność w sprawach opiekuńczo - wychowawczych, przemoc w rodzinie, starzejące się społeczeństwo. Aby osiągnąć cel główny zakłada się rozwój środowiskowych form wsparcia, rozwój poradnictwa, w szczególności specjalistycznego, placówek wielozakresowego wsparcia dla osób niepełnosprawnych, starszych, dziecka i rodziny oraz rozwój mieszkalnictwa chronionego.

Strategia co 3 lata będzie podlegać okresowej ocenie.

Red.
Red. dodany 1 czerwca 2014
 
Odsłon: 2709

Czytaj podobne

Waszym zdaniem (3)

~ fgh
Oceniano 11 razy  +11
Wy już nic nie róbcie ,ustąpcie ze swoich stołków i idzcie w piz,,,,du ,a Schodzinski jak chce się dowiedzieć jak się traktuje pracownika niech się zatrudni u swojej szwagierki w sklepie,ciekawe czy będzie miał premie nagrody medale , czy w godzinach pracy będzie łaził po targu a do pracy przychodził kiedy mu się podoba ,czas zejść ze sceny!!!!!!!!W po prostu nic nie umiecie
~ ftyt
Oceniano 5 razy  +5
Ja nigdzie nie słyszałem żeby Rusłan ,SS, czy Tokarski , czy Różyński byli pod jakąś fabryką i pytali się niewolników czy za swoje wypłaty mogą utrzymać rodziny,a ile to osób bezrobotnych oni przyjęli do roboty bez znajomości ?
~ Masa Krytyczna
Oceniano 6 razy  +6
Burmistrz ma prawo zrobić nam i sobie drogi w mieście bo kupił sobie luxusowy samochód VW i wozi się po mieście.
Nie jest od załatwiania pracy bo burmistrz już 12 lat temu powiedział, że będzie oddłużać miasto aby później miasto jeszcze bardziej zadłużyć.
Teraz ma samochód i równe drogi a Wy macie nici nie mieć tylko MOPS jak pomoc w trudnych sytuacjach życiowych>
Dzięki burmistrzu za ten los życia w Biłgoraju>
Moja mama w końcu usuneła ulotę/zdjęcie Rosłana obok Matki Boskiej bo do tej pory jak się modliła to i Rosłan był przy obrazkach Świętych ale teraz jakoś jego podobizny już nie widzę ... Mam taką nadzieję, że emeryci przestaną z nawiedzeniem głosować na Rosłana/
Nie pastwię się nad Rosłanem tylko wyznaję prawdę co zobaczyłem w mojej rodzine> Moze zmianę na lepsze jutro ... Bez Rosłana
Schodziński obiecał podstrefę i miejsca pracy ale okazało się to fałszem. Teraz SS kolejny raz chodzi i mówi, że ma pomysł na to aby podstrefa powstała. Gdzieś był przez te kolejne 4 lata SS???
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
25 kwietnia 2021 Biłgoraj
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
w środę, godzina 08:11 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 09:57 Powiat
Kolejne alarmy bombowe w szkołach powiatu
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja walczą o las
Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się działania związane z wycinką części lasu znajdującego się pomiędzy Biłgorajem a Wolą Małą. Mieszkańcy jednak nie odpuszczają i walczą o las. Poparli apel burmistrza o wstrzymanie prac. Założyli też profil na portalu społecznościowym "Biłgoraj broni swojego lasu".
w środę, godzina 14:23 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionej kobiety
dzisiaj, 09:13 Biszcza
Pożar hali magazynowej
w piątek, godzina 13:44 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
w sobotę, godzina 12:39 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
dzisiaj, 11:02 Lubelszczyzna
Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. 23 przypadki śmiertelne na Lubelszczyźnie
29 kwietnia 2021 Biłgoraj
Samorządowcy odstąpili od realizacji budżetu obywatelskiego
Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja podjęto decyzję o odstąpieniu, po raz kolejny, od realizacji budżetu obywatelskiego. Tym razem zawieszono budżet na dłuższy czas.
w środę, godzina 09:23 Biłgoraj
Nadleśniczy odpowiada na pismo burmistrza w sprawie lasu
we wtorek, godzina 12:59 Powiat
Alarmy bombowe w ośmiu szkołach
dzisiaj, 10:40 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
we wtorek, godzina 10:02 Tarnogród
"Lot" motocyklem zakończył w szpitalu
w środę, godzina 08:02 Kraj
Nowe przepisy dla właścicieli czworonogów
28 kwietnia 2021 Kraj
Nowe zasady już od 1 maja. Dzieci wracają do szkół, otwarte hotele i restauracje
W środowe przedpołudnie 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje o dalszych krokach podejmowanych przez rząd związanych z luzowaniem obostrzeń. Wraca handel, a dzieci znów będą chodzić do szkół. Co jeszcze się zmienia?
we wtorek, godzina 10:10 Biłgoraj
Matura w reżimie sanitarnym
we wtorek, godzina 11:25 Powiat
Kolizje z dzikimi zwierzętami
w niedzielę, godzina 17:56 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
Najprawdopodobniej trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol Zygmunty silny wiatr uszkodził domy mieszkalne, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia posesji oraz zaparkowane przy domach samochody.
dzisiaj, 08:49 Biłgoraj
Serdeczna Karteczka od uczniów "Piątki" dla pracowników PGK
w środę, godzina 16:13 Biłgoraj
Konferencja dot. ustawy o zasobach własnych UE i Krajowego Planu Odbudowy
Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl
Pełna wersja
Fotowoltaika Biłgoraj